Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

eşlerinizden nasıl izin alıyosunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    lütfen baştan rica ediyorum (layt,kalorisiz erkek,kılıbık vs yakıştırması yapılmasın)...

şimdi içimizde evli olupta tek başına yolculuğa çıkan arkadaşların abilerin olduğunu düşünüyorum.kendimde evliyim bir tanede 1 yaşında oğlum var.yola çıkarken geziye giderken nasıl izin alıyorsunuz olayı nasıl izah ediyorsunuz???
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz heryere eşimle gidiyoruz, o yüzden uzun süre çocuk sahibi olmayı düşünmüyoruz. Ama sende çocuk önemli bir faktör olduğundan, geriye sadece anlayışlı bir eşe sahip olmak kalıyor.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yaşadım, dersimi aldım. İzin almayın, gidiyorum diyin gidin. Fazla yüz vermeye gelmez.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi hafta sonu karın çocuğa bakacak sen geziye gidecen. diğer hafta sonu sen çocuğa bakacan karın arkdaşları ile gezecek. hayat müşterek
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Abi eşim yok şuanda 19 yaşındayım.
    Ama ben olsam şöyle yapardım.Bigün çocuğunuzu birine bırakabiliyosanız akraba gibi.Eşinizle bi geziye çıkmanızı öneririm.Geziye gidiyorum dediğinizde nasıl bi ortamda bulunucağınızı görür ve sorasında hafta sonları gezilere kaçabilirsiniz
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

kardeşim izah edilen her şey güven uyandırır- güven mek ise başarıyı getirir

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı dragstar. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lütfen baştan rica ediyorum (layt,kalorisiz erkek,kılıbık vs yakıştırması yapılmasın)...

şimdi içimizde evli olupta tek başına yolculuğa çıkan arkadaşların abilerin olduğunu düşünüyorum.kendimde evliyim bir tanede 1 yaşında oğlum var.yola çıkarken geziye giderken nasıl izin alıyorsunuz olayı nasıl izah ediyorsunuz???
    Hah tam benim konum bu

Şimdi diğer bazı mesajlardaki gereksiz laf kalabalığını geçersek benim şöyle bir tarzım var..Daha doğrusu tarz değil farklı bir durum..

Ben motosikleti çok ama çok seviyorum ve eşim bunun farkında..Bence işin en önemli kısmı burası..Eğer motosikletinizi çok ama çok seviyor ve gezisiz bir haftasonunda gerçekten üzgün oluyorsanız eşiniz bu durumu görüyor (en azından benimki) ve izin veriyor..
    Ama püf nokta rol yapmamak yani gerçekten motoru sevmek..Çünkü kadınlar hertürlü sinsiliği anlıyor abicim erkek milletinin varoluşunda yok birşeyler gizlemek buna inandım

Dediğim gibi en iyi yöntem gerçekten motoru sevmek..Böyle olunca karşı taraf bu sevgiyi ve bağlılığı fark ediyor..Gerisi sorun değil..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

2 veya 3 ayda bir kere konuşurak izin alıyoruz....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Eşinizin motor ile yapacağınız gezi hakkındak tutumu cok önemlidir. Kesinlikle düşüncelerine saygı duymalısınız.Unutmayınız ki Sizi Kendinizden Sonra en cok düşünen varlık Eşinizdir.
    Çeşitli tiplerde insanlar vardır. Bazısı motor Tehlikesinden eşini motora yaklastırmak istemez; Bazısı tehlikelidir fakat o işini bilir der; Bazısı ise motor otomobilden daha tehlikesiz düşüncesindedir.
    Eğer eşiniz ilk düşünceye sahipse; Kesinlikle size kullanmamanız için baskı yapacaktır; Ayrıca bu düşünce onu kesinlkle motora yaklastırmayacaktır.Bu nedenle beraber geziye cıkma şansınız da kalmıyor...
    Diğer iki düşünceye sahipse zaten sorun kalmıyor
    Durum Şu ki ; Eşiniz istemiyorsa kendinizi uzaklastıracak; motorunuzu garajınızda saklayacak ve gerekirse yakın mesafelerde kullanmalısınız... Her zaman "Basarılı bir erkeğin arkasında; onu basarıya gÖtiren bir kadın vardır." düşüncesini savunduğum için eşinizin isteklerine önem vermenizi tavsiye ediyorum... Gitme Diyorsa GİTMEYECEKSİN
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısıktırma olayı ... şimdi hanım senden bişi ister ve bunu sıklıkla dile getirir hemen yapmayacan .. yokuşa sürecen

en sonunda yaparım ama bi şartla arkadaşlarla 3 günlük, hafta sonu, motorlarla gezecez .. diyon iş bitiyo ..

yada çocuğu birine bırakıp bi geziye ama uzun yol yapılacak bi geziye hanımıda götür.. bel ağrısından 2 gün doğrulamıyo .. sende gel dedinmi otomatik yok almıyim diyo ..

haftanın senin için uygun günlerinde çocuğu al çık dolaş hanımada izin ver 1 gün arkadaşları ile takılsın...ben şahsen bu baba-kız günlerini geziler kadar çok seviyorum ..

evet yukarıda denenmiş ve işe yarayan 3 yöntem var .. farklı durumlarda kullanılabilir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısıktırma olayı ... şimdi hanım senden bişi ister ve bunu sıklıkla dile getirir hemen yapmayacan .. yokuşa sürecen

en sonunda yaparım ama bi şartla arkadaşlarla 3 günlük, hafta sonu, motorlarla gezecez .. diyon iş bitiyo ..

yada çocuğu birine bırakıp bi geziye ama uzun yol yapılacak bi geziye hanımıda götür.. bel ağrısından 2 gün doğrulamıyo .. sende gel dedinmi otomatik yok almıyim diyo ..

haftanın senin için uygun günlerinde çocuğu al çık dolaş hanımada izin ver 1 gün arkadaşları ile takılsın...ben şahsen bu baba-kız günlerini geziler kadar çok seviyorum ..

evet yukarıda denenmiş ve işe yarayan 3 yöntem var .. farklı durumlarda kullanılabilir

Eğer evlenirsem bu yöntemi kullanıcam abi çok saol
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Var
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşinizin isteklerine önem vermenizi tavsiye ediyorum... Gitme Diyorsa GİTMEYECEKSİN
    Bak buna %100 katılıyorum..Zaten aksi iki taraf içinde iyi değil..

Ama BBRR senin dediğin kandırıkçılık yav
    Motora bindirip sırtını ağrıtmaya çalışıyon ya da babasına sepetliyon..hehe..

Bence aklının sizde kalmaması ve içinin rahat olması için sizin full koruma, full bilinç, full eğitimli olduğunuza inanması gerekli(kimsede mümkün değilde işte)..Birde ısrarla söyleyeceğim gibi kesinlikle sizin motosikleti sevdiğinize inanmalı..

çünkü kadınlarda gözünün önündeki bir şeyi, "arkasında ne var acaba?" düşüncesinden dolayı görememe sorunu var..Ama görünce de hak veriyorlar..

Dolayısı ile motosiklet sevginizi belli ediniz..Benimde önerim bu..

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    cevaplar çok güzel.şuan eşimle onu tartışıyorum cevapları kendiside okuyo
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Var
    cevaplar çok güzel.şuan eşimle onu tartışıyorum cevapları kendiside okuyo
    Hay allah yav bileydik ona göre yazardık mesela şöyle derdim;

hehe

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bazen eşimle bazen yalnız bazende çocuklarımla gezerim.

Hiç bir sorun yok. Yalnız gezeceğim zaman eşime "şuraya gidiyorum veya nereye gideceğime karar vermedim gittiğim yerden seni telefonla ararım" derim ve giderim.

Zaten gittiğim yerler belli izin almak diye bir olayım yok kısaca. Birbirimize güvenimiz tamdır.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Silverwing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yaşadım, dersimi aldım. İzin almayın, gidiyorum diyin gidin. Fazla yüz vermeye gelmez.
    day böylede yaptımmı ne geziden bişe anlaşılıyo nede motordan bir zevk alınıyo aklın devamlı evde kalıyo eve geldiğinde üzgün bir eş soğuk bir hava gergin ir ortam vs. halbuki geldiğinde onunla paylaşılıcak okadar çok şey varkii...

aslında uzun yola gitmekten korkuyo bizimki bir arkaaş yazmış hatta motorun arabadan daha güvensiz olduğunu işte böyle bişe...

kızılbere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir hafta sonunu eşime bir hafta sonunu kendime ayırıyorum hafta içi çalışıyoruz ikimizde izin almada sorun çıkmıyor

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidiyorum.. (.)
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidiyorum.. (.)
    hee okadar kolaydı

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hee okadar kolaydı
    e tabi erkegine gore degisiyor
    Benim gibi kazak erkeksen sorun yok
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler