Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

jawa cllasıc toplamak istiorum

Motovento
    REKLAM ALANI

piyasada cok jawa var ancak parcası zor bulunuyor bu konuda bildiginiz usta yada stogu olan parcacı varmı büyüklerim olarak sizden bilgi istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Parça problemi olduğunu sanmıyorum,antalya,alanya,konya,manisa,G.antepşehi r ve ilçelerde kum gibi jawa mevcut, ve oralarda parçada bol eminim.

tsekkurler istanbulda ustası bulunurmu acaba bilginiz varmı??

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Herhalde 25 sene oldu, bir tane chooper'a benzeyen bisey yapmistim.
    Dedemin Jawasiydi.
    O zamanin sartlarinda neler neler bulmus takip takistirmistik.
    Simdi bulmasi biraz zor olur herhalde.
    Istanbul'da birak Jawa'ciyi, Jawa'yi bilen kaldi mi acaba?
    Sen Jawa diye sorarsan muhtemelen Java programlama dili ya da script anlarlar.

Ulem duygulandim simdi.
    Hey gidi gunler...

Istanbul'da eski ustalari bulursan, hepsi yardimci olur.
    Bir zamanlar çok ekmek yediler Jawa'lardan....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    hevesini kırmak istemiyorum ancak uğraşmaya değmez. tabi yine de zevk meselesi.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

aynısını babam ve abimde söylüyor ama sesı görüntüsü genc olsamda bi aşk yarattı bende
    dedemın rusu var hala tas gibi ama bakımını yaparsan :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 PM ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhalde 25 sene oldu, bir tane chooper'a benzeyen bisey yapmistim.
    Dedemin Jawasiydi.
    O zamanin sartlarinda neler neler bulmus takip takistirmistik.
    Simdi bulmasi biraz zor olur herhalde.
    Istanbul'da birak Jawa'ciyi, Jawa'yi bilen kaldi mi acaba?
    Sen Jawa diye sorarsan muhtemelen Java programlama dili ya da script anlarlar.

Ulem duygulandim simdi.
    Hey gidi gunler...

Istanbul'da eski ustalari bulursan, hepsi yardimci olur.
    Bir zamanlar çok ekmek yediler Jawa'lardan....
    keşke orjınalını bozmasaydınız şimdi biz arıyotuz bulamıyoruz

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Daha geçenlerde aynı heves bende de uyandı. Ama şu sıralar vakit ayırmam imkansız. Belki yıllar sonra.
    Şahane bir ikinci motor olur bence. Çocukluğumun Ereğli'de geçen günlerinde meftunu olduğum motora İstanbul'da gururla binerim.
    [B]J şimdi asker[/B]

evet büyük bi gurur olucak insallah gezileride gelicem inşallah

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel yalıda keskin motordan her türlü parça temini ve tamiratnı sağlaya bilirsin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    hyosung gv250
    Java Calssiclere bende hastayım, antalyanın bir köyünde kullanmıştım yalnız mz tarzı bişeydi biraz daha mobilete benzer bişeydi.Yani 100-150 ccyi geçmezdi tahminim ama kullanması keyifli bi makine.

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yalıda keskin motordan her türlü parça temini ve tamiratnı sağlaya bilirsin...
    bilgileriniz için teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:19 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:17 AM ----------

Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Java Calssiclere bende hastayım, antalyanın bir köyünde kullanmıştım yalnız mz tarzı bişeydi biraz daha mobilete benzer bişeydi.Yani 100-150 ccyi geçmezdi tahminim ama kullanması keyifli bi makine.
    en etkıleyıcı 2ci vıtesten sonraki devirli sesi dilinden anlayanı mest eder anlamayanın kulak zarını patlatır

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça problemi olduğunu sanmıyorum,antalya,alanya,konya,manisa,G.antepşehi r ve ilçelerde kum gibi jawa mevcut, ve oralarda parçada bol eminim.
    doğru söylüyorsun ben alanyadayım burda japondan çok jawa vardır heralde :D hele yaylalara doğru gittikçe başka motor göremezsin jawa şimdiye kadar yapılmış en iyi motosiklettir :D 250 cc tork canavarı hatta babamdada var bir tane jawaya binen adamlar nedense başka motosikletleri beğenmezler ben suzuki an 125 aldığımda bu kadar parayı heryeri plastik motoramı verdim 3 senede dökülür bu heryeri motor olsa ne olur diye kendi kendine söylendiydi :D jawa parçaları bulmak buralarda zor değil hatta elinde bi jawa varsa 1000 1250 tl arası krom kaplama rektefe boya dahil fabrikadan çıktığı hala getiren ustalar var alanya sanayisinde

bu fotoğrafta bi ara gezmeye çıktığımızda yolumuzu kaybetmiştik yol tarifi için durdurduğumuz bi dayının resmi

hatta dayının sölediklerin hala aklımda elini bizim motorlara doğru kaldırıp yol toprak yavaş gidin düşersiniz bu moturların lastikleri ufak depesi üstü dikilirsiniz demişti yol boyu gülmüştüm

jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Panther 100*
    tam bir klasik cok hosuma gitti bu motor

http://www.sahibinden.com/karta_taks...XQQdisplayitem

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı kaan_tod adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abicim şu motoru gösterip durmayın gözünüzü seviyim zaten kendi motorumu satıp almamak için zor tutuyorum kendimi

Motosikleti
    1965 JAWA
    Arkadaşların bazılarını JAWA ya küçümser gözle baktıklarını gördüm bende 44 yaşında JAWA var ama saat gibi 44 yaşında BMW dışında bir motorsiklet zor bulunur . Onun için arkadaşımın zevkine hürmet etmemiz lazım

Motosikleti
    hyosung gv250
    Jawayı küçümseyen kişi motorcu olamaz ya da motordan anlamıyodur!

Alıntı kaan_tod adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu motora bakmadım degil içim eridi maşallah fındık kurdu gibi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:19 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:18 AM ----------

Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jawayı küçümseyen kişi motorcu olamaz ya da motordan anlamıyodur!
    bi iinsan dedelerine saydısızlık yaparamı bugün binilen motorların hepsini sırtında gezdirir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:23 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 AM ----------

Alıntı secretplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söylüyorsun ben alanyadayım burda japondan çok jawa vardır heralde :D hele yaylalara doğru gittikçe başka motor göremezsin jawa şimdiye kadar yapılmış en iyi motosiklettir :D 250 cc tork canavarı hatta babamdada var bir tane jawaya binen adamlar nedense başka motosikletleri beğenmezler ben suzuki an 125 aldığımda bu kadar parayı heryeri plastik motoramı verdim 3 senede dökülür bu heryeri motor olsa ne olur diye kendi kendine söylendiydi :D jawa parçaları bulmak buralarda zor değil hatta elinde bi jawa varsa 1000 1250 tl arası krom kaplama rektefe boya dahil fabrikadan çıktığı hala getiren ustalar var alanya sanayisinde

bu fotoğrafta bi ara gezmeye çıktığımızda yolumuzu kaybetmiştik yol tarifi için durdurduğumuz bi dayının resmi

hatta dayının sölediklerin hala aklımda elini bizim motorlara doğru kaldırıp yol toprak yavaş gidin düşersiniz bu moturların lastikleri ufak depesi üstü dikilirsiniz demişti yol boyu gülmüştüm

bunlar genellıkle ruzla cok rekabet içerisindelermiş zamanında bu arada (1 ay sonra 17dime basıcam)babam amcam bu motorlaral büyümüş bizim memlekette daha cok rus vardır yani IZH dedem 60şının üstünde hala sepetli motora binio bunlar motorlar tam bi efsane ben genc nesil olarak banada sıçradı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:29 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:23 AM ----------

Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların bazılarını JAWA ya küçümser gözle baktıklarını gördüm bende 44 yaşında JAWA var ama saat gibi 44 yaşında BMW dışında bir motorsiklet zor bulunur . Onun için arkadaşımın zevkine hürmet etmemiz lazım

anlayısınız için teşekkürler babamda söylüyo ugrasılmaz die ama ben aldıgımda üstünden inemicek genclıgine döncek ondan korkuyo heralde ama gercet benı anladıgınıza sevindim en azından hürmet göstermenize(yeni nesil jawacı)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:29 AM ----------

degerli büyüklerim mutlaka benden bilgilisinizdir begendiğim motor budur fikrinizi almak isterim
    http://www.sahibinden.com/jawa_calsi...XQQdisplayitem

Motosikleti
    jawa 1967
    Öncelikle herkese merhaba , ben Özgür yeni üyeyim
    bir tane 67 model classic jawa motorsiklet aldım ve bazı sorunlarım var (ucuza aldım biraz ama aldığımın 5 katı masrafı olacak gibi )
    Motorun hız göstergesi yok bunu nereden temin edenilirim ,sahibinden.com da bi yedek parça satan vardı aradım 110 tl fiyat biçti pahalımı yoksa uygunmu ? sıfır ayarında dedi ama belli olmaz , güvenemediğimden alamadım.
    motoru öncelikle bakıma götürdüm tamirciye Adana'da eksikleri söyledi aldım ( 2 tane jant , far lambası , arka lamba , iki tane fren kolu , 75 lira tuttu )
    işçilik 4o lira aldı 15 lirada yağ değişimi tuttu 55 lira ödedik, dedikki fren ayarını yap fren kolunu takmış ayarını yapmamış boşta, jantları değiştirdi ama ön lastik çamurluğa sürtüyor.
    debraj ayarını yapacağım dedi 1. vitese atarken zırrt diye ses çıkarıyordu onuda yapmamış
    ne yapayım bizdeki acemilik
    neyse gecen akşam bi film seyredeyim dedim film almaya gittim aldım , ama dönüşte motor çalışmadıönce yavaş yavaş ışığı söndü snrada tamamen bitti , sordum birine akü bitmiş dedi napayım eve götürdüm sürüye sürüye
    sonra aküyü söktüm Adana'da adliyenin karşısında motorcular var akü fiyatlarına batım ama made in China and made in P.R.C olduğu için almadım.
    aküm mutluydu( 6 v 18 am ) bayisiine gittim üretmiyoruz dedi , hangisini alayım şimdi
    daha bitmedi ama şimdilik bu kadar yeter dseğerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum esen kalın
    sevgi , çiçek böcek vs...
    Özgür İşler
    sevgi , çiçek , böcek ...:rendeer:

Motosikleti
    1965 JAWA
    Kimdi o uğraşmaya değmez diyen

crxforever bunu beğendi.

Kara jawa

47 yaşındayım benim jawa41 yaşında.dağa gitseniz tank gibidir. 3 kişi ile rampa yokuş demez yolda kalmaz. Yıkılsa senden sağlam kalkar. Taş gibi kaporta.düz yolda fazla hız yapmadığı için kaza riskiniz en az. Savrulmaz. üstüne kaç tane evlat(jawa ceylan) torun ( jawa3 buçuk)eskitti. Hala yollarda.. Korkutelinde parça gani, ustasıda bol. Hala beraberiz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler