Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir kaska ihtiyaç duyuyorum. Ne yazık ki fazla da seçenek yok aklımda.

Shoei, arai önermeyin lütfen relic,xr1000,raid II hayallerimi süslüyor ama şimdilik gerek yok.

Lazer vertigo kullanıyordum. Alt sınırım o olacak. Gerçi üstü de pek yok.. yine orta sınıf kasklara bakınıyorum. Tek sıkıntım yazın fazla terletmesi, serin havalardaki buğu problemi idi. yani biraz daha işlevsel ürünler varmı yakın bedellerde?

scorpion, vemar gibi markalar hakkında bilgisi önerisi olan var mı?

Nolan n62 nedense çok uygun gelmemişti lazeri tercih etmiştim o dönem. Lazer kafamı daha iyi sarıyordu bedenden bağımsız bir şekilde, yine kafa yapıma uygun olabilecekleri tahmin edebilenler olursa diye yazıyorum.

Sadece full face modellere baktığımı belirtmek lazım gelir sanırım.

Ve en önemlisi kaskın avrupa yada amerikada üretiliyor olması. uzakdoğuda üretim yaptıranlar varsa bu konuda da bilgilerinizi benimle paylaşır mısınız?

Ve lütfen.. sadece net bilgi ve deneyimler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    scorpion kaskı bi tanıdık kullanıyordu çeneden açılır modelini kaza geçirdi koruması fena değil ama iç kısmı çabuk yıpranıyor sanırım

vemara gelince ben kullanıyorum eski modeli olmasına rağmen memnunum ama buğu olayını çözebilmiş değilim çünkü bazen yapıo bazen yapmıyor anlamadım gitti
    şeriftede vardı taytıs'ta bi kaç ufak kazası oldu ve işlevini yerine getirdi zaten vemarlarda dot onayı oluyor motogp'dede sürücülerden bi kaçı kullanıyor astarı scorpion gibi çabuk yıpranmıyor havalandırmasıda iyi gayet

bu arada buğu istemiyorsan tek çözümü var oda pinlock vizörlü kasklar yoksa hepsinde oluyor
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scorpion konusunda bilgim yok, Vemar'ın kaliteli bir marka olduğunu biliyorum.
    Hasanpaşa Motomaxonline'a gittiğimde aşağıdaki 2 kaskı inceleme şansım olmuştu. Kullanmadım ama, malzeme kalitesi olarak oldukça beğenmiştim ve fiyatları da uygun gelmişti.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-581-0-72.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-295-0-72.html

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Scorpion konusunda yardımcı olabilirim. Daha çok A.B.D. pazarında bilinen bir marka. 2003'de kuruldular ve günümüze kadar geçen zamanda kask ve motosiklet ekipmanı pazarında en hızlı büyüyen markalardan biri oldular.

Ben de 2006'da ilk kask olarak Scorpion exo 700 almıştım. Artı ve eksilerini sıralamak gerekirse;

Artılar
    +DOT ve Snell onaylı
    +Vizörün iç kısmında buğu önleyici katman var ve işe yarıyor (ancak temizlerken dikkat etmek gerekiyor. Kıyaslamak gerekirse şu an kullandığım daha pahalı olan Shark kaskımda da benzer bir katman var ve daha çabuk kaybetti etkisini).
    +İç süngerleri pedleri gayet iyi. Kafa şekliniz uygunsa ve doğru bedeni bulursanız kafanıza "cuk" oturuyor.
    +Havalandırması ne iyi ne kötü

Eksiler
    -Ağır. 1700 gramdan fazla. Uzun sürüşlerden sonra eve döndüğümde boynumda ağrı demeyeyim de garip bir his oluyordu. Ancak ben ince yapılıyım bunu da eklemeliyim. Benim gibi sıska değilseniz sorun olacağını sanmıyorum.
    -Vizörde "şöyle bir yarım santim açayım, az ferahlayayım" seçeneği yok. Vizörün ilk açık kademesi 2 cm gibi birşey. Gerçi bunu güncel üretilen kasklara bir "upgrade" çekerek giderdiler.
    -Gürültülü. Kulak tıkacı kullandığınız zaman ise gayet sessiz. Malesef çevremizdeki çoğu insan kulak tıkacı kullanmıyor. Bu da şu an motosiklet kullanan neslin çocuklarıyla arasındaki iletişim probleminin oldukça derin olacağını haber veriyor sanki Kıyaslamak gerekirse: Shark kaskımı daha az gürültülü olabileceği ve kulak tıkacı kullanmaktan kurtulabileceğimi umut ederek aldım. Ancak daha gürültülü çıktı O yüzden kulak tıkacı kullanmaya devam.
    -Büyük. Yani dışardan bakıldığında diğer kasklardan daha büyük görünüyor ve öyle de

Bir de daha genel kullanıcıya hitap eden scorpion exo 400 diye daha temel bir modeli var. Aslında 700 ve 400 arasındaki neredeyse tek fark üretim malzemesi. 700 kevlar/fiberglas. 400 ise poli karbon veya termoplastik diyebileceğimiz malzeme. Zannedersem şu an kullandığınız lazer'de aynı malzemeden üretiliyor.exo 400 biraz daha sessiz ve havalandırması biraz daha sınırlı. İki model de aynı vizörü kullanıyor.

Kasklar A.B.D.'de tasarlanıp Çin'de üretiliyor. Ama imalat kalitesi olarak memnun kalmama ihtimalinizin hemen hemen "0" olduğunu söylemeliyim.

Son olarak 2008 sezonu başından itibaren A.B.D.'de yapılan AMA Superbike şampiyonasının efsane pilotu olan Matt Mladin'e sponsor oldular. Bu arkadaş benim de kullandığım exo 700 kaskıyla yarışlarda halen mücadele etmekte.

Türkiye'de nerede bulurum ? İstanbul Kadıköy/Hasanpaşa'da Motomax discount center denen yerde daha dün bir exo 400 gördüm. Ama bu kaskı Türkiye'de ilk görüşümdü. Ankara'da nerede bulunur en ufak bir fikrim yok. Türkiye'de satış fiyatları ne alemde olur bilemeyeceğim. Eğer kazık satıyolarsa burda dene ebay'den spariş ver Ebay'de bir zamanlar 90 dolara exo 400 satıyorlardı ki bence bu o kalitedeki bir kask için çok iyi bir fiyat.

www.scorpionusa.com

Ha bir de "scorpio" diye sonunda "n" harfi eksik olan çin malı çakma scorpion var. Onla da karıştırmayın ola ki ararsanız
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bilenler şu agv multired kaskı da benim için yorumlayabilir mi?

agv multired gp1

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    teşekkürler arkadaşlar. özelden mesaj atıp detaylı bilgi veren deneyimini paylaşan arkadaşıma da ayrıca teşekkür ediyorum.

shrieker sağol. scorpion hakkında benim fazla bir bilgim yok. aslında usa da scorpion solid kasklar (burada exo 450 denilen model serisi) 100-150 usd arasında. motomax da ise 300 tl den satılıyor. exo400 - exo450 diye ayırmışlar motomax da. aralarındaki tek fark birisindeki pompa sistemi, bu sistem kaskı yanağa daha çok yapıştırıyor.

kaskın özelliği arttıkça usa ve bizim satış fiyatlarımız arasındaki fark mislenmeye başlıyor. örneğin orada ortalama 130 usd ise bizde 300 tl, orada 180 usd ise bizde 500 tl gibi..

o fiyata çıktıktan sonra konfor için shoei e de çıkarım diye düşünüyorum.

ama sana asıl teşekkürüm beden bilgileri yüzünden. ben de fasulye sırığı gibiyim. lazer bile bana çok büyük ve kaba geliyor, daha büyük bir karpuzu kafama takmak istemem

nolanların üretim kalitesinde de düşüş var diyordu, hep nolan modelleri kullanan bir arkadaşım.

olmazsa bi vertigo alıp devam edeceğim, en azından bildiğim kask diye.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion konusunda bilgim yok, Vemar'ın kaliteli bir marka olduğunu biliyorum.
    Hasanpaşa Motomaxonline'a gittiğimde aşağıdaki 2 kaskı inceleme şansım olmuştu. Kullanmadım ama, malzeme kalitesi olarak oldukça beğenmiştim ve fiyatları da uygun gelmişti.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-581-0-72.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-295-0-72.html
    hasanpaşada tam olarak nerde burası tarif edebilirmisin?
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    XL700 TA

Bende vErtigo kullanıyorum...

Vertigonun bir üst modeli, buğu önleyicisi de var, sanırım 300-350 Tl gibi fiyatı var. Sadece mağazada denemiştim Vertigodan daha rahat gelmişti, malzeme kaliteside biraz daha iyidir heralde.
    1881 -193

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    bende bu ara sizin durumunuzdayım LS2 yi deiştirme vakti geldi ben 3 kask inceledim
    -Nolan N62 Melandri Replice
    -Scorpion-Exo1000
    -Agv K-3 Rossi Blade.

bu 3 kaskların fiyatları 300-500 arası deişior scorpion exo1000 cok met ettiler ve içinde hava yastıgı olan bir kask.

Nolan ı bılıyorsunuz kimi iyi diyor kimisi nolanın en basit kaskı diyor. ancak benim fikrimi sorarsanız Nolan o parayı hakeden bir kask.

Son olarak AGV k-3 arlarında sanırım en ideal olan kask, fiyato 400 gibi bir rakamdı aşaıya 3 kaskın da resimlerini koyuyorum

AGV

Nolan N62

Scorpion Exo1000
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu ara sizin durumunuzdayım LS2 yi deiştirme vakti geldi ben 3 kask inceledim
    -Nolan N62 Melandri Replice
    -Scorpion-Exo1000
    -Agv K-3 Rossi Blade.

bu 3 kaskların fiyatları 300-500 arası deişior scorpion exo1000 cok met ettiler ve içinde hava yastıgı olan bir kask.

Nolan ı bılıyorsunuz kimi iyi diyor kimisi nolanın en basit kaskı diyor. ancak benim fikrimi sorarsanız Nolan o parayı hakeden bir kask.

Son olarak AGV k-3 arlarında sanırım en ideal olan kask, fiyato 400 gibi bir rakamdı aşaıya 3 kaskın da resimlerini koyuyorum

AGV

Nolan N62

Scorpion Exo1000

işin zor valla ama ben daha çok agv ile scorpin arasında kaldım...zor karar hangisini almazsan aklın onda kalır demedi deme
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    valla sorma ya gönlüm %60 Agv,%30 Scorpion%10 da Nolanda
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    Ducati 797
    bir kask daha var, bunun hakkında da yorum istiyorum bilen varsa:
    ixs HX-245 kask

arkadaşlar koca koca resimler koymasanız

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasanpaşada tam olarak nerde burası tarif edebilirmisin?
    Evlendirme Dairesi'nin karşı sokağında, ışıklardan sağa girince, Hein-Gericke(Motoplus) ve Mototal'ın sırasındaki ilk dükkan. Motomax Discount Center yazar.

http://www.motomaxonlineshop.com/main/contact.asp

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kask daha var, bunun hakkında da yorum istiyorum bilen varsa:
    ixs HX-245 kask

arkadaşlar koca koca resimler koymasanız
    valla hocam topiğimi üzerine geçirdin

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam topiğimi üzerine geçirdin
    kusura bakma
    link attığım modeller de senin fiyat aralığına uygun iyi kasklara benziyor
    bu konu uygun fiyata iyi kask arayanların işine yarar böylece

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tiger;
    sen gazci topiginde sormussun ama sonradan gordum.
    Senin seçeneklerden AGV normal sartlarda, ixs den 3 tane alir.
    Ya AGV satilmadi adamlar indirim yapti.(Ki degil. Burada 100€ civarinda satiliyor.)
    Ya da ixs satan adam fena fiyat koymus.(ki koymus. Burada 35-40€ civarinda satiliyor.)
    Hiç karsilastirilacak kask degiller.
    Senin ilacin AGV...

Asfalt Melegi.
    Madem Laser'den memnunsun, git bir tane daha al.
    Ne yoruyosun kafani.
    Guzel ve tutulan bir kask, Laser...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    lazerden mennunum da.. da sı var işte.. balaklava suya batırılmış gibi oluyor terden.. havalandırma çok yetersiz. buğu desen saniyesinde başlıyor... ikinci iyi nefeste rakı bardağının ardından bakıyorsun dünyaya sanki..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lazerden mennunum da.. da sı var işte.. balaklava suya batırılmış gibi oluyor terden.. havalandırma çok yetersiz. buğu desen saniyesinde başlıyor... ikinci iyi nefeste rakı bardağının ardından bakıyorsun dünyaya sanki..
    O zaman sozumu geri aliyorum.
    Bugu onemli.
    Dikkat edilecek bir detay.
    Nolan onerecegim ama N62 hiç kullanmadim.
    Kullanmissam da hatirlamiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger;
    sen gazci topiginde sormussun ama sonradan gordum.
    Senin seçeneklerden AGV normal sartlarda, ixs den 3 tane alir.
    Ya AGV satilmadi adamlar indirim yapti.(Ki degil. Burada 100€ civarinda satiliyor.)
    Ya da ixs satan adam fena fiyat koymus.(ki koymus. Burada 35-40€ civarinda satiliyor.)
    Hiç karsilastirilacak kask degiller.
    Senin ilacin AGV...
    eyvAllah, sağolasın abi

asfaltmeleği!
    linkini koyduğum agv gp1 multired peşin 180 tl (85Ero )
    istersen bunu da düşün

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bakarım olur. sende ls2 nin fiber bi iki modeli var garda shogun diye onlara bi göz at.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler