Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisiklet kullanmadan motosiklet kullanan varmı? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kawam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bisiklete hala binemiyorum, üç yıldır motor kullanıyorum. Nasılmı öğrendim. Similatörde başladım, sonra mini scoter sonra chooper. Şimdi ise kawasaki er 5, bir kaç sene sonra hedefim BMW gs 650.
    "Bu yaşta motormu öğrenicen hemde bisiklete bile binemezken, ııh bisiklete binemeyen asla motora binemez" Bunlar bu alanda usta olduğunu söyleyenlerin sözleri.
    Bence hiç bir konuda kesin konuşmamak lazım. Şimdi verseler bisikleti gene binemem.
    Ha bu arada, terapist kardeşim, artık askerde dayak olayı kalmadı. Rahat ol. ))
    oooo sen çok şey kaçırmışın çocukken o zaman

-önce bisiklet aldırmak için ailene diretçen
    -sonra onları şart koştukları sınıfını geçicen
    -dört tekerlekli olarak bisiklet dünyasına adım atıcan
    -Yanlardaki tekerler yamuluncaya kadar sürücen
    -Bir büyüğünden yardım alarak iki teker öğrenmek için selenin altından tutturup sana tutuyormuş hissi verip bırakacak sonra braktığını görünce kendini yere atıcan
    -Diz ve dirseklerinde güzel anılar kalacak.
    -Sonras fantazi kısmı başlıyor kum tepelerine çıkmalar çamurdan geçmeler arka lastiğe pet şişe takmalar bunları zamanla yapıyorsun.

Birde bu similasyonu nerde ne zaman aldın adı ne bir bilgilendir.İlk defa duydum denge similasyonu.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -11-12 yaşlarında birinin araba kullanmaya başlaması ise hem kendine hemde etrafındakilere zararı var.

trafikte kullanıyorsa haklısın . onun dışında erken öğrenmenin zararı değil faydası olur .

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askere gidip te dayak yemedim diyen bide bisiklete binmeden motor kullandım diyen yalan söler hacı. (ne askere gittim ne motora bindim inşallah ikisinide yakın zamanda yapıcam)
    80/4 askerlik yaptım, Kütahyada Hava er eğitimde acemi eğitimi, diyarbakırda usta birliğimde tek bir fiske bile yemedim ama usta birliğinde dayak yiyen oldu. Ama ilginçtir normalde acemi birliğinde çok dayak olur. Ben hiç dayak yiyen görmedim. Sadece bir çavuşun askeri tokatladığını, O çavuşuda birliğin Tümgenarelinin bizzat dövdüğünü duymuştum. Birliğin generali kesinlikle dayağı yasaklamıştı. Acemi birliği ağır bir yaz kampı gibi, usta birliği ise yazıcı olduğumdan dolayı işleri yoğun devlet memuru gibi geçti.

Şu bilinmelidirki en azından Havacı birliklerde dayak olayı yok denilebilinir.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80/4 askerlik yaptım, Kütahyada Hava er eğitimde acemi eğitimi, diyarbakırda usta birliğimde tek bir fiske bile yemedim ama usta birliğinde dayak yiyen oldu. Ama ilginçtir normalde acemi birliğinde çok dayak olur. Ben hiç dayak yiyen görmedim. Sadece bir çavuşun askeri tokatladığını, O çavuşuda birliğin Tümgenarelinin bizzat dövdüğünü duymuştum. Birliğin generali kesinlikle dayağı yasaklamıştı. Acemi birliği ağır bir yaz kampı gibi, usta birliği ise yazıcı olduğumdan dolayı işleri yoğun devlet memuru gibi geçti.

Şu bilinmelidirki en azından Havacı birliklerde dayak olayı yok denilebilinir.
    Evet havacı birliklerinde dayak olmayabilir ama sizide uçaktan atıyorlardır belki
    Şaka bir yana konu nerelere geldi yahu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:58 PM ----------

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikte kullanıyorsa haklısın . onun dışında erken öğrenmenin zararı değil faydası olur .
    Şimdi bu yazından sonra sen de haklısın. Birde öyle bir hava estirdinki sanki seninle biri yarışa girse bisikleti, motoru arabası uçağı felan hertürlü alırsın anahtarını gibi hissediyorum. ama çok okuyan mı bilir, çok gezenmi gibi bir konuya geliyor konu.. sana sorarsak erken kalkan daha çok biliyor galiba

ama hayat tecrübelerle sabittir. İstisnalarda kaide-i bozabilir.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yauw sadece geyik olsun diye yazmıştım askere gidip dayak yemedim diyen yoktur falan die herkes kanıtlamaya çalışmış vardır ya böle klişeler onlara benzetmek istedim bide karımı hiç aldatmadım diyen yalan söylerde dicektim iyiki dememişim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu yazından sonra sen de haklısın. Birde öyle bir hava estirdinki sanki seninle biri yarışa girse bisikleti, motoru arabası uçağı felan hertürlü alırsın anahtarını gibi hissediyorum. ama çok okuyan mı bilir, çok gezenmi gibi bir konuya geliyor konu.. sana sorarsak erken kalkan daha çok biliyor galiba

ama hayat tecrübelerle sabittir. İstisnalarda kaide-i bozabilir.
    Estafurullah , benim öyle iddialarım yok . Genellikle de sakin kullanırım , hız yapmam , özellikle de şehir içinde . Dün akşam iş çıkışı 5 dakika arayla 2 kaza atlattım . İkisi de normalden birazcık hızlı olmam yüzündendi . 50 km ile 70 km hız arasında belki sayısal olarak çok fazla bir fark yok ama herhangi bir tehlike anında çok şey farkediyor . Reflekslerime güvenirim , panik olmam , bir kaç adım sonrasını düşünmeye çalışırım , bunların hepsini motosikletten önce bisiklet kullanmış olmama borçluyum .( hala da kullanırım )

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu arada 8 yaşında tamirhanede çalışmaya başlamıştım yaz tatiliydi ustam bana araba kullanmayı ögretmişti... trafik e çıkılmadıkça faydası var zararı yok... şu anda bu faydaları ben trafikte olduğumdan biliyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    geyik olmuş, bisiklet kullanmadan hız motoru 600 cc kullanan bile var.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    İşte en aşağı 15 senelik bir fotoğrafım. O zamanlar digital ft.makinası yoktu tarih yok yani.

İki teker sevdası böyle başladı Kocaeli ve civarında gezmediğim yer kalmadı. Sonra o zamanlar çalıştığım işyerindekiler aklıma girdi bisiklet kullanıyorsun artık motosiklete başla dediler ve bu bisikleti satarak motosiklete geçtim.

Denge olayına bisikletle başladığım için motosiklet kullanmak hiç zor gelmedi.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte en aşağı 15 senelik bir fotoğrafım. O zamanlar digital ft.makinası yoktu tarih yok yani.

İki teker sevdası böyle başladı Kocaeli ve civarında gezmediğim yer kalmadı. Sonra o zamanlar çalıştığım işyerindekiler aklıma girdi bisiklet kullanıyorsun artık motosiklete başla dediler ve bu bisikleti satarak motosiklete geçtim.

Denge olayına bisikletle başladığım için motosiklet kullanmak hiç zor gelmedi.
    Şimdi yaş kaç.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yaş 47 artık. HEY GİDİ GENÇLİK GİBİSİ VARMI?

Motosikleti
    Yaş 47 artık. HEY GİDİ GENÇLİK GİBİSİ VARMI?
    Abi kızları kesin takarmışsındır peşine hani.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kızları kesin takarmışsındır peşine hani.
    Orasını karıştırma...

O günler geride kaldı..

Motosikleti
    Orasını karıştırma...

O günler geride kaldı..
    İyi peki karıştırmıyorum ama böyle dediysen varmıştır kesin

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Mobylet öğrenmeden babamın vitesli makinesini yürütürdüm.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

V-JoKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh ahh bundan 7-8 sene öncesini hatırlıyorumda bisikletin arka tekerinin oraya pet şişe sıkıştırırdık aynı 2 zamanlı motorlar gibi ses çıkartırdı giderken

Bide Yokuş aşşağı dikerken varya Süper bir duygu

Motosikleti
    Kawasaki er 5
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooo sen çok şey kaçırmışın çocukken o zaman

-önce bisiklet aldırmak için ailene diretçen
    -sonra onları şart koştukları sınıfını geçicen
    -dört tekerlekli olarak bisiklet dünyasına adım atıcan
    -Yanlardaki tekerler yamuluncaya kadar sürücen
    -Bir büyüğünden yardım alarak iki teker öğrenmek için selenin altından tutturup sana tutuyormuş hissi verip bırakacak sonra braktığını görünce kendini yere atıcan
    -Diz ve dirseklerinde güzel anılar kalacak.
    -Sonras fantazi kısmı başlıyor kum tepelerine çıkmalar çamurdan geçmeler arka lastiğe pet şişe takmalar bunları zamanla yapıyorsun.

Birde bu similasyonu nerde ne zaman aldın adı ne bir bilgilendir.İlk defa duydum denge similasyonu.
    Çok şey kaçırdığımı biliyorum ama o zamanlar öyleydi. Kızlara bisikletmi olurmuş canım olayı...
    Ankarada atom karınca ya gittim. Öğrenmeye geldim. Nasıl yaparsın bilmem ama benim durum bu dedim. .Similasyon olayı onda vardı. Önce motorla ilgili bilgileri similasyonda verdi. Alıştırdı. Sonra scooter, cc yükselterekte motor. Aslında bana göre motor bisikletten daha kolay. Pedal medal napıcan ver gazı gitsin. Yeterki durmasını bil.

BankerBilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mash satıldı, yenisi daha sonra inşallah
    Araştırma yaparken burayı buldum, ben de bisikleti bilmeyenlerdenim, daha doğrusu bilmeyenlerdendim...

Nereden geldiyse bir motor sevdası geldi, bisiklet de almamışlar küçükken, onu da bilmiyoruz... Ben gittim motoru aldım ilkin mondial mash 150 scooter, dediler "e bisiklete binmeden dengeyi bulamazsın" dedim "yau olmaz öyle şey deneye deneye düşe kalka bulurum dengemi", ilk oturdum, gazı bi verdim sola düştüm, motor da bacağıma düştü Anaaaeeym dedim haklısınız gardaşlar bizim bisikleti yani aslında dengeyi öğrenmemiz lazım önce...

Etraftan sorsam bisiklet öğretmeye meraklı adam bulurum bi ton ama herkes "pedal çevir git" diyor ben küt diye yıkılıyorum yere dedim ki "bunun bir tekniği ar ama biz bilemiyoruz" o zaman asılacağız klavyeye, yurtdışında bu işin nasıl öğretildiğine dair bir çok video buldum ama benim pratik de yapmam lazım, araştırırken şunu buldum http://www.pendik.bel.tr/bpi.asp?caid=176&cid=11594 ve tabi şunu http://www.atillabisiklettakimi.com/...ticle/253.html

Adamlar tam da hayalimdeki yeri yapmışlar, Allah razı olsun emeği geçen herkesten... Atilla bisiklet takımının tüm üyeleri pırıl pırıl, hepsi çok ilgili...

2 gün önce kursa gittim, takım süper, teknik olarak anlattıkları benim gibi bir bisiklet fakirini bile ihya etti... Yeminle 15 dk. sürmedi tek başına pedal çevirmeye başlamam. Eğitimde 10-15 kişi vardı, herkes öğrendi... Herşeyi anlatıyorlar, nasıl fren sıkılır, nasıl dönülür, önümüzdeki hafta da vites tekniklerini gösterecekler, üstelik bunların hepsi ücretsiz... Toplamda 2 günde 1-1.5 saat bisiklet sürdüm, tabi daha acemiyim dönüş ve duruşlarda çok iyi değilim. Ama o aşkla eve geldim, bu sabah hektor'u aldım (hektor benim mash'in adı bu arada) sitenin içinde boş bir yerde yokuş aşağı motoru çalıştırmadan dengede 3-4 sefer gittim geldim. Yorulunca bıraktım... İlk seferinde yeri boylayan ben bisiklet sayesinde düşmeden gidebildim, tabi motor çalışmıyordu gaz vermedim, çekindim... Birkaz keç daha böyle gidip motoru açıp gaz fren ile deneme yapacağım...

Yani şu bisiklet işinin bana büyük faydası oldu vallahi, tekrar emeği geçen herkese teşekkür ederim...

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Bisiklet Ogrenmem tam kabustu. :(
    Arkadas gidon ve arka koltuktan tutuyordu.
    yas 15ti
    ben pedal basiyordum yanimda o vardi.
    derken hizlandi hizlandi
    dusmek istemiyorsan pedala bas dedi birakti
    o Korkuyla hem Dengeyi Sagladim hem pedala bastim hemde 10dakikada ogrendim

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Bisikletinin ön tekerinin somunlarını gevşetecek bir arkadaşın varsa eğer, teker yaptığında tekerin fırlayıp gittiğini ve toprağa çakılan çatalların hissettirdiklerini anlatmam tariflere sığmaz.. Ah be çocukluğum..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler