Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sanki motosiklet kullanmak suç!!! Sana ne kardeşim!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Biraz önce motosiketimi yanaştırırken komşu ile komik mi desem yoksa ağlanacak bir durum mu bilmiyorum acayip bir olay yaşadım. Öncelikle konuyu açıklayayım.

2alt katımızda oluran bir çocuk ben motoru park ederken, motorla ilgili sorular sorardı bana, hatta yağmurda brandam uçmuş onu bile haber vermişti. Motorlara meraklı bir genç yani. Yaşını tam bilmiyorum 15- 16 civarları olabilir. Sanırım evde de konusunu açmış motosiklete ilgili olup kullanmak istediğini.

Bu akşam babası ben motoru parkederken denk geldi, sinirli sinirli "Sen çocuklara kötü örnek olduğunun farkındamısın?" diye sordu. Bende "Pardon, anlamadım?" tarzında yüzümü buruşturdum. Önceleri mevzuyu sigara sandım ama baktım adamın elinde de sigara var. "Neden bahsediyorsunuz?" dedim. "Motordan bahsediyorum motordan, çocuğum senden gördü motosiklet istiyor, şimdi ben almasam bile ilerde daha çok isticek, bincek. Madem kendini düşünmüyorsun etrafındakileri düşün bari. Ben çocuğumun motora binmesini istemem, senin ailen nasıl izin veriyor anlamıyorum." falan demeye başladı. Bunları söylerken baya sinirli tabi. Ben de o sırada motorumu kilitlemiştim. "O sizin probleminiz" deyip gittim.

Adam motosiklete, uyuşturucu ile eşdeğer bakıyor. Bağımlılık yapıyor gerçi ama.

Sana ne kardeşim benden git çocuğuna anlat o zmn durumu.
    Böyle insanlardan nefret ediyorum.

Sonra çocuğu buldum konuştum, yaşın küçük bak zamanı gelince olur herşey falan diye bahsettim. Tatmin oldu gibi... Babası umrumda değil ama bu yaşta uygun olmacayacağını düşündüğümden konuştum. Motosiklet yüzünden çocuğa vurmuş zaten bikaç gün önce. Yarım saat gibi bir süre konuştuk. Ona benim de küçüklüğümden beri istediğimi falan ama anca zamanı gelince olduğunu söyledim. Şimdilik bi süreliğine erteledi sanırım.

Sonuç olarak bu insan artık değişmez, motosiklet düşmanı olarak ölecek sanırım. Ama bir ayrıntı var. Oğlunu kazandık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Adamın tavrına değinmek bile istemiyorum Ama o herife rağmen çocuğa yaklaşımın takdir edilecek bir davranış. Babasına bozulup çocuğu da boşverebilirdin.

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    tebrikler güzel paylaşım çocuğa karşı yaptığınız hareket mükemmel
    www.sahildenturkiye.com

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taktir ettim çocuğa bence daha iyi örnek olmuşsun.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Allah o cocuğa hayatı boyunca kolaylık versin.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Şu açık ki siz o tartışmaya rağmen iyi niyetle genç birine yapıcı yaklaşımda bulunarak motorcu insan kimliğini pozitif ve olumlu olarak onun hayatında hiçbirzaman unutamayacağı bir anı olarak ortaya koymuşsunuz..

Herkes motosiklet kullanamaz. Kullanmamalı da zaten. Motosikleti sevmek benimsemek bir ayrıcalıktır. Ben de herkese tavsiye ederdim olumlu yanlarını ortaya koyardım ama insanların kafasına çiviyle bile bir fikir girmiyorsa hiç değmez. O zevk ve ayrıcalık bizde kalsın..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çocuğun babasının çocukluğuna inmek lazım
    Ama yaklaşım süper tebrikler.....
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Onaylamalarınız için teşekkür ederim. Babası yüzünden çocuğun motosikletin kötü bişey olduğu kanısına varmasını hiç istemezdim. Hem de ısrarcı olup yaşı uygun olmadan önce motosiklet kullanmasının hem kendine hem de çevreye zararlı olacağından böyle bir adım attım.

kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavrınız güzel .Tebrkler.

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okuduğumda hiç şaşırmadım.O çocuk madem özenmiş o zaman ona söyleyeceksin.Motorun sahibiyle bir işin olmayacak.O zaman git bütün motorculara kız,bağır.Çocuğun kurtlar vadisini izleyip mafya olmanın güzel birşey olduğunu mu düşünüyor.Git diziyi çeken bütün ekibe kız.Çocuğun sigara mı içiyor,ona mı özenmiş.Git içenlere kız,fabrikasına git köpür.Böyle saçmalık mı olur.İşte motorsiklet kullanıcılarının serseri olarak görülmesiyle alakalı bütün bunlar.Birkaç kişi çıkıyor,125 cclik tekerlekleri k*ç kadar olan scooer'la 2 kişi 100km hız yapıyor.Sonra kaza yapıp parçalanıyor.Bütün motorsiklet kullanıcıları serseri oluyor.Ve sonra da böyleleri gelip çevreye kötü örnek oluyorsun diyor hiç sıkılmadan.

Çocuğa yaklaşımınız çok güzel.Ayrıca o çocuğa Allah sabır versin.Belki evlenene kadar motor alamayacak eğer bundan sonra da o isteği devam ederse.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

gercektende takdır edılecek bır davranıs sergılemıssınız.babanın tutumu o cocugun psıkolojısını altüst etmeye yeter zaten ama oglu degılde arkadası yada bir insan gibi acıklamasını yapsa cocuguna emınımkı daha degısık seyler olurdu.bir insan bir hayat demek babası her nekadar kendı cocugunu anlamasada.tebrık ederım..

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    =) komik bı konu ve senın davranışuın tek keLimeyLe süper =)
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

Motosikleti
    SYM EVO 250
    arkadaşım..çocuga vurduğunu okudum fıttırdım...

demekki adam dayakdan anlıo..yerinde olsam yere gömerdim onu kimmiş komsuymuş şu bu dinlemezdim...sen kimsin vuruosun lan !! babaymış...s.çım öle babaya...töbe töbeee...
    işte buna dokunma !!!

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu kadar sakin olamazdım herhalde takdir ettim.

Şimdi sana böle söleyen adam yoldaki motosikletliyi nasıl farketsin diyelimki farketti bu çocuğuma kötü örnek olur die üstüne sürer be adamın sorada bak motora binersen sende böle ölürsün der çocuğa

ben adamla ıyıce bı kavga ederdım yaptıgının yanlıs oldunu bılmesı gerekıyo cocuga davranısın cok guzel takdır edılcek bir davranıs
    Eğer vatan tehlikede ise, her şey vatana aittir.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım..çocuga vurduğunu okudum fıttırdım...

demekki adam dayakdan anlıo..yerinde olsam yere gömerdim onu kimmiş komsuymuş şu bu dinlemezdim...sen kimsin vuruosun lan !! babaymış...s.çım öle babaya...töbe töbeee...
    Vay be ne günlere kaldık .. hakların eşitliği .. insan hakları .. hayvan hakları .. yok bilmemne kriterleri derken ..

sınıfa hoca girdimi tık çıkmazdı .. babalar ustalara evlatlarını eti senin kemiği benim diye emanet ederdi.. hocamızdan dayak yedik azda değil .. ustamızdan dayak yedik oda bir araba eder.. şimdi hepsini ya rahmetle yada hayır duasıyla anıyorum ellerine sağlık ..

baba yaa bu bizim ananemizde örfümüzde adetimizde son sözün sahibi .. ben 40 yaşındayım allah uzun ömür versin babam henüz sağ... elini kaldırsa ancak kafamı öne eğerim ..

nerelere gidiyoz yaa .. hoca el kaldıramıyo insan hakları var .. usta zaten yok çocuk çalıştırmak yasak .. baba dövemez devlet alır elinden evladını .. binmişiz bi alamete gidiyoruz kıyamete .. Allah yolumuzu açık ede
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    SYM EVO 250
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be ne günlere kaldık .. hakların eşitliği .. insan hakları .. hayvan hakları .. yok bilmemne kriterleri derken ..

sınıfa hoca girdimi tık çıkmazdı .. babalar ustalara evlatlarını eti senin kemiği benim diye emanet ederdi.. hocamızdan dayak yedik azda değil .. ustamızdan dayak yedik oda bir araba eder.. şimdi hepsini ya rahmetle yada hayır duasıyla anıyorum ellerine sağlık ..

baba yaa bu bizim ananemizde örfümüzde adetimizde son sözün sahibi .. ben 40 yaşındayım allah uzun ömür versin babam henüz sağ... elini kaldırsa ancak kafamı öne eğerim ..

nerelere gidiyoz yaa .. hoca el kaldıramıyo insan hakları var .. usta zaten yok çocuk çalıştırmak yasak .. baba dövemez devlet alır elinden evladını .. binmişiz bi alamete gidiyoruz kıyamete .. Allah yolumuzu açık ede
    ben sırf o motor olayı için attığı tokata kızdım...bu arkadaşımızın yaptığı gibi oturup konussa daha etkili olmazmıydı die kızdım...ewet babadan yenen tokat bazen etkili oluo evet, bende çok tokat yedim yemedim deil ama bu olayda bu tokat çok yanlıştı ...
    işte buna dokunma !!!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    tavrınız çok güzel...............................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah o cocuğa hayatı boyunca kolaylık versin.
    Merak etme 10 sene sonra tozunu attırır babasının ne demişler

"Rüzgar eken, fırtına biçer"

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    önce başlığı okuyunca basit bi PARK mevzusu sandım ama konu apayıymış, tavrınız için tebrikler, umarız o kardeşimizin de bir gün motosikleti olur
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler