Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Paletli Araçların Yollarda Yaptığı Kesikler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Burda mesela gebzeye giderken bi 3 km kadar var paletli dozer vinç gibi araçlar otobanda gidiyor hangi akla hizmet ise ve yolu kesiyor motorla buraya girdiğinizde dengeniz bozuluyor tekeriniz ince olduğu için ve yavaş iseniz o kesikler bir tarafa savurup sizi kaza yapıyorsunuz... Artık o yoluda 6 ay sonra yeniden asfaltlıyorlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BuKart
    Şikayet doğruda musticim bi yere bağlasaydın bu yazıyı.
    DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda mesela gebzeye giderken bi 3 km kadar var paletli dozer vinç gibi araçlar otobanda gidiyor hangi akla hizmet ise ve yolu kesiyor motorla buraya girdiğinizde dengeniz bozuluyor tekeriniz ince olduğu için ve yavaş iseniz o kesikler bir tarafa savurup sizi kaza yapıyorsunuz... Artık o yoluda 6 ay sonra yeniden asfaltlıyorlar..
    Yazmışım ya..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O dediğin işi paletli araçlar yapmıyor..
    Yeni asfalt sermeden önce yolda çentikler açıyorlar iyi tutsun diye..
    Sorun şu ki normalde çentilir çentilmez asfalt serilmesi lazım ama bizde önce yolu parçalayıp 1-2 ay sonra ancak asfalt döküyorlar..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dostum bende İzmittenim.Karamürsel-İzmit arasındada bahasettiğin gibi asfalt kazıma makinesinin kazıdığı bir çok kesim var ve bu kesimlerde bende dengemi koruyabilmek için cambazlık yapmak zorunda kalıyorum. Zamanla kamyonların, yani ağır vasıtaların falan geçe geçe kabarttığı asfaltı düzeltmek için böyle asfalt makineleri ile kazıtıyorlar ve yolda denge bozak çizgiler ve tırttıklar oluşuyor. Eğer asfalt kazıma makinesinin çalışma sebebi yolu düzlemekse bil ki o kesim hep öyle kalacaktır. Ama amaçları yeni asfalt yapmaksa çok fazla öyle tırtıklı kalmaz merak etme.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Böyle bir durumda aklınızda bulunsun;
    Süratinizi azaltın ve savrulmaya karşı bariyerlere çarpmamak için orta şeritten sürmeye çalışın..

Ama gerçekten süratinizi azaltın..Hani hızlı gideyim lastikler uçarak geçsin üzerlerinden diye düşünmeyiniz..Tam tersi sürtünme azalacağı için savrulma şiddetiniz artar..Bunun yerine sürat düşürüp lastiklerin asfaltla temas yüzeylerini genişletmeye çalışmalıyız ki tutunma artsın..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende İzmittenim.Karamürsel-İzmit arasındada bahasettiğin gibi asfalt kazıma makinesinin kazıdığı bir çok kesim var ve bu kesimlerde bende dengemi koruyabilmek için cambazlık yapmak zorunda kalıyorum. Zamanla kamyonların, yani ağır vasıtaların falan geçe geçe kabarttığı asfaltı düzeltmek için böyle asfalt makineleri ile kazıtıyorlar ve yolda denge bozak çizgiler ve tırttıklar oluşuyor. Eğer asfalt kazıma makinesinin çalışma sebebi yolu düzlemekse bil ki o kesim hep öyle kalacaktır. Ama amaçları yeni asfalt yapmaksa çok fazla öyle tırtıklı kalmaz merak etme.
    Eminsin dime karamurselde olduguna...yuh len bide evimin kenarinda calisiyon ayip beee bi geldin bi daha yoq...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bazı kaygan yollarda o izleri araçların kaymaması için yapıyorlar bizim burda yeni asyalta öyle iz yaptılar fakat tam viraj çok araba şarampole uçuyordu

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bazı kaygan yollarda o izleri araçların kaymaması için yapıyorlar bizim burda yeni asyalta öyle iz yaptılar fakat tam viraj çok araba şarampole uçuyordu
    Yok hoca bildiğin vinç geçmiş..

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin dediğin farklı onlar bahsettiğin gibi kaymaması için yapılıyor mustinin dediği yolun ağır vasıtalar tarafından çöketilmesi sonucu oluşan asfaltın dalgalı olması bende muzdaripim bu durumdan hele scooterla bi girince atıyorum sağındaysa yolun ve sola doğru gidiyorsa birden sol şerite atıveriyor motoru arkadan araba da geliyosa Allah korusun... çok tehlike yaşadım Türkiyede yollar berbat yavaş gitmek hiç gitmemekten herzman için iyi oluyor.
    bu arada lastik havalarını yüksek tutun birazcık olsun kontrol daha rahatlıyor...

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Bununla beraber ağır kamyonların tekerlek basan kısımları çok çökük asfaltın. Yolu yan çizip sola dönerken resmen off-road yapıyorum. Ayrıca kırmızı ışık olan noktalarda yine bu ağır vasıtalar, fren yaparak asfatı ileriye yığıyor.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler