Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selemi (Koltuğumu) değiştirmek istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Selem motorsikletimin üzerinde oturan bir kediye pençeleri ile parçalamak isteyen bir köpek yüzünden 3 tane derin kesiğe sahip oldu

İnternette bayağı araştırma yaptım. Yerli üreticilerde yaptığım araştırmada eğer fitilli birşeyler yaptırmaktan yana değiller çünkü su geçiriyorlarmış ve önüne geçemiyorlar. Mecburen yabancı ülkelere baktıp. Pek güzel bir sitede kendim istediğim seleyi tasarladım www.topseleries.com €300 civarına geldi.

Fakat derdim bundan sonrasında başlıyor iletişime geçtiğimde kargo ile yollarız evine teslim ederiz diyorlar. Fakat korkum ya bu sele gümrüğe takılırsa? Ne kadar gümrük ödemem gerekir? Ya da gümrüğe takılmadan nasıl getirtebilirim? Yurtdışından ürün getirenler var sanırım yardımcı olabilir misiniz?

Selenin temsili fotoğrafı bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selem motorsikletimin üzerinde oturan bir kediye pençeleri ile parçalamak isteyen bir köpek yüzünden 3 tane derin kesiğe sahip oldu

İnternette bayağı araştırma yaptım. Yerli üreticilerde yaptığım araştırmada eğer fitilli birşeyler yaptırmaktan yana değiller çünkü su geçiriyorlarmış ve önüne geçemiyorlar. Mecburen yabancı ülkelere baktıp. Pek güzel bir sitede kendim istediğim seleyi tasarladım www.topseleries.com €300 civarına geldi.

Fakat derdim bundan sonrasında başlıyor iletişime geçtiğimde kargo ile yollarız evine teslim ederiz diyorlar. Fakat korkum ya bu sele gümrüğe takılırsa? Ne kadar gümrük ödemem gerekir? Ya da gümrüğe takılmadan nasıl getirtebilirim? Yurtdışından ürün getirenler var sanırım yardımcı olabilir misiniz?

Selenin temsili fotoğrafı bu

kedinin bitanesinin derisini yüzüp gerebilirsin

Emin ol gören yandaşları bi daha motoruna yaklaşmaz

opp fazla ciddiye almayı sonra hır çıkıyo
    Hayvanlarıda çok seviyorum

yardımcı olabilcek arkadaşlar yoldadır birazdan qelirler
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    TDM900
    Kediler ve köpekleri seviyorum hatta iki ayakları hayvanları da ama konumuz bu değil evet

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Kediler ve köpekleri seviyorum hatta iki ayakları hayvanları da ama konumuz bu değil evet
    Bende çok severim brandamı yırrttıkları halde
    Konuyla ilgilii bilgim olmadığından
    Bilgisi olan biri yardımcı olacaktır
    Hem sayemde konu hep tepede kalıyo ki buda hemen görmelerini sağlar dimi
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hiç o kadar masrafa girme Çorlu'ya gel döşemeci Can Usta senin tahmin bile edemeyeceğin makul bir fiyata sele kaplamasını yenilesin.
    İşine aşık,eli yatkın gözü tok,zor işleri seven adam gibi bir adamdır.
    Beğenmezsen paranı ben iade ederim

Motosikleti
    TDM900
    Hocam gelmek isterim ama resimdeki gibi bir sele yapmak için 2-3 gün uğraşmak gerekiyor. Kalıplar vs.. Bir de bu koltuğun oturma yerinde Gel adı verilen bir jel var titremeleri alıyor çok daha rahat etmeni sağlıyor. Bir de dediğim gibi el yapımı işlerde su geçiyor motordan indikten sonra sonra mabadımda su lekesi ile kalakalamka istemem doğrusu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    300 euroluk sele gümrüğe takılırsa vay haline.
    Benim Touratech'ten aldığım ve posta dahil 99 Tl tutarındaki siparişimi bile didik didik etmişler
    açıp kontrol etmişler.
    Eşim yeğeninden gelen 50 $ lık fotoğraf makinası için İstanbul Posta gümrüğüne gitmek zorunda kaldı.
    Ama bunlar gözünü korkutmasın.1500 $ yada Euroyu geçmeyen gayrıticari mallarda yanılmıyorsan % 10 gümrükle bireysel olarak gümrükten geçebilmesi lazım.Bununla ilgili bir tebliğ okumuştum bir yerde.

Motosikleti
    TDM900
    Enköyü ihtimalle Almanya'daki arkadaşıma aldırtacağım. Adam gelirken uçakla getirsin zaten sürekli bir şeyler getiriyor sadece boyutundan endişeliyim :\ Bugün paketinini boyutlarını sordum daha yanıt gelmedi amcalarda

Esas bundan sonra İngiltere'den Beuwolf egzost getirtmek istiyorum. Türkiye'de ne yazıkki dağıtıcısı yok. Aslında ilkbaharda muayneden sonra Yunanistana kaçsam da orada mı yaptırsam diye düşünüyorum

Bu arada sen ne getirttin hocam?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Enköyü ihtimalle Almanya'daki arkadaşıma aldırtacağım. Adam gelirken uçakla getirsin zaten sürekli bir şeyler getiriyor sadece boyutundan endişeliyim :\ Bugün paketinini boyutlarını sordum daha yanıt gelmedi amcalarda

Esas bundan sonra İngiltere'den Beuwolf egzost getirtmek istiyorum. Türkiye'de ne yazıkki dağıtıcısı yok. Aslında ilkbaharda muayneden sonra Yunanistana kaçsam da orada mı yaptırsam diye düşünüyorum

Bu arada sen ne getirttin hocam?
    Ben F50GS için çakmak adaptörü sipariş etmiştim alet 19Euro posta 24 Euro tuttu
    Sonra baktım Yan ayaklık için ilave bir aparat var bi de ondan aldım posta ücreti değişmedi.Kutunun üzerinde fatura nüshası olduğu halde içi açılmış ve kontrol edilmiş yine de.
    Yunanistandan parça almak için parça kaynağını bulmak lazım öncelikle.Yunanistan Yamaha'da parça temini Türkiye'deki gibiyse vay halimize
    Ben XT 125R in 15 Tl lık parçalarını bile bulamadım
    Orada sağlam bir bayi/servis bulup önceden siparişle garantiye alınabilir belki.

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    kriz ortamı demeyelim de ülkece geçirdigimiz sıkınılı bir dönemde basit bir sele için yabancı bi kuruluşa 300 avro gibi astronomik bir rakam vermek ne kadar mantıklı. bu ülkede basit bir seleyi imal edecek işini düzgün yapan adam mı yok. yoksa sizin sokaga atacak paranız mı çok

eleştirimi anlayışla karşılayın ama bu ülkede emin ol sen ne istersen yapabilecek kapasitede sanayi var. bak sn savaş kayan size bir teklif sunmuş. tasarlamış oldugunuz seleyi gösterin inanın gerek kalite gerekse işçilik olarak daha iyisini size sunar. hem yurdum esnafı kazanır hemde paranızın bir kısmı cebinizde kalır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kriz ortamı demeyelim de ülkece geçirdigimiz sıkınılı bir dönemde basit bir sele için yabancı bi kuruluşa 300 avro gibi astronomik bir rakam vermek ne kadar mantıklı. bu ülkede basit bir seleyi imal edecek işini düzgün yapan adam mı yok. yoksa sizin sokaga atacak paranız mı çok

eleştirimi anlayışla karşılayın ama bu ülkede emin ol sen ne istersen yapabilecek kapasitede sanayi var. bak sn savaş kayan size bir teklif sunmuş. tasarlamış oldugunuz seleyi gösterin inanın gerek kalite gerekse işçilik olarak daha iyisini size sunar. hem yurdum esnafı kazanır hemde paranızın bir kısmı cebinizde kalır.
    TDM 900 ün koltuğu farklı bir yapıda olabilir İçinde Jel filan varsa muhtemelen Can usta da böyle bir sey görmemiş olabilir ama Orijinalini bir insan yapıyorsa,çok ekstrem bir malzeme kullanılmamışsa kesinlikle yapar.
    Biz de sanayilerde yapılmayan bir sürü şey var,Ben yıllarca klasik Amerikan otomobilleri restorasyonuna kafa yordum.Bizde hazır süngerle yapılan bazı koltuklar Amerika'da dökme süngerle yapılıyor adam süngeri resmen döküyor.Türkiyede sanayilerdeki döşeme ustaları henüz bunları yapmıyor çünkü talep yok.

Motosikleti
    TDM900
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eleştrini elbette anlayışla karşılıyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim Kriz diye bir şeyyok tamamen yapay bir sancı. Vaktin varsa Zeitgeist serivi videoları izlemeni tavsiye ederim.

Paramı sokağa atmıyorum. 1800 TL vererek aldığı mmotorsiklerimi custom hale getiriyorum. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum -Çok sevdiğim halde Uzay Heparı'nın bu motorsiklet üzerinde can vermesi ona olan sevgimi değiştirmedi- Motorsikletimi uzun seneler boyunca satmayı düşünemediğim için tamamen zevkime göre bir şeyler yapıyorum.

Bu ülkede neler yapılabileceğini çok iyi biliyorum ancak ne yazıkki yurdum insanı tembel. Geçtiğimiz hafta sadece basit bir kamera aparatı için Ümraniye Sanayi Sitesinde 2 saat yapacak adam aradım hiç biri tek tek işlerle uğraşmak istemiyor. Onun yerine çaycıdan çay söyleyip dükkan önünde sigara içip laklak yapıp krizi bahane ediyorlar. 2 Saat sonunda yapmaya ikna ettiğim atelye sahibine ben de yardım ederek zevkle birlikte yaptık. İşin sonunda kartını istedim başka arkadaşlarım da isterse tavsiye edip edemeyeceğimi sorduğumda gelmeden nce telefon açsınlar o zamanki ruh halme göre değişir şeklinde bir yanıt aldım.

Araştırdığım için biliyorum türkiye'de bu tip işleri yapan kişiler fitil gibi işlemleri malzemenin rijiditesine zarar verdiği için (yani tek parça değil arada farklı malzemeler var) su geçirmezliğini sağlayamadıklarını söylediler. Ben koltuğu kaplatmak değil neredeyse yeniden yaptırmak istiyorum. Amacım yerli üreticileri, zanaatkarları yok saymak değil.

Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Ben araştırmamı yaptım elbette eksik kalmış olabilir eğer Savaş Kayan gibi bir alternatif sunabilirsen seve seve ola da ulaşmak isterim. Elbette 300€ kolay kazanılmıyor 300 €ya ikinci el bir scooter alabilirim bunun farkındayım bu yüzden olmuşken eniyisinin olmasını istiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 PM ----------

Savaş hocam bahsettiğin gibi benim istediğim üründe bir jel var ve titreşimleri alıyor bu da konfor sağlıyor, Hani olmazsa olmazım değil elbette. Sana zahmet bahsettiğin ustanın e-maili vs.. varsa verebilirsen bir de ona soralım. Madem Amerakan otomobil restorasyonundan bahsettiğine göre beni anlamışsındır ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler