Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

çin malı motosiklet almayın.

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karl Marks diye bir alman düşünür var bilir misiniz? Bu şahısın birçok teorisi vardır ben şimdi size birtanesini açıklayarak cevap vericem.

metafetişizmi-şeyleşme-yabancılaşma: bu kavramların özü şudur, gelişen kapitalizm ve emek sömürüsü neticesinde insanlar birbirleriyle olan ilişkilerini metalar yani alınıp satılan, ticari değeri olan eşyalar üzerinden yürütürler. böylece insanlar birbirlerine ve topluma yabancılaşır, şeyleşir. herhangi bir eşyaya tutku olarak değil de ticari mal olarak bakarlar. amaç değil de araç olarak bakarlar. örneğin motosiklet toplumun büyük kesimi için en azından bu forum için ticari değeri olan bir araç değil hayatı yaşamada, anlamlandırmada bir araçtır. yani buradaki insanlar motoru binmek için alırlar, işlerini görmek ya da kullanmak ikinci plandadır. hele hele ticari bir değer olarak hiç görmezler.

insanların ekonomik durumları neticesinde de herkes kendi tutkularına ve bütçelerine göre motosiklet seçer.

ben eğer chopper seviyorsam sırf elden çıkarırken kolaylık olsun diye ybr almam. daha fazla bekleyip de daha iyisini de alamam çünkü dedim ya motor benim için bir tutku ve saçlarım uzunken sürmek istiyorum ya da şu anki duygularımla sürmek istiyorum. insanların fikirleri de dönemsellik arzedebilir diyorum yani size.

Çin malı almak aciziyet değildir tercihtir bu tercihe zorlayan şartlar acizdir. klasik kapitalist düşünen beyninin içindeki faşizan darwinist fikirlerinizle tam bir piyasa adamı netiliği taşımakla beraber ve hitler portresi çiziyorsunuz. Ayrıca yine bu tutkularının peşinde koşan adamlar biraz da idealisttir. Mesela annem emekli olurken ikramiyesinin bir kısmını bana verdi git motorunu al diye ama ben kabul etmedim. çünkü orada onun 25 yıllık emeği var ve ben onu kendi tutkularım için alamam. o yüzden de öğrenim kredimle motor alıp ilerde işe girince çalışarak ödemeyi düşünüyorum.

Sizce bu aciziyet midir?

Eğer cevap yazarsanız lütfen tekbir paragrafıma atıfta bulunarak değil de forumun özüne ve yaızmın genelimne atıfta bulunarak cevap yazınız.

Saygılar
    işte budur son söz diye buna denir tebrik ederim
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Karl Marks diye bir alman düşünür var bilir misiniz? Bu şahısın birçok teorisi vardır ben şimdi size birtanesini açıklayarak cevap vericem.

metafetişizmi-şeyleşme-yabancılaşma: bu kavramların özü şudur, gelişen kapitalizm ve emek sömürüsü neticesinde insanlar birbirleriyle olan ilişkilerini metalar yani alınıp satılan, ticari değeri olan eşyalar üzerinden yürütürler. böylece insanlar birbirlerine ve topluma yabancılaşır, şeyleşir. herhangi bir eşyaya tutku olarak değil de ticari mal olarak bakarlar. amaç değil de araç olarak bakarlar. örneğin motosiklet toplumun büyük kesimi için en azından bu forum için ticari değeri olan bir araç değil hayatı yaşamada, anlamlandırmada bir araçtır. yani buradaki insanlar motoru binmek için alırlar, işlerini görmek ya da kullanmak ikinci plandadır. hele hele ticari bir değer olarak hiç görmezler.

insanların ekonomik durumları neticesinde de herkes kendi tutkularına ve bütçelerine göre motosiklet seçer.

ben eğer chopper seviyorsam sırf elden çıkarırken kolaylık olsun diye ybr almam. daha fazla bekleyip de daha iyisini de alamam çünkü dedim ya motor benim için bir tutku ve saçlarım uzunken sürmek istiyorum ya da şu anki duygularımla sürmek istiyorum. insanların fikirleri de dönemsellik arzedebilir diyorum yani size.

Çin malı almak aciziyet değildir tercihtir bu tercihe zorlayan şartlar acizdir. klasik kapitalist düşünen beyninin içindeki faşizan darwinist fikirlerinizle tam bir piyasa adamı netiliği taşımakla beraber ve hitler portresi çiziyorsunuz. Ayrıca yine bu tutkularının peşinde koşan adamlar biraz da idealisttir. Mesela annem emekli olurken ikramiyesinin bir kısmını bana verdi git motorunu al diye ama ben kabul etmedim. çünkü orada onun 25 yıllık emeği var ve ben onu kendi tutkularım için alamam. o yüzden de öğrenim kredimle motor alıp ilerde işe girince çalışarak ödemeyi düşünüyorum.

Sizce bu aciziyet midir?

Eğer cevap yazarsanız lütfen tekbir paragrafıma atıfta bulunarak değil de forumun özüne ve yaızmın genelimne atıfta bulunarak cevap yazınız.

Saygılar
    ayakta
    ve bundan sonraki böyle başlıklara burasını kopyalayıp yapıştırmak uygundur sanırım,gerisi yalan olur.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

yav ne japonu. ben burda 500tl'ye zebrayı almak için ne kadar uğraştım adam japon al diyor ya

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00

Sizce bu aciziyet midir?

Saygılar
    Bu düşünceler ve aslında idealist olmak yanlızca belirli durumlarda istikrarını sürdürür.

Gecenin bir vakti , yağmur altında ıssız bir yerde yolda kalırsanız.Veya motorla 110 seyrinde giderken motor stop ederde ,sağ şeritte gittikçe yavaşlamak zorunda kalırsanız , arkanızdaki kamyoncunun sizi ezmemesi için dua edersiniz , o zaman Tanrı inancını zayıflatan komünist düşünceler sizi hayatta tutamaz.hayatın ideallerden daha önemli olduğunu anlamak sizin tercihinizdir.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açmayın böyle başlıklar kardeşim, motoru satılığa çıkarttık, sırasımı şimdi

çoğu kullanıcı biliyor kaç paraya ne alınır ne alınmaz niye alınır niye alınmaz.

paylaşım için teessüf ederiz
    var mı linki

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    çinliler gerçekten teneke yapıyor bunu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorum ama arada istisnalar çıkıyor ama çoğunluğu teneke bi mal bukadar kalitesiz olmazki kardeşim ayrıca parasıda bana göre çok o motora göre ucuz mucuz değil
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinliler gerçekten teneke yapıyor bunu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorum ama arada istisnalar çıkıyor ama çoğunluğu teneke bi mal bukadar kalitesiz olmazki kardeşim ayrıca parasıda bana göre çok o motora göre ucuz mucuz değil
    senin canın yanmış mustafa yüzde 70 miz o motorlara biniyo gayette ucuz,ötv indirimi bugün sona erdi 200-300 daha pahalı olur hepsi bu,unutma çinliler olmasa bu ülkede motorlar sasyılcak şekilde olurdu,yani sadece dergilerde filmlerde görürdük buna sende dahilsin.bi düşün bakalım kaç arkadaşında çin motoru var.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafacım adamların çöpten eritip motor yaptıkları aynen dogru ancak çin kazıgının üzerine, bide ötv kazığı var yoksa ne olabilirki bir çinlinin maliyeti .....2000tl lik motorda taş çatlasın 100 dolara bile gelmiyordur....ama binilmezmi binilir hele benim gibi şu sıra motorsuz kaldıysan...

Motosikleti
    massey ferguson
    yaa bu konu neden uzadıgitti anlmadım.uzatılcak bi konudeğil.
    [COLOR="Black"][B]Kimileri için forum ama benim için bir aile.[/B][/COLOR]

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    hayatında hiç orjinal japon ya da avrupa motosiklete binmemiş ya da uzun yol tecrübesi yapmamış arkadaşlar ne demek istediğimi anlamamış olabilirler. çok basit olarak en alt communiter sınıfından bir yamaha ybr 125 ile aynı sınıfta bir çinliyi karşılaştırırlarsa aradaki farkı çok net görecekler. ama tabi objektif olmaları gerekir. çünkü kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş. ayrıca bazı kaliteli ve sağlam çin notorları elbette var. ama onlar da maalesef türkiye'de yok. ingiltere'de kanada'da vs türkiye'de olan çin malları değil maalesef. burda yani avusturya'da da çin malı motosiklet var ama türkiye'deki tenekelerden değil. çinliler uzay mekiği bile yapabilir ..

bu arada ben 2 senedir avusturya'da yaşıyorum. 28 sene istanbul'da yaşadım. yani türkiye gerçeklerini de biliyorum. bazı arkadaşlar '' senin tuzun kuru'' tarzında geyik çevirmesin lütfen.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Dünya gaz ve toz bulutuydu..

Motosikleti
    massey ferguson
    orası avusturya burası Türkiye buraya onlardan geldide bizmi binmedik.cbr ybr r1ekadar hepsine bindim çin malı onların tırnagı olamaz tabi ama burası avusturya değillll.gelir gider vergikdv ötv bunlardan haberin varmıbilmiom ama burda böyleuygulmalar var

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ya arkadaşlar konuya ne kadar çok prim verdiniz

senin yürümez dediğin çin çançonla ümmet perikan 100bin km yol gitti

bi söz vardır bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye gerek yok bunları tartışmaya gereksiz konular artık
    her motoru motoruna göre kullanıcaksın arabadada motosiklettede sen ona ne kadar çok bakar dikkat edersen oda seni o kadar üzmez kardeşim bu bu kadar basit sen allahın japonuna yağ koyma zamanı gelince değiştirme bak neler oluyor sonra

diceksinki olsun yinede dayanır
    evet dayanır ama bi soun yaptımı çin malı 300 400 liraya tamir olurken senin japonun maliyeti 4 5 milyar oluyor
    olaylara bu açıdan bakarsak herşey gayet açık ve net
    belki adamın gidip bi burgman yada silverving almaya gücü yok vitesli kullanmak istemiyor scooter istiyor o zaman ne olucak?
    zorla ybr 125 cbf150mi aldıracaksınız?

uzatmayın bence daha fazla hiç gereği olmayan bir konu...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    massey ferguson
    abi bendeaynı şeyi anlatmaya çlışıom amaa tamam çin kullanıyoz ama bakınca tükiyeyi bile turluyo motor.bilmioysan çin motoru gitmez etmez diyosan googleye ümmet pertikan yaz cevabını al gidermi gitmzmi gör çin malı.önceden transalpmı varıdı yaaa pejolar vardı :Dplanetler vardı

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı bygkhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bendeaynı şeyi anlatmaya çlışıom amaa tamam çin kullanıyoz ama bakınca tükiyeyi bile turluyo motor.bilmioysan çin motoru gitmez etmez diyosan googleye ümmet pertikan yaz cevabını al gidermi gitmzmi gör çin malı.önceden transalpmı varıdı yaaa pejolar vardı :Dplanetler vardı
    Bakımlı Şahin bakımsız mercedesten iyidir.....
    20

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öneriniz için teşekkür etmekle birlikte bende size forumda biraz dolaşmanızı,bu tarzda açılan 2463 başlığı okumanızı öneriyorum.Çünkü siz ve sizin gibi aklına esen herkes bu başlıkardan açınca ben hepsini okumak zorunda kalıyorum(görev gereği),belki sizde okursanız beni anlamış olursunuz..
    Empati bir nevi.

Yıllardır konuşuluyor bu konular ve artık foruma hiç birşey katmıyor(stres atmak ya da stres sahibi olmak dışında).

Forumdaki mesaj sayınız oldukça az,sanırım foruma yeni katıldınız ve yeterince forumu tanıma fırsatınız olmadı.

Umarım gerçekten faydalı bilgiler ve paylaşımlarla aramızda olmaya devam edersiniz.

Kilit..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler