Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Bıktım Jinlun dan

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Çin işkencesini bende çekmiştim bir tam bir sene, 18000 km yapmıştım bir senede, yolda hiç kalmadım ama, o zaman bir senede 18000 km içersinde o motora yaptığım masrafla Bi sene Burgman 400 kullanarak 18-20 bin km de yapsaydım ne kadar masraf ederdim bunu karşılaştırmıştım ve o zaman parçaları ve teknik servis hizmetinin pahalı olduğu bilinen Burgman 400 daha karlı çıkmıştı.

1000 km de bi yağ değiştir.
    5000-6000 de bir kayış değiştir.
    8-10 binde bir fren balataları, biter varyatör biter.
    Buji hava filtresi seri değişir zaten.
    Bunun dışında defalarca yaptığım sürpriz masrafları hiç saymıyorum bile.

Elinden bir an önce çıkar ve japon al kardeşim, servise daha az işin düşer, sürpriz olarak bakımların haricinde servisle zaten işin olmaz.

Japonun parçaları pahalı ok ama motoru yakmadığınız, kaza yapmadığınız, grenajları kırmadığınız sürece bujidir hava filtresi vs, balatalar vs gibi sarf malzemeleri kesinlikle (oo çok pahalı ya biz kaldıramayız) şeklinde pahalı değil. İkinci el alın yine japona binin. O parçalarında biraz pahalı olduğu düşünülürsede Örneğin çinlinin fren balatası diyelim 10 lira ise 10 bin 15 bin gider, ama japonun balatası 20 liraysa 20 bin 25 bin gider. Bu şekilde düşünün. Bence çin kullanan tüm kullanıcıların keselerine uygun ikinci el japon mutlaka var. Yani ucuz diye sıfır çin alacağınıza ikinci el japon alın, satarkende az zarar edersiniz. Bir tanıdığım Salcano QM 250 chapper ini sıfır 3300 tl ye aldı bir sene önce. Sadece 8000 km yaptı hepsi bir sene içinde temmuz ayından beri 2000 tl ye müşteri arıyor, ama satamıyor. 1500-1600 e çekse fiyatı ok belki satar ama o da külliyen zarar. Yazık günah. Kullanıcılar bilinçlenmeye başladı haberiniz olsun. 2. el çin malları esksi gibi rağbet görmüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La ben çin malı cup aldım bozamadım en son polise kaptırdım..
    sen kendini bozmuşsun ya o da yeter
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım tamirciler seni bir güzel öpmüşBen olsam 10 tane tamirciye sorardım gerçekten arıza dedikleri yerde ise kaderime razı olup verirdim masrafınısargıyı bağlayan motorcu elektirik aksamını dağıtmış diyosun git yapış yakasına söke söke ala hakkını !!!
    Zamanında "tamirci abiler sizi de çok öpmüşler anlaşılan " öpüle öpüle akıl verecek duruma gelmişsiniz ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:06 PM ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim yanlış anlamışsın beni...son 1 yıl değilde son 4 yıla bakarsan eyvallah derdin...demek zorundada değilsin...ama her köyün bir delisi vardır..benide öyle idare etsen ...ya mete han abimizde böyle kırık bir abimiz desen olmazmı...

bak başa dönelim...bu forumdaki tanışma başlığından bile önceki ilk başlığımı yazayımmı...şöyleydi

Mondıal ve Asya Alacaklara Tarihi Çağrı...

kıyameti koparmıştım...aman almayın biz inceledik şöyle kötü böyle kötü..falan ...

2.konudada cbr 125cilere kafayı takmıştım...bu motora bu para verilirmi bisiklet gibi falan...düşün yani mevzu cbr 125lere bile pok attığım dönemler oldu...o zamanlar Motordelisi foroumunda mod vardı adını hatırlayamadığım beni attı siteden yıl 2005...huzuru bozuyor diye...yani olaylar kasıtlı olarak dğeil...kendimi bildim bileli bu elelştirileri yaptım yaparım...kişilerle alakalı olanlard anazım geçtiklerine ayrıca özel çalışırım...Kıltek bbaday vardı eskilerden onlara zamanında sağlam kitlemiştim...vs vs...

tok açın halinden anlamaz diyosun...ben şu anki şartylarımla asla bir cbf 150 alamam...mesela...4400 e çok para...elimdekinin kıymetini en azından biliyorum...düşünsene 3 yıldır aynı motora biniyorum halen keyif almaya çalışıyorum...amac bir yerden bir yere gitmek...senin makinaylada aynı şey benimkiyledede...farkı fiyatı azda olsa kalitesi...

bu forumu biraz keyifli hale getirmeye çalışmaktan ziyade ben bu makaradan keyif alıyorum desem iyidir...bende R1 olsaydı ve sen bana bu aley etmem yüzünden küfür bile etsen haklı görürsüm yapamazdım...bu büyük haksızlık adilik olurdu...ama kardeşim bendeki motorunda çapı ortada...cbf 150...neyle sidik yarıştıracamki...motorumun şu anki değeri 2000 tl...sence sizi hor görmek için çok farklı bir konumdamıyım...benimde kıçım açıkta emin ol...

metehan çok dobrasın ...saygı duyuyorum sana .........

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster

metehan çok dobrasın ...saygı duyuyorum sana .........
    sevgili nankör son söz olarak diyorum ki...

Allah bizi çin menşeili ucuz ithal ürünlerin gazabından ve lanetinden korusun... O Kader ki...onları eninde sonunda yakalayacaktır...

Biz onları uyardık...Allah uyaranları sever...

Çayna Suresi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    sinirlenecek bir şey yok ortada...ama bu forum niye var...fikir kazanmak oluşturmak paylaşmak için...

adam ne alacağına karar vermiş veya almış çok umrumda olmaz...ama göre göre intihar eder gibide yürüyen bir hurdaya para verilmez...o makinaların sıfırına para vermiş olanların çoğu burada...herşeyin farkındalar...bizim cbf ybr ve apaçilere sırf kurye kebapcı motoru diye hor gözle bakıyorlar biliyorum...tipim değil demek zaten zevk beğeni işi...banane karışmam...ama paranız bu kadar çokmu derler...benim motor 3 yılda 3 kez arızalanmadı...hiçbir ybr edebiyen arızalanmaz demiyorum ama kaliteyi tartışmanında anlamı yok..

paranız yoksa tvs ybe cbf alın ...seçenek sunuyorum...tarzım çapır abicilerde regal raptor ve bısan rodsıtar(tek farkı az kaliteli olması) alırlarsa kaliteyi kalitesizden ayırabilirlerse çok mutlu olurum...

bu forumda 4 yıldır bunun için varım...az geyik az bu...adam bunu satıyor...yani danışmanlık şirketi kuruyor ...biz haybeye fikrimizi saçıyoruz bedava...isteyen alsın istemeyen cincun alsın...
    Bak ben seni R harfi için kırıyormuyum.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

sevgili nankör son söz olarak diyorum ki...

Allah bizi çin menşeili ucuz ithal ürünlerin gazabından ve lanetinden korusun... O Kader ki...onları eninde sonunda yakalayacaktır...

Biz onları uyardık...Allah uyaranları sever...

Çayna Suresi...

sen çok yaşa "metehan"

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    [QUOTE=nankör;1823137]Zamanında "tamirci abiler sizi de çok öpmüşler anlaşılan " öpüle öpüle akıl verecek duruma gelmişsiniz ...[COLOR="Silver"]

Tabi canım haklısın senin olduğun yerde akıl vermek ne haddimize dimi ?Senin kadar tecrübeli biri varken tamirciler hakkında bize susmak düşer.
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

[QUOTE=_ferkan_;1823235]
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında "tamirci abiler sizi de çok öpmüşler anlaşılan " öpüle öpüle akıl verecek duruma gelmişsiniz ...[COLOR="Silver"]

Tabi canım haklısın senin olduğun yerde akıl vermek ne haddimize dimi ?Senin kadar tecrübeli biri varken tamirciler hakkında bize susmak düşer.
    Çok haklısınız ....
    Ama ben akıllandım,gittim "iki" japon aldım...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    bende bişeyler yazayım madem 2 yıl boyunca hsun adlı çinli motoru kullanmış biri olarak...2007 temmuzunda 2200tl ye aldığım motora yalan dolan arızalardan dolayı neredeyse 2000tl harcadım bunun içinde 23.000 kmde yapılan 450tl lik rektefiye de var...sonra ustamı değiştirdim ve bana 1000km de bir yağını değiştirmen lazım dedi ki allahı var ondan sonra motor ile ilgili çok fazla bir arıza çıkartmadı en son 2009 haziranda 400tl ye sattım motoru sırf kurtulmak amacıyla...sattığımda 27000km deydi (tabi hız göstergesi bozulmalarında çalışmayan km göstergesi hariçorjinalinden bu yana değişmeyen parçası kalmadı sanırım...2 yıl boyunca hergün işe gidip geldim günde standart 50km yaptım... ha dersiniz her kahrımı çekti 2 yıl boyunca sonuçta 27000km az değil ama yolda bıraktığı zamanlarında sayısını unuttum...neyse sonuçta 2009 yazında ybr 125 aldım motora bindiğimi hissetmeye başladım...en azından forumda msj yazmaya başladım...)
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Hsun ne ya.. Bu da sanırım Hyosung'un çakması olmuş..

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    kendi düşen ağlamaz.....
    bak abi bu vallahi gunun lafi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 PM ----------

Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parasızlığın gözü kör olsun kim isterdiki cincun denen salak makineyle muhatap olmak..
    böle motor düşman başına...
    yahu arkadasim yanlis anlamayin ama..cbf 150 yenisi 3500 tl idi sanirim..cinlinin yenisi ise 2000 tl..2000tl cinliye verecegine..cbf150 icin pesinat ver kalani ise her ay taksit taksit odersin..hos cinliyi aldin..gene para harciyosun..oysa o parayi cbf150 nin taksitine veriyor olabilirdin..)
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hsun ne ya.. Bu da sanırım Hyosung'un çakması olmuş..
    valla bende alınca duydumşahsuvaroğlu motor getirmişti türkiye ye.bildiğin klasik 150cc çinli scooter.ama yeterli teknik servis yoktu tabi mondial gibi...bizde acemiliğimizden, bilmediğimizden hep aldığımız bayinin servisine götürdük...sahtekar olduğunu ve motora iyi bakmadığını öğrenmemiz 20000.km de oldu

not:hsun u üşenmedim araştırdım netten ünlü,eski bir çin hükümdarıymış)

Motosikleti
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bişeyler yazayım madem 2 yıl boyunca hsun adlı çinli motoru kullanmış biri olarak...2007 temmuzunda 2200tl ye aldığım motora yalan dolan arızalardan dolayı neredeyse 2000tl harcadım bunun içinde 23.000 kmde yapılan 450tl lik rektefiye de var...sonra ustamı değiştirdim ve bana 1000km de bir yağını değiştirmen lazım dedi ki allahı var ondan sonra motor ile ilgili çok fazla bir arıza çıkartmadı en son 2009 haziranda 400tl ye sattım motoru sırf kurtulmak amacıyla...sattığımda 27000km deydi (tabi hız göstergesi bozulmalarında çalışmayan km göstergesi hariçorjinalinden bu yana değişmeyen parçası kalmadı sanırım...2 yıl boyunca hergün işe gidip geldim günde standart 50km yaptım... ha dersiniz her kahrımı çekti 2 yıl boyunca sonuçta 27000km az değil ama yolda bıraktığı zamanlarında sayısını unuttum...neyse sonuçta 2009 yazında ybr 125 aldım motora bindiğimi hissetmeye başladım...en azından forumda msj yazmaya başladım...)

bunlar okunsun...sidik yarıştırmıyoruz...ybr aldı pişman değil...HSUN dan ybrye geçiş yaptı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Şu mete abinin çinçonlara karşıtlığı bendeki tayyip karşıtlığından beter..

Motosikleti
    Onlara zarar veren bişey için eleştirdiğim için veya üslup tarzım nedeniyle eleştiriliyorum..ya aklını kullan diyorum kötü oluyorum...

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Onlara zarar veren bişey için eleştirdiğim için veya üslup tarzım nedeniyle eleştiriliyorum..ya aklını kullan diyorum kötü oluyorum...
    Çinlini de al git la burdan de..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city

bunlar okunsun...sidik yarıştırmıyoruz...ybr aldı pişman değil...HSUN dan ybrye geçiş yaptı...
    kanka biliyosun hsun ile maceralarımı!!! neler yaşadık ne zorluklar çektik.sayende kymco alacaktık ama kısmet değilmiş kriz girdi araya.nasip ybr ye imiş

Motosikleti
    biliyorum jasoncan...bi ben bilirim bi sen...

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    canım kardeşim yanlış anlamışsın beni...son 1 yıl değilde son 4 yıla bakarsan eyvallah derdin...demek zorundada değilsin...ama her köyün bir delisi vardır..benide öyle idare etsen ...ya mete han abimizde böyle kırık bir abimiz desen olmazmı...

bak başa dönelim...bu forumdaki tanışma başlığından bile önceki ilk başlığımı yazayımmı...şöyleydi

Mondıal ve Asya Alacaklara Tarihi Çağrı...

kıyameti koparmıştım...aman almayın biz inceledik şöyle kötü böyle kötü..falan ...

2.konudada cbr 125cilere kafayı takmıştım...bu motora bu para verilirmi bisiklet gibi falan...düşün yani mevzu cbr 125lere bile pok attığım dönemler oldu...o zamanlar Motordelisi foroumunda mod vardı adını hatırlayamadığım beni attı siteden yıl 2005...huzuru bozuyor diye...yani olaylar kasıtlı olarak dğeil...kendimi bildim bileli bu elelştirileri yaptım yaparım...kişilerle alakalı olanlard anazım geçtiklerine ayrıca özel çalışırım...Kıltek bbaday vardı eskilerden onlara zamanında sağlam kitlemiştim...vs vs...

tok açın halinden anlamaz diyosun...ben şu anki şartylarımla asla bir cbf 150 alamam...mesela...4400 e çok para...elimdekinin kıymetini en azından biliyorum...düşünsene 3 yıldır aynı motora biniyorum halen keyif almaya çalışıyorum...amac bir yerden bir yere gitmek...senin makinaylada aynı şey benimkiyledede...farkı fiyatı azda olsa kalitesi...

bu forumu biraz keyifli hale getirmeye çalışmaktan ziyade ben bu makaradan keyif alıyorum desem iyidir...bende R1 olsaydı ve sen bana bu aley etmem yüzünden küfür bile etsen haklı görürsüm yapamazdım...bu büyük haksızlık adilik olurdu...ama kardeşim bendeki motorunda çapı ortada...cbf 150...neyle sidik yarıştıracamki...motorumun şu anki değeri 2000 tl...sence sizi hor görmek için çok farklı bir konumdamıyım...benimde kıçım açıkta emin ol...
    japon motoru çin motorunu 2 ye katlar orda tatışmaya gerek yok o ayrı ama en azından bizim bedenimizi taşıyan motora ve zevk alarak sürdüğümüz şeye saygı duymanı isterim zamanı gelince bende japona binicem ekonomik durumum ne kadar yeterse sonuçta ben 18 yaşındayım ve baba parası yemiyorum anlımın teriyle çalışıp paramı kazanıyorum ve işe gidiş geliş içinde aracım motosikletim oda benim ekmek teknem saygı istiyorum
    bi gün bende kawasaki yamaha suzuki honda bunlardan birine sahip olucam ama çin mallarına saygı duyucam çünkü beni bu alete alıştıran onlar dır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:06 PM ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zıpçıktı bir elemansın sen, başka bir konuda daha yapmıştın aynı boş tavırları.
    bilgisiz olduğun kadar tecrübesizsin de; bu sana küstah olma hakkı tanır mı? hayır tanımaz ama yaşadıkça şu veya bu şekilde öğreneceksin veya öğretecekler
    eleştirdiğin adam yaşın kadar motosiklete binmiş belki daha fazla.
    aç edebiyatı yapıyorsun ama konumuz motosiklet, yani yaşamsal bir ihtiyaç değil.

kaldı ki bugün 2.500 liraya iyi bir 2. el motor, 3500 liraya da ybr olmadı tvs gibi motorlar alınabiliyor. yani çok ucuz olmasa da iyi motorlar var piyasada.
    alacak arkadaşlar biraz daha dişlerini sıkacaklar, tezcanlılık yapmayacaklar.
    ilk motoru çin malı olan, ağzındaki diş kadar çin malı motoru çok iyi tanıyan, belki kaşındaki kıl kadar çin malı motoru gören bilen biri olarak diyorum ki:
    almayın, almayın, almayın.

hala alıyorsanız ozaman ağlamayın
    konuşmalarına dikkat etsen iyi olur hakaret içeren kelimeler kullanıyorsun zopçıktı ne olduğunu bilmiyorum ama yazının devamını okuyunca kötü bişey olduğunu tahmin ettim zaten bu adamdanda böle bi kelime çıkar dedim bilgisiz olduğumu sölemissin sen çok bilgilisin yaşadıkça bu kadar bilgi almışsan daha da fazla bişey alamassın ama ben 18 yaşındayım ben bu motora 20 yıl da binsem senden daha kibar olacağım kesin sadece saygı istiyorum bana ve motoruma bütün çin malı kullanan arkadaşlara saygınız olsun siz japon aldınız diye herkez japon alsın istiyorsunuz nasıl bi piskolofi olduğunu biliyorum ama YOK! para yok ama yinede motora binicem çin de olsa başka dandik bi markada olsa ama saygı lı olmanızı istiyorum ben bugun çin malı kullanıyorum işime gidip geliyorum deminde A 2 EHLİYETİNDEN KURSTAN GELİYORUM 2 AYA İŞALAH EHLİYETİM OLUCAK VE PARAM OLURSADA İYİ Bİ MOTOSİKLETİM OLUCAK VE YILLARCADA BİNİCEM BENDEN TECRÜBESİZ BİLGİSİZ OLAN KÜÇÜKLERİMEDE SIPÇIK FIRTÇIK GİBİ KELİMELER KULLANMICAM ...!!

Motosikleti
    saygı hep vardı...olmalı olacak...iki makara yaptık diye saygımızı yitiricez insanlara...

bak şunu düşün...sana karşı bir kasıt yok...senla alay edilmiyor...binilen makinanın dandikliği alay konusu olan...önemli bir detay...ben o kadar yıl mobilete bindim ...neyin ne olduğunu bilirim...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler