Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rezaletin böylesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bugün ehliyet direksiyon sınavı yapılan yere gittim (B) sınıfı için hemen ilerisinde (A2)sınav alanı vardı neyse ben sürüşümü tamamladım direk (A2)sınav alanına gittim seyiretmek için.150cc sccoter ile sınav yapılıyodu millet yığılmış üst üste zemin kömüz tozu,mıcır,kum rarışımı biryer sıtandart olması için 8 duba lazımmış orda öğrendim prosödürü yerine getirmek için 8 dubayı dizmişler fakat duba aralarındaki mesefe iki buçuk metre sıtandartı beş metre olması gerekiyomuş bunuda orda öğrendim...

Şimdi gelelim tezatlıklara:

1)Sccoter ile vitesli motor arasında dağlar kadar fark var nasıl oluyorda sccoter sürenede vitesli sürenede (A2)verilebiliyor.
    2)prosödür diye tutturmuşlar neymiş 8 dubaymış olmazsa olmazmış.eyvalah 8 duba bişe demedik peki duba mesafeleri neden ayarlanmıyo.(alan yokmuş...bu arada sınav alanı motosiklet için ayrılan bölüm diye bir yer yok.kıyı köşe bir yere itmişler dandik bir zemin resmen crosluk bir yer yemin ederim)
    3)Sınava gelen öğrenciler gerek(B)olsun gerek(A2)olsunhepsi curcuna olmuş sınav alanı istila edilmiş nebir bant var nede sınav alanına saygı duyan bir kimse...
    SONUÇ:Gördüğümüz üzere motosiklete hiç ama hiç saygı duyulmuyo (nalet olsun)bide bu herifler bizi sınava tabi tutup sen geçtin sen kaldın diyen kişiler. şaşırdım kaldım resmen.
    (sınav alanında tanıdığım motosiklet tamircisi Hakan abiye denk geldim.herif pilot gibi sürücü yanlız komik olan ehliyeti yoktu herif sınava girmiş ehliyet için çok klas bir slolom yaparak parkuru tamamladı kıllık olsun diye tekrar yaptırdılar dubalara çarparak ayaklarını 5/6 defa yere koyarak parkuru bitirenlere resmen tebrik mesajı verdiler nerdeyse:D...birde yaklaşık (A2)için gelmiş 50 kişi içinde sadece bir tane bayan vardı...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Tamam bunlari biliyoruz isin ne yapilabilirini tartismak gerekli degilmi ?
    First Day Of My Life

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    ben de yarın giricem direksiyona. Adam bi de diyo geniş kasa bizim motor. Ağır motor bak. Ona gore rs151 i anlatıyo bana..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Demek her yerde tuhaflıklar var ancak bizim ki böyle rezalet te değildi. Dubalar arası mesafe belki 5 mt değildi ama kesin 4 mt vardı. Birkaç arkadaş ta "ben scooter kullanıyorum ama ehliyeti almak için vitesli motor öğrenmek zorunda kaldım" diye yakınmışlardı. Ve evet, dubaların arasından en azından adam akıllı geçmek gerekiyor. Onların tabirine göre artistlik yapanlara ehliyeti vermiyorlar. Bu her yerde böyle sanırım.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam bunlari biliyoruz isin ne yapilabilirini tartismak gerekli degilmi ?
    Tartışalım ozaman
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de yarın giricem direksiyona. Adam bi de diyo geniş kasa bizim motor. Ağır motor bak. Ona gore rs151 i anlatıyo bana..
    50 cc'ye göre ağır ve geniş olduğu doğru.

Bu sınav işinin üstüne birilkerinin gitmesi lazım. Uğur Dündar gibi bir gazeteci gizli kamerayla yanlışları tespit edecek ve TV' den Ey Devlet büyükleri, bu adamlar bu şekilde ehliyet alırsa ve kaza yaparlarsa sorumlusu onlarmı siz misiniz diye soracak. Ondan sonrada trafik canavarını durdurmak için alınan önlemlerin en babasının ihmal edildiği anlatılacak. Pist alanı yeterli değil. Sorular yeterli değil. Motor eğitimi verilmiyor. Sınav alanına kendi motoruyla gelen oluyor. Bir tur atana motor veriliyor. Kavrama, durma, slalom testleri yapılmıyor. Sadece alınan paraya bakılıyor. Tam bir üçüncü dünya ülkesi işi.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Tartışınca ne değişecek. Asıl işini yapması gerekenler, üzerine düşeni yapmazsa böyle olur.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    duba koyuyorlarsa iyiymiş.. benim zamanımda dubada yoktu.............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 125 RR
    ben geçen sene direksiyon sınavına gittiğimde bionikle giren vardı sınava
    cbr 125 RR :bounce:

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    aslında nekadar tartışırsak tartışalım nekadar konuşursak konuşalım hiç bir işe yaramaz.neden ?çünki bizim insanımızda ahlaki erezyon üst boyutlarda...

şöyle bir örnek verelim:şimdi trafikte ilerlerken binmiş olduğu bir aracın yankoltuğunda oturuyoruz orta şerittin seyir etmekteyiz ileride 30metreden daha az bir mesafede sağa bir sapak var bizde orta şeritdeyiz diyelim solumuzdan aracın biri sertbir şekilde sapağa girmek için hamle yaptı burda kesiyoruz şimdi???diyalog neolur sizce?(ulan hıyar onasıl bir sollama öyle hayvan öylemi geçilir bizimi öldüreceksinn tabi ilk önce DDIIIIITT derin bir korna...şimdi filmi başa alıp diğer aracın içine binelim trafikte seyir halindeyiz orta şeritten giden bir aracın solundan biraz gerisinden seyir ediyoruz hastanede bir yakınımız(eşimiz,çocuğumuz,annemiz v.s)kafamız dalgın sapağı geç farkediyoruz ve hamle yapıyoruz derin bir korna sesi suyuyoruz iş işten geçmiş tabiki söylenecek olanlar şu kardeşim görmedik sende uyuşuk uyuşuk ilerliyosun madem düz gidicen neişin var orta şeritte geç sola bas git hastamız var kafamız dalgın...

Yani görüldüğü üzere hoş görü yok herkes doğru yanlış peşinde herkez hakem olmuş bir vaziyette olmaz kerdeşim böyle ilk önce insan olmayı öğrenicez saygılı olmayı hoş görülü olmayı(allaha şükür motorcu arkadaşlarımızda bu sevginin varolduğu kanısındayım nerden mi gezilerdeki çekilen fotolarda ve altına yazılan açıklamalarda bir çiçeğin bile resmi çekilip hiç üşen meden o resim bu siteye taşınıyo yorumu yapılıyo nekadar güzel şeyler bunlar...
    sözün özü hoş görülü olmak lazım,dürüst olmak lazım...

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben girdiğim zaman da kuka vs. yoktu..verdiler altıma bir honda today iki pota arasında bir tur atıp geldim..hepsi bu..

Uğur dündar işi hakikatten düşünülebilir..çünkü gerçekten çok rezilce oluyor bu sınavlar..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nasıl otomatik vitesli araç kullanıcıları ve vitesli araç bullanıcıları aynı b ehliyetini alıyorlarsa scooter ve vitesli motor kullanıcılarıda aynı a2 ehliyetini alabiliyor bunun neresi rezalet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 PM ----------

diğer konularda haklısınız ama ona diyecek bişey yok
    Herkes Cennete Gitmek İstiyor Ama Kimse Ölmek İstemiyor :cat:

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı DarkNight35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl otomatik vitesli araç kullanıcıları ve vitesli araç bullanıcıları aynı b ehliyetini alıyorlarsa scooter ve vitesli motor kullanıcılarıda aynı a2 ehliyetini alabiliyor bunun neresi rezalet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 PM ----------

Şöyle açıklayim şimdi vitesli motor zor olan kabul edersek sccoter ona nazaran daha pratik ve kulanımı vitesliye oranla daha kolay burada mıtabıkmıyız?.
    şimdi ilk önce zor olanı öğrenelimki yani vitesliyi diğerini kullanmak zaten çocuk oyuncağı gelir ama sen tutup direk sccoterle adama ehliyet verirsen bu adam vitesliye geçince işler tamamen değişmiş olucak sürücümüz direk afrika ovalarındaki titrek gazeller gibi tir tir titricek.birkere motosiklet dediği zaman gerek sürüş olsun gerek örnekler olsun gerek kitaplar olsun hemen hemen %95 vitesli motorlar üzerine konuşulup yazılmıştır .illaki biz burda sccotere motosiklet değil demedik.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    tamam ya kızma sadece fikrimi söyledim sende haklısın
    Herkes Cennete Gitmek İstiyor Ama Kimse Ölmek İstemiyor :cat:

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial

aynen katılıyorum scooterlar için de a2 gerekiyosa sınava da scooterla girmenin mantıksızlığı nerde
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    tamam ya kızma sadece fikrimi söyledim sende haklısın
    Estağfurullah ne haddime asla kızmadım şurda arkadaşca konuşuyoruz herkez mantığındakileri söylüyor doğru veya yanlış aramıyorum fikrimi paylaşıyorum kırıcı olduysam özürdilerim ...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    e tamam işte, bozuk zeminde ve sıkışık alanda yaptıryolar ne güzel. ülkemin şehir içi yolları otobn mı sanki. sıkışık trafikte çukurlardan kaçmıyor muyuz çoğumuz??

ben bozuk misk ile inşaat hafriyat alanında 2 kilometre kullanmak zorunda kalmıştım. abartmıyorum HAFRİYAT alanı. her yerde tuğla ve biriket parçaları, molozlar vardı. zaten yeni yapılan toplu konutların ara sokaklarından birindeydik...

müteahhitliğe teşvik mi ediyorlardı da ben mi anlamadım yoks yav...
    bak işte, ışık yeni yeni parladı bende.... yaşassııııın :D
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler