Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Almalı mı Almamalı mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Görkem abinin haklı olması konusunda haklı.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    motosiklet kullanmak tehlikelidir, bir o kadar da zevklidir.

korumaların öneminden bahsedilmiş, tekrar etmeyeyim.

yol şartlarına ve trafiğin akışına göre kullanırım; asla dolduruşa gelip kimseyle yarışmam diyorsan; çekinme ve al.

Motosikleti
    cbr600rr+kymco grandınkx150
    kardeş eyer içinde bu motosiklet tutkusu varsa bence al sende aramıza katıl bu makinalar bizim yaşama bakış şeklimizi ve hayattaki farklılıgımızı gosterir.güzel ve büyük cc bir makina alırsan emin ol abin senden fazla motor tutkunu olucaktır

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Kafana koyduğun şeyi yapabildiğin ve başarabildiğin sürece mutlu bir insan olursun. Ama Aileni bir kenara itme hele hele bu senin abinse..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    aslında abin haklı ancak türkiyede insanlar sadece motosklet kazalarından ölmüyor. ölümün nerede ve nasıl gelecegi bilinmez. düşünsenize bir filanca tarihte filanca saatte filanca yerde filanca şekilde öleceksin diye kaderimiz yüzümüze okunsaydı insanlar kafayı yerdi.

denize girmekte tehlikelidir. yada ne bileyim agaca çıkıp meyva toplamakta tehlikelidir. bunların yanısıra ülkemizde birçok hain köpek sürüsü dolaşmakta. kız arkadaşınla beraber çarşıya çıktıgında hain bir terör saldırısınada kurban gidebilirsin. yada yolda yürürken ayagın burkulup dengeni kaybedip başını kaldırımın kenarına da vurunca hayatını kaybedebilirsin.

eger içinde apacilik yoksa adam akıllı bineceksen korkma bişey olmaz. olaki bir kaza geçirirsen burnun bile kanamadan çıkabilirsin. yada hayatını kaybedebilirsin sakat kalabilirsin. ama inançlı biriysen kaderede inanmak gerekir.

kader derken bazı insanlar öylesine inanırki mesela adam alkol alıp araç kullanır kaza geçirir ve sakat kalır buna kader der. oysaki kader kontrol edemedigin herşeydir. kontrol edebildiklerin kazadır. mesela alkollü bir sürücü kaldırımda yürüyen bir çocuga çarpsa sürücünün yaptıgı kaza çocugunki ise kaderdir. bu baglamda sen bütün koruma ekipmanları ile bindigin taktirde hız limitlerine uydugun taktirde trafiktede diger araç sürücülerinin seni görse bile görmedigini düşünerek hareket ettigin taktirde kendine aşırı güvenerek kullanmadıgın taktirde allahın izniyle hiçbişe olmaz.

kendine şehriçinde kullanabilecegin küçük cc bir scooter al ve motosiklet dünyasına ilk adımı at.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında abin haklı ancak türkiyede insanlar sadece motosklet kazalarından ölmüyor. ölümün nerede ve nasıl gelecegi bilinmez. düşünsenize bir filanca tarihte filanca saatte filanca yerde filanca şekilde öleceksin diye kaderimiz yüzümüze okunsaydı insanlar kafayı yerdi.

denize girmekte tehlikelidir. yada ne bileyim agaca çıkıp meyva toplamakta tehlikelidir. bunların yanısıra ülkemizde birçok hain köpek sürüsü dolaşmakta. kız arkadaşınla beraber çarşıya çıktıgında hain bir terör saldırısınada kurban gidebilirsin. yada yolda yürürken ayagın burkulup dengeni kaybedip başını kaldırımın kenarına da vurunca hayatını kaybedebilirsin.

eger içinde apacilik yoksa adam akıllı bineceksen korkma bişey olmaz. olaki bir kaza geçirirsen burnun bile kanamadan çıkabilirsin. yada hayatını kaybedebilirsin sakat kalabilirsin. ama inançlı biriysen kaderede inanmak gerekir.

kader derken bazı insanlar öylesine inanırki mesela adam alkol alıp araç kullanır kaza geçirir ve sakat kalır buna kader der. oysaki kader kontrol edemedigin herşeydir. kontrol edebildiklerin kazadır. mesela alkollü bir sürücü kaldırımda yürüyen bir çocuga çarpsa sürücünün yaptıgı kaza çocugunki ise kaderdir. bu baglamda sen bütün koruma ekipmanları ile bindigin taktirde hız limitlerine uydugun taktirde trafiktede diger araç sürücülerinin seni görse bile görmedigini düşünerek hareket ettigin taktirde kendine aşırı güvenerek kullanmadıgın taktirde allahın izniyle hiçbişe olmaz.

kendine şehriçinde kullanabilecegin küçük cc bir scooter al ve motosiklet dünyasına ilk adımı at.
    aklın yolu birdir ama ben bu yolda bir durak işaretledim, ailesinin gönlünü razı etmeli...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    puhahahaa O videoyu biliyorum garibim resmen kurbağa gibi patlıyor banada arkadaşım izletmişti ama işimiz onlara kaldıysa yandık biz.Tedbir bizden taktir ALLAH tan arkadaşım ne olacaksa olur herşey ALLAH tan.
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Karar senin...cezur davranıp bildiğinide okuyabilirsin...aileni dinleyip doğru zaman içinde bekleyebilirsin...yaşa ve gör...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Bu durumlarda aile içi muhalefet son derece doğaldır. Tabi ki büyüklerinin dediği de doğrudur. Türkiye şartları bu konuda daha zorlayıcı. Ben yaklasık 30 senelik motosiklet kullanıcısıyım. Az çok deneyimlerimle muhtemel tehlikelerden birkaçını sıralamak isterim.
    1- Ülkemizde yeterki bir sürücü kursunun kapısına git; eğitim verilmeden ehliyet cebinde. Trafik cezaları da hafif. Bu nedenle sokaklar sürücü değil mayın dolu.
    2- Yollar delik deşik. Yetmemiş gibi toz toprak ve çamur.
    3- Sokaklarda başı boş gezen itler ayrı bir bela.
    Bu saydıklarım sıradan günlük potansiyel tehlikeler..
    Az önce iş dönüşü eve gelirken E 5 üzerinde birden önüme fırlayan koca bir kurt köpeği. Daha ne olduğunu anlamadan motosikletin altına girdi. Kullandığım motosiklet Honda Şhadow yerden yüksekliği 10 cm. Bir anda kendimi rodeo yapıyor sandım. Tecrübelerime dayanarak motosikleti devirmeden koca iti altımda sanki bir oklava gibi döndürerek üstünden geçtim. Yıllardır böyle olaylar anlatılır ve ben nasıl olurda köpak motosikletin altına düşer derdim. Meğer düşermiş.
    Benimde babam ve annem "oğlum Her anne ve baba çocuklarını mutlu etmenin yollarını arar. Eğer sen bir motosikletle son derece mutlu olacaksan biz buna hayır demez, yemez, içmez sana bir motosiklet alırız. Biz bunu senin mutluğun için yapmışken senin başına bir kaza bela gelirse kahrolur hayatta kalamayız"demişlerdi Bütün bunlara rağmen bende "ben sizi bu duruma düşürmemek için elimden gelen geyreti gösterecem. Siz olmadan benim de hayatta kalmam mümkün olamaz.Fakat Yüce Allah'ın takdırı olarak karşıma gelecek bir kaçınılmaz olursa ona zaten kimse engel olamaz" demiştim. Ve bu sözün ardından motosiklet alma vizesine sahip olmuştum. Şansın açık olsun..

Arkadaşların söylediği herşeye zaten katılmamak elde değil ancak eklemek istediğim önemli bir husus var. Bizler çoğunlukla motor kullanmaya çekirdekten yani bisiklet sonrası mobilet boylardan başlıyoruz. sonrasından küçük cc hafif motorlar ve ileri zamanlarda tercih ettiğimiz motorlara biniyoruz. Gözlemlediğim kadarıyla kazaların çoğu acemi sürücülerin kullanmayı bilmediği motorlarda yaşanıyor. Önce küçük bir scoter le başlamalısın. Eğer tipine bakıp bir sport motoruyla başlarsan hayatının film şeridi gibi gibi gözlerinden geçtiği o kısacık an diliminde ailenin sözlerini hatırlayıp geri dönülmez pişmanlık yaşama ihtimalin daha fazladır. Araba hata affeder ama motor asla.

Motosikleti
    VFR 800 F
    Bütün yorumlarınızı teker teker okudum teşekkür ederim ilginize arkadaşlar.Ailemin rızası evet benim içinde çok önemli Annem ile Babamı ikna etmiş durumdayım ama abime ne desem rızasını alamadım şimdiye kadar çok çeşitli şeyler söyleyebiliyor yani dokundurdukları (ağabeyimdir sözünden çıkmam pek) gerçekten içimi yakan şeyler mesela hadi tehlikesini geçtim o parayı kendini geliştirmeye ver mesela TOEFL için kursa kayıt ol veya ingilterede dil kursuna git motor alma kendını gelistirmeye harca vs.(Elektronik Müh. 3 sınıfta okumaktayım) okul bitmeden kendıne yatırım yap o parayı ne yapacaksın motoru lüks sana ama çok istiyorum ne yapabilirim sonuçta alacak durumum var fakat çok çeşitli bahaneler gerçekten altından kalkamıyorum.
    Ne demeliyim arkadaşlar tamam ben motordan vazgeçiyorum o parayı eğitim için harcayıp 2,3 sene sonra araba mı alayım demek mantıklı cunku biliorum ki o zamanda farklı bahaneler sunacaktır.Yoksa hayallerimin peşinden koşmak mı ne olursa olsun ?

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    şöyle söylemek isterim sene 88 tutturdum babama motor diye 2 tane kapıda araba var sen motor istiyorsun benden diye cevap verdi.ben tabiki devam ısrara bir arkadaşı vardı başkomiser o da motorcu hemde eşine bile almıştı.onu devreye soktum ve eşinin motorunu almıştım ilk motorum. ama babamın istememe sebebini az bir zaman sonra öğrenmiştim çünkü kaza yapmıştım.böyle devam etti seneler.3 tane motor pert oldu az kalsın bende oluyordum.çogu sürücü hatası,kimisi karşı tarafın hatası,kimi de yol hatası zaten hata olmasa kaza olmaz.4 senedir kardeşim motor almayı düşünüyor yaşı 29 arabası da var ama ben alma diyorum sebep adrenalin yüklü,hız yapmayı seviyor e üzülecek olanda biziz artı koca sülalede tek motor kullanıcısı benim.yan dairedeki komşum ble bana kızıyor 16 yaşında oglu motor istiyormuş hep senden görüyor diye bana sitem ediyor...sonuç abilik sana birşey olmasını istememesi.bence gönüllerini yapmadan rızaları olmadan motor alma derim.helede motorları hiçe sayan sürücülerin çogaldığı memleketimizde.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle söylemek isterim sene 88 tutturdum babama motor diye 2 tane kapıda araba var sen motor istiyorsun benden diye cevap verdi.ben tabiki devam ısrara bir arkadaşı vardı başkomiser o da motorcu hemde eşine bile almıştı.onu devreye soktum ve eşinin motorunu almıştım ilk motorum. ama babamın istememe sebebini az bir zaman sonra öğrenmiştim çünkü kaza yapmıştım.böyle devam etti seneler.3 tane motor pert oldu az kalsın bende oluyordum.çogu sürücü hatası,kimisi karşı tarafın hatası,kimi de yol hatası zaten hata olmasa kaza olmaz.4 senedir kardeşim motor almayı düşünüyor yaşı 29 arabası da var ama ben alma diyorum sebep adrenalin yüklü,hız yapmayı seviyor e üzülecek olanda biziz artı koca sülalede tek motor kullanıcısı benim.yan dairedeki komşum ble bana kızıyor 16 yaşında oglu motor istiyormuş hep senden görüyor diye bana sitem ediyor...sonuç abilik sana birşey olmasını istememesi.bence gönüllerini yapmadan rızaları olmadan motor alma derim.helede motorları hiçe sayan sürücülerin çogaldığı memleketimizde.
    bende rızasız bir işe kalkışmak istemiyorum bakalım . . .

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    sen ehliyetini al nasıl olsa daha gençsin motoru almaya zamanın olur hayırlısıyla.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ehliyetini al nasıl olsa daha gençsin motoru almaya zamanın olur hayırlısıyla.
    Ehliyetim var abi motor deneyimimde çok olmasada var bakalım kısmet diyorum artık ailemin söyledikleri çok mantıklı asla yadırgamıyorum fakat insan eğer imkanı varsa istediğini istediği zaman yapamaz ise ne anlamı var diye de düşünmüyor değilim.

Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün yorumlarınızı teker teker okudum teşekkür ederim ilginize arkadaşlar.Ailemin rızası evet benim içinde çok önemli Annem ile Babamı ikna etmiş durumdayım ama abime ne desem rızasını alamadım şimdiye kadar çok çeşitli şeyler söyleyebiliyor yani dokundurdukları (ağabeyimdir sözünden çıkmam pek) gerçekten içimi yakan şeyler mesela hadi tehlikesini geçtim o parayı kendini geliştirmeye ver mesela TOEFL için kursa kayıt ol veya ingilterede dil kursuna git motor alma kendını gelistirmeye harca vs.(Elektronik Müh. 3 sınıfta okumaktayım) okul bitmeden kendıne yatırım yap o parayı ne yapacaksın motoru lüks sana ama çok istiyorum ne yapabilirim sonuçta alacak durumum var fakat çok çeşitli bahaneler gerçekten altından kalkamıyorum.
    Ne demeliyim arkadaşlar tamam ben motordan vazgeçiyorum o parayı eğitim için harcayıp 2,3 sene sonra araba mı alayım demek mantıklı cunku biliorum ki o zamanda farklı bahaneler sunacaktır.Yoksa hayallerimin peşinden koşmak mı ne olursa olsun ?
    Mutlu olacağından emin olduğun şeyi yap. Hem bu gün hemde 5 sene sonra pişman olmayacağın şeyi. Asında cevap çok basit.....

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abin haklı , Türkiye'de motosiklet sürmek tehlikelidir.
    kendimce şöyle bi şey geliştirdim zevkli olupta tehlikeli olmuyon bi iş güzel olupta sağlıklı olan yemek yoktur şekilnde şimdi buna göre avrupa ülkelerinden motosiklet kullanmak zevksizmi
    bide arkadaşım abine kulak asma deki o tırın önünde bi araba da olsa altına alacaktı şimdi kendime tır mı alayım de bide olacaksa olur ötesi yok de ne biliyim uydur işte bişeyler ikna et
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    ben kendi şahsım için söylüyorum.Beni kafese kimse koyamaz.özgürlüğün tadına varmak istiyorsan motora bineceksin.bunun zevki anlatılmaz sadece yaşanır. sana abi nasiatı EN YAKIN ARKADAŞIN AİLENDİR unutma. kararınızı birbirinizi kırmadan verin.

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sokağa çıkmakta çok tehlikeli ama çıkıyoruz
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    domuz gribinden ölmektense,motor ile riskli yaşamayı tercih et.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler