Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herhangi bir motosiklet...

Motovento
    REKLAM ALANI
    philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Mektubuma başlarken, önce büyüklerim olan, otomobil, jeep, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonet, kamyon ve tır'ları saygıyla selamlarım.

Beni soracak olursanız pek iyiyim diyemeyeceğim. Aranızda telef olmadan yürümeye çalışıyorum, biliyorsunuz ben içinizdeki en küçük plakalı aracım. Alınır, satılırken sizler gibi vergimi öder, sizler gibi yıllık muayeneye giderim. bir hata yaparsam, sizler gibi plakama ceza gelir. yakıt ihtiyacımı sizler gibi aynı istasyonlardan alır, nedense sıramı beklerken hep arkamdaki çok tekerlekli araç tarafından sıradan çıkarılmaya çalışırım. yollarda sizlerden korka korka giderim. nihayetinde iki tekerlekli; denge sistemiyle giden küçücük bir aracım, üstümde taşıdığım insanları koruyan bir kabinim bile yok. beni tehlikeye sokup düşürürseniz, açıkta seyahat eden bu insanların canlarına yazık olur.

aslında hala bana yaptıklarınızda kasıt aramıyorum. beni tanımadığınızı düşünüyorum. ben, sizlerden çok farklı bir teknikle kullanılırım. bu farkı bilmediğiniz için, sizlere çok da kızamıyorum. bazen benden çok tekerlekli bir araç, bana yol verdiğinde, aramızda pozitif bir elektriklenme olur. beni tanıdığınızı ve sevdiğinizi hissederim. yoğun trafikte sizler çok teker üzerinde bekleme cezası aldığınızda, ben aranızdan sizler için üzülerek süzülür giderim. köprü ve otoyol gişelerinde yada feribot kuyruklarında bekleme zorunluluğum yoktur. çabuk ulaşıma çözüm olduğumdan geçiş iznim vardır. bütün bunlar olurken, size bir saygısızlığım yoksa, sizlerle hiç bir problemim de yoktur. o halde niçin çok tekerleklilerle, motosiklet arasında zaman zaman huzursuzluklar oluyor. ben kendi ülkemde ilkokulda okurken herkesin içtiği andı unuttuğuna bağlıyorum. andın bizi ilgilendiren bölümü aynen şöyleydi; "büyüklerimizi saymak, küçüklerimizi korumak". dünya genelinde de kaza istatitistiklerini incelediğimizde, benim kazalarımın çoğu, sizlerle birlikte oluyor. çok az bir bölümü de kendi hatamdan kaynaklanıyor. can kaybı ve hasara gelince de benim taşıdıklarım telef oluyor. tabii bütün bunlardan yakınırken, bizde hiç hata yok mu? elbette benim bazı arkadaşlarımın kusurlar var. örneğin, power amaçlı taktıkları ekstra egzostlarını, şehir içinde gecenin ilerleyen saatlerinde ses için kullanıyorlar. yine şehir içi trafiğinde slalom yapmak suretiyle, sizleri şaşırtıyorlar. köprü yada otoyol gişelerinden ücret ödemeden geçmeyi hüner zannediyorlar. imajımı zedeleyen bu gibi hareketler, sizler kadar, beni de rahatsız ediyor. lütfen bir kaç illegal hareketi, genele maletmeyin. benimle ilgilenirseniz, eminim ki seveceksiniz. belli mi olur, belki de makine parkınıza beni de ilave edeceksiniz. benimle dünyayı başka boyutta yaşayacak, bugüne kadar farketmediğiniz güzellikleri göreceksiniz.

Mektubuma son verirken bir gerçeği daha hatırlatmak istiyorum. makine parkının en pratik, en ekonomik ve en hızlı aracı benim ve ben sadece güler yüzlü, mutlu, özgür insanların tercihiyim.

Sevgilerimle. Herhangi bir motosiklet.

motosikletçi
    tolga büyüköner
    eylül 1998 motosiklet dünyası

Alıntıdır arkadaşlar...
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HayaBusa1340 RGsxr1100 turbo gsxr1100
    Çok iyi valla bu saatte okuya bilecegim en iyi mektuptu tesekkurler Paylaşım için..
    Suzilerimsiz Asla gsxr1100Turbo &Gsxr1100&HayaBusa1340R:cat:

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yüreğine sağlık
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Vaaaaaayyyy süpermiş
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    vay be.............................................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    sabah sabah çok ii geldi
    süper yazı sağol motorsiklet kardeş.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    güzel olmuş yazanın ellerine sizinde yüreğinize sağlık
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Son zamanlarda okuduğum en iyi mektup ( Kredi ekstara'larını okumaktan gına geldi artık. ) Yazanın eline sağlık güzel özetlemiş.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Eylul 1998 'den Eylul 2009 a hic bir sey degismemis.

Paylasim icin tesekkurler.
    First Day Of My Life

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    GüzeLmiş...
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Güzel yazıydı , yazanın ellerine yüreğine sağlık
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Eksisozluk te denk geldim bu yazıya.. Zaten efkar basmıştı iyice fena oldum..
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    Çok uzaklardan gelen ve sahibi herhangi bir motosiklet olan bu mektup biz motorsiklet kullanıcılarınında zaman zaman ihmal ettiği bazı kuralları ve tabiki otomobil kullanıcılarını düşündürmeye yetmiştir sanırım..
    Paylaşım için teşekkürler..

Motosikleti
    My Kawa..
    çok güzel bir paylaşımdı.. bizlerle paylaştığın için teşekkürler..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Prelude (Henüz 4 teker)
    Süper olmuş, herşeyi en kısa şekilde özetlemiş...

ghostrıder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    ıyı fena degıl

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Tam 9 yıl önce yazılmış bir metin. Hala değişen birşey olmamış. Üstelik o zamanki motosiklet sayısı belki şimdikinin onda biri kadardı.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    ben demedimmi baba içinde insan sevgisi olan birileri varsa o da motorculardır diye ahada ısbatı...very good
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    Gerçekten çok güzeL yazmış arkadaş... seninde eLLerine sağLık buLup bizLerLe payLaştığın için...

mektubun en güzeL cümLeside buydu =)
    "ben sadece güler yüzlü, mutlu, özgür insanların tercihiyim."
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler