Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beygir depiyordu ağbey !

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Bu gün evden dükkana(Dinç Market) doğru yola çıktım.

Tam İzmir yolundan merkeze doğru olan bölgeden sola döndüm.Solda cami ve jandarma karakolu fonunda 2. viteste ilerliyorum.Baktım devir olmuş 8 bin dedim değiştireyim fazla kasmayayım.Halbu ki gazı bırakıp hızımı koruyabilirdim gibi düşüncelerle yola bakıyorum.Bir baktım BİR AT üstüme geliyor dört nala.

Panik yapmadan sağa kırdım ve durdum , tam kurtuldum derken bu seferde atı tutan halatı fark ettim.Halat önce bacağıma çarptı daha acıyı hissetmeden bu seferde motorun ön tekerleğine dolanıyordu.Allah'tan lastiğin altından büyük bir sürtünmeyle geçti.

Acaba motora bir şey oldumu diye düşünürken kafamı kaldırmamla 30 -40 kişinin beni karşıdaki ptt durağından izlediğini gördüm.Yakınımda ata söverken beni duyacak biri olmadığı için sövmedim.

Ters yönden dört nala koşan bir at beni tepseydi yada ben ona vursaydım ne olurdu ? gibi düşüncelerle dükkana döndüm.

Bu arada ön maşaya falan baktım bir kayma yok , yanlız ön tekerleği çevirdiğimde sanki diske sürtüyor gibi 2-3 tur sonra duruyor ? acaba bu bir sorun mu ? YBR 125 motorum
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun hocam

Motosikleti
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam
    eyvallah.sanırım sendede ybr var ön tekeri çevirince diske sürtüyormuş gibi ses çıkıyormu sende ?

hafif bir hısss hıss gibi bir ses ?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O ne yav..Bombaymış bu olay.. BİR AT

Geçmiş olsun valla..Motosiklet bu her şey olabiliyor..

Teknik kısımlardan ziyade meselenin giriş bölümüne yorum yapıyorum kusura bakma artık

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ne yav..Bombaymış bu olay.. BİR AT

Geçmiş olsun valla..Motosiklet bu her şey olabiliyor..

Teknik kısımlardan ziyade meselenin giriş bölümüne yorum yapıyorum kusura bakma artık
    sanırım teknik kısım ybr kullanıcıları başlığı olacak napalım bakmıyoruz kusura abi

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    ooo sesle atın çarpmasının bir alakası yok diskin hafif eğik sıcak diske su geldiği için öyle olmuş önemli bişi değil sen freni sıktığında çok tepme yok ise problemde yok demektir

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun, o halat sana da çarpabilirdi, ucuz atlatmışsın. O bölgeler büyükbaş hayvanların yoğun olduğu bölgeler. Bergama, Şakran, Aliağa ... bunları birbirine bağlayan yollarda da her an yola ipini koparmış bir at, inek fırlama ihtimali var maalesef.

Balatalar diske temas ederler ve çok hafif tıslama gibi bir ses çıkar tekerlek dönerken. Bu sesi daha önce farketmemiş ve şimdi bu olaydan sonra motoru incelerken duymuşsun.

Motosikleti
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo sesle atın çarpmasının bir alakası yok diskin hafif eğik sıcak diske su geldiği için öyle olmuş önemli bişi değil sen freni sıktığında çok tepme yok ise problemde yok demektir
    yok yanlızca milimetrik bir hadise sorun yok içime su serptiniz gerçekten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:54 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:43 AM ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, o halat sana da çarpabilirdi, ucuz atlatmışsın. O bölgeler büyükbaş hayvanların yoğun olduğu bölgeler. Bergama, Şakran, Aliağa ... bunları birbirine bağlayan yollarda da her an yola ipini koparmış bir at, inek fırlama ihtimali var maalesef.

Balatalar diske temas ederler ve çok hafif tıslama gibi bir ses çıkar tekerlek dönerken. Bu sesi daha önce farketmemiş ve şimdi bu olaydan sonra motoru incelerken duymuşsun.
    çok haklısınız ucuz atlattım , hele halatın dolanıp beni sürüklediğini hayal bile edemiyorum disk hakkında bilgi için çok teşekkürler vallahi içime sular serpildi

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Gecmiç olsun.. Başlıgı okudumda altından Yuksek CC li bir motorla yapılan tets, veya "Artık içindeki sesi dinledim motoru buyuttum bilmem kac beygir bi motor aldım" gibi yorum okuyacagımı sanmıştım...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    99 Model TiTaN satıldı:( 2000 SeYHaN 301 pert offf
    geçmiş olsun dostum Allah kurtarmış valla. o beygirin gücü senin motorun 10 beygiri gibi değil ön tekere takılsa Allah korusun çok kötü yapardı sürükler giderdi. dua edelim ciddi bişey olmamış. çok çok geçmiş olsun
    na sar et méne o'lura, ya ris se nind é ol urr:P

titan arıyooommmmm

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    beygir depiyordu abeeeey
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler