Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

çift silindir mobylette ybr mi sollayıp hareket yaptı..!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyeti almanın şerefine bugün okula abimin motoru ile gittim okul çıkışı bir düzlük var orda bi çökim dedim
    1. vites 40
    2. vites 67
    daha basacaktım ama yol bitti :D
    ikinci viteste 80 gören titan es kullandım inanamadım dedim 3 le gidiyom herhlade boşa attım bidaha topukladım değişen bişey yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın 80 ile gitmek zevkli ama ybr de sürat farketmiyor her süratta konfor mevcut

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:16 PM ----------

yok abi motoru patlatacaktım ama nafile..manyak gidiyor mobilet
    kardeş bence motorunda birşey yok gördüğün süratte ybr içinde normale yakın,biz kardeşime 2008 model 0 aldık aynı sene 3300kmde sattık ,satış sebebimiz motordan istediğimiz performansı alamamızdı,kabahat motorunmuydu hayır,kabahat tamamen bizimdi milletin ybryi şişire şişire bitirememesine inanıp aldık, motor üzerindeki 125 cc nin hakkını veriyor ama kuvveti bu kadar bunu kabul edip binmek gerekiyor,eğer tek kişi biniyorsan 80-90 km sürat yeterli diyorsan ,az yaksın bakım masrafı az olsun ,kolay arızalanmasın diyorsan ybr senin için biçilmiş bir kaftan ,bu motorun düz yolda en son gördüğü 110 km, rüzgar sert alırsa onuda göremiyor,tahminimce motorunun hava filitresini deiştirip karbüratörünede bir bakım ve iyi bir hava ayarı yaptırırsan sende bu sürate çıkabilirsin,bu arada bizim almamız gereken motor ybr 250imiş bunuda yamaha xmax e binince anladık
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    [QUOTE=Tolme;1875707]kardeş bence motorunda birşey yok gördüğün süratte ybr içinde normale yakın,biz kardeşime 2008 model 0 aldık aynı sene 3300kmde sattık ,satış sebebimiz motordan istediğimiz performansı alamamızdı,kabahat motorunmuydu hayır,kabahat tamamen bizimdi milletin ybryi şişire şişire bitirememesine inanıp aldık, motor üzerindeki 125 cc nin hakkını veriyor ama kuvveti bu kadar bunu kabul edip binmek gerekiyor,eğer tek kişi biniyorsan 80-90 km sürat yeterli diyorsan ,az yaksın bakım masrafı az olsun ,kolay arızalanmasın diyorsan ybr senin için biçilmiş bir kaftan ,bu motorun düz yolda en son gördüğü 110 km, rüzgar sert alırsa onuda göremiyor,.......
    daha fazla gitsin diosan kilo vermeyi dene bence
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    presto 150 scooter
    Arkadaslar yanılıyosunuz bence bende 2009 model ybr var ve yokus yukarı rahat 110 gordum yokus asagı 125 yaptım motora ıyı bakılırsa bence son suratta oynamalar olabılır....

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    2006 mdl bendeki..10 sürat fark var kanuni seyhan 125 t ile benim motor arasında.yani ben 50 ile giderken o tam yanımda 60 ile gidiyor...benim motor 107 yapıyor sayılır yani
    bence kendini avutma besbelli motoru açamamışsın...

ben bir arkadaşımın orjinal YBR city nin 130 görebildiğini biliyorum hatta hyo gt250r ile yanyana ölçtük... sen diyorsunki 97 yi geçimyor benim eski mondial 100kh bile 100 yapıyordu.. düzgün bir şekilde açılmalı motorun yada ebediyen suskun kalabilir..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecer gecer bi 1000km sonra yanyana gelin bakiyim o zaman nolucak.

Tabi eger o zaman kadar onu yapan sag kalirsa.

1000 km iyimser hatta 500 gitsin o mobilet yeter o zaman gordugunde artik sen ne cekersin sana kalmis.
    We are many...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Çok komik bir an yaşamışsın ama senin tek silindir ve 125cc o Mobylette'nin
    2 motoruna kafa tutamazdı.....O Mobylette'ler bazen 150KM/s ve üstünde sürat yapa biliyor...
    O motosşkletler çift silindir değil ÇİFT MOTORLU

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:32 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecer gecer bi 1000km sonra yanyana gelin bakiyim o zaman nolucak.

Tabi eger o zaman kadar onu yapan sag kalirsa.

1000 km iyimser hatta 500 gitsin o mobilet yeter o zaman gordugunde artik sen ne cekersin sana kalmis.

1000km sonra yeniden silindir - piston-segman yenilesen ne olur ki...
    tümünün maliyeti 80-100 tl anacak tutar
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    YBR 125 sahibi olan biri neden son hızı ile ilgilenir ki.. Bu motosikletin asıl tutulmasının sebebi sizi istediğiniz yere sorunsuzca götürmesi ve uygun fiyatlı olması değil mi? Yani tamamen ihtiyaca yönelik bir motosiklet.
    Ayrıca yurdum insanı neden trafikte yanından biri geçince doğrudan kapışma moduna girer ve sonunda geçemezse de bunu kafasına takar.

Bahsettiğin gibi çift silindir bir mobilet 3 hafta önce ışıklarda benimle bile kapışma moduna girdi. Yeşilin yanmasıyla fırladı ve mobiletin üzerine yattı gazladı. Ben yavaşça kalktım ve yoluma devam ettim o ise uzadı gitti. Frenlerinin bile doğru düzgün tuttuğunu sanmıyorum. Zaten üzerindeki adamın cahil olduğu her halinden belliydi ki 650 cc lik motosikletle kapışma moduna girdi anında.

Motosiklet içinizdeki o canavarı dışarıya çıkarmadığınız sürece güvenli bir araçtır yoksa o canavar bir gün sizi yer.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    ben daha yeni aldığım 2007 model ybr 125 ile normalde 50 60 gittiğim yolda sınava yetişmek için
    vites 1=30
    2=60
    3=80
    4=100
    5=110 yaptım ama bi 10 km daha hızlanırdı gazı geri çektim (tırstım)
    81VATAN__54MEKÂN

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha yeni aldığım 2007 model ybr 125 ile normalde 50 60 gittiğim yolda sınava yetişmek için
    vites 1=30
    2=60
    3=80
    4=100
    5=110 yaptım ama bi 10 km daha hızlanırdı gazı geri çektim (tırstım)
    sternboy 5 e cekınce bu makına pısmıyormu bıde 10 km daha gıdersı demıssın bıraz bana tuhaf geldı sikeli mi yoksa motorun yada bız mı motor kullan masını bılmıyoruz

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı halitcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sternboy 5 e cekınce bu makına pısmıyormu bıde 10 km daha gıdersı demıssın bıraz bana tuhaf geldı sikeli mi yoksa motorun yada bız mı motor kullan masını bılmıyoruz
    estağfurullah abi nedemek ben daha yeniyim 2 haftalık motorcuyum motor orjinal 2 3 4'te hızlandığı gibi çabuk hızlanmıyor motor 5 e alınca sanki hızlanmıcakmış gibi yacaş yavaş artıyor hızı 9000devirde 5. vites 110u ben gördüm daha gideri vardı ama 10 km daha olurmuydu olmazmıydı ondan tam olarak emin değilim

ekleme: bu hızı hafif dereceli rampayı çıkarken yaptığımıda soyliyeyim motordaki tek orjinallik dışı değişiklikte eksozda 10mm çapında bir delik var o etkilermi etkilemezmi bilemiyorum...
    81VATAN__54MEKÂN

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    2006 mdl bendeki..10 sürat fark var kanuni seyhan 125 t ile benim motor arasında.yani ben 50 ile giderken o tam yanımda 60 ile gidiyor...benim motor 107 yapıyor sayılır yani
    öneri:
    castrol 10w40 yağ kullan
    hava fitresi temizle veya orjinaliyle değiştir
    sübap ayarı
    NGK CR6HSA (normal) veya CR6HIX (iridyum)yeni buji
    ön 30 arka 40 psi hava basıncı.
    zincir/dişli temizle ve yağla.
    zincir ger ve arka teker balansı yap (balans vidalarıyla)
    arka amortisörleri en sert konuma getir

bir de böyle dene bakalım kaç yapıyor (129 km/s yaptım motorum 3000 km deyken)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öneri:
    castrol 10w40 yağ kullan
    hava fitresi temizle veya orjinaliyle değiştir
    sübap ayarı
    NGK CR6HSA (normal) veya CR6HIX (iridyum)yeni buji
    ön 30 arka 40 psi hava basıncı.
    zincir/dişli temizle ve yağla.
    zincir ger ve arka teker balansı yap (balans vidalarıyla)
    arka amortisörleri en sert konuma getir

bir de böyle dene bakalım kaç yapıyor (129 km/s yaptım motorum 3000 km deyken)
    böyle gidermi diyorsun yani

Motosikleti
    BuKart
    Gidiyormuş.
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    amaaaannnn taktığın konuya bak.beni hacı muratın biri hergün sollamaya çalışıyo
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    biz 2004 ybr ile 135 yapmıştık ama biz çok zorlamıştık senin motorda bence rodaj hatası filan var en kötü 110 nu görmesi lazım ki benim düldül 125cc scooter 100 yapıyo(kendi ibresi ile değil araba ibresi ile) motoru sıfırmı aldın ikinci elmi ?
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    http://img524.imageshack.us/img524/6351/img3627j.jpg

burada 110 km 10 bin devir e 2kişi ile ulaşılmıştır... ben 117 yapıyorum 100.250 de? ön dişli de orjinal??
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    konuyla alakasız ama benim düldülde 130 rahat yapıyor...

http://www.youtube.com/watch?v=KLdMQjLXMIg
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Innova 125
    motorun hızı yola havaya göre değişiyo tırtıklı yolda 80de bile kaldığı oluo ybr nin rüzgar falan 125cc bu olcak o kadar :D

yardım

benim bi mobiletim var 110 km yapıo ama ben daha fazla yapmasını istiyorum bu nedenle çift silindir yapıcam bunu nasıl yapıldığını bilen varsa söylesin dinlemeye hazırım masraf çok tutar filan demeyin sıkıntı yok parada

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler