Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

geçen hafta aldığım cbf mi benzin döküp yakmayı düşünüyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı koromako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şanzuman yağını bir değiştir bakalım belki düzelme olur ne dersiniz ??
    yağ henüz 500km oldu yağlık bir durum yok bence.sanki motordurduğu yerde dibriyaja basmadan vites atmaya çılışılıyomuş gibi vites geçişleri
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kayınço benim motorum kıymetli ben ona gözüm gibi bakarım. bidaha benden motor isteme dersin. gücenip darılma dersin.
    ben çin motoruma dikkat ederim... cbf olsa kimseye vermem
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Doru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir daha öyle sorumsuz bir insanla görüşme. Sana Abi tavsiyesi. Canını da fazla sıkma. Nihayetin de düşebiliridin de , öyle de zarar görürdü motorun. Ama insanın canının sıkıldığı olay , karşındaki insanının terbiyesiziliği . Acaba kendi malı olsa öyle yaparmıydı. Sanırım sana gıcıklığı var.
    yok be abi bu herif şımarık büyümüş malın kıymetini bilmiyo kendi motoruda vardı benim yoktu ozamanlar o kendi motorunu öyle kullandığında benim içim gidiyodu inanmassın belki o bozuyodu ben yapıyodum o pisletiyodu ben temizliyodum(çok şımarık büyümüş)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaş ben senin yerinde olsam oturur ağlardım bildiğin...Okadar hayallerle aldığım motoru bu hale getirse valla dayanamaz ağlardım. Ama sonrası nolurdu onu bilemem. Kayınçoyu bi güzel haşla sen en iyisi. Mümkünse akrabaların önünde iyi bir azar çek ve laf sok. Millette anlasın kimin ne olduğunu, sonra sana malını sakınıyo demezler...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca şuda var. Bu arada belkide sen şanssız bir kulsun. Motor işi birazda şans işidir. benim 15000 de arka amortisör arızalandı ve garantiden değişti. Ve ben bu arıza şeklini hiç bir cbf kullanıcısından duymadım ve bu anlamda şanssız bir kuldum. Sende benim gibi şanssız bir kulsan hiç ummadığın ve beklenmeyen ciddi bir arıza ile daha ilk km lerde karşılaşabilirsin. En iyi motorlar arasından dahi bi şekilde şanssız olanlar çıkmıştır ve her zaman çıkacaktır. Daha motoru Honda bayinden sıfır teslim aldıktan sonra eve götürürken motordan garip garip sesler çıkmaya başlayan ve devamında motorounu servise geri götüren ve motoru servis tarafından değiştirilen bi kullanıcı tarafından yakın bir gelecekte forum başlığı açılmıştı. Cbf 150 idi motosiklet te.
    abi şimdi debriyaja tam basmadan viseti geçirmeye çalışırsan çatırtı 2 viteste 70 le gitmeye çalışırsan zırıltı gazkolunu rossi gibi seri kullanıcam derse hayır gelmez o motordan valla fena halde moralim bozuk motoru eve bıraktım bugün.hırsımdan bisikletle geldim motoru biryerde imha etmekten korktum

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    motör kız arkadaş gibidir , bitek sen binmelisin.
    elin adamı bilir mi kıymetini....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    şur hırsımı sinirimi üstümden bir atayımda kayinçoyla konuşucam ciddi ciddi.kardeşim çocuk değilki kulağını çekeyim eşşek kadar adam.töbe estağfurullah yaww

allahım deli olucam yarabbim ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:26 ----------

bazen ümmet perkitan abimizgibi alıp başımı gidesim geliyo

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    debriyaj teli gevşemiş olmasın

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Geçmiş olsun kardeşim yaşananlar çok üzücü insanın bir kere keyfi kaçtımı kolay kolay morali yerine gelmez.

CBF 150 ni tamir ettir çıkan tutarı kayınçona ödet bir daha da en yakınına bile motosikletini verme. İçin rahat etsin bir şey olacaksa bile sende olsun..

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    hemen alalım 1000 se
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj teli gevşemiş olmasın
    akşam eve gidince söylenilen teknik bilgileri not alıcam hepsini denicem.yarın sorunu neyden kaynaklandığını buraya yazarım.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor kimseye emanet verilmez kayınçon bide akraba ya bi araba çarpsa kolu bacağı kırılsa vicdan azabı...... bu yazıyı göster ve motorunu kimseye verme ben tamirciyi bile bindirmiyorum bakım yaptıktan sonra benim motor öyle pahalı birşey değil 100cc cub

kardeşim geçmişolsun motorunu bir tamirciye göster ve yaptır. cbf iyi bir makina başlangıç için:motoru bozan dallama kimse dikkat et senide bozmasın ( ruh hali anlamında-zaten nakden bozmuş)
    millet gerçekten ilginç kimseye motorunu verme verirsende herşeyi göze al.
    allaha emamet olun

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kimseye emanet verilmez kayınçon bide akraba ya bi araba çarpsa kolu bacağı kırılsa vicdan azabı...... bu yazıyı göster ve motorunu kimseye verme ben tamirciyi bile bindirmiyorum bakım yaptıktan sonra benim motor öyle pahalı birşey değil 100cc cub
    valla biton anlattım neanlıyosun bunu böyle bağırtarak sürmekten agresif sürüş nesana hayır getirir nede motora hem bu performans motoru değilki.yanlışlardasın kayinço yapma lütfen. gidicen bir yere giricen yaaa ben öyle süremiyorum binme diyosan binmeyiz ne kıymetli motorun varmış bee.iyi kayinço git bir yere gir sende rahatla bende rahatlayim.diyalok bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:52 ----------

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçmişolsun motorunu bir tamirciye göster ve yaptır. cbf iyi bir makina başlangıç için:motoru bozan dallama kimse dikkat et senide bozmasın ( ruh hali anlamında-zaten nakden bozmuş)
    millet gerçekten ilginç kimseye motorunu verme verirsende herşeyi göze al.
    allaha emamet olun
    teşekkür ederim

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kayınçon ya yaptırıcak yada sende ona 1500tllik zarar ziyan vericeksin. motora kıyma da
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    kayınconun elınden tut,servıse götur.bı parca fıyatlarını duysun,ne kadar masraf var ögrensın.masrafıda ona kılıtle.bakalım bırdaha bınecekmi
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yaa belki küçük bir bakımla eski haline döner... bir müsibet bin nasihata bedelmiş...
    daha büyük sorunlara artık nasıl temkinli yaklaşacağını biliyorsun ;)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş öncelikle geçmiş olsun. Arıza her zaman herkesin başına gelebilir. Sorun debriyajın düzgün çalışmamasında büyük ihtimalle. Yapabileceğin şey servise yönlenmek. Büyük ihtimalle sorun çok önemli değildir ama bu şekilde kullanırsan şanzumanda ciddi arızalara sebep olabilirsin. Tekrar geçmiş olsun ve sorunu çözdüğünde bizlerle paylaşırsan seviniriz.
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kimseye emanet mal verme kimseden de alma bu güne kadar kime emanet mal verdiysem istisnasız hep bozuk olarak geri geldi . bir arkadaşımın motosikletini de sürekli ödünç alıyordum o da sağolsun hiç kırmayıp veriyordu . ilk gün aldım çok nazik kullanmama rağmen gaz teli koptu , aradan biraz zaman geçti yine aldım , bu defa orta sehpasının yayı koptu yerlerde sürünmeye başladı , bir daha aldım bu defa lastik kokuları falan gelmeye başladı , altın vuruşu da en son aldığımda yaptım resmen şanzımanı dağıldı , yolda giderken takır tukur sesler geliyordu sanki biri eline çekiç almış şanzımana vuruyormuş gibi ustaya götürdük bir sürü masraf çıktı , ondan sonra da çocuk sattı motoru zaten , emanet alınca sen çok iyi davransan bile mutlaka bişeyler oluyor .

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    kayinço baba parasıyla yaşıyor kayınpeder mütahit para .ok gibi anlıcanız .kayinço 25 yaşında benden 1 yaş ufak altında 2003 avrupa araba var benzin pederden tabibir kpss dir tutturmuş gidiyor.dağıttığı motorun haddi hesabı yok.yani şımarık kıymet bilmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler