Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobil-motosiklet, hangisi hızlı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    bu demektirki.... siz daha ///M supra görmediniz...

sadece msupra yazıp arattırın.. arabamı motormu görürsünüz :D :D :D
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Msupra patlamıştı en son... Tekrar toplamışlar falan diye duyumlar gelmişti ne oldu acaba son durum...
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu demektirki.... siz daha ///M supra görmediniz...

sadece msupra yazıp arattırın.. arabamı motormu görürsünüz :D :D :D
    ZX-12 leri

Hayabusaları

GSXR 1000'leri

CBR1000rr leri

şappada şuppada tokatlayan, modifiye manyağı bi alet

BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

ad0man1ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero 250 cmx a Hedef Custom Chopper !
    Fabrıka yapımı motorsıklet ve araba arasındamı yoksa modıfyeler dahılmı??

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    hepsi dahil :D :D :D
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya bakıyorum da herkes tokatcı olmuş haberimiz yok
    dayı bu cevaba bittim yaaa bayıldum resmen yerlerdeyim karnıma kramplar girdi resmen
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f16 hepsini tokatlar..maksat tokatsa...
    f17

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:41 PM ----------

Alıntı alper_satriani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZX-12 leri

Hayabusaları

GSXR 1000'leri

CBR1000rr leri

şappada şuppada tokatlayan, modifiye manyağı bi alet

bu msupranın videolarını bende izledim, yanlız dolu bir hayabusa ile 100 km üzeri hızda hiç şansı yok. standartları ile çekilen videolar kafanızı karıştırmasın.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor trafikte her yol şartında en kıral arabayı tokatlar .. 1000 cc olmasına gerekte yok . motor kıvraktır 200km/h ile giderken dahi vicut hareketleri ile sağa sola arabaya oranla çok daha rahat hareket ettiği gibi çok daha dar yerlerden geçer .

ha dümdüz ve bomboş bir pist yaparsanız motor kalkışta öne geçsede 400-500 m sora araba tarafından yakalanacaktır.. ama bu çok özel bir yol durumunda geçerlidir ve bu durumu trafikte bulabilmek nerde ise imkansızdır ..o yüzden siz siz olun altımda iyi bir araba var diye motorluya kafa tutmayın .. rezil olursunuz baştan sölemesi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    motorum cruiser olmasına rağmen kalkışta 1.vites hop 60-70 km 2 de direk 100 gördüğümde kaç saniye oluyo hiç ölçmedim ama arkamda kimse kalmıyo taki bir sonraki ışıklarda araçların yanıma gelipte aynı olayın tekrarlanmasına kadar.açıkcası motora geçmeden önce bu kadar olduğunu tahmin etmezdim sonuçta araba güçlüyse çok fark olmaz die düşünürdüm,yanılmışım

abi bugatti veyron 407 kmh yapıyor doğru ama Charlie Anstaett isminde bir adamın hayabusa sı var makina tam636hp ve top speed 256.79 mph(410 kmh) bence bu motorda alayına gider sanmıyorum ben o msupranın bu aleti geçeceğini tşkler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Regal raptor DD250E-9
    Arkadaşlar bence elbette araba nedeni; çünkü 300-350'ye ulaşmak sorun değil iş o süratteki bir aracın durma mesafesi, önemli olan motorsiklet 350km ile allahaşıkna önünüze çıkan herhangi bir nesneden nasıl kurtulacaksınız sonuç. birdaha o ibre denen nalete bakamıcak olmaksa, ben araba derim ne olursa olsun motorsiklet bir aşkta olsa, can daha tatlı.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tokatlayınca madalya mı veriyorlardıydı
    öyle olsaydı kadir abimizin bisürü madalyası olurdu
    işte tek gerçek tokatlayıcı tatar ramo abimiz:

taş kesilin ulennnnnnnnn

Motosikleti
    :"/
    Alıntı Silverwing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlam veremediğim ama geyiği güzel konular bunlar. % 90 ında motor geçer tabiki. Kendimizi mi tatmin ediyoryuz arabaları geçerek acaba? Yada bilinçaltımızda bir sıkıntımı var. 300 bin TL'lik arabayı 30 bin TL'lik motorumla tokatladım diye rahatlıyormuyuz? O adam istese 10 tane motor almazmı o arabanın fiyatına. Motor kullanamaz diyede bişey yok o kadar hızı arabada yaptığına göre. Hem 1.5 tonluk arabayla 200 kiloluk motosiklet nasıl kıyaslanırki? Klasman farkı var. Ama hiç kimse seri üretim en hızlı araba (Veyron 407 Km/H) ile seri üretim en hızlı motoru (Hayabusa 340 Km/H) karşılaştırmıyor. Daha hızlı motosiklet üretilene kadar en hızlı araba Veyron mudur değilmidir?
    Sadece "Hız" olarak düşünürsek motosikletler daha avantajlıdır..Beygir başına düşen kilo azdır buda çabuk hızlanmak demek,fiyatları otomobillerden düşüktür az para çok hız...Çok zengin ve hızlı olmak isteyen kişiler ise otomobil seçerler...Çünkü üst segment araçlar Enzo,Slr,CCX,LP640,MC12 vs..Gibi araçlar kalkışta motosikletlerden biraz daha yavaştır fakat 200 km/h tan sonra bu durumu telafi ederler...Çok özel üretim Veyron gibi araçlar ise 100 km/h tan sonra motosikletle arasındaki farkı kapatmış farkı açmaya başlamıştır..Kaldıki plotaj çok önemlidir birçok kişi bu araçları iyi kullanabilir fakat bir hayabusa yada r1'i 0-100 e 3-4 saniyede ulaştırmak daha zordur...

Bu sadece olayın ego tarafı yani geçmek,geçilmek kısmı,benim düşüncem yolda bir Ferrari yada Lamborghini ile yarışmak sadece "zevk"'tir..Geçsende geçilsende o araçlar prestij ve gücü simgeler...O araçlar zaten belirli bir seviyeye gelmiş kişilere satılır yada satılmak istenir o yüzden o aracın içindeki kişinin beni motor mu geçti yada otomobil geçti gibi bir kaygısı yoktur..O kaygıya sahip olsa sahip olduğu aracın yarı fiyatına bir araç modifiye ettirir.....
    Satılık Alpinestars pist pantolonu Sahibinden ilan No :16148157

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    ßana göre motosikLet her zaman iyisidir hem virajlarda hem hızlanmada hem trafikte hem fiyatta xD

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Msupra sanırım M3 kasası üzerine toyota supra motoru oturtulmuş modifiyenin de dibine vurulmuş bir araç ama buna rağmen aşağıdaki video bize bazı şeyler anlatıyor olsa gerek.

★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    -
    arkadaslar k.bakmayında yorumlara sadece gülüyorum..
    Ağzına kadar dolu bir arabayla fabrika cıkıslı hatta üstünde yağmur lastikleri bulunan standart 1000cc yada 1300cc motosikleti nasıl kıyaslıyosunuz..
    şimdi veyronda, mercedes brabusta fabrika cıkıslı diyenler olacaktır ama hayır..
    mercedes bir otomobil markası brabus ise dünyanın en büyük modifiye şirketlerinden biri..
    mercedesi ağzına kadar dolduran brabus şirketidir, adınıda ortak calısmasından almıstır..
    veyronda aynı şekilde modifiye edilerek oluşmustur.. Yanii üzgünüm ama 2side fabrika cıkıslı deildir..

şimdi diceksiniz ki bizene bunlardan,
    burda varmak istediğim sonuc, madem ki bu 2 aracında fabrika cıkıslı olmadıgını yada öyle görünse bile özel olarak tasarlandıgını anladık ve kabul ettik. ( ki itiraz edenler googlede ufak bir araştırmayla öğrenebilirler)
    o zaman bu otomobilleri standart R1 yada hayabusayla değilde, aynı şekilde ağzına kadar dolu motodrag motosikletleriyle karsılastırınız..
    karsılastırdıktan sonra bakalım hala aynı fikirde olucakmısınız..

bkz: motodrag http://www.youtube.com/watch?v=UmsDYr8TbDQ
    m3supraları, e34 leri bu pistte görmek isteriz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:06 PM ----------

ayrıca son bir ek daha
    veyron: 0-300 km/h: 16,8 saniyede alırken
    motodrag motosikleti 0-305 km/h: sadece 6.9-7.0 saniyede alır..

Motosikleti
    honda 600rr
    paylaşım için teşekkürler

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arabada aynı hız ve aynı ivmelenme, aynı adrenalini yaşayabilmeniz için küçük bi servet ödemeniz gerekirken, motosiklette bu heyecanı tatmanız için ödemeniz gereken ücret çok daha azdır.

çok doğru abi katılmamak elde değil

Motosikleti
    :"/
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar k.bakmayında yorumlara sadece gülüyorum..
    Ağzına kadar dolu bir arabayla fabrika cıkıslı hatta üstünde yağmur lastikleri bulunan standart 1000cc yada 1300cc motosikleti nasıl kıyaslıyosunuz..
    şimdi veyronda, mercedes brabusta fabrika cıkıslı diyenler olacaktır ama hayır..
    mercedes bir otomobil markası brabus ise dünyanın en büyük modifiye şirketlerinden biri..
    mercedesi ağzına kadar dolduran brabus şirketidir, adınıda ortak calısmasından almıstır..
    veyronda aynı şekilde modifiye edilerek oluşmustur.. Yanii üzgünüm ama 2side fabrika cıkıslı deildir..

şimdi diceksiniz ki bizene bunlardan,
    burda varmak istediğim sonuc, madem ki bu 2 aracında fabrika cıkıslı olmadıgını yada öyle görünse bile özel olarak tasarlandıgını anladık ve kabul ettik. ( ki itiraz edenler googlede ufak bir araştırmayla öğrenebilirler)
    o zaman bu otomobilleri standart R1 yada hayabusayla değilde, aynı şekilde ağzına kadar dolu motodrag motosikletleriyle karsılastırınız..
    karsılastırdıktan sonra bakalım hala aynı fikirde olucakmısınız..

bkz: motodrag http://www.youtube.com/watch?v=UmsDYr8TbDQ
    m3supraları, e34 leri bu pistte görmek isteriz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:06 PM ----------

ayrıca son bir ek daha
    veyron: 0-300 km/h: 16,8 saniyede alırken
    motodrag motosikleti 0-305 km/h: sadece 6.9-7.0 saniyede alır..
    Bugatti 1900'lü yılların başında ilk otomobilini üretmiş bir otomobil efsanesidir.Veyron üretilmese belkide şuan adını bilen kimse olmazdı..Markanın aktif olduğu yıllarda ürettiği araçlar Veyrondan bile değerlidir...Type41-Type 57...Modifiye markasıyla karıştırmayın...

Ayrıca dolu dediğiniz araç W16 motora sahip ve 4 turbosu var..Çok az motor bilgisi olan bir kişi bilirki V6 -V8 3-4 litre 2 turbolu motorlardan 1000'den fazla beygir alınabilir ağır modifikasyon (ağzına kadar dolu dediğiniz) budur...16 silindir 8 Litre motor ve 4 turbodan 1000 beygir güç elde etmek aracı zorlarmı sizce ???

Konuyu ağır modifike edilmiş araçlara bağlayıp "motodrag" videosu vermişsiniz...Verdiğiniz linkteki aracı sokakta kullanma şansımız varmı ???

http://www.youtube.com/watch?v=lm5Rk...eature=related

Buyrun bunu izleyin madem konu aldı başını gitti...
    Satılık Alpinestars pist pantolonu Sahibinden ilan No :16148157

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler