Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

navigasyon tomtom one mı garmin nuvi 200 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm biraz düşüneyim
    Düşünecek ne var yolda giderken tek tuşla fotoğraf çek, yine tek tuşla video kaydet, ister yolu ister km saatini. tomtom momtom ile kıyaslanır mı hiç. yağmur yağarsa cebine koyarsın, yağmur yağarken de kullanmayıver.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    güzel knu endede sony marka bir navigasyon var lakin menunun türkçe olmasına ragmen TÜRKİYE haritası yok bana yardımcı olabilecek varmı aranızda şu an halıyle kullanamıyorum ...

Teşekürler...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    yurtdışından birşeyler getirmeye çekiniyorum yoksa sele ve egzost da getireceğim zaten Cristmass yaklaşsın o zaman getirtmeyi düşünüyorum belki o zaman akadar birileri getirir ;)

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    moskovada kullaniyorum mukkemel..turkcede var..garminden baskasi degil tabiiki..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    yurtdışından birşeyler getirmeye çekiniyorum yoksa sele ve egzost da getireceğim zaten Cristmass yaklaşsın o zaman getirtmeyi düşünüyorum belki o zaman akadar birileri getirir ;)
    ohoo GPS, Xenon derken ticaretine başlayacam yakında çamurluk siparişi ABD'den verdim haftaya gelir.

Acaba 600rr getirtebilirmiyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 PM ----------

Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel knu endede sony marka bir navigasyon var lakin menunun türkçe olmasına ragmen TÜRKİYE haritası yok bana yardımcı olabilecek varmı aranızda şu an halıyle kullanamıyorum ...

Teşekürler...
    Navigasyon yazılımı Sony'in mi?
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    TDM900
    çamurluk mu? Nasıl bir şey getiriyorsun? fiyatı ne gümrük sorunu ?

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    çamurluk mu? Nasıl bir şey getiriyorsun? fiyatı ne gümrük sorunu ?

http://i533.photobucket.com/albums/e...dcarbon002.jpg

Bunun yeşili 109$+17$ kargo

Satıcı hediye olarak yollayacak, gümrüğe takılmadan kapımda
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gps cihazı hakkında bir kaç şey de ben söyleyeyim
    1-GPS cihazları ciddi miktarda enerji tüketir,kendi şarjı ile öyle saatlerce kullanmak mümkün değildir.Bu yüzden motordan enerji alması faydalıdır,Küçük cc li motorlarda GPS kullanacağım diye aküyü bitirmek mümkündür
    2-Navigasyon cihazlarını tam verimli kullanmak için ciddi bir öğrenme safhasına ihtiyaç vardıröyle bir iki saatte öğrenmek mümkün değil,zaten GPS cihazları da,programları da mükemmel değil.Huyunu suyunu çalışma sistemini öğrenmek ciddi bir süreç.Örneğin İstanbul Çanakkale en hızlı yolu bulmasını isterseniz sizi adını bile duymadığınız yollardan geçirir.En kısa yolu bul derseniz kendinizi Kumbağ'da uçmakderede bulursunuz
    3-Başarsoft'un haritası dahil tüm haritalarda ciddi hatalar var,bir çok yol haritada işlenmemiş.Karayollarının ani güzergah değişiklikleri yüzünden GPS le yolunu bulmaya çalışanlar ters seride bile girebilir.
    4-Yol dışı rotalarda GPS cihazı pusula olmaktan biraz fazla işe yarıyor
    5-Motor için en ideal GPS ler Garmin Zuma 550 ve 660 lar,suya dayanıklı.Ancak fiyatları 125 cc ikinci el motor fiyatına.
    6-Sabit GPS tutucular motorunuzda GPS cihazı olduğunu hırsızlara hatırlatır,park halinde iken çantalarınızın kurcalanmasına ve sizin muhtemelen çantaya koyduğunuz GPS in artık başkalarının koordinatlarını göstermesine yarar.
    7-Depoüstü çantaların şeffaf gözleri GPS için idealdir.
    8-GPS ekranını takip ederek araç kullanmak,ikide bir de GPS in tuşlarına,ekranına dokunmak otomobilde bile risklidir.motor için ideali Kulaklığıı takıp yönlendirmeleri dinlemektir
    9-GPS adres ararken çok iyi.Ama sürekli bildiğimiz yerlere giderken kullanmak fantezidir.
    10-GPS programları artık internette sebil gibi dağıtılmıyor.Sürekli versiyon değiştirilip eski haritalar işe yaramaz hale getirildiği için harita güncelleme ciddi bir maliyeti gerektirecektir.

Motosikleti
    TDM900
    Savaş hocam iphone da hem igo hem de sygic var. igo'nun haritası oldukça güncel 2009 yılının haritası var. Ancak en büyük sorun ters yöne girdiğimde igo saçmalıyor :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Savaş hocam iphone da hem igo hem de sygic var. igo'nun haritası oldukça güncel 2009 yılının haritası var. Ancak en büyük sorun ters yöne girdiğimde igo saçmalıyor :D
    Dün geçtiğimiz yol bugün trafiğe kapatılırsa,hatta ters yön yapılırsa IGo ne yapsın?.
    Ben dahil herkesin yolu kapatma yetkisi var bu memlekette
    Ters yöne niye giriyorsun asıl onu merak ettim.

Motosikleti
    TDM900
    Gecenin 2si dişim tutmuş nöbetçi eczane arıyordum :\
    Ama caddeler dışında ters yöne pek dikkat etmem.

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bende bir ara navigasyon almayı düşünüyorum şuan garmin nuvi 200'ü araştırdım kullanışlı iyi bir cihaz olarak görünüyo fakat sesli yönlendirmeden faydalanabilmek için kulaklık girişi yok adrese giderken zırt pırt ekrana bakmakda tehlike demek bu nedenle baştan garminin bu modelini elemeni tavsiye ediyorum..

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    navigasyon cihazlarının altyapısı Türkiye'de henüz oturmadı maalesef. güncelleme zamanları çok uzun ayrıca yolları yanlış programlıyorlar. kısacası şuan çok şey beklememek üzere hepsi alınabilir. ben şahse 1 garmin nuvi ve 1 de navking route 66 parçalayan biri olarak navigasyon için bekleyin derim.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    walla güncellemer ayrı bi ters kulaklık girişi olması şart yazın kastamonundan samsuna giderken tünelli yeni yapılan ama trafiğe açılmamış bi yola girdik shellden aradılar hemen araçlarla hangi yoldan gidiyorsunuz öyle diye
    dedikki biz gitmiyoruz bölge müdürünüz götürüyor yeni bi yol keşfetmiş trafie açılmamış bişe demediler daha
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O cihazlar hakkında bilgim yok ancak kullandığım Piranha Voyager fazlasıyla işimi görüyor. 4.3" geniş ekranı ile gayet kullanışlı. Alternatiflerin arasına koyabilirsin.

ben de 2 tane paranha var. ikisi de aynı zamanda ve 1 seneiçinde çalışmaz hale geldi. istanbuı merkez telefonları cevap vermediği gibi. web sayfaları da açılmıyor.

Motosikleti
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 PM ----------

[/COLOR]

Navigasyon yazılımı Sony'in mi?
    evt öyle .................

Motosikleti
    TDM900
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla güncellemer ayrı bi ters kulaklık girişi olması şart yazın kastamonundan samsuna giderken tünelli yeni yapılan ama trafiğe açılmamış bi yola girdik shellden aradılar hemen araçlarla hangi yoldan gidiyorsunuz öyle diye
    dedikki biz gitmiyoruz bölge müdürünüz götürüyor yeni bi yol keşfetmiş trafie açılmamış bişe demediler daha
    Bunu biraz daha açıklar mısın? Araç kimin? Araçta navigasyon mu var? shell sizi nedenarıyor?

Motosikleti
    HONDA TRANSALP XL 650 V - 2007
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evt öyle .................
    Bu numaradan Başarsot firmasını arayıp +90 312 473 70 80 sizin cihaza uygun Türkiye haritası var mı diye sorabilirsiniz.
    Fiyat ne olur bilemiyorum, benim cihazda ( Garmin ) Başarsoft haritası yüklü, ben Gaziantep için de bayağı bildirimde bulundum bu firmaya, o bilgileri de yeni haritaya eklediler.

Ben şehir içinde memnunum, şehir dışında da köy yollarında çok kötü değil ama çok iyi de değil.

Gaziantep - Döngel - Gaziantep. ( bir defa otoban bir defa da eski yolu kullanarak )

Gaziantep - İslahiye - Yesemek - Tahtaköprü - Kilis - Gaziantep.

Gaziantep - Zeugma - Gaziantep güzergahlarında test ettim, çoğunlukla sorunsuz gidip geldim.

Adana ve Mersin' e gittiğimde kullanıyorum, pek sorun yaşamadım.

GPSlerdeki en büyük sorun, bazı arkadaşların da dediği gibi değişen yollar, yol isimleri.
    Çünkü GPS haritası yapan firma örneğin Gaziantep' e Mart ayında gelip haritayı güncelliyor. Nisan ayında bir yol ile ilgili değişiklik yapıyor belediye veya yeni bir otel açılıyor bu bilgi doğal olarak GPS firması buraya bir daha gelene kadar haritaya eklenemiyor.

koçtaş ta "cartel"marka cihazlar 130 tl .

Motosikleti
    Alıntı mcmanaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu numaradan Başarsot firmasını arayıp +90 312 473 70 80 sizin cihaza uygun Türkiye haritası var mı diye sorabilirsiniz.
    Fiyat ne olur bilemiyorum, benim cihazda ( Garmin ) Başarsoft haritası yüklü, ben Gaziantep için de bayağı bildirimde bulundum bu firmaya, o bilgileri de yeni haritaya eklediler.

Ben şehir içinde memnunum, şehir dışında da köy yollarında çok kötü değil ama çok iyi de değil.

Gaziantep - Döngel - Gaziantep. ( bir defa otoban bir defa da eski yolu kullanarak )

Gaziantep - İslahiye - Yesemek - Tahtaköprü - Kilis - Gaziantep.

Gaziantep - Zeugma - Gaziantep güzergahlarında test ettim, çoğunlukla sorunsuz gidip geldim.

Adana ve Mersin' e gittiğimde kullanıyorum, pek sorun yaşamadım.

GPSlerdeki en büyük sorun, bazı arkadaşların da dediği gibi değişen yollar, yol isimleri.
    Çünkü GPS haritası yapan firma örneğin Gaziantep' e Mart ayında gelip haritayı güncelliyor. Nisan ayında bir yol ile ilgili değişiklik yapıyor belediye veya yeni bir otel açılıyor bu bilgi doğal olarak GPS firması buraya bir daha gelene kadar haritaya eklenemiyor.
    Teşekürler ama yardımcı olamadılar sony görüşmem gerekmiş..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler