Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kedi Kovucu Sprey 75 ml

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Ne cidden kediyi tabanca ile vurdun mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne cidden kediyi tabanca ile vurdun mu?
    Hemde Alnının Tam ortasından Çok üzüldüm Ama Çok zarar açtı başıma
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Bir yorum yapardım ama neyse...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Espri ile karışık çivili tahta vs önerileri neyse ama, keşke şu kedininin vurulması konusu burada geçmeseydi. Umarım bir sanatçının Kıbrıs'ta şu kadar Rum (veya Yunan her neyse) askeri vurdum demesi gibi bir durumdur.

Hayvanlarla anlaşma yolunu tercih edersek, emin olun onların buna bizden daha çok istekli ve yatkın olduklarını görürüz. Eğer inatlaşmayı tercih edersek, gene emin olun ki yenilgiye uğrarız (eğer çekip vurmazsak). Bu durum onlara düşman olmamızı gerektirmez, çünkü hemen hemen tüm canlı türünün kendine özgü kişilikleri, ve hatta evet, gururları vardır.

Günün birinde selenize kurulup yayılan bir kedi görürseniz ona kesinlikle kötü davranmayın. Şu anki motorumu 2,5 senedir kullanıyorum ve motorumu adeta kedilerle paylaşıyorum. Hele apartman civarlarında dolaşan bir kedi var ki, ben motorumu parkettikten sonra daha sırtımı dönmeden seleye atlayıveriyor. Tabii bu durum soğuk havalarda oluyor. Motorun sıcaklığı ve benim ısıttığım sele kendisi için bulunmaz nimet. Sabahları motorumun yayına geldiğimde selede görüğüm pati izleri bende sabah sabah bir tebessüme neden oluyor.

2,5 senedir hiç bir kedi selemi ne tırmaladı ne de üstüne işedi. Kediler Kendi yattığı yere asla kirletme veya tırmalama yoluyla zarar vermezler. Yapmazlar, çünkü o seleyi kendilerine ait bir yer olarak görüyorlar ve tüm canlı türleri içinde (insanlar dahil) temizliğine en dikkat eden tür kedilerdir. Olamaz demeyin, günde kaç defa burnunuzu karıştırdığınızı ve sonra diğer insanlarla tokalaştığınızı düşünün yeter.

Fazla uzatmadan şöyle noktalayayım: bırakın yatsınlar, asla zarar vermezler, en fazla selenizde pati izleri olur. Sabahleyin bir kediyi selenizde görürseniz, hoşgörü gösterisinde bulunup sevin falan demiyorum ama, asla kovmayın. Sizin motora yaklaştığınızı görünce atlayıp gidecektir. Ve bu şekilde sonsuza kadar sorunsuz sürdürebilirsiniz. Eğer sert tepki gösterirseniz, gururları incinir ve size kinlenirler. İşte problemler bu noktadan sonra başlar. Siz gururunuzu inciten birine kinlenmez misiniz? Ama ben insanım o hayvan demeyin, az yukarıda kişilik ve gurur sahibi olmasından bahsetmiştim ve bu onlara düşman olmamızı gerektiremez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....

düşünün bakalım

Bir kedi size ne gibi zararı dokunur .
    belkide sizi dört gözle bekliyordur en azından bekleyen birilieri var diye düşünübelirisiniz .
    belkide sizin için dua ediyordur (bazı arkadaşlar kedinin duası kabul olsaydı.... dicekler belki) biran önce gelsinde sıcacık koltuğa yatayım diye .
    Allah herkesi kazadan beladan korusun muhakkak ailemizin sevdiklerimizin duaları ile belkide gün geçiriyoruz belkide bizlerden küçük diye umursamadığımız kediler yada hayatımızın her dakikasını paylaştığımız sokak canlılarıyla geçiriyoruz.
    Hangi kedi motorunuzu çalmak istedi
    hangi kedi onu vurduğunuz için yada tekmelediğiniz için size dönüp karşılık verdi .
    bu yapılanlara karşılık boynunu büküp başka bir kapı aradı bulabilirse tabi .
    Hiç ummadığınız bir iyilik bilin ki karşınıza çıkacaktır . Dünyadaki bütün canlıları sevmek, korumak ta bir sadakadır .
    Motorunuzun üzerine koyacağınız bir bez parçası hem sizi hemde kedinizi mutlu edecektir emin olun .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:40 PM ----------

sanırım yine en son cümleyi ben ettim nezaman ben bişey yazsam konu kaybolup gidiyor

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem yeni sipariş edip hem de almamızı salık vermen abes bir durum..
    Hiçbirinin işe yaradığını duymadım..

----------------------

Gene raptiyeli tahta işine girmeyelim, artık kalp kırabilirim..karabiber vb. gibi canlılara zarar veren şeylere külliyen karşıyım zaten..

"Ama o da benim motorumu kirletiyor" diyenler için bir tane ıslak mendil bulundurun motorda ve 10 sn. siliverin derim..Ayrıca etmişim öyle mantığın içine..neymiş motoru kirleniyormuş..Sil be adam 2dk. ne var bunda..

Bunun için hayvanın canını yakmaya ne gerek var? O sizin canınızı mı yakıyor?
    Mevsim kış alt tarafı üşümüş yavrucuk, belki de köpeklerden korkmuş ve yumuşak bir yere tünemiş, belki de 1-2 saat kestirmiş orada güvenli bulduğu için..Birde bu yönden bakabilirsiniz..Hayvanın canı sokakta..

Ben motosikletimin selesinde sabahları kedi tüyü görünce garip bir şekilde gülümsüyorum artık. Hoşuma gidiyor başka bir canlının benim oturduğum yeri beğenmesi..
    Abicim doğru demişin güzel demişinde..Ben kirlettiği için değil..2 adet motor war kapının önünde arkadaşımın branda 2 yerden yırtık ve koltuqu haşat olmuş şekilde..benim 1 haftalık motorumun yeni aldığım brandası yırtıldı
    Kusura bakma ama hayvan bana zarar vermeye başlarsa ben ona balkonumdan çıkıp brandamı yırttıqı için gülümsiyemem..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    köpek alın en pratik çözüm yada sokak köpeklerine motorunuz yaında yemek verin arada bir uğrar köpekler ne kedi kalır ne başka bişey apartmanın köpeği var 3 yıldır motorun üzerinde kedi görmedim...

yada bi arkadaş demiş çekin vurun bugün motorunu pisletiyor zarar veriyor diye kedi vuran yarın ne yapar tahmin edemiyorum hiç bir şekilde bunun bi açılaması yok hayvanlar bizlere göre hayatlarına yön veremezler adı üstünde hayvan düşünebilme yetenekleri olsaydı hayvan demezdik bunlarda yaşanmazdı sizde ne yaparsa yapsın onlara saygı duymalısınız...

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bizim sokak için icat edilmiş.. :D Sokakta bir adam var sokak kedilerini besliyo.. Gün geçtikçe çoğalıyor namussuzlar..
    çokmu rahatsız oldun onlarda can yaşama hakları var enaz bizimkadar kadar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 PM ----------

Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kedi size ne gibi zararı dokunur .
    belkide sizi dört gözle bekliyordur en azından bekleyen birilieri var diye düşünübelirisiniz .
    belkide sizin için dua ediyordur (bazı arkadaşlar kedinin duası kabul olsaydı.... dicekler belki) biran önce gelsinde sıcacık koltuğa yatayım diye .
    Allah herkesi kazadan beladan korusun muhakkak ailemizin sevdiklerimizin duaları ile belkide gün geçiriyoruz belkide bizlerden küçük diye umursamadığımız kediler yada hayatımızın her dakikasını paylaştığımız sokak canlılarıyla geçiriyoruz.
    Hangi kedi motorunuzu çalmak istedi
    hangi kedi onu vurduğunuz için yada tekmelediğiniz için size dönüp karşılık verdi .
    bu yapılanlara karşılık boynunu büküp başka bir kapı aradı bulabilirse tabi .
    Hiç ummadığınız bir iyilik bilin ki karşınıza çıkacaktır . Dünyadaki bütün canlıları sevmek, korumak ta bir sadakadır .
    Motorunuzun üzerine koyacağınız bir bez parçası hem sizi hemde kedinizi mutlu edecektir emin olun .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:40 PM ----------

sanırım yine en son cümleyi ben ettim nezaman ben bişey yazsam konu kaybolup gidiyor
    espresso bunu beğendi.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sitede ruh sağlığı yerinde olmayan insanlar olduğuna iyice kanaat getirdim..
    Kediyi silahla öldürmek ne demek ya?

İki pati izini ıslak mendille temizlemek yerine el kadara hayvana kin güden insana ne diyebilirim ki başka?

İnternet ortamında yazılanlar mahkemede delil olarak kullanılabiliyor bildiğiniz üzere..
    Üşenmeyip yerel hayvan koruma ekibine suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum..

Bu kanundan haberiniz varmı?

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5199.html

Sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması

MADDE 6. - Sahipsiz ya da güçten düşmüş hayvanların, 3285 sayılı Hayvan Sağlığı Zabıtası Kanununda öngörülen durumlar dışında öldürülmeleri yasaktır.

MADDE 14. -
    Hayvanlarla ilgili yasaklar şunlardır:

a) Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek.

Cezalar

MADDE 28. -
    j) 13 üncü madde hükümlerine aykırı davrananlara, öldürülen hayvan başına beşyüzmilyon lira idarî para cezası, aykırı davranışların işletmelerce gösterilmesi halinde öldürülen hayvan başına birmilyarikiyüzellimilyon lira idarî para cezası.

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem yeni sipariş edip hem de almamızı salık vermen abes bir durum..
    Hiçbirinin işe yaradığını duymadım..

----------------------

Gene raptiyeli tahta işine girmeyelim, artık kalp kırabilirim..karabiber vb. gibi canlılara zarar veren şeylere külliyen karşıyım zaten..

"Ama o da benim motorumu kirletiyor" diyenler için bir tane ıslak mendil bulundurun motorda ve 10 sn. siliverin derim..Ayrıca etmişim öyle mantığın içine..neymiş motoru kirleniyormuş..Sil be adam 2dk. ne var bunda..

Bunun için hayvanın canını yakmaya ne gerek var? O sizin canınızı mı yakıyor?
    Mevsim kış alt tarafı üşümüş yavrucuk, belki de köpeklerden korkmuş ve yumuşak bir yere tünemiş, belki de 1-2 saat kestirmiş orada güvenli bulduğu için..Birde bu yönden bakabilirsiniz..Hayvanın canı sokakta..

Ben motosikletimin selesinde sabahları kedi tüyü görünce garip bir şekilde gülümsüyorum artık. Hoşuma gidiyor başka bir canlının benim oturduğum yeri beğenmesi..
    sele kedinin tırnaklarına yumuşak mı geliyor artık bilmiyorum ama bahçedeki motorunkini parçalamıştı kediler..sünger görünüyordu tırnak izlerinin arasından.

tabii sonuna kadarda karşıyım hayvana eziyet edilmesine.başka bir çözüm bulmak lazım bu duruma
    A p s u v A

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kediye ateş etmek. Söylenecek söz yok... Yazık!!!
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....

Bilginize biraz uzun kusura bakmayın

O kedinin ismi " Müezza" dır!

Türk-İslam kültürünün kedilere ilişkin günümüze yadigar en kalıcı nasihati kuşkusuz Hz. Muhammedin yeleğinin üzerinde uyuyan kediyi rahatsız etmemek için yeleğini kesip atması öyküsüdür.. Bir de " dört ayak üzerine düşme" nin sırrı olarak aktarılan peygamberimizin bir kedinin sırtını sıvazlaması kıssası!
    Ancak genellilikle küçük çocukların bilmeden kedilere eziyet etmesinin engellenmesi için kuşaktan kuşağa anlatılan " hikaye " kıvamındaki bu öykü hazreti Peygamberin kedi sevgisini tam açıklamaz. Esasen bu kedinin nitelikleri de pek bilinmez.. Ev kedisi midir, sokak kedisi midir, " sırtı sıvazlanan " ve bu andan sonra kedilerin hep dört ayak üstüne düşmesini neden kedilerin atasının o olup olmadığı hep merak konusudur.

Anlatılanlara göre peygamber efendimizin kedisinin ismi Müezza ' dır.. Hz. Muhammed kedisi Müezzayı o kadar çok severmiş ki, Müezza bir gün sedirde oturan Hz. Muhammedin giysisinin ucunda uyuya kalınca kediye kıyamayan Hz. Muhammed, giysisini keserek sedirden kalkmayı tercih etmiş.

Müezza çok muhtemelen bir sokak kedisi.. Mekkenin kavurucu sokaklarından Hz. Muhammedin ilgisi ile kurtulmuş. Kendisi de sıkı bir kedi dostu olan ve hadisleri aktaran Abu Hurayra (anlamı " kedi babası " demektir) Hz. Muhammedin kedilerin ticari alım satımını yasaklattığını söyler.

Yine onun vasıtasıyla aktarılan bazı hadislerde " kedisine eziyet eden bir kadının cehennemde çektiklerinden " bahsedilir. Mesaj oldukça açıktır. Kedilere iyi muamele şarttır.

Bir yılan Hz. Muhammede gelmiş ve kendisinden yardım istemiş. Hz. Muhammed de yılana yardım etmiş. Fakat yılan Hz. Muhammed’i sokmaya kalkışmış. O sırada bir adam yetişip kedisini yılanın üzerine salmış. Yılanın zehirli ısırığından kedi sayesinde kurtulan Hz. Muhammed kedinin sırtını okşamış. O gün bugündür kediler sırt üstü yere düşmezlermiş.

Ebu Hureyre Radiyallahu Anh kedileri cok sevdiginden, beslediginden ve ilgilendiginden Efendimiz asm kendilerine ''Ebu Hureyre'' [Kedilerin Babasi] lakabini vermistir.

Evde Kedi beslenebilir. Nitekim Evliya Zatlarin cogunun etrafinda kedilerde var idi.

Bedduizzaman Said Nursi hzlerinin aktardigina göre Kediler ''ar rahim'' diye zikr eylerler.

Alıntı ......

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:08 PM ----------

Arkadaşlar yine konu dışına çıktık ne şimdi bu motosiklet forumu lütfen daha kültürel konulardan bahsetsek daha verilmi bir forum olacak . (söyleyene bak demeyin ben kedi cezamı kendim veririm . )

kediler ıslanmaktan hiç hoşlanmaz yağmur yağarken hiç ortalarda dolaşan kedi gördünüz mü? varsada yağmurdan kaçmaya çalışıyordur muhtemelen.tam motorun yanındayken kediciği ıslatıverin bir dahada gelmez.
    A p s u v A

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    acaba köpek idarımı var o şişede bu arada bu ülkede insan hakkı yokken,insanlar avrupada hayvanın gördüğü muameleyi göremiyor,hastahane köşelerinde sürünüyor,açlıktan kıvranıyor,işsizlikten sızım sızım sızlıyorken bi nankör kedinin popo keyfi beni ilgilendirmiyor açıkçası.eskiden benimde hoşuma giderdi koltukta oturmaları hatta motorcu kediler diye dalga geçerdim taaki birgün koltugun derisini tırnakalrıyla parçalayana kadar..sonrası zaten düşman olduk.ee dinde bile sana zarar veren hayvana ne yapman gerektiği açıkça belirtilmiş.ben yinede daha ılımlı oldum kovalamakla yetindim.

Motosikleti
    S&T Kanuni gt250r
    benim de eski motorumun selesini parçalamıştı kediler.. Sevimli yada gülümsenecek bir yanları yok.Hayvanları çok severim bir köpeğim var. senelerdir 4-5 çeşit hayvan beslemişimdir. Ama motorumun selesine zarar veriyorsa uzak tutmaya bakarım. Öyle "aman ne güzel kedicik çıkmış motorumun selesini çiziyor" deyip gülümseyemem malesef Karabiber işe yaramıştı bende.. Ancak uçmaması için dökmeden önce ıslak bezle silerseniz daha etkili olur. ama her geri dönüşünüzde o seleyi temizlemeniz gerekir bu da zahmetli bir iş. Branda almıştım motorun üstüne üşüyüp içine girip sağına soluna çiş yapıyorlar brandayı çıkartırken ellerim leş gibi çiş oluyordu.. Şimdi bunun neresi sevimli allah aşkına? Yani bu işin pek de bir çözümü yok aslında. seleye bir koruyucu sermek lazım heralde..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kahrolası kediler işyerimin garajının ofisine bile girmişler patileri heryerdeydi bu sabah...yemin ediyorum kuyruklarından asıp zopalamk geliyor içimden...ayrıca benim evin önünde selede yatmaya bayılıyorlar...yok arkadaş bunlar hayvan falan değil...kafaları çalışıyor inadına yapıyorlar...

oooo burda biri kediye ateş açmış...çok amerikan filmi izlediği belli...o kadar psikopat değilim yav...yakalasam tamamda yakalamıyorum sorun orda... panter Haydarlarda burada ne güzel...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    honda beet
    neden kedılerı kovuyorsunuz anlamadım

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    usta harbiden kediyi silahla vurdunmu.

Google da arama yaparken bu sayfayı gördüm çokta iyi oldu. Bende yeni bir suzuki intruder aldım aranıza katıldım. Bulunduğum yerde bir sürü sokak kedi köpeği var. Özellikle erkek kediler ve köpekler gelip tekerleklerime işeyip duruyorlar. Deli oldum. bir veteriner arkadaşıma sordum kedi köpekleri kovucu sprey ya da herhangi bir şey var mı diye. Oda bana şu linki gönderdi.
    Umarım arkadaşlara faydam olur.
    http://www.petbesinleri.com/Anasayfa...asp?cat_ID=140

cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    hortlatıcaz ama napalım. arkadaşlar kedileri çok severim. hatta yıllarca beraber yaşadıklarımda mevcuttur yolun ortasında görsem üşenmem inerim motordan ve ya arabadan tutar yolun kenarına nazikçe bırakırım. ama bizim sokakta bir şerefsiz var, bulsam neler yapıcam bilemiyorum.. bu arkadaş her gün motoruma işiyor. öyle tekerleğe falan işese neyse
    selenin tam ortasına yapıyor. ve olmaz böyle bir koku. motoru kaç kere yıkadım hala geçmedi. napıcam bilemedim bu kedi kovucu spreylerde yalan diyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler