Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Noter vs masarafları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    Antalyadan istanbula gidiyorum.. Ninja 250 devralacağım..
    Noter,ruhsat ve plaka değişikliği toplam nedir... Birisi yardımcı olursa sevinirim kendimi ona göre ayarlıyım..
    Herhangi bir 250 devraldılsanız oda aynıdır sanırım..
    Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ferhat uçank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter,ruhsat ve plaka değişikliği toplam nedir... Birisi yardımcı olursa sevinirim kendimi ona göre ayarlıyım..
    Teşekkürler..
    150 cc için 180 TL gibi bir fiyattı yanlış hatırlamıyorsam..
    Oradan pay biçebilirsin..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    cc ye göre değil fiyatına göre belirleniyo diye biliyorum. noterlerde bi katalog oluyor, orada yazan değere göre noter masrafı çıkıyor

herhangi bi notere gidip rica edersen kitapçığa bakabilirsin. benim 150 zat 2600tl civarı gözüküyodu, 180tl civarı noter masrafı çıktı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kasko masrafının belli bir oranı diye biliyorum. Ellerindeki tablodan hesaplıyorlar.

Motosikleti
    ruhsat değişimide çok bişey tutmuyor, 100tlyi geçmiyor ama plakayı değiştirirsen fiyat uçuyor. ben o yüzden kocaelide yaşamama rağmen istanbuldan adres verip 34 plakayı değiştirmemiştim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Ikametgah adresi felan istemiyolarmı herhangi bi adres verirsen sorun olmuyomu istanbuldan...

Motosikleti
    Ikametgah adresi felan istemiyolarmı herhangi bi adres verirsen sorun olmuyomu istanbuldan...
    ailemin adresini verdim ama ispatla filan demediler sallayabilirdimde yani. ayrıca adres doğru bile olsa ne işe yarıyo anlamış değilim. yani bi kazaya olaya karışırsan yada ceza kesilirse o zaman adres lazım oluyo emniyete. başkada bi işe yaramıyo sanırsam
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    Teşekkürler..
    arkadaşım motorun kasko degerine göre alınıyo noter masrafı 60 tlde plaka degişirse artı olarak alınıyo noterde bukadar

vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    ybr 125 aldım noter 174tl tuttu cbr600f aldım ondada noter 183tl tuttu ortalama bırde sıgorta yaptırdım 60 tl malum sıgorta olmadan olmuyo noterden sonra sıgorta yapılması sart satan kısının sıgortası ıptal oluyo
    booş kooooooooooyyyy gitsin

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Valla hocam motorun kasko bedeline göre alınır noter ücreti.Bendeki 250 cc chopper motosikletin kasko bedeli 2.500.00 tl ve direk sahibinden plaka değişmeden aldığım halde benden 175 tl aldılar.
    ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

evet kardesım arkadaslarında dediği gibi noter ücreti motorun cc ne göre degil kasko bedelinew göre alınıyor.ben hyosunga173 tl ödemıstım ama satarken alan arkadaş plakayı değiştirecekti bu yüzden biraz daha fazla ödedi.adres kısmına gelince sanırsam zaten tc girdiklerinde adres cıkıyor bana sormadılar.hatta kendileri söyledi bende teyit ettim.yanılıyorda olabilirim.ama adresi doğru vermek bencede önemli çünkü daha sonra adınıza yapılacak tebliğatlar elinize gecmez ve sorun yaşarsıınız

Motosikleti
    eğer 60 tl gibi ek bi ücretse plaka değişir..
    yalnız farklı ilde ne kadara mal olucak bilmiyorum
    en iyisi noter..
    herkese teşekkürler

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    istanbul plakalı araç istanbul içerisindeki bir adrese satılacak ise

7.700 tl olan kasko değeri kawazaki 250 cc için tutucak bedel 230 tl noter satışı tutar istanbulda bağlı olduğu şubeye giderek ruhsat çıkarmak için vericeğiniz bedel 45 tl dir + 10 tl gibi rakamada ek 1 forumu hazırlatıcaksınız ve 2 tl gibi bir ücret karşılığıda gerekli evrakların fotokopilerin çektiriceksiniz

eğer 7.700 tl lik bir motosikleti başka bir ikamet adresi örnek ankara adresi verir iseniz noter masrafınız 355 tl tutacak gitmiş olduğunuz ildeki ve adresinize en yakın trafik şube müd gidip çift yaprak ruhsat bedeli olan 105 tl ödiyerek aracınıza yeni tahsis edilecek plakayı ilgili trafik ve şöförler odasından 9 tl karşılığında bastırarak vede şöförler odasından alıcağınız 10 tl ek 1 formu ve 10 tl alıcağınız ek 9 plaka başvuru formları ile ile 3 tl fotokopi masrafı olacaktır .

nerden biliyosun die soru sorucak olursanız trafik müşavirliği yapıyorum ek iş olarak

Motosikleti
    olacak oda olacak
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul plakalı araç istanbul içerisindeki bir adrese satılacak ise

7.700 tl olan kasko değeri kawazaki 250 cc için tutucak bedel 230 tl noter satışı tutar istanbulda bağlı olduğu şubeye giderek ruhsat çıkarmak için vericeğiniz bedel 45 tl dir + 10 tl gibi rakamada ek 1 forumu hazırlatıcaksınız ve 2 tl gibi bir ücret karşılığıda gerekli evrakların fotokopilerin çektiriceksiniz

eğer 7.700 tl lik bir motosikleti başka bir ikamet adresi örnek ankara adresi verir iseniz noter masrafınız 355 tl tutacak gitmiş olduğunuz ildeki ve adresinize en yakın trafik şube müd gidip çift yaprak ruhsat bedeli olan 105 tl ödiyerek aracınıza yeni tahsis edilecek plakayı ilgili trafik ve şöförler odasından 9 tl karşılığında bastırarak vede şöförler odasından alıcağınız 10 tl ek 1 formu ve 10 tl alıcağınız ek 9 plaka başvuru formları ile ile 3 tl fotokopi masrafı olacaktır .

nerden biliyosun die soru sorucak olursanız trafik müşavirliği yapıyorum ek iş olarak
    bu bilgi için bende çok teşekkür ediorum gercekten ihtiyacım vardı bende başka ilden motorlara bakıorum.. Ayrıca konuyu başlatan arkadaşada teeşekkürlerimi iletirim

Motosikleti
    GSX600F
    şunu belirtmem de fayda var arkadaşlar muaynesi geşmiş motosiklet veya araç almayınız he normalde uğraşırım ben zaten boş adamım diorsanız ok ama 1 ay içerisinde çıkarmanız gereken ruhsatı çıkarabilmeniz için muaynesi gerekicek birde muayne işi ile uğraşmayın zaten motoru alır almaz kendi adınıza %100 trafik sigortası yaptırın fiba sigorta da fiatı 60tl 50 krş gibi rakam ak sigortada 63 tl gibi rakam dır ruhsat cıkarmaya giderken kendi adınıza olan trafik sigortanızı yaptırmayı unutmayın

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    şimdi noterlerde her motorun yılına modeline göre bir satış bedeli değeri var. mesela ben er5 alırken 6000tl civarındaydı noterdeki değer. 160 TL gibi bir rakam ödedim. plaka ruhsat işi ayrı. ruhsatı kendin yenilersen 40TL falan tutuyor. plakada 50-60 TL gibi. ama takipçiye verirsen ikisi için en az 150 tl ödersin

Motosikleti
    GSX600F
    yukarıdaki yazımı okuyunuz arkadaşlar %100 doğru bilgiler içermektedir en yakın zamanda satış ve alışlarla ilgili detaylı bir konu açıcam bu konuyuda yönetim sabitler oradan soru cevap bile yapabiliriz sonuç olarak bu işi yapan bir firmamızda var esas işim tuning ürünleri toptan satışı ancak 2 işi aynanda yapıyoruz

Motosikleti
    Can ARKADAŞIM çok teşekkürler.. gerçek bi bilgi paylaşımı olmuş.. çok kişinin işne yarar inşallah.. kendinize iyi bakın teşekkürler...

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bugün Sakarya'dan motor aldım. (İstanbul ikamet) CBF 250, 2007 model. 240TL masraf ödedim.

Ayrıca c@n'ın dediği formlar şöförler cemiyetinde 1TL'ye satılmakta.

Ama oradaki ayakçılardan veya müşavirlerden ne kadara satın alırsınız bilemem. Ayrıca formu doldurtmak da aynı yerlerde 10TL den başlar ne kadar tutturabilirlerse.

Burada emniyetin bu formları daktilo veya bilgisayarda doldurma zorunluluğu koyması -en azında K.Çekmece şubesinde öyle yazıyordu- saçmalığın daniskası ve başkalarına haksız kazanç sağlamaktan öte birşey değildir.

Bir ara "Online Form" doldurulabiliyor diye bişey okumuştum ama bunun içinmiydi emin değilim..

Birim zaman başına dünyadaki en karlı meslek! diyebilirz

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı purenake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün Sakarya'dan motor aldım. (İstanbul ikamet) CBF 250, 2007 model. 240TL masraf ödedim.

Ayrıca c@n'ın dediği formlar şöförler cemiyetinde 1TL'ye satılmakta.

Ama oradaki ayakçılardan veya müşavirlerden ne kadara satın alırsınız bilemem. Ayrıca formu doldurtmak da aynı yerlerde 10TL den başlar ne kadar tutturabilirlerse.

Burada emniyetin bu formları daktilo veya bilgisayarda doldurma zorunluluğu koyması -en azında K.Çekmece şubesinde öyle yazıyordu- saçmalığın daniskası ve başkalarına haksız kazanç sağlamaktan öte birşey değildir.

Bir ara "Online Form" doldurulabiliyor diye bişey okumuştum ama bunun içinmiydi emin değilim..

Birim zaman başına dünyadaki en karlı meslek! diyebilirz
    işte dediğime geliyor o 1 tl kağıttan 2 tane alman lazım 2 tl vericen ayriyetten başka yerde yazdırırsan 10 +2 tl 12 vermiş olursun ama müşavirde yazdır mis gibi 10 lira tertemiz iş yada para bağlayıp daktilo alıcan 2 senede bir araba yada motor alırımda onun ek 1 ni doldururum die hahaha mecbur 10 tl vericeksin dostum online form başka bir hususta gecerli hala onunda çıktısı istenior onuda bastırmak 10 tl gibi bir rakam hehehe

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler