Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor alımında kararsızlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar bir süredir forumu takip eden birisiyim her ne kadar msj atmasamda etkinlikleri gezileri gördükce nedendir bilmiyorum ama farklı bi duygu içerisine düşüyorum yaşım 22 daha önce motosiklet sürmedim sadece bi kere scooter sürdüm arkadaşın okadar.. ama bisiklet sürmüşlüğüm var yani :D gerek haberler olsun gerek yaşantımda motosiklet kazalarını görüncede soğuyorum belki onların hatalarından oluyor ama ister istemez bi korku düşüyor insanın içine.. motosiklet almayı düşünüyorum hız tutkunu birisi değilim hızada karşıyım.. adabınla kullandıktan sonra pek sorun olacağınıda sanmıyorum.. sizce ne tür bi motor almalıyım? boy 186, kilo 70-75. en uygun tür ne olabilir bana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Önce ehliyet alman uygun olur sana.Sonrada eğer yakın mesafe gezilere katılcam diosan 125-250 cc arası uygun fiyatlı bi chopper,yok ben genelde şehiriçi takılcam pratik olsun yakıtda çok önemli değil dersen belki bi scoteer ama dediğim gibi ÖNCE EHLİYET
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Scoter tarzı olabilir abim ya da yarı otomatik..

tabiki ehliyet şart ehliyetsiz çıkmam trafiğe merak etmeyin yani açıkcası scooter bana biraz basit kaçıyor..

başlangıç olarak ehliyetin olması gerekir ve ders alman gerekir.zaten bu esnada bir kaç motor kullanma şansın olacak.bence kendine bir bütçe belirle ona göre ders aldığın kişiyle ve ne amaçla nerede kullanacaksan ona göre karar verin.zaten başlangıç olarak viteslimi yoksa otomatik vitesli olacak ona karar vermen gerekir.başlangıç olarak scuter tarzı motorlar he zaman iyidir.1-vites derdin yoktur 2-kullanımı ve hakimiyeti kolaydır 3-ayak duruş yerleri hazır ve korumalıdır ve az yakır harcarlar vs...yalnız fazla düşünme ve karar ver işe bir önce koyul

Alıntı Mustafha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki ehliyet şart ehliyetsiz çıkmam trafiğe merak etmeyin yani açıkcası scooter bana biraz basit kaçıyor..
    O zaman yarı otomatik vitesli bir motosiklet tam senlik olabilir.. Örneğin Honda İnnova ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:39 PM ----------

capanord yani önce basit bi scooter tarzıyla öğren kendini geliştir ondan sonra yükselt diyosun aslında o benim aklımda da var ama basitte öğrenince yani vitessizde öğrenince vitesliye geçmek zorluk yaşatmaz mı?

Mutlaka otomatiğe alışınca vitesliye geçişinde biraz afallarsın..

direk viteslide öğrensem? sonuçta hep scooter kullanmıcam ilk viteslide öğrenmek dahamı zor olur?

Sanmam.. Ben ilk deneyimimi yarı otomatikte yaptım.. 1 günde alıştım.. Hatta 1 gün bile sürmemiştir.. Tabi Büyük tarlada 1/2/3/4 falan yaptım.. Trafiğe çıkmadım.. Ehliyet almadan çıkmam da zaten trafiğe..

ozaman yarı otomatik banada gider arkadaşın gösterdiği honda modeli alışıncada artık chopper mi naparsak

Orası sana kalmış abicim.. Sen tam anlamında kullanmayı öğren.. Zaten sonra innva sarmayacak büyütmek isteyeceksin.. Bunu nerden mi biliyorum.. MT deki yorumlardan..

Ben de Ocak ayında yazılacağım ehliyete.. 17yi dolduracağım da.. Ehliyeti aldıktan hemen sonra TVS Apache alacağım ben de..

arkadaşlar iyi akşamlar
    ben bu forma yeni katıldım.
    ve şuanda r 1150 rt almak üzereyim. bu motoru bilen arkadaşlardan bilgi ve tecrübelerini aktarmalarını istiyorum.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alacaksın bir Yamaha YBR 125; Yoluna devam edeceksin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı berkmek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar
    ben bu forma yeni katıldım.
    ve şuanda r 1150 rt almak üzereyim. bu motoru bilen arkadaşlardan bilgi ve tecrübelerini aktarmalarını istiyorum.
    Yeni bir konu altında yardım istesen daha iyi olmaz mı?

sorun değil benim için arkadasın sorusunada cvb verebilirler konu altında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler