Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Geceleri Dİkkat!! (At cıkabilir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
     Gecen pazar günü arkadasla motora atlayıpda Ankaradan Çankırıya zevk için gittigimiz bir yolculuktu. Gundüz saatlerinde yola cıktık Tiger 250 ile burada motoru anlatmıyorum yanlıs anlamayın neyse Çankırıya gittik ziyaretimizi gerceklestirdik ve geri dönüş yoluna cikacagımızda saat 20:00 sularında idi hava coktan kararmıstı gece motor kullanmak zevklidir ama bi okadarda risk lidir bu yüzden gece motor kullanmayı pek tercih etmem. Neyse yolun ve suratıma vuran rüzgarın güzelliğine kaptırmıs tam gaz giderken kıvrımlı yokus yukarı yılan gibi kıvrılan yolları geciyorduk kendimizi yolun güzelligine motorun verdiği zevke kaptırmıstık yani.

 Arkadas uyarmıstı beni önceden dikkat et önümüze tavşan cıkar eger tavsan cıkarsa direk üzerine sür diye ( Arkadaş Vahşide biraz) Ben pek aldırmadim ne Tavşanı olm deyip geciştirdim olayı yolumuza devam ettik. Neyse Çankırıdan ayrılalı bi 75 km felan oldu yolumuz düzlüğe cıktı düz yolda görüş mesafesi sınırlı. Önümden yolun sagından soluna bir sey fırladi HAhahh gercekten Tavşandı bana ilginc gelmıstı eeee Kolay deil memleketimde Tavşan görmek artık neyse tabi ben tavşanı ezmedim

 Yolumuzun üzerinde ileride ufak bir ısık kümesi görünüyordu muhtemelen köydü gittikce yaklastık ve hızımız 70-80 km arasında gidiyoruz allahtan yavas gidiyoruz yani köy içine girdik yollar gayet güzel bos ortalık sessizz karanlıgın içinde bişeyler oluyordu ama nerden bilebiliriz ki. Birden ani bir fren yaptım arkadas arkada irkildi bana daha sıkı sarıldıgını hissettim bu arada önümde iki tane karalık gölge kosturmakta motorun arka tekerlerinin ani frenden saga sola sallandigini hissediyordum neyse ki sonunda kontrol altına alabildim Motoru.

 Motoru yavaslatıktan sonra hemen üzerime dogru kosturan bu golgelere baktım ve hızla yanımdan gecip gittiler yanımdan gecınce anladım kı bunlar ipini koparmıs iki adet At mış Hay allahh dedik neyse geçmiş olsun diyerek yolumuza devam ettik. Bunun dısında saldıran köpekleri saymıyorum bile hahaha. Atlar sanki rodeo alanında gibi kosturuyorlardi walla işte gecenin içinden
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    abi saldıran köpekleri nasıl bertaraf ediyoruz?

Motosikleti
    Fazer
    gaffar, Saldıran köpekler aslında ısırmıyorlar sadece saldırıyorlar ben panik yapmamayı aynı sekilde yola devam etmenizi öneririm. Özellikle arkada artcınız var ise onu uyarmalısınız ki panik yapmasin Artcının hareketleri tamamen dengeyi bozuyor. Bazıları ayklarını felan sallıyor cok kotu dengesizlik yaratıyor buda. Aman dikkat
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Saldıran köpekleri nasıl bertaraf ediyoruz köpekle köpek olmıcan abi başını eğip geçeceksin . Ayrıca at da ne kelime dayım Finlandiyada ikamet ediyor bir gün eve giderken yolun ortasında bir karaltı görüyor hafif yavaşlıyor ve birde ne görsün ayının teki dayımı arabadan indirip arabaya binme teşebbüsünde dayımda tabii tam gay ayının yanından geçiyor . Bunlar olabilecek şeyler bizlerin her ne kada ro yolları kullanma hakkı varsa hayvanlarında var değil mi? Zaten iki ayaklı birçok hayvanda kara yollarında hüküm sürüyor ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    eyvellah inşallah başıma gelmez ama gelirse uyarılarınızı hatırlayacağım. Bu motor olayında köpek konusu beni bir hayli düşündürüyor. Bu konuda üstat DD'ye de danışmıştım. Onun verdiği cevabıda ekleyeyim birilerine faydası olur belki...
    sevgiler

---DD'nin köpekler ilgili soruma cavabıdır---
    Kopekler gercekten ciddi tehlike olabilir, acemiliginde bu tur yerlerde (koyler, coban kopeklerinin bulundugu yerler vs.) pek dolasmamalisin.

Kopek ve diger omnivor, carnivor hayvanlarda muthis bir avi yakalama matematik bilgisi vardir. Bunlar genelde pusuya yatar, senin hizini hesaplar ve kendi hizi ile seninkini bir formule koyup, yorunge cakistirma hesabi yapip seni (tavsani, kediyi, kacan avi) yakalar.

Yapilacak sey, eger kopegi uzaktan gorursen yavaslarsin biraz ve o harekete gecinceye kadar hizini sabit tutarsin. O harekete gectikten sonra biraz hizini artirirsan, o yaptigi hesaplarin hepsi suya duser ve arkanda kalir. Sonra da yetismesi mumkun olmaz. Bu tur durumlarda sogukkanli, ve relaks olmak lazim. Unutma kopek dogrudan sana degil genel olarak motosiklete saldiriyor. Goz temasinda bulunmazsan, (kapali kask, dogrudan kopege bakmamak), el kol bacak hareketi gibi "insan" oldugunu anlamasini saglayacak bir seyes yaparsan seni degil buyuk bir ihtimalle lastik, camurluk, egzoz gibi agzina uygun bir yeri isirmaya calisacaktir.

Neyse, isin basinda olduguna gore, bunlari birtarafa kaydet ve 250cc yi asmayan bir motorla, ufaktan ders de alarak calismalara basla... Cok sevecegini umuyor, basarilar diliyorum...

Resat

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    koptum abiii sanki bir çoban köpeğinden, kurttan bahsetmemiş DD abim bir Ainstain dan bahsetmiş , neyse ıssıracağı şey inşallah eksoz olurda bir daha motora saldırma gafletinde bulunmaz , aslında tekerede saldırsa zaten bir daha motora saldıramaz ama tekerin altında çenesi kaldığı zaman hem hiç hoş bir görüntü olmaz, hemde düşme olasılığı çok yüksek olur. Bu arada peki bir Çita saldırırsa ne yapacağız sanırım sadece R1-R6 gibi motorlar ondan kaçabilir , hayvan kedi değil mubarek racing gibi hızlanıyor ehehe ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Fazer
    Abi benim eksoza ayakkabı degmesin eriyi veriyor hemen simdi bi köpek dişlese herhalde alt dudagını orada bırakması lazım

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    köpek sana havlamaya başladımı motoru hemen stop et hiç birşey yapmazlar motorun sesi köpekleri çıldırtır

Motosikleti
    Fazer
    gecen günde Ankaranın bi koyunden geciyoruz. Önde ben arkada baska bir motorcu arkadas ben ileride köpekleri gördüm yol kenarında yatıyorlar. Yavasladım önden arkadas gitsinde ona saldırsın diye Arkadas gecti bişey yapmadılar ben gecerken hepsi birden bana saldırdılar.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    just_life, çok geçmiş olsun . Yahu bu köpek milletinden gerçekten korkulur; sadece matematik hesabı yapmıyorlar demek adamın niyetini de önceden anlayıp ona göre davranıyorlar.. Pes doğrusu!

nmtears - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hehe motoru birakip ata binseydiniz.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    sizde hiç rajona uymuyorsunuz ha
    mahallenin köpekleri ile anlaşma yaptım şimdi bana dokanmıyolar olay çok basit biraz rüşvet kemik yada yiyecek bişeyler
    ERASER WİLL COME BACK

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu artçı olayı hakkında bende bişey anlatmak istiyorum...
    Benim bi arkadaşım var kendisi çok iyidir temiz kalplidir lakin biraz kırodur (Kıro tabirini fazla sevmem ama söyliyecek başka bişey bulamadım ) pasific 125 i var(yılmaz).Başka bir arkadaş daha var o da köyden yeni geldi şehire alışmaya çalışıyor(ferhat)...Bi gün yolda giderlerken ferhat müzik sesi duyuyor
    (dale don dale) başlıyo arkada oynamaya olayı abartınca yılmaz toparlayamamış (zaten pasific lastikleri çookk küçük bi motordur bilen bilir) 2 side yerde...Ve yılmaz denen arkadaş kaskın neden üretildiği hakkında hiç bi düşünceye sahip olmayan benim kafama o tası neden taktığıma anlam veremeyen bi arkadaş... Neyse ki düşdüklerinde 45-50 arası gidiyolarmış bi kaç ezik ve sıyrıkla atlattılar.Hatta ferhatta hiç bişey yoktu hemen hemen.Tabi ferhat 90 kilo olan yılmazın üzerine düşmesindenmidir bilinmez hemen hemen bi kaç sıyrık harici bi şey olmadan atlatmış...Ama kafalarını bi yere vursalardı 45-50 bile yeterli olurdu neyse ki allah korumuş...

Şu köpek olayına gelince 1 sene önce işten gece 3- 4 te geliyordum hep(iş namuslu bir iştir ona göre yanlış anlaşılma olamsın ) Tabi o zaman motorda yok bisiklete talim,bizim mahallenin bütün köpekleri ile gece kovalamaca oynuyorduk zaman zaman şu an ki motorsikletimle yaptığım max. hızdan çok fazlasını yapıyordum khıç korkusundan 2 ay boyunca gece inlerin ve cinlerin bile top oynamadıkları 7 km civarı bir yolu işin yorgunluğununda üstüne bisikletle gelip gidiyordum...O kadar ki bazen köpekler geliceğim saati çok iyi biliyor bi kısmı tam köprünün ilerisinde pusuya yatıyordu diğer kalanlarıda görev dağılımı yapıyordu ve belirli mevzilere konuçlanıyordu .Ama 2 ay içinde allaha şükür hiç bi yerimden et eksilmedi .Ama şimdi motorum var ve o beni kovalayan köpeklerin hepsinin yanından geçerken kızdırıp geçiyorum...Ama bi gün yakalarlarsa fena olucak gibime geliyor Buradan çıkan sonuç köpeklerin sadece motorları değil bütün (özellikle gece) tekerleği dönen ve kendinden büyük olan herşeyden kıl kaptıklarıydı.

nmtears At 1 beygir o da kendisi ama motor daha fazla beygire sahip

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    Şu at ile beygir arasında fark isimlerimi yoksa harbiden bunlar farklı yaratıklarmı

nmtears - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1) her beygir ayni zamanda bir attir ama her at ayni zamanda bir beygir olamaz.

2) o at belki 1 beygir ama 40 bin CC.

3) motordan az yakar

4) dengen bozuldugunda motor seni kurtarmaya calismaz ama at seni dusurmemeye calisir.

iiiiihhaaaaaaaaaaaaaaaa

Alıntı just_life adlı üyeden alıntı
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    Şu at ile beygir arasında fark isimlerimi yoksa harbiden bunlar farklı yaratıklarmı

Motosikleti
    Fazer
    nmtears, Bu acıklama iyi geldi

Ama su örnekde Mantıklı:

4) dengen bozuldugunda motor seni kurtarmaya calismaz ama at seni dusurmemeye calisir.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Bu köpek milletinin ne hinoğluhin olduklarına dair bi öykü de benden.

Lise 1. sınıfa gidiyorum, sabahçıyım ve ortalık zifir karanlık ve ıssız. Yaya olarak giderken yolumun üzerine uyumakta olan bir köpecik çıkar. Hayvan zavallı bir görüntü sergilemektedir ve bu durum bende Zaloğlu Rüstemvari bir etki uyandırır. Bütün ihtişamımla köpeciğe bir "hoşt" çekerim. Hayvancık süklüm püklüm kalkar ve başı öne eğik benim gireceğim sokağa girer, ben de ardından tabi. Fakat o da ne! Sokakta 4 tane daha köpek yanyana yatmıyor mu.. Vay sen misin arkadaşımıza hoşt diyen, bunlar beşi birden peşime bir düştü, ortalık nasıl inliyor anlatamam. Sokagın çıkışında panikle geriye baktığımda efendilerin kovalamacayı ilk metrelerde kesip yeniden yatış pozisyonu aldıklarını ibretle görmemle 2. madara pozisyonuna girmem aynı anda olmuştu. Ya bu tabansıza bu kadarı bile çok dediler, veya attığım depar üzerine yetişemeyeceklerini anlayıp anında pes ettiler. Hayatımın rekorunu kırdım orada sanırsam.

İşte o gün bu gündür kendilerine saygı ve hürmette hiç kusur etmem. Bak matematikten de anlıyolarmış, halbuki ben o sene çakmıştım o dersten. Şimdi saygım bi kat daha arttı kendilerine

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten buna beygir diyen biziz
    aslı hp açılımı ise horse pover türkçedeki anlam karşılığı at gücü biz buna nedense beygir demişiz

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    at ne beygir ne?

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Alıntı gaffar adlı üyeden alıntı
    at ne beygir ne?

BBRRhah şimdi yap açıklamasınıda bızde öğrenelim sen kaşındın barış
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler