Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletleri Nasıl Çalıyorlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    motorumuzun nasıl çalındığını değil, çalınmaması için ne gibi önlemler almalıyız, bunu konuşmak çok daha doğru olur düşüncesindeyim...
    motoru kimsenin göremeyeceği bi alana bırakmak yerine görülebilir bi yere bırakmak ama bu yetmez, kesilmesi zor bi halatla mümkünse şasiden bağlamak ve kilitlemek, alarmı açmayı unutmamak gerekir. maddi imkanlar müsaitse gsm uyarıcılı alarm bağlatmak ve kasko yaptırmak en iyi çözümlerdendir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamda daha önce yazdığım cümleler ve aynısını tekrar yazacaktım.bu tür paylaşım ve dahası motosiklet ile ilgili sitelere üye olup,burdaki arkadaşların anlatımlarından yola çıkarak hırsızlık yapıyorlarmış.bizde burda senin gibi arkadaşların sorularına cevap vererek onlara buyrun motorları daha kolay çalın gibisinden yardım etmiş oluyoruz. bence bu tarz sorular burda sorulmamalı. yöneticilerinde bu tür sorulara aslında uyarı vermeli diye düşünüyorum.
    fotolu detaylı anlatılırsa hırsızın işine yarar tabi. ki kimsenin detaylıca anlatacağını sanmıyorum. merak ettiğim kamyonamı atıyolar, sürükleyerekmi götürüyolar, bi şekilde motoru çalıştırıyolarmı yada başka bir yollarımı var.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanmaya bilirsiniz ama ss veya turing tarzı makinaları bildiğiniz kaykay uzerine yerleştirilmiş aparatlar vasıtasıyla bile çalıyorlar tv da gördüm show haber de 1 sene önce
    Bu bilgi bence önemli. Ne yapıyoruz demekki hiç bir şeye güvenmiyoruz. Bence en iyi yöntem gene babadan kalan yöntem. Bir yere gidince görebileceğin bir yere park edeceksin veya senin adına gözlemleyecek birilerinin yanına bırakacaksın ama gene de güvenmeyip 15 dk. da bir kontrol etmek lazım.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Kasko en iyi çözüm. Kasko pahalı diyenler için sadece çalınma kaskosu da yapılabiliyor 100 TL civarı yıllık. Yalnız 150 kg ve 500cc altı motorlar için çoğu sigorta şirketi kasko yapmıyor. Yani küçük cc motor kullanan arkadaşlar daha zor bir durumda aslında.

Sağlam bir enduro kilit ile şasiden biryere bağlamak ve zincirin yere temas etmemesi de güzel bir önlem. Ama hırsıza kilit dayanmaz tabiki.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ben sele altı özel patlayıcı koydum çalındığında goethe ünde patlatacam hırsızın .....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Motorumuzla yatacak halimiz yokya geceleri. Çalıyorlar işte..
    Önce Kendilerinin Ar ve haya duygularını Düz kontak yapıp kırıyorlar ondan sonra pikap veya kapalı vanın arkasına atıp yallahh.

Allah kimsenin başına vermesin. Aylarca kredi ödeyip yemeyip içmeyip motor sahibi olan ve motorlarını çok seven arkadaşların motoru çalınıyor. Bu arada İstanbulda en çok Anadolu yakası MALTEPE ve Avrupa yakasında ise BEYLİKDÜZÜ taraflarıda oturanlar çok dikkat etsinler çünkü emniyetin istatisliklerine göre en çok buralarda çalıntı olayları oluyor. Maltepedeki hırsızlar Başıbüyük tepesine, Beylikdüzündeki HIzgızlarda Haramidere taraflarında gereken itinayı göstererek parçalara ayırıyorlar motorları ve arabaları. haberiniz olsun.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    aslında benzinciler motorlar için park yeri oluştursa, uygun bi fiyata bırakılabilir
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Bariyerli apartman özel otoparkı + arka diskte disk kilidi + ön tekerlekte sabit demire bağlı çelik halat + alarm + güvenlik kameraları... Tüm bunlar, iki kişinin bile zor kaldırdığı 240kg'lık bir motor için.. Ama yine de paranoyayla cama fırlanılan geceler...
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler