Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter'dan vitesliye geçiş yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    herkese selamlar ,
    ehliyetimi ilk aldığımda 3-4 kez vitesli motor kullanmıştım tecrübem sadece bundan ibaret ama zorlanmamıştım
    daha sonra 1 sene kadar suzuki burgman 400 cc lik kullandım herhangi bir zorluk yaşamadım.sorum ise şudur ; şimdi yamaha fz600 almak istiyorum ama daha önceden biraz vitesli tecrübesi edinmek istiyorum çevremde motor kullanan pek kimse yok bana ne yapmamı önerirsiniz direk olarak 600 cc viteslide zorlanır mıyım ?

vitesli motor için kurs veren yerler var mıdır yardımcı olur musunuz lütfen ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı darnglove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar ,
    ehliyetimi ilk aldığımda 3-4 kez vitesli motor kullanmıştım tecrübem sadece bundan ibaret ama zorlanmamıştım
    daha sonra 1 sene kadar suzuki burgman 400 cc lik kullandım herhangi bir zorluk yaşamadım.sorum ise şudur ; şimdi yamaha fz600 almak istiyorum ama daha önceden biraz vitesli tecrübesi edinmek istiyorum çevremde motor kullanan pek kimse yok bana ne yapmamı önerirsiniz direk olarak 600 cc viteslide zorlanır mıyım ?

vitesli motor için kurs veren yerler var mıdır yardımcı olur musunuz lütfen ?
    zorlanacağınızı sanmıyorum. 400'lük burgman kullanan sürücü, 600 cc vitesli motosiklette sadece ilk üç gün biraz yabancılık çeker. 4. gün herşey yoluna girer. laf arasında bence o büyüklükte bir scooter kullanmak, 600 cc normal tip motosiklet kullanmaktan çok daha zor. ikincisi her zaman daha fazla kontrol hissi verir.

ilk defa vitesli motosiklete geçecek sürücüler genelde çok kaygılı oluyorlar. fakat birkaç gün sonra boşuna endişelendiklerini anlıyorlar.

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    peki vitesli motor dersleri veren yer var mı acaba 2-3 ders alsam diye düşündüm ne dersiniz ?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Senin yaşadığın durumları bende yaşadım..Hiç merak etme..Kafasında bir sürü sru işareti oluyor insanın acaba becerebilirmiyim vs. diye ama inan ki 1-2 günde alışacaksın..

Ben scooterdan sonra vitesliye geçtiğimde 600 km sonra aynı gün içinde İstanbul'dan Edirne'ye gidip gelmiştim

Motosiklet eğitimi için;
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

ve

BWM Rider Academy var.

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    tşk ederim , fiyatlar oldukça uçuk geldi bana inş motoru alınca zorluk çekmem

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bence pek yabancılık çekmessiniz .. ben arkadaşımın chooper'ını kullandıqımda sadece stop ederken scooter gibi zannettiğimden dolayı debriyajdan birden elimi çekerek stop ettiriyorum..Yoksa ona nazaran normal sürüşte daha çok zevk veriyor tabi benim gibi debriyajıda unutmamak gerekli
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    Arkadaşım bende uzun süre scooter kullandıktan sonra 3 hafta önce vitesli motor aldım. Scooter kullanmaya hiç benzemiyor ama 2-3 günde kullanabilecek kadar alışıyorsun.
    Tam manasıyla alışman biraz uzun sürebilir. Onun için alışıncaya kadar sakin yollarda ve fazla sürat yapmadan kullanmanı öneririm.
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

::tutkuy::

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    bende keeway arn 125 vardı 12bin km gibi kullandım ilk motorumdu sonradan gsr 600 aldım ilk aldıgımda bakıyordm ama üstüne bindikten sonra alışıyorsun yeterki kendini bil ben bindim gidiyorum diyip basma virajlara durma mesafesi ve buna benzer cok sey var scooterdan değişik vitesli motor hız yapmadan kendini alıştırmanı tavsiye ederim hayırlı olsn
    [I]suzuki gsr 600...2009[/I]

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    250 cc bir motor kullanmanı tavsiye ederim....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    araba kullanıyorsan hiç bir yabacılık çekmezsin 3 günle iş tamam
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler