Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor sevdası için değer mi?????

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    ilk öncelikle herkeze merhaba size benim için çok önemli olan bir şeyi paylaşmak hatta danışmak sormak istiyorum. yaşım 20 şehir dışında üniversitede okumaktayım. 7 8 senedir hiç bişeye olmadığı kadar buyuk bi motor sevdam var.bu sevda belki dayımdan annemden gecmıstır bilemıyorum çünkü onlarda aynı sevda içerisindeler... yakın zaman içerisinde de uygun fiyatlı 250 lik bi chopper almayı dusunuyorum asıl sorum önumde ki tek engelin ailemin motordan korkması ve istememesi özellikle annem her ne kadar da motor sevdalısı olsa da türkiye de motorların uzerıne dogru bilerek sürülen kamyon minubus sürücülerinden dolayı motor almama karşı olması... işte sormak istediğim soru motor sevdası için ilk motorumu ailemden gizli almam ne kadar doğru olur.... benim kararım su an %50 oranında kalıyor cunku ailemide cok seviyorum .... ama motordan da asla vazgeçemiyorum..... herkeze tesekkür ederim..

kazasız keyifli sürüşler diliyorum herkeze......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    bence almanda bir sakınca yok,bu şekilde gizli alıp kullanan çok tanıdığım var.fakat tecrübelerinin derecesini bilemediğimden fazla da birşey söyleyemiyorum.eğer ailende de bu sevda varsa,bi ara gösterirsin onlarda belki farklı tepki verir.ehliyet,koruma vs gibi şeyler önceliklidir tabi,bunlar tam ise bunu düşün,yok değilse burdan başla belki bu zaman içinde onlar da fikirlerini değiştirir.

ps : bir arkadaşım babasından,babası da arkadaşımdan gizli almıştı 2 sene önce,trafikte karşılaşmışlardı...

Bence gizli alma.. Onları ikna et.. Allah korusun ölüm alın yazısı ama.. Motorlada olur.. Yolda giderken kafana saksı düşerek de olur..

Sen motoru dikkatli ve temkinli kullanırsan sorun olacağını sanmam..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    senin gibi düşünüğp, hatta ailesinden gizli motor alan arkadaşlar oldu. ama sonlarıyla ilgili bir bilgim yok...
    ama ailenden gizli hiçbirşe yapmamalısın... güveni kazanmak zordur çünkü, sakın ola ki güvenlerini yitirme!!! motosiklet için pek çok şeye göğüs gerdim(bilen bilir) ama asla güven kaybettirecek bir şey yapmadım...
    onların bu sitedeki bilinci farketmelerini sağla. selam da iletirsen sevinirim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    a2 ehlıyetımı alalı 3 sene oldu sırf motor sevdam yuzunden uzun zmandır motor kullanıyorum ama hep arkadaslardan motor için sürekli deri mont alıyorum hatta dediğin gibi alıssınlar diye 2 sene kask bile almısttım ama olmadı onuda satmak zorunda kalmıstım...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Zaman içinde aileni ikna etme konusunda sabırlı olmalısın. Kendileri de motor sevdalısı olduklarına göre seni anlamaları çok zor olmayacaktır. Çocuklar kaç yaşında olurlarsa olsun aileleri için hala biricik bebekleridir, birşey olacak diye çok korkarlar. Ama zamanla sana yardımcı olacaklardır motosiklet konusunda. Bence hiç mücadele etmiyorsun ve hemen kolayına kaçmaya çalışıyorsun.

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    selam da iletirsen sevinirim
    aleyküm selam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:02 PM ----------

Zaman içinde aileni ikna etme konusunda sabırlı olmalısın. Kendileri de motor sevdalısı olduklarına göre seni anlamaları çok zor olmayacaktır. Çocuklar kaç yaşında olurlarsa olsun aileleri için hala biricik bebekleridir, birşey olacak diye çok korkarlar. Ama zamanla sana yardımcı olacaklardır motosiklet konusunda. Bence hiç mücadele etmiyorsun ve hemen kolayına kaçmaya çalışıyorsun.
    haklısın bende bu düşüncede olduğum için üzmek istemıyorum ama kolayına kaçıyorsun olayı pek doğru olmuyor hiç bişey için bu kadar ısrar ettıgımı sabırla beklediğimi hatırlamıyorum hatta hala bekliyorum belki bir gün diye ...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bence de gizli almamalısın..Arkadaşların dediği gibi güven kaybetmek çok kötü bir durum..
    Ben bak kaç yaşındayım ve eşim bir geziye gitmemi istemiyorsa gitmiyorum ve "gizli iş" de çevirmiyorum..Hayattaki en önemli şey insanların sana güven duyması ki konu motosiklet gibi hayati bir konu olunca bu güven daha da bir önem kazanıyor..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben hiç motosikletin m sini ağzıma almadan gittim motoru aldım, kapının önüne çektim en güzel yol bu sanırım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gizli alma.. Onları ikna et.. Allah korusun ölüm alın yazısı ama.. Motorlada olur.. Yolda giderken kafana saksı düşerek de olur..

Sen motoru dikkatli ve temkinli kullanırsan sorun olacağını sanmam..
    Sen kaç yaşındasım merak tam olarak? Küçük olduğunu biliyorum ama o kadar olgun cevaplar yazıyosun ki çok hoşuma gidiyor söylemeden edemicem.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    motosiklet sevdası için değer ama onlarıda bu sevdanın geçici olmadığına inandırıp güven kazanacağını düşünüyosan ailenle paylaş onların rızasını alman çok daha hayırlı olacaktır.

Motosikleti
    bmw R27 1957 model
    slm ben siteye yeni üye oldum herkeze hayırlı sürüşler

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    sen yine iyisin ailen motosiklet seviyor benim alilem motosiklete direk ölüm olarak bakıyor ben motosiklet alıcam deiğim zaman inan evde kıyamet kopuyordu abartısız söylüyorum kıyamet kopuyordu ne oldu biliyormusun sora dedimki ben bu motoru istiyormuyum evet ölebilirmiyim evet ama birazdan su içmeye kalkarken bile ayağım takılıp kafamı sert bi şekilde yere vurup ölebilirmde yani ölümün ne zman gelceği bellei değil eğer imkanın varsa almalısın tabikide ailenide dinlemelisin onu da şöle açıklıycam ben motor alcağım zaman kıyamet kopuyor demiştim ya ertesi gün gittim motoru aldım eve geldim hiç birinde ses yok en son geldi babam yanıma niye aldın dedi istiyorum baba istediğim için aldım ki işe gidip gelmek içinde kullanıcaktım bişey demediler 2 gün surat sora 3, gün babam geldi anahtarı versene biyere gitcem dedi o kadar mutlu oldumki sora annemi aldım gezdrdim (20 km hz.) aradan 1 sene geçti bankadan kredi çektirdim 2, motorumu aldım kredi çektik çünkü ben çalışıp ödiycem diye ve bugun ehliyete gidiyorum 2 ay sora tam bir motosiklet çi olucam yani demek istediğim al dostum eğer gerçekten istiyorsan al ailen istemiyor olabilir ama sen istiyorsun ve 2 gün sorada suscaklar zaten merak etme bundan emin ol

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    ailenin rızası olmadan hiç bir işe kalkışma bence. sırf motosiklet almak değil hayattaki her süreçte en önemli faktör ailedir.çünkü seni onlardan daha çok sevecek sadece Allah'tır. o yüzdrn ailenin huzurlu bir şekilde destek vermelerini bekle. ya da onlara bir şekilde güven temin et.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler