Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2. el bir japonmu yoksa 0km regal raptor dd350e-6 mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şubata kadar düşünücem :)
    arkadaşlar biliyorum böyle konular çok var ama bu konularda yaklaşık 100 sayfa kadar yorum var ve herkes farklı şeyler söylemekte ben o konuları okudukça daha çok ikileme düşüyorum o bakımdan benim kendi konum olsun diye yeni bir başlık açtım.. neyse konuya gelelim.. benim aklımda regal raptor dd250e-10 veya dd350e-6 vardı bugüne kadar.. yaşım küçük olduğu için motor için finanasmanı babam ayarlıyacak ve bugün onla konuştuğumuzda "ne yapcan çin malını sağlam bir japon malı alalım sana" dedi ve bende bir kafa karışıklığı oldu.. şimdi motosiklet.net in tecrübeli üyelerinin engin bilgilerine dayanarak bu soruyu soruyorum.. ikinci el bir japon malı cruiser mı almalıyım yoksa regal raptorun bu iki modelinden birinimi?
    şunuda belirtmemde fayda olacaktır sanırım benim ilk motor deneyimim olacak bu alacağım motor..
    motorda aradığım özellikleride yazayım sizlerede yorum yazarken kafanızda soru işareti kalmasın
    1. uzun yol yapılabilsin
    2. yarı yolda beni bırakma ihtimali düşük olsun
    3. servis ve yedek parça sıkıntısı çekmeyeyim
    yukarıda söylemeyi unuttuğum birşey daha var.. 250lik bir motor arıyorum forumda ve başka yerlerde okuduklarıma göre 250lik motor başlangıç için daha iyiymiş lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin
    [COLOR="Black"][B]FAST LIVE YOUNG DIE!!:wiinkk::cat:[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    al regali kafan rahat etsin hem az yakar hem yol yapar hem parça ucuz hemde servis ucuz...
    yada benim motordan al Ramzey QM 250 Cruiser aynı şeyler bunun icinde geçerli...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 PM ----------

diğer yandan bende Ramzey QM 250 Cruiser ilk deneyimi mi yaşadım sonra satar iyi bir motor alırım diyordum ama zaten almışım şimdi satmayı düşünmüyorum çünkü uzun yol yapıyorum..
    şuana kadar tekirdağ izmit bursa defalarca gittim hiç yolda kalmadım hiç sıkıntım olmadı ve onunla daha çok uzun yollar yapacağım...
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

Motosikleti
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al regali kafan rahat etsin hem az yakar hem yol yapar hem parça ucuz hemde servis ucuz...
    yada benim motordan al Ramzey QM 250 Cruiser aynı şeyler bunun icinde geçerli...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 PM ----------

diğer yandan bende Ramzey QM 250 Cruiser ilk deneyimi mi yaşadım sonra satar iyi bir motor alırım diyordum ama zaten almışım şimdi satmayı düşünmüyorum çünkü uzun yol yapıyorum..
    şuana kadar tekirdağ izmit bursa defalarca gittim hiç yolda kalmadım hiç sıkıntım olmadı ve onunla daha çok uzun yollar yapacağım...
    peki bu ramzey'in patenti neresi? bide özelliklerini yazabilirmisin bana zahmet olmazsa

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    2 sene jinlun marauder 250 kullandım. şimdi 1993 model virago 535 kullanıyorum japon olsun ne olursa olsun regal falan hiç bulaşma .benden sana tavsiye

Motosikleti
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene jinlun marauder 250 kullandım. şimdi 1993 model virago 535 kullanıyorum japon olsun ne olursa olsun regal falan hiç bulaşma .benden sana tavsiye
    ben bu jinlunlarında çin malı olduğunu duymuştum.. japonmu onlarda?

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    dostum regalde çin malı ramzey de çin malı, beklentilerini çok yüksek tutmazsan çok memnun kalırsın...
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

Motosikleti
    beklenti derken? ben bu motoru alıpta hız yapayım istemiyorum zaten ilk motor deneyimim olacağı için bu motoru öğrenmek için kullanıcam denebilir.. 3-4 sene kullanıcam alacağım motoru ( eğer aşık olmassam ).. bu motorda iyice hakim olduğumu tam olarak hissettiğim zaman yeni motor almayı düşünüyorum oda bi 15-20 bin kmyi bulur tahminen

Motosikleti
    yamaha ybr125
    2. el japon el değmemiş çinden bile daha iyidir..sağlamlık bir yana mühendislik farkı var dostum..

Motosikleti
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el japon el değmemiş çinden bile daha iyidir..sağlamlık bir yana mühendislik farkı var dostum..
    evet çoğu kişinin yaptığı yorum aynı peki bana 250cc lik önerebileceğin cruiser model bir japon varmı?

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    dragstar 250 , virago 250 suzuki marauder 250 .bunları al başın ağrımasın =)

Motosikleti
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dragstar 250 , virago 250 suzuki marauder 250 .bunları al başın ağrımasın =)
    tamam sağol araştırma yapıcam bunlarla ilgili

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    japonculara katılıyorum.görünüşüne aldanıp aldığınız motorlar kimi zaman sizi motordan soğutacak düzeye geliyor.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japonculara katılıyorum.görünüşüne aldanıp aldığınız motorlar kimi zaman sizi motordan soğutacak düzeye geliyor.
    bende anlamaya başladım bu japoncuları gerçekten çinlilerle çok farkı var japonların.. aklıma suzuki marauder 250 daha yatkın geldi..
    bu motordaki soğutma sistemi su mu yoksa hava mı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    İlk alacağın motor kaliteli olsun. Para yatırıyorsun madem... 2. el temiz japon al temiz olsun japon olsun yaşı önemli değil bence.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    japon 10 çinliden daha iyidir. aldım başıma bela! yok orası yk burası. motorun elektrik tesisatının dandikliği yüzünden tüm tesisatı yeniden çektim. ama 2. de bilen hatta o motoru kullanmış birisiyle al. yoksa keşke çin alsaydım da dersin. işi bilince 2. el japon çok ama çok daha iyidir.

Motosikleti
    Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk alacağın motor kaliteli olsun. Para yatırıyorsun madem... 2. el temiz japon al temiz olsun japon olsun yaşı önemli değil bence.
    suzuki marauder 250 hakkındaki yorumlarınıda alabilirmiyim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:18 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:17 AM ----------

Alıntı ReBeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon 10 çinliden daha iyidir. aldım başıma bela! yok orası yk burası. motorun elektrik tesisatının dandikliği yüzünden tüm tesisatı yeniden çektim. ama 2. de bilen hatta o motoru kullanmış birisiyle al. yoksa keşke çin alsaydım da dersin. işi bilince 2. el japon çok ama çok daha iyidir.
    peki o motoru kullanmış biriyle beraber almamın bana ne gibi bir yararı olur? bir arkadaşımda suzuki marauder varda olmazsa onla gidip alırım.. o bakımdan soruyorum bu soruyu

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    motoru uzun süre kullanınca insan sesini huyunu suyunu gerçekten anlıyor. birçok teknik problemi farkedebilir. hep denilen bir usta ile git ama kaç usta arkadaşın, dostun değilsen senle gelir tartışılır.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle japon çinli lere bulaşma derim.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    sanırım suzukiyi pek kullanan yoktur.

bu arada yeni başlıyorum diye 250 cc istiyorsan choopper motosikletlerde cc pek fark etmez.çünkü hiç biri racing gibi hızlı makinalar değiller.uysal ve biraz ağır varlıklar

yani virago 535 te düşünebilirsin.yamaha ve honda parça ve servis bakımından rahat ettirir.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım suzukiyi pek kullanan yoktur.

bu arada yeni başlıyorum diye 250 cc istiyorsan choopper motosikletlerde cc pek fark etmez.çünkü hiç biri racing gibi hızlı makinalar değiller.uysal ve biraz ağır varlıklar

yani virago 535 te düşünebilirsin.yamaha ve honda parça ve servis bakımından rahat ettirir.
    bende isterdim bir virago 535 almayı ama finansman olarak o kadar kuvvetli değilim malesef en çok çıkabilceim 5.500 falan..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler