Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bana yardimci olurmusunuzzz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    600rr dayisinin beyaz hayabusa
    slm arkadaşlarr bende runner vxr 200 vardi sattim şimdi 600 cc f veya rr istiyorum ama bi sorunumuz var ben daha once fitesli motor almadim surmesi zormu örene bilirmiyimm veya ne bilim runner 200 lukten sonra nasil olurr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MEERTT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 rr
    slm ben 4 sene scooter kullandım ilk binişte vitesli kullandım biraz heves biraz cesaret biraz bilinçli olmak yetiyor

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmkanın varsa önce bir arkadaşının küçük motorunda vitesli kullanmayı öğren. Mantık aynı zaten, kaptın mı sorun olmaz.
    Ama ilk denemeyi 600lükte yapmaman daha güvenli olur bence.

Motosikleti

slm

abi sende 600 f varmiş nasil motor memnunmusun masrafi cok muu

Motosikleti
    My Kawa..
    600cc motorların illaki masrafı olur.. Bakımları masraflıdır, benzini masraflıdır, düşürdüğünde cebini zorlar.. ama şu bir gerçek..

"Aslan besliyorsan ne yediğine bakmayacaksın..!"
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600cc motorların illaki masrafı olur.. Bakımları masraflıdır, benzini masraflıdır, düşürdüğünde cebini zorlar.. ama şu bir gerçek..

"Aslan besliyorsan ne yediğine bakmayacaksın..!"
    yanı senı bıle yıyebılır...

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    birakın makarayiii bana yardimci olunn lutfen

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bence ilk önce125 cc yada 250 cc ile bir öğren kullan bir sene sonra alırsın 600 lük bir makina.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emre_yc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sende 600 f varmiş nasil motor memnunmusun masrafi cok muu
    Motordan memnunum, bakım masrafları harici bir masraf çıkarmadı bana şimdiye kadar, bakım masrafları da her 4 silindirli motosiklet gibi birazcık tuzlu tabi.

600F ile ilgili bilmek istediklerini aşağıdaki başlıkta bulabilirsin:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan memnunum, bakım masrafları harici bir masraf çıkarmadı bana şimdiye kadar, bakım masrafları da her 4 silindirli motosiklet gibi birazcık tuzlu tabi.

600F ile ilgili bilmek istediklerini aşağıdaki başlıkta bulabilirsin:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    Senin yaptığın modifiyede güzel olmuş Çamlıkta görmüştüm.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkanın varsa önce bir arkadaşının küçük motorunda vitesli kullanmayı öğren. Mantık aynı zaten, kaptın mı sorun olmaz.
    Ama ilk denemeyi 600lükte yapmaman daha güvenli olur bence.
    bak en iyi cevabı aldın arkadaşım bence
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı NAYSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanı senı bıle yıyebılır...
    yaaaniiiiKoptum yawwww
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

ben motorsikleti iyi kullanmanın ,kabiliyet + zeka birleşimi ile ilgili olduğunu düşünenlerdenim

kimi insan var 600 cc ye 10 senedir biniyormuş gibi başlar ve biner kimi insan var 10 sene mobylette biner ,düşe kalka sürer ..
    bu tamamen doğuştan gelen çeviklik ,kabiliyet zeka ile ilgili olduğu kanısındayım çevik,atik sportmen bir yapı ile geçirilmiş çocukluk ,büyüyünce de hayat tarzına yansımaktadır dolayısıyla yapacağınız işten tutunda araba sürmek ,motor sürmek eğitimden çok ,kabiliyet ve zekaya bağlıdır ,eğitim derken (yunusların ve yarışçıların aldığı ileri sürüş tekniklerini kastetmiyorum)
    kısacası savunalanın aksine yüksek cc motora binmek vitessizden vitesliye geçmek kabiliyet + zeka düzeyi ile orantılıdır bunlara haiz olan kişiler her iki olayada daha çabuk adapte olur
    Ayrıca çocuklukta bisiklet ile çok fazla haşır neşir olan bir insan bu adapte olaylarında daha başarılı olur kanımca ben mobiletten 200 cc ye 200 cc den 600 e geçerken kimseden en ufak bir fikir alma ihtiyacı duymadım oturdum
    yaparmıyım yapamazmıyım ,kullanabilirmiyim kullanamazmıyım diye kendi yetenek ve tecrübelerimi etüd ettikten sonra kararlarımı uyguladım

Forumlarda bir çok topiklerde defalarca tartışılan şu cc yi kullanmadan bu cc ye binme ölürsün falan filanlarada katılmıyorum her yiğidin ayrı bir yoğurt yiğişi vardır ...
    Ben motorsiklet kazalarının en büyük nedeninin yüksek cc li makinalar yüzünden kaynaklandığını düşünmüyorum ,sürücüsünün sahip olduğu yukardaki bahsi geçen zeka + kabiliyet yeterliliğinden kaynaklandığını düşünüyorum
    Tabiki bahsettiğim şartlara haiz sahip insanlarda kaza yapabiliyor Yarışçılar ,eğitimciler bile
    Sınırları ve limitleri fazla zorlamadan bence viteslide kullanırsın 600 cc de
    Bu konuya yazı yazmışken hep düşündüğüm bir iki satırıda burada belirtmek isterim
    Gerek araba olsun gerek motorda şu gaz pedalına kitlenmemeyi gazı kesmesinide bilmeyi ,trafikte sürüş esnasında her an sağdan soldan karşıdan arkadan bir aracın ,bir insanın veya bir şeylerin aniden önünüze çıkabileceğini ,hiç aklımızdan çıkarmamalıyız ,kazalardan sonra dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmak diye bir madde vardır işin özü bu maddede gizlidir bence..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emre_yc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birakın makarayiii bana yardimci olunn lutfen
    Bak güzel kardeşim sattığın motor her ner kadar agresif bir motor olsa bile almak istediğin motorların yanında süt dökmüş kedi yavrusu bile az kalır. ben 200 cc lik endurodan F 650 ' ye geçtim kii ben 650 cc' lik motorum senin almak istediğin 600 cc' lik motorların yanında çok çok çoooook yavaş kalır. 40 hp. Senin alacağın motorlar 70 hp' nin üzerinde ve bildiğim kadarıyla runner 200 ler 21 hp. bu durumda yaklaşıl olarak 3,5 - 4 kat daha fazla bir kuvvete ve 2 kat daha fazla ağırlığa hükmetmek zorunda kalacaksın. Şimdi yine birileri yok yetenel yok ,cesaret falan diyip gaz verecekler ama o cesur ve çok yetenekleri arkadaşlarımızın çoğu maalesef ki artık aramızda yoklar. Onun için yapabiliyorsan en azından bir yıl boyunda daha küçük cc' li bir vitesli motor kullan ondan sonra al almak istediğin motorları.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600
    Ben ilk motorum olan 150zc' yi aldıktan 4ay (2000 Km.) sonra gsx-f 600 aldım. Öncesinde kuzenim sağolsun, iki kere toplamda yaklaşık 10 km. süren bir cbr 600-f tecrübem olmuştu. Diyebilirim ki scooterdan sonra hiçbir zorluk hissetmedim. İstiyorsan yaparsın.
    Hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. M.K.ATATÜRK
    Türkçemizin utanılacak birşeyi yok, ya sizin?

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorsikleti iyi kullanmanın ,kabiliyet + zeka birleşimi ile ilgili olduğunu düşünenlerdenim

kimi insan var 600 cc ye 10 senedir biniyormuş gibi başlar ve biner kimi insan var 10 sene mobylette biner ,düşe kalka sürer ..
    bu tamamen doğuştan gelen çeviklik ,kabiliyet zeka ile ilgili olduğu kanısındayım çevik,atik sportmen bir yapı ile geçirilmiş çocukluk ,büyüyünce de hayat tarzına yansımaktadır dolayısıyla yapacağınız işten tutunda araba sürmek ,motor sürmek eğitimden çok ,kabiliyet ve zekaya bağlıdır ,eğitim derken (yunusların ve yarışçıların aldığı ileri sürüş tekniklerini kastetmiyorum)
    kısacası savunalanın aksine yüksek cc motora binmek vitessizden vitesliye geçmek kabiliyet + zeka düzeyi ile orantılıdır bunlara haiz olan kişiler her iki olayada daha çabuk adapte olur
    Ayrıca çocuklukta bisiklet ile çok fazla haşır neşir olan bir insan bu adapte olaylarında daha başarılı olur kanımca ben mobiletten 200 cc ye 200 cc den 600 e geçerken kimseden en ufak bir fikir alma ihtiyacı duymadım oturdum
    yaparmıyım yapamazmıyım ,kullanabilirmiyim kullanamazmıyım diye kendi yetenek ve tecrübelerimi etüd ettikten sonra kararlarımı uyguladım

Forumlarda bir çok topiklerde defalarca tartışılan şu cc yi kullanmadan bu cc ye binme ölürsün falan filanlarada katılmıyorum her yiğidin ayrı bir yoğurt yiğişi vardır ...
    Ben motorsiklet kazalarının en büyük nedeninin yüksek cc li makinalar yüzünden kaynaklandığını düşünmüyorum ,sürücüsünün sahip olduğu yukardaki bahsi geçen zeka + kabiliyet yeterliliğinden kaynaklandığını düşünüyorum
    Tabiki bahsettiğim şartlara haiz sahip insanlarda kaza yapabiliyor Yarışçılar ,eğitimciler bile
    Sınırları ve limitleri fazla zorlamadan bence viteslide kullanırsın 600 cc de
    Bu konuya yazı yazmışken hep düşündüğüm bir iki satırıda burada belirtmek isterim
    Gerek araba olsun gerek motorda şu gaz pedalına kitlenmemeyi gazı kesmesinide bilmeyi ,trafikte sürüş esnasında her an sağdan soldan karşıdan arkadan bir aracın ,bir insanın veya bir şeylerin aniden önünüze çıkabileceğini ,hiç aklımızdan çıkarmamalıyız ,kazalardan sonra dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmak diye bir madde vardır işin özü bu maddede gizlidir bence..

Yazdıklarına % 100 katılıyorum ama burada bir milyondan fazla üyesi bir forumda fikirlerimizi paylaşıyoruz insanlarla. Bu nedenle, çok daha dikkatli ve herkezin aynı zeka + yetenek seviyesine sahip motosiklet kullanıcıları olduğunu kabul ederek yazmamak lazım. Yazdıkların kesinlikle çok doğru iyi biliyorum ki bırak motoru yıllardır araba kullandığı halde hala doğru düzgün direksiyonu tutamayan arkadaşlarım var ama, bu motosiklet işi iki tane tekerleği var o tekerlekleri yolda ilerletiyor olabilmek yetmiyor sadece.Biraz ön görü, cesaret, yetenek ve zeka istediği aşikar. Bu siteye üye olanlar IQ testinden geçirilerek alınmadığı için (sözüm meclisten dışarı) her renkten her cinsten insan var burada (kortejlerde ve gezilerde kaskını koluna takanlardan belli olduğu üzere) bu nedenle biz tanımadığımız motosiklet kullanımı konusunda yeteneğini bilmediğimiz insanlara (özelliklere gençlere) daha dikkatli cevaplar vermeliyiz. Yazdığımız şeylerin bizleri bağladığını unutmamalıyız. Özelliklede motosiklet olarak hayalini süsleyen model 600 RR gibi bir modelse.

Düşüncelerini paylaştığını için teşekkür ederim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarına % 100 katılıyorum ama burada bir milyondan fazla üyesi bir forumda fikirlerimizi paylaşıyoruz insanlarla. Bu nedenle, çok daha dikkatli ve herkezin aynı zeka + yetenek seviyesine sahip motosiklet kullanıcıları olduğunu kabul ederek yazmamak lazım. Yazdıkların kesinlikle çok doğru iyi biliyorum ki bırak motoru yıllardır araba kullandığı halde hala doğru düzgün direksiyonu tutamayan arkadaşlarım var ama, bu motosiklet işi iki tane tekerleği var o tekerlekleri yolda ilerletiyor olabilmek yetmiyor sadece.Biraz ön görü, cesaret, yetenek ve zeka istediği aşikar. Bu siteye üye olanlar IQ testinden geçirilerek alınmadığı için (sözüm meclisten dışarı) her renkten her cinsten insan var burada (kortejlerde ve gezilerde kaskını koluna takanlardan belli olduğu üzere) bu nedenle biz tanımadığımız motosiklet kullanımı konusunda yeteneğini bilmediğimiz insanlara (özelliklere gençlere) daha dikkatli cevaplar vermeliyiz. Yazdığımız şeylerin bizleri bağladığını unutmamalıyız. Özelliklede motosiklet olarak hayalini süsleyen model 600 RR gibi bir modelse.

Düşüncelerini paylaştığını için teşekkür ederim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Selamlar dikkat
    ederseniz konuyu 150 yi aşkın kişi okumuş ve ben bunları yazmama rağmen benim yazdıklarımı tenkit etme ,yanlıştır deme medeni cesaretini gösterecek pek kimse çıkmamış çıkarsa da burda medenice tartışırız..
    siz bile yazdıklarıma % 100 katıldığınızı belirtmenize rağmen ,bazı nedenlerden dolayı beni uyarma ihtiyacı duymuşsunuz ,sizin ne demek istediğinizi anlıyorum burası binlerce kişinin katıldığı bir forum olabilir genci ,yaşlısı akılsızı akıllısı kısacası her türlü kesimden buraya giriyor olabilirler bu benim düşüncelerimi değiştirmez ,ben yaşımın verdiği tecrübeler doğrultusunda aklımdan geçenleri yazdım guruplara katıldığımda yolda seyrettiğimde hep sessiz düşündüm bu düşünceler doğrultusunda doğal olarak kafamda bir çok şey oluştu ve bunları kısmı ve öz olarak yazdım yukarda detaylara insem sayfalar yetmez
    Ben katıldığım forumlarda takip ettiğim benim için bir şeyler ifade eden konularda yazılanları harfiyen takip eden ,anlamadığım veya anlaşılamayan yazıları defalarca okuyarak,yazan kişinin ne demek istediği anlamaya çalışırım ve kişinin ruhi durumu dahil yaşadığı kompleksleri sıkıntıları duygularını hissetmeye çalışırım ,üstün körü okumam ,farkım ve tarzım var yanıma bir paket cips vs.. alıp la adam ne yazmış ne diyo la bu hehehe hahaha huhhuu yapan hayatın her alanını geyik haline getirmiş ama ciddi bir ortamda tökezleyen tiplerden değilim ,bu yüzden konuyu açan arkadaşa yukardakileri yazdım anlarsa ne ala anlamazsa sivrisinek saz hikayesi ,en azından herkesin önünde çekinmeden korkmadan ,duygu ve düşüncelerimi yazdım ,ölürsün ,tabutunuda al ,sen şimdiden mezarını hazırlat gibi kolay geyiklere kaçmadım ,bir çoğunun bu gerçekleri düşünüpte yansıtmadığı olayları yazdım ben yukarıya ,siz tabirinizce buraya genç insanlarda giriyor,aklı kıt insanlarda girebilir demişsiniz ,beni anlamayan ,yazdıklarım bir şey ifade etmeyen giripte beni zaten kaale almayacak bunu biliyorum ıQ testine tabiki kimseyi tabi tutamayız ,ama IQ sü sağlam olmayanda binmesin motora ,herker motor kullanacak araba kullanacak veya uçak ,yat veya herhangi bir taşıt kullanacak diye metazori bir durummu var bu hayatta ,bırakın bir araç alet edevat kullanmayı uyürümesini koşmasını bilmeyen insanlar var hayatta eeee bu adam şimdi eline para geçip bir şeye sahip oluyorsa ne olucak bu işin sonu
    örnek adam bir şekilde çok para sahibi olmuş beni bağlamaz ama bu adam araba kullanmasını bilmeden hasbel kader gidip ehliyet alır sonrada bastırır parayı alır jeepi çıkar yollara yapar katliamını kim engel olabilir onun trafiğe çıkmasına ? adam öyle yada böyle almış ehliyetini hak kazanmış trafiğe çıkmaya ..
    Ben üstüne basa basa söylüyorum sadece motorsiklet değil ,herhangi bir aracı hakkı ile kullanmanın altında yatan gerçek alınan eğitim dışında insanın ihtiyacı olan diğer faktörler kabiliyet ve zekadır istediğin kadar eğitim al bunlardan yoksunsan yaşayacakların kaçınılmazdır ...
    İnşallah bir gün bir buluşmada bir toplantıda bir araya gelip sizle bu konular hakkında fikir alış verişinde bulunma imkanı olur da daha iyi anlatırız kendimizi..
    benim düşündüğüm ortak nokta şu
    Herkes heves eder güzel şeylere ,güzel imkanlara ama her şeyi yapmak ,layık ile yapmakta ne her insan mahsusu nede harcıdır
    o kadar kolay olsa idi bunlar, herkes bu gün pilot ,futbolcu, doktor veya arzu ettiği güzel şeylere sahip olurdu ...

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    dostum arkadaşlarının vitesli motorları varsa rica et biraz kullan ellerin ayakların alışsın. ama bikaç kez yapman gerekir bunu.

hatta öyleki müsade ederlerse korumalarını giy ve trafiğe çık... ama çok yoğun su gibi akan trafiğe değil. daha hafif trafikte vites düşürme anlık vites artırma için bunlar gerekli. kendi yaptıklarımı anlattım dostum inşallahyardımcı olmuşumdur

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Bazan 18 yaşında bir çocukda çıkıp 600RR çok güzel motosiklet alsam kullanabilirmiyim diye gelip soruyor , ama bazı arkadaşlarda yıllardır araba kullanmış belli bir yaşa gelmiş vites debriyaj mantığını arabadan bilen daha evel scooter yada 125cc ufak motosiklet kullanmış kişiler oluyor.Herkeze aynı cevap vermek yanlış olur.
    Ama bende vitesli ufak motosiklet kullanıp geçtim 600cc ye ve kullanmaya başladığım ilk bir iki gün keşke dragstar 650 alsaydımda buna binmeseydim dedim
    Al kullan ama birde bunun hakkını verme işi var onada daha seneler lazım.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler