Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Parasızlık ve Motor Aşkı (1)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Her zaman birşeylere zorluklarla ulaştım...1992 de başladığım iş hayatımda ilk maaşımı Lalelide Çetin Çengiz Dans Okuluna bağladığım ve bir kaç rap figürü öğrenmenin verdiği dayanılmaz hafifliği bir sonraki maaş gününe kadar yaşadım...

isteyen olursa o mc hummervari hareketleri şu an bile gösterebilirim...ilk alınteriyle yapılmış hareketlerdi...bir anlamı vardı...

babasından istediği oyuncağı aldırtan bir çocuğun oyuncağıyla ne yapılacağını şaşırması gibi bende maaşımla ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım...yahu bütün isteklerim sıradaydı ve sabırsızdı...hangi önceliğim en öncelikti...

fındıklı'da Sıemensde muhasebe stajyeriydim...bir stajyer maaşı değilde memur maaşının yarısı para geçiyordu elime o dönem...extralarımızda oluyordu...şirkete taksi masrafları yüklüyorduk...Alman şirketinde bir Türk öğrenci olmanın verdiği gamsızlık ve aymazlıktaydık...

taksi masrafı diye masraf yazıp otobüslerde sürtüyorduk...hatta bir gün masrafları yazarken okulda olduğumuz gün tarihini yazmışım yanlışlıkla...Veznedar Bey beni uyarmıştı...O da Türktü...la olm bu kadar .okunu çıkarmayın bari masraf tarihlerini çalıştığınız günleri yazın derdi..

1 kez gittiğimiz Vergi dairesine aynı gün içinde 3 kez gitmiş gibide yazmak na mimkindi...

2.maaşa kadar sabırsızlıkla bekledim...çünkü ilk defa kendi mobiletimi alacaktım...kendim ustama toplatacaktım...neden ilk maaşta mobilet almamıştım ki...

aptaldım...uyduruk bir dans okuluna verdiğim paraların acısını asla unutamadım...vee 2.maaş dönemi geldi...Mahlenin tek bisikletci Laz Ali ustaya yol gözükmüştü...

bisiklet konusunda uğranacak alternatifsiz kazıkcı ustam Ali Abi...Motordan anlamazdı ama bir bionikle gezerdi...top şişirmeye gelenden 7-8 yaşında bebelerden bile para isterdi ...beni nasıl yolacağını tahmin bile edemezsiniz yani...
    ticaretin kapitalizmin mahle arası şubesiydi...hatta Kapitalizm onun teorisiydi...uyruğu dini imanı gelmişi geçmiş paraydı...

fakat bana verdiği pejo star 103 e benim canım param yetmemişti...2 taksite bağladık işi...2.taksitte benim 3.maaş olacaktı...

eee ben bu düldülün benzinini yağını nasıl halledecektim...acil sponsora ihtiyacım vardı...Şirkete yazdığım masraflara dayandım...ama bu sefer 4.maaşla almak istediğim Sega Mester System 2 yalan olacaktı...

çıkmazlar içindeydim...motorum kapıdamı yatacaktı...

permütasyonlar kurdum...Motorum ve ben mi...Sega Master Oyun Cihazım ve Ben mi...Motorum ve Sega Master Systemim mi...bu üçlü permütasyondan birini elemeliydim...

4.veya 5.maaşlara bırakamayacağım Sega Master Systemi Sıemensden abim Serkan Özboyacıya aldırdım taksitlere bölünmüş bir ürün olarak sağolsun Küçükyalından kendini kefil göstererek aldı...

yahu dünyanın en mutlu insanıydım ben...Yani bir META nın insan hayatında nasıl bir duygusal heyecan ve sevinc yaratabileceğinin en büyük karşılığı açıklaması bendim...

ileride bir kızım olabileceğini insan düşünemiyor ki...Baba olmak veya buna benzer duygular sanki asla yaşanmayacaktı...bu detayları başkaları yaşıyordu galiba...

karşı cinlse tek alakam Sıemensin karşısındaki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesindeki hatun kişiler ve okul sonrası kaçamak yaptığımız İstiklal Caddesindeki Levıs özentili kızlardı...

motorumla İstiklalde gezmek ne keyifliydi...Bereket Dönerin o devasa dönerinden yerken motoru göremezdim...yimak yediğim yerimi dğeiştirseydim...

Taksimdi sonucta...hırlısı ırsızı vardı...benim kıçıkırık mopedimi birileri götürürmüydü acaba...buna birileri tenezzül edermiydi...

Mete Han için büyük ırgız için küçük bir değermiydi acaba ...yinede pide dönerimi çabuk yemeliydim...ne yediğimide anlamazdım ya...mideye birşeyler iniyordu sadece...motorun hep yanında olmalıydım...motorla uyumalıydım...

Bütün dünyanın gözü benim motorumun üzerindeydi sanki...nazara gelecekti...

benzin koymak bir dert...benzinle yağı karıştırmak ayrı bir dertti...neden yağlı benzin çeşidi yoktu ki...off erken başladık stres yaşamaya...2 çay bardağı 1 litrelik benzine...ama yağı az fazla kaçırırsan motur ortalığı toza dumana bağlardı...çalıştırmadan önce motörü sallamazsan dipteki yağı çalkalamazsan hayatta ne kadar vurdurursan çalışmazdı...boğulurdu...

karbüratördeki tel kelepçesi halen gözümün önünde...o kadar harika bir mekanizması vardı ki...

yıl 2009...yine aynı çapta bir motora sahibim...44.444 km yol gitmişim yapmadığım masraf kalmadı...aynı heyecanı yaşadığım söylenemez...

toz toprak çamur İstanbul trafiğinde hızla ilerlerken işime geç kaldımmı acaba diye düşünürken yanımdan geçen bir 2 zamanlı makinanın egsoz kokusundan nem alınarak yazılmıştır...

Yazarın Son Sözü...

Zevklerin ve seçimlerin karşılığı...olabildiğin yer...ulaşabildiğin meblağ...

Alabildiğin Motor(yaşın küçükse)...Babandan koparabildiğin para...veya sana verdiği sevgi...veya senin ondan koparabildiğin sevgi...

Alabildiğin motor (kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorsan) ..Maaşının 3/1 veya 4/1 ini ödeyebileceğin kredi tutarının karşılığı...

Agalar için küçük bir tebbesüm kaynağıdır bu yazı...emek verilmeden kazanılan edinilen şeyler asla keyif vermez...

Hayattan keyif almayı bilmek lazım...

Mete Handro/09
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    okumaktan zevk aldım teşekkürler,bu arada bu mahalle arası motorcu ali abinin seyrantepe polis lojmanlarının karşısındaki ali abi olma ihtimali var mı?

Motosikleti
    beğendiğine sevindim...yok kendisi değil...o başka bir Ali...Hepimiz Aliyiz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emek verilmeden kazanılan edinilen şeyler asla keyif vermez...
    Bu düşüncenin altını çizmek isterim Zor kazanılarak alınan şeyler her zaman daha iyi keyif verir,değeri daha iyi bilinir Paylaşım için teşekkürler abi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    düşleriyle sınırsız, diretmişliğiyle genç, şaşkınlığıyla çocuk
    tutkuların adamı mete handro nobel edebiyat ödülüne tek adayımdır

gülsem mi ağlasam mı gözlerimi mutlak bir inançla tavana mı çaksam bilemedim reis
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Alıntı ferhat_se adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu düşüncenin altını çizmek isterim Zor kazanılarak alınan şeyler her zaman daha iyi keyif verir,değeri daha iyi bilinir Paylaşım için teşekkürler abi.
    Birde 84 lerde babamın aldığı Tenis oyunlu kırmızı beyaz el atarisini unutmam...o zamanlar tetrıs falan yoktu...Gülhanede Şenliklerin olduğu konserlerin olduğu geceler... onuda hiç unutamam..

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşleriyle sınırsız, diretmişliğiyle genç, şaşkınlığıyla çocuk
    tutkuların adamı mete handro nobel edebiyat ödülüne tek adayımdır

gülsem mi ağlasam mı gözlerimi mutlak bir inançla tavana mı çaksam bilemedim reis

bir kaç samimi cümle desek kanka...Orhan Pamuk'a ihanet etmeyelim şimdi...

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    Ellerine sağlık Mete_han...

@mete_han
    Alabildiğin Motor(yaşın küçükse)...Babandan koparabildiğin para...veya sana verdiği sevgi...veya senin ondan koparabildiğin sevgi...

Agalar için küçük bir tebbesüm kaynağıdır bu yazı...emek verilmeden kazanılan edinilen şeyler asla keyif vermez...
    Bende tebessüm ettim bu küçük yaşıma rağmen bende AGAyım

Hayattan keyif almayı bilmek lazım...
    Eğer o keyifi almayacaksak ne anlamı kalırki yaşamanın be abi....

Çok güzel bir paylaşım olmuş; Umarım devamı gelir...
    Sevgilerimle (Harçlıklarını benzine; ehliyet vergisine ayıran veled)

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ileride bir kızım olabileceğini insan düşünemiyor ki...Baba olmak veya buna benzer duygular sanki asla yaşanmayacaktı...bu detayları başkaları yaşıyordu galiba...
    Mete Handro/09
    abi En sevdiqim Yer burası..İnşallah İleride Bi kızım Olur çoq qüzel bi duygu

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heleşükür bitirdim... Ellerine sağlık mete abim.

Mete abiyle aynı semtin çocuğu olduğumuz için Ali denen ustayı çok iyi tanırım dini imanı para o konuda inanın mete abime Hatta o ali benim scotorun servisiydi lanet olsun öyle servise...

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    mete ağam harikasın döktürdün yine teşekkür ederiz eline sağlık
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    metehan ellerine sağlık çok güzel bir yazı olmuş tam köşe yazısı tadında.alın teriyle bütün karşı çıkmalara rağmen alınan, yeri geldiğinde sigarayı bile bırakmayı düşünüp arttırdığın parayla sağını solunu düzelttiğin motorunu biyerlerde bırakamaman hattaaa binanın sokak kapısını gösteren kamerasına motorunu denk getirip gecenin bi yarısı kalkıp kalkıp bakmak,evet bunların keyfi başka

Motosikleti
    okuduğunuz için teşekkürler...üzerine tebrik mesajları gaymak gibi oluyor dabi...

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    bir çırpıda okudum ama en sevdiğim romanı bitirmiş kadar zevk ve haz aldım eline yüreğine salık mete_han abi...
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    ahh ahh yine içini dökmüşsün abicim ama içinden yine şu döner çıkmış bak yine bozarım topiği dönerle hee
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eee sonuç?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yüreğimde koşan bir çocuğun ayak bilekleri burkuldu, seke seke girip saklandı o yaşlı ağacın ardına... baktım ki, aşk diyor, sevda diyor umut diyor ve elinde gençliği kalmış da onu veriyor...

Ah ulan ah beeeeeeeeeeeee...

kavuşulası sevdalarca beklenen uzak bir mektup gibi oldum... bekleyeni çok, bekleneni azıcıkmış da yetmeyecekmiş gibi, eksikmiş gibi birşeyler ama tamamlanmaya çalıştıkça da paydası, paydan çok ufak ve gidile gidile ve dönülüp bakıla...
    anafikir:
    arpaboyu yol devlere az, mikroorganizmalara çok gelebilir....

anlatabilenlerden oldum mu acep?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:34 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:32 AM ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee sonuç?
    ben de onu diyecektim ama yalnız kalmaktan kurtuldum sayende...
    evet yaaa, sonuçlar ne zaman açıklanacak internette??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Arkadaşım burası Otobiyografi sitesi değil...

Kendini başka yerde tanıt...hayat hikayenle birlikte Seda Sayanın programında ağla şarkı söyle belki bişeyler tuturursun...sana epmek çıkmaz yavrım burda.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    müthiş bi yazı olmuş metehan abi, cidden klavyene sağlık

bence yanlış meslek seçmişsin abi, edebiyatla uğraşmalıymışsın meğer. (ciddiyim)
    2011 Honda CBF 600

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Seni anliyorum Metehan...

Asagidaki linkte bulunan videodaki arkadaslardan biri senmisin?

Asagidaki link
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler