Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sanki motosiklet kullanmak suç!!! Sana ne kardeşim!

Motovento
    REKLAM ALANI
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    maliyenin otoparkindan çıkarken adamın biri bana ; "motor parketmek yasak" demişti
    bende ona; "sen neden girdin o zaman" demiştim.

Mort olup gitmişti.

(ufak tefek bişeydi yoksa iyi bi kavga cıkardı)
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında futbol oynayan çocukları döverlermiş ayakkabılarını eskittiği için. Sonra topçu yada popçu olsun diye yırtınılan bir zaman dilimine girdik. Şimdi motora binmesin diye yırtınılan bir zamandayız. İnşallah yakın gelecekte anne babalar kendileri piste yollayacaklar çocuklarını. Hayal kurdum evet evet
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    ülkemizde motosiklet kültürü tam anlamıyla kavranamıyo ne yazıkkı o tür insanların gözunde okadar tehlikeli bi araçki bizler ne yapsak bu zihniyeti değiştiremiyoruz benimde çewremde cok var sanki kötu bi iş yapıyomussum gibi davranıyolar
    Barbaros İLKBAHAR
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü [/COLOR][/COLOR]
    :queen:RüzGaRı Hisset :queen:

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım..çocuga vurduğunu okudum fıttırdım...

demekki adam dayakdan anlıo..yerinde olsam yere gömerdim onu kimmiş komsuymuş şu bu dinlemezdim...sen kimsin vuruosun lan !! babaymış...s.çım öle babaya...töbe töbeee...

Alıntı Ay_yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben adamla ıyıce bı kavga ederdım yaptıgının yanlıs oldunu bılmesı gerekıyo cocuga davranısın cok guzel takdır edılcek bir davranıs

Böyle bişey ben de ilk defa yaşadım. Aslında motosiklet konusunda çok tartışmalara girdim ama ne bileyim o an kaldım ya şaşırdım bu kadar saçma birşeyin içinde olmaktan. Adam da benden yaşça büyük baya, babam yaşında adam ne yapayım ben ona. Sadece "o sizin probleminiz" diye laf söyleyerek susmasını sağladım o kadar.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be ne günlere kaldık .. hakların eşitliği .. insan hakları .. hayvan hakları .. yok bilmemne kriterleri derken ..

sınıfa hoca girdimi tık çıkmazdı .. babalar ustalara evlatlarını eti senin kemiği benim diye emanet ederdi.. hocamızdan dayak yedik azda değil .. ustamızdan dayak yedik oda bir araba eder.. şimdi hepsini ya rahmetle yada hayır duasıyla anıyorum ellerine sağlık ..

baba yaa bu bizim ananemizde örfümüzde adetimizde son sözün sahibi .. ben 40 yaşındayım allah uzun ömür versin babam henüz sağ... elini kaldırsa ancak kafamı öne eğerim ..

nerelere gidiyoz yaa .. hoca el kaldıramıyo insan hakları var .. usta zaten yok çocuk çalıştırmak yasak .. baba dövemez devlet alır elinden evladını .. binmişiz bi alamete gidiyoruz kıyamete .. Allah yolumuzu açık ede
    babam 68'li sanırım sizden 1 yaş büyük.

zamanında oda sizin anlattıklarını yaşamış.bana aklımı başıma aldığımdan beri hiç vurmadı.bayağı gırgır ve iyi anlaşıyoruz.ama vurmaya kalksa bende başımı öne eğerdim.

oda motora biniyor.80'lerin mobilet ve jawa çetesi üyesidir kendileri herhalde o yüzden motor konusunda anlaşmazlığımız olmadı.

buna karşın babannem aşırı karşı.gerçi oda hayatta vurmaz hatta vurduğunu hatırlamıyorum bile.

AMA ...

çocuk gözünden baktığımızda dayakla bir şey halledilmez.ama dayak var dayak var.

devletin koruması altına alınan çocukların çoğu işkence görüyor.baba içsin içsin, çocuk dövsün , sigara söndürsün üstünde.sonra ona baba diyeceğiz.

böyle iş elbette olmaz.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Adamın tutumu çok yanlış malesef. İnşallah bir gün motosikleti olur o arkadaşımızın.Tabiki A2 ehliyetide olacak.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce motosiketimi yanaştırırken komşu ile komik mi desem yoksa ağlanacak bir durum mu bilmiyorum acayip bir olay yaşadım. Öncelikle konuyu açıklayayım.

2alt katımızda oluran bir çocuk ben motoru park ederken, motorla ilgili sorular sorardı bana, hatta yağmurda brandam uçmuş onu bile haber vermişti. Motorlara meraklı bir genç yani. Yaşını tam bilmiyorum 15- 16 civarları olabilir. Sanırım evde de konusunu açmış motosiklete ilgili olup kullanmak istediğini.

Bu akşam babası ben motoru parkederken denk geldi, sinirli sinirli "Sen çocuklara kötü örnek olduğunun farkındamısın?" diye sordu. Bende "Pardon, anlamadım?" tarzında yüzümü buruşturdum. Önceleri mevzuyu sigara sandım ama baktım adamın elinde de sigara var. "Neden bahsediyorsunuz?" dedim. "Motordan bahsediyorum motordan, çocuğum senden gördü motosiklet istiyor, şimdi ben almasam bile ilerde daha çok isticek, bincek. Madem kendini düşünmüyorsun etrafındakileri düşün bari. Ben çocuğumun motora binmesini istemem, senin ailen nasıl izin veriyor anlamıyorum." falan demeye başladı. Bunları söylerken baya sinirli tabi. Ben de o sırada motorumu kilitlemiştim. "O sizin probleminiz" deyip gittim.

Adam motosiklete, uyuşturucu ile eşdeğer bakıyor. Bağımlılık yapıyor gerçi ama.

Sana ne kardeşim benden git çocuğuna anlat o zmn durumu.
    Böyle insanlardan nefret ediyorum.

Sonra çocuğu buldum konuştum, yaşın küçük bak zamanı gelince olur herşey falan diye bahsettim. Tatmin oldu gibi... Babası umrumda değil ama bu yaşta uygun olmacayacağını düşündüğümden konuştum. Motosiklet yüzünden çocuğa vurmuş zaten bikaç gün önce. Yarım saat gibi bir süre konuştuk. Ona benim de küçüklüğümden beri istediğimi falan ama anca zamanı gelince olduğunu söyledim. Şimdilik bi süreliğine erteledi sanırım.

Sonuç olarak bu insan artık değişmez, motosiklet düşmanı olarak ölecek sanırım. Ama bir ayrıntı var. Oğlunu kazandık.
    Genclerimizi her konuda dogru yonlendirmek dogru egitmek gerekli...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Gilera Runner 180SP
    interneti filan varsa davet etmelisin bence, aramıza girsin
    http://www.facebook.com/melihdelal / Gilera Runner 180SP | [COLOR="Red"]Motor[COLOR="Orange"]Bike[/COLOR][/COLOR] - Melih Umur Delal

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    yaklaşımın taktire değer ,babasıda zor durumda kalırda bir motorcu yardım ederse belki ozaman anlar başka türlü anlamaz .

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    -nız nuz -niz gibi konuşmak ne kadar kaale anlamamazlık,mesafe gibi görünsede Türkiye'de genelde karşındakinin daha fazla agresifleşmesine yol açıyor.Ben olsaydım konuşturmazdım.'Bi ...tir git çay koy' demek yeterlidir.

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Olay kötü, davranışınız güzel. Ben de ne yapardım bilemiyorum herhelde sizin gibi davranırdım ama babaya da bir iki lafım olurdu. Ama dayak mevzuunda söyleyecek birkaç kelamım olacak naçizane
    Evet dayak ya da kaba kuvvet tasvip etmediğimiz konular fakat çocuk yetiştirmek çocuğu iyi yetiştirmek çok zor hele ki bu zamanda. Zamanında büyüklerimden yediğim birkaç okkalı tokat için o zamanlar isyan etmiştim ama şimdi iyi ki yapmışlar diyorum çünkü çocuk ve gençlerin bazı şeyleri sözle anlayamadıkları zamanlar olabilir ve hafızalarına kötünün kötü olduğunu kazımanın tek yolu bazen bu olabilir. Bu demek değildir ki çocuk dayak arsızı olacak. Hayatında 1 veye 2 kez ama gerçekten gerekliyse her anne babanın hakkıdır bu bence. Şımarık ya da iyi ile kötüyü sadece sözlü anlatım ve iyilikle ayırt edemeyen çocuklarda bu yola da başvurulabilir. BBR'ye bu noktada yine katılıyorum. İnsan hakları, çağdaşlık kılıfı adı altında toplumu iyice dejenere ettiler. Mezun olduğum liseye kardeşimin veli toplantısına gittiğim bir gün seneler evvel öğretmenlerime yapılan saygısızca diyaloğu hiç unutamam utancımdan kızarmıştım resmen Öğretmen, ana, baba gerekliyse bu hakka sahip olmalıdır. Umarım bu söylediklerim yanlış anlaşılmaz . Dayağı savunmuyorum sadece herşeyin değiştiğini ve gelenek göreneklerimizin büyüklerimize saygının nasıl haklar çerçevesinde yok olduğunu anlatmaya çalıştım.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Motosiklet sevgisi varsa bir çocuğun içinde,yapacak fazla bir şey yoktur.O çocuk ona mutlaka binecektir.Hepimiz aynı yollardan geçtik.Şimdi bu çocuk ileriki günlerde semtinde motosiklet kiralayan bir at cambazına gidecek,ondan hurda bir motor kiralayacak veya bir arkadaşından yalvar yakar bir turluğuna motor isteyecek veya hiç bulamadı çalmaya kalkışacak.Ondan sonra bilinçsiz ve eğitimsizce bineceği bu motorla kaza yapacak.
    Halbuki bilinçli bir baba çocuğunda bu özlemi farkettiği zaman,önce çocuğu karşısına alıp bir güzel konuşacak.Motosikletin artılarınından ve eksilerinden bahsedecek.Ondan sonra öncelikle ehliyet almasını isteyecek.Ehliyet alındıktan sonra küçük cc li bir motor alınacak ve öncelikle bu motorda kullanmayı pekiştirmesi istenecek.Ama bu aradada beynine hep yavaş gitmesi,devamlı kask takması empoze edilecek.
    Şimdi diyeceksiniz "sen yaptınmı bunları?"
    Evet yaptım ve başarılı oldum.
    Ama tabii çocuklarımın genlerindede babadan kalma motorculuk vardı
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Vay be ne günlere kaldık .. hakların eşitliği .. insan hakları .. hayvan hakları .. yok bilmemne kriterleri derken ..

sınıfa hoca girdimi tık çıkmazdı .. babalar ustalara evlatlarını eti senin kemiği benim diye emanet ederdi.. hocamızdan dayak yedik azda değil .. ustamızdan dayak yedik oda bir araba eder.. şimdi hepsini ya rahmetle yada hayır duasıyla anıyorum ellerine sağlık ..

baba yaa bu bizim ananemizde örfümüzde adetimizde son sözün sahibi .. ben 40 yaşındayım allah uzun ömür versin babam henüz sağ... elini kaldırsa ancak kafamı öne eğerim ..

nerelere gidiyoz yaa .. hoca el kaldıramıyo insan hakları var .. usta zaten yok çocuk çalıştırmak yasak .. baba dövemez devlet alır elinden evladını .. binmişiz bi alamete gidiyoruz kıyamete .. Allah yolumuzu açık ede
    Hayatta hiç bir sıfat insana insan dövme hakkı vermez. Veremez.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı xenin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    interneti filan varsa davet etmelisin bence, aramıza girsin
    çocuktan bahsediyorsun sanırım, babasından sanıp msj yazmıştım ama sonra çocuktan bahsettiğini idrak ettim.
    birdahaki görüşümde söylerim ama aslında bu sitede de kötü alışkanlık yapabilecek şeyler var.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    bende otobüslere çok hasta oluyorum(motor kadar değil) bizim mahalledede bi otobüsçü abi vardı akşamları bizim apartmanın karşısına çekerdi otobüsünü bende babama derdim babam otobüs alalımmı filan babam böle bi hareket yapmadı bende çok ciddi istiyodum hiç alay gibi bi durumum yoktu hep geçiştiriyo ama çocuğa yaklaşımınız çok güzel olmuş sizi çok tebrik ederim babasınıda şiddetle kınıyorum başada bişey demiyicem ban yemek istemiyorum
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    aHH aHH.. Benim Motosikletten uzaktan yakından alakam yoktu ama bir gün ansızın kapının önünde mavi bir zımbırtı görünce içime bir merak sardı ve heycan yaptm :D Ve bölece merakım ilerledi 2006 yılından beri kullanıyorum bazılarının cok merakı var elinde imkan yok bazıları umutlu bazıları dünyadan habersiz .. O çoçuğa dair diyecek birseyim yok ama sizin tavrınız süper..
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

Böle insanlar da var ülkemizde.. Allah çocuğa yardım etsin.. Allahtan benim babam böyle değil.. Zamanında az gezmezdik (ben küçükken) motorla.. Şimdi istediğimi söyledim.. Ehliyetin olsun bakarız dedi.. ;)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatta hiç bir sıfat insana insan dövme hakkı vermez. Veremez.
    çok dayak yemiş gördüm seni
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    hocam evler yakın bizim adam bir daha bişi derse bir haber et zorla motora bindirelim
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok dayak yemiş gördüm seni
    Hiç dayak yememiş görüyorum seni.

Arkadaşlar bırakın yaşı, başı. Bir insan başkasına kaba kuvvet uyguladığında saygı orada biter. 30'lu yaşlardaki nesil şiddete çok maruz kaldı bu ülkede. Kimi babasından, anasından kimi ustasından kimi hocasından.. Peki ne oldu çok mu saygılı, efendi olduk! Babamın beni atölyemizde okkalı bir dövdüğünü hatırlıyorum, üzerinden 20 yıl geçti bir 20 yıl geçse dahi affedeceğimi sanmıyorum. Beni döven bir hocam vardı ilkokulda, gerçi herkesi döverdi ya, bugün görsem yüzüne tükürmem. Ama bir hocam daha vardı, kimseye el kaldırmazdı, kızardı, bağırırdı, ceza verirdi ama asla kaba kuvvet kullanmadı. Bugün görsem elini, ayağını öperim.

Şiddet şiddeti doğurur, medeniyet medeniyeti..

Arkadaşım sana da helal olsun, çocuğa babasından daha iyi örnek olmuşsun.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler