Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kişin Motor Kullanmamanin Zararlari

Motovento
    REKLAM ALANI
    heysem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper 150
    Kiş Aylarinda Bazilarimiz Motor Kullanmiyor.ama Bunun Pek Tabi Zararlari Oluyor.bunlari Bu Başlik Altinda Yazmayi Ve Arkadaşlari Bilgilendirmeyi Istedim.tabi Gene Diğer Arkadaşlarin Da Fikirlerini Burda Görmek Hepimizi Geliştirir Saniyorum.bütün Fikirleri Bekliyorum....
    Bir Küçük Açiklama: Motor Kullanmamanin En Büyük Zarari Elbette Motoradir.ama Ben Bu Konuyu Ustalarina Birakarak Motor Kullanmamanin Motorcuya Olan Zaralarina Değineceğim:
    #öncelikle Motor Bir Spor Olduğu Için Yazin Bol Bol Bu Sporu Yapan Arkadaşlar Kişin Kilo Alip Motor Binmeme Göbeği Yapiyorlar.(buna Kisaca Motor Göbeği Diyelim.): Yazin Motorlarin üstünde Güneş Gözlüklü,-en Azindan Mont Etkisiyle - üçgen Vücutlu Karizmatik Arkadaşlarin Herbiri Kişin üçgen Vucuttan önce Dikdörtgen Sonra Da Genişce Bir Kare Görüntüsüne Dönebilirler.ne Karizma Kalir Ne De Hava Atmasi ...
    #Yazın tekrar kazanılmaya çalışılan karizma ise farklı çevrelerde etkili olabilir ama aynı çevrelerde aynı tesiri yapmayacaktır.
    #ikinci Olay Gene Sağlikla Ilgili:yazin Güçlü Pazilara Sahip Motoru Indir-bindir-sür-gez Derken Yapilan Güçlendirmeler Kişin Yerini Tembelliğe Birakir.bunun Etkisi Kişin Hissedilmez, Ama Motora Dönüş Yaptiğiniz Ilkbahar Günlerinde Kas Ağrilari -hamlamalar Yani-
    Size Ne Kadar Büyük Bir Gerileme Içinde Olduğunuzu Hatirlatacaktir.
    Parmaklariniza Kadar Hamlamalar Olacaktir.
    #diğer Bir Olay Ekonomimizle Ilgili:her Arkadaş Kiş Aylarinda Miskinliği Seçmeyecektir.fakat Bu Arkadaşlarin Da Gezmek Tozmak Için Harcadiklari Para (bilet Veya Benzin Parasi) Yazin Motor üstünde Harcadiklarindan çok çok Fazla Olacaktir.ama En Azindan Miskinlikten Kurtulmuş Olurlar.
    #kişin Motora Binen Arkadaşlar Kötü Hava Koşullarinda Daha Tecrübeli Olurlar.mesela Yağmurda Nasil Gideceklerini Daha Iyi Bilirler Ve Daha Iyi Ekipmanlari Her Zaman Vardir.
    #Kışın motor kullanmayan arkadaşlar motordan kafalarını uzakta tutamasa da vucutlarını uzak tutmak zorunda kalırlar.Sonuçta refleksleri zayıflar ve bahar aylarında motora dönüş yapınca acemilik ve dikkatsizlik devreleri olacaktır.
    #Motorlarla ilişkilerimiz her zaman olgunlaşma ve gelişim yönünde ilerleyen bir süreçtir.Kışları verilen aralar bu sürece sekte vurmaktadır.Baharlar adeta bir yeniden baştan başlamış gibi olmaktadır.her ilişkide bundan iki taraf da yıpranmaktadırlar.
    Bu Daha Ilk Bölüm Ve Bunlara çok Eklenecek şeyler Var ....
    Görüşmek üzere.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trsurf2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı heysem adlı üyeden alıntı
    Kiş Aylarinda Bazilarimiz Motor Kullanmiyor.ama Bunun Pek Tabi Zararlari Oluyor.bunlari Bu Başlik Altinda Yazmayi Ve Arkadaşlari Bilgilendirmeyi Istedim.tabi Gene Diğer Arkadaşlarin Da Fikirlerini Burda Görmek Hepimizi Geliştirir Saniyorum.bütün Fikirleri Bekliyorum....
    Bir Küçük Açiklama: Motor Kullanmamanin En Büyük Zarari Elbette Motoradir.ama Ben Bu Konuyu Ustalarina Birakarak Motor Kullanmamanin Motorcuya Olan Zaralarina Değineceğim:
    #öncelikle Motor Bir Spor Olduğu Için Yazin Bol Bol Bu Sporu Yapan Arkadaşlar Kişin Kilo Alip Motor Binmeme Göbeği Yapiyorlar.(buna Kisaca Motor Göbeği Diyelim.): Yazin Motorlarin üstünde Güneş Gözlüklü,-en Azindan Mont Etkisiyle - üçgen Vücutlu Karizmatik Arkadaşlarin Herbiri Kişin üçgen Vucuttan önce Dikdörtgen Sonra Da Genişce Bir Kare Görüntüsüne Dönebilirler.ne Karizma Kalir Ne De Hava Atmasi ...
    #ikinci Olay Gene Sağlikla Ilgili:yazin Güçlü Pazilara Sahip Motoru Indir-bindir-sür-gez Derken Yapilan Güçlendirmeler Kişin Yerini Tembelliğe Birakir.bunun Etkisi Kişin Hissedilmez, Ama Motora Dönüş Yaptiğiniz Ilkbahar Günlerinde Kas Ağrilari -hamlamalar Yani-
    Size Ne Kadar Büyük Bir Gerileme Içinde Olduğunuzu Hatirlatacaktir.
    Parmaklariniza Kadar Hamlamalar Olacaktir.
    #diğer Bir Olay Ekonomimizle Ilgili:her Arkadaş Kiş Aylarinda Miskinliği Seçmeyecektir.fakat Bu Arkadaşlarin Da Gezmek Tozmak Için Harcadiklari Para (bilet Veya Benzin Parasi) Yazin Motor üstünde Harcadiklarindan çok çok Fazla Olacaktir.ama En Azindan Miskinlikten Kurtulmuş Olurlar.
    #kişin Motora Binen Arkadaşlar Kötü Hava Koşullarinda Daha Tecrübeli Olurlar.mesela Yağmurda Nasil Gideceklerini Daha Iyi Bilirler Ve Daha Iyi Ekipmanlari Her Zaman Vardir.
    Bu Daha Ilk Bölüm Ve Bunlara çok Eklenecek şeyler Var ....
    Görüşmek üzere.....
    Herhalde bundan daha saçma bir yazı olmazdı. Motor kullanmak bir spor değildir. Bisiklet desen ne ise. Faydası değil zararları vardır(örnek olarak sürekli üzerinde otorulduğu için özellikle erkeklere :-) Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır). Motorda ne kadar önlem alırsanız alın ya üşütür kötü olur yada düşer kötü olursunuz.

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    tsurf sen çok ciddiye benziyorsun sen gerçekten motorcumusun benim şüphem var çünkü motorcu dediğin yaz kış motor a biner ve ona göre giyinir niye düşüyorsun çünkü motor kullanmamışsın sen hayatında ben ce kullansaydın düşe kalka düşmemeyi öğrenirdin binseydin giyinmeyi de öğrenirdin ben biniyorum 80 km yağmur altında gidiyorum donuma kadar ıslanıyorum fakat bişey olmuyor olmaz çünkü nasıl hareket etceğimi biliyorum adam sen den kışın motor a nasıl binileceği hakkında bilgi istemiş sen de binilmemesinden bahsediyorsun hayret bişey yaaaaaaaaaaaa hadi bu seferlik affedildin sitede ama lütfen bi daha böyle saçmalama
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    Piaggio Skipper 150
    TRSURF 2000 KARDEŞİM....
    Valla Sen De Öyle DÜŞÜnebİlİrsİn Bence Herkes Ayni DÜŞÜnecek Dİye BİrŞey Yok.ben De Motor Almadan Önce Donald Duck In Yazilarinda Spor DendİĞİnİ Duydum Ve Bİraz AbartmiŞ Dİye DÜŞÜndÜm.ama Ben Motor Kullanmaya BaŞladiktan Sonra Anladim Motorun Bİr Spor OlduĞunu.sonuÇta Bu Benİm Lafim DeĞİl,motor Hakkinda Kİtap Dahİ YazmiŞ Tr De Bence SÖzÜ GeÇen Bİr Motorcunun Lafidir.
    Motor Kullanmaya BaŞladiktan Sonra YÜrÜyÜŞÜnÜz DeĞİŞİr Mesela ÇÜnkÜ Bacak Kaslariniz GelİŞmİŞtİr,kollariniz Bİleklerİnİz De GÜÇlenmek Zorundadir.ÇÜnkÜ ÜstÜnÜzdekİ Gİyecekler Ve Kask AĞir OlduĞu İÇİn GÜÇlenmek Zorundadir.bİr SÜre Kendİnİzİ Çok sıktığınız İÇİn De Her Yaniniz Tutuk Gezersİnİz Sonra AliŞirsiniz.
    Ayrica Bence Sİz Motordan Ve Motorculardan Şu Anda Toplumda Yaygin Olan GÖrÜŞÜ SeslendİrmİŞsİnİz.bu GÖrÜŞe GÖre Motora Bİnen Serserİ Ruhlu Ve Sorumsuz KİŞİlerdİr.motor ÜstÜnde YaŞarlar Nerde Olduklari Bellİ DeĞİldİr Ve Motor ÜstÜnde De ÖlÜrler.
    Ben De Motora Merak Salmadan BÖyle DÜŞÜnÜrdÜm.bÖylelerİ De Olabİlİr Ama Ben Daha Rastlamadim.
    Benİm RastladiĞim Ve Örnek AldiĞim Motorcular Donald Duck Rumuzlu -İsmİnİ Unuttum Şİmdİ- gibi BaŞkalarini Motora Heveslendİrİrken Bİle Gaza Gelmemelerİnİ SÖyleyen Sorumluluk Sahİbİ KİŞİlerdİr.gencİnden YaŞlisina Az Çok Motorsİkletlİ YaŞami SeÇen Tİplerİn Hepsİ Çok BİlİnÇlİ, ÇoĞu EĞİtİmlİ Ve Motor Kullanmayi Da Araba Kullanmayi Da Bİlen İnsanlardir.dolayisiyla Empatİ Yaparlar Trafİkte.
    Bunun Yaninda DoĞru Ekİpmanla Kar-buz HarİÇ Her TÜrlÜ Hava Şartinda Da Motora Bİnİlebİlİr.yalniz DoĞru Ekİpman Ve Kaskla ÜŞÜmezsİnİz.motorla Zaten KiŞin Uzun Yol Yapamazsiniz Zİra Kar-buz İhtİmalİ Vardir.ŞehİrİÇİnde De Bu Ekİpmanlar Yeter De Artar Bİle.
    Motordan DÜŞmek Ya Da Motoru DÜŞÜrmek Bİr Motorcu İÇİn Normal BİŞeydİr.ama Benİm GÖrdÜĞÜm Kazalarda AraÇ SÜrÜcÜlerİ Hataliydi.araÇlar Motoru DÜŞebİlecek DeĞİl Daha Çok ÖnÜne GeÇİlebİlecek Bİr AraÇ Olarak GÖrÜrler.ama Motorlar DİĞer AraÇlarin RÜzgarindan Bİle Etkİlenebİlİrler.
    Önemlİ Olan Motoru Sorumluluk Sahİbİ İnsanin Kullanmasidir.doĞru Akİpmanla Ve BİlİnÇlİ, Kullanimla Motorcu Motor ÜstÜnde Ölmeyedebİlİr.motor Kullanan Da İlla DÜŞecek Dİye BİrŞey De Yok.Allah Korusun Ben Daha DÜŞmedİm,yillarca Da Motor Kullanip Da DÜŞmeyenlerİ Bİlİyorum.
    Bu Yaziyi Yazma Amacim Da Motor Sevgİmle İlİgİdİr Ve Aslinda Dİkkat Edersenİz İronİk Bİr Yazidir.
    Saygiyla.....

trsurf2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı
    tsurf sen çok ciddiye benziyorsun sen gerçekten motorcumusun benim şüphem var çünkü motorcu dediğin yaz kış motor a biner ve ona göre giyinir niye düşüyorsun çünkü motor kullanmamışsın sen hayatında ben ce kullansaydın düşe kalka düşmemeyi öğrenirdin binseydin giyinmeyi de öğrenirdin ben biniyorum 80 km yağmur altında gidiyorum donuma kadar ıslanıyorum fakat bişey olmuyor olmaz çünkü nasıl hareket etceğimi biliyorum adam sen den kışın motor a nasıl binileceği hakkında bilgi istemiş sen de binilmemesinden bahsediyorsun hayret bişey yaaaaaaaaaaaa hadi bu seferlik affedildin sitede ama lütfen bi daha böyle saçmalama
    Ben motor kullanmaktan hoşlanmadığımı yada kışın binilmeyeceğini söylemedimki. Ben bu başlığı açan şahısa kızdım. Sanki doktor gibi saçma sapan uydurma şeyler yazmış. Motor kullanmaktan hoşlandığını yada kışın kullanımı hakkındaki sorularını farklı bir şekilde ifade etse hiç sorun yok. Bu arada sana karda kışta "donuna kadar" ıslandığın halde bişey olmuyorsa denemki süpermen gibi bir bünyen var. Herkes senin gibi dayanıklı değil.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Arkadaşlar bence boşu boşuna birbirinizi yiyorsunuz. Bakın kışın tabii ki motora binilir. Ama ciddi kaliteli kışlık kıyafetler ile bu çok da zor değil. Tabi bizim ülkemizde sadece sırtına montu geçiren sokağa atlıyor haklı olarak çünkü tam kıyafet fiyatı dediğiniz zaman 4 de 1 motor fiyatı. Kışın kot pantolon falan inanın insanı 10 sene sonrasına yürüyemez hale getirir.Ama ben şöyle ıslandm bişey olmadım filan demek doğru değil. Bu ilerki yaşlarda kendini göstermeye başlar. Tabi salak otomabil kullanıcıları yağmur altında bırakın motoru görmek, yanında ki koca arabayı görmüyor. Tehlikenin en büyüğü bence bu. Kendinize iyi bakın yolunuz açık olsun.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    valla ben de araba sürücüleri göremez diyerek kötü havalarda kullanmak istemiyorum. Hava kuru ve açık olduğu zaman da hemen motora atlıyorum tabii.
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    En doğrusu da bu zaten.Ne kadar ekipmanımız tam olsa da kışın motor binmek pek de akıl karı bi iş değil.Dediğiniz gibi hem yanındaki koca kamyonu bile görmeyen otomobil kullanıcıları bizim için büyük bir tehdit unsuru;hemde ne olursa olsun 2 tekerlekli bir motorun buz veya kar üzerinde kaymaması muhtemelen imkansız (!).Ancak kendim de yaptığım üzere kuru,yağışsız,ve havanın açık olduğu zamanlarda kullanmak aynı zamanda elbette tam ekipmanla bunu yapmak en mantıklısı diye düşünüyorum.Bol rüzgarlı günler

Eğitim şart.

Motosikleti
    Piaggio Skipper 150
    Tsurf ben de niye kızdığını anlamadım.
    Yalnız şöyle bişi var.Ben de isterim ki benim keyfime göre başlık açsınlar, ötesi olmasın,hatta beni öven yazılar yazsınlar. ve hatta nep benden bahsetsinler. Yada herkes getirip paralarını bana versin, en zengin ben olayım Ama dünya galiba kusursuz değil.Bunların hiçbiri olmuyor.
    Herkesin farklı düşüncelere sahip olması da normaldir belki.
    Sonuçta zarar verme düşüncesi yoksa neden herkes istediğini söylemesin ki???
    sağlıcakla kal....

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    vallaha bugun gördüm adam buzun üstünde racing'le gidiyodu hemde makas ata ata helal olsun vallaha olayı aşmış adam

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    kim daha çok motorcu, kim daha az motorcu anlayamadım. Biraz daha tartışasnız...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler