Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bellik kullanımı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Kısa süre içinde bellik alacağım.Ancak bellik montun içine mi giyilir , yoksa dışına mı ?

Eğer dışınaysa ninja kaplumbağa olmak hoşuma gider

Eğer içe giyiliyorsa soft bellik alacağım.Asıl amacım böbrekleri soğuktan korumak.İlerde sıkıntı çekmek istemiyorumda
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a şıkkı bellik montun içine giyilir
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ucuza kaliteli bellikler de bulunabiliyor

Motosikleti
    inşallah olacak
    aynen bu arada lucas abim yeni avatar yakışmış

Motosikleti
    o zaman feyizoğlundan soft held bellik alayım ben.diğerleri korumalı ama mont racing tipi olduğu için kasabilir

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    eğer asıl amacın böbreklerini korumak ise yün kuşak al onu kullan belliğe ne gerek var
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer asıl amacın böbreklerini korumak ise yün kuşak al onu kullan belliğe ne gerek var
    korse mi deniyor onlara ? hem ucuza hemde sıcak tutar güzel tavsiye

Motosikleti
    yok be abi daha gencim :D hem adamlar yapmış uğraşmış , aspirin varken koca karı ilacına ne gerek var ki he he ama tavsiye için teşekkürler.

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    motorun ne olursa olsun hem beldeki titreşimi azaltmak hemde olabilecek kazalara karşı bellik takmanın faydası vardır bence soft bellik alma ki aldıgın bellik düşünce darbeyi emsin
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

speirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bellik normal üzerime giydiğimiz elbise üzerine giyilir.

almak istediğin koruma buysa; bunu montunda hörgüç varsa almanı öneririm, eğer hörgüç yoksa full sırt koruma almanı öneririm

Biraz açıklayıcı bilgi;

Bellik yada sırt korumalar şekline göre 2 çeşittir. Kullanım amacına görede 2 çeşide ayrılır.

Giyme Şekline Göre;

1. Montun içine takılabiliyor. Bazı montların iç - sırt kısmında fermuarlar var ve oraya koruyucu ekipmanı takabiliyorsunuz.

2. Normal üzerimize giydiğimiz elbisenin üzerine giyilebilen sırt koruma. Tabiki korumanın üzerinede montumuzu giyiyoruz.

Kullanım Amacına Göre;

1. Boyundan başlayıp, kuyruk sokumuna kadar uzanan model. 6 ile 8 baklavadan oluşuyor.

Elbise üzerine giyilen sırt korumadır.

2. Bu modeli genellikle montunda koruyucu hörgüç olanlar tercih etmektedir. Montunda hörgücü olmayanlara tavsiye edilmez.

Motosikleti
    mz 301 etz
    dostum bellik montun içine giyilir ve bence mutlaka kullan bütün arkadaşlar motor kullanıcıları lütfen bu konulara dikkat edelim ilk başta kask mutlaka kullanalım hem sağlığımız açısından hem kaza esnasındaki faydaları bakımından
    ayrıca sadece motora binmekle olmuyor gerekli bütün techisatlarıda mümkün olduğunca temin edip kullanalım alıpta bir kenara koyanlarda var bu malzemeler süs olsun die üretilmiyor motorsiklet kullanırken temin edebileçeğimiz ve bizleri kazalarda az hasarla kurtarabilecek herşeyi takın takıştırın kendinize iyi seyirler...
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    bellik montun içine giyilir ama mont içine giyilecek diye ille de soft olması gerekmez. arkadaşların dediği gibi eğer soft bellik olacaksa o işi korse de yapar. amaç soğuktan korunmaksa bunun ihtiyarlığı gençliği olmaz. ama bana sorarsan mont içine de olsa hard belliklerden al. onlar tek parça değil zaten, bir kaç parçanın birbirine geçmesi şeklinde olduğu için belin şekline göre hareket ediyor, dolayısıyla elbiseyle de rahatsız etmeyecektir.

Motosikleti
    peki herkese teşekkür ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Bellik

Yanlış kelime kullanılması sorunun yanlış anlaşılmasına sebeb oluyor."Tubeless"
    lastiklere "Dubleks" dediğimiz gibi orijinal adı "Kidney Protector" yani "Böbrek koruyucu" olan aparata da bellik diyoruz.İnsanoğlunun darbe aldığında en çok canını yakan bölgelerin başında böbreklerimizin olduğu kısım gelir.

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Korseyi kümüseme, kocakarı işi dediğin şey böbreklerini soğuktan ve bir nebze de olsa sarsıntıdan korur onun üzerine de normal belliğini takarsın montun içine giyersin olay budur ki biz böyle yapıyoruz Hee göbek varsa montun dışına da takabilirsin tabi

Motosikleti
    evet evet bellik alacağım.gerekli bir şey olduğuna karar verdim.hem ybr city oturuş pozisyonunuda dengeleyecektir.

ama ben beyaz kuşak sarmak istemiyorum.adamlar bu iş için yatırım yapıyor bilmem ne .. sonuçta 1 kere alınacak bir şey.o yüzden "böbrek koruyucu" alacağım.

hepinize teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    r6
    bellik almayı düşünüyordum softu hardı korsesi derken kafam çorba oldu.ss kullanıyorum yazlık bi montum var sırt tarafı,kol ve omuzz kısmında koruma var.genelde kot giyerim ,kıyafetin içine giyilenmi yada ne tür ,tarz birşey almam lazım yardımcı olurmusunuz

Şenonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    vallahi lazım lazım alalım belli en güzel örnek hergün karşımda babam gençken üstünde sadece gömlekle bağrı açık motora binerlermiş tabi ozamanın havası altında 350 jawa kızlara hava atıcaklar diye ama o havanın acısını işte şimdi çıkartıyorlar azıcık rüzgarda otursun beline soğuk çarpsın hemen beli ağrıyo böbreklerine sancı giriyor
    Bahadır Şenonar A rh(+)
    Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,bir kaynaktan okumuştum;yazın 40 derece sıcakta motorla seyahat etsek bile,böbreklerimiz üşürmüş.o yüzden 1 taşla 2 kuş vurmak için,hem belimizi olabilecek darbelere karşı korumak için,hemde böbreklerimizi korumak için mutlaka bellik takmalıyız.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    kim ne yapıyor ben anlamam, ben içime korse giyiniyorum, üzerine elbisemi onun üstüne bellik takıyorum ve onunda üstüne montumu giyiniyorum,
    korse giymek için yaşlılığı beklemem çünkü korse yaşlanınca giyinmek için değil gençken böbreği üşütmemek yaşlanınca acısını çekmemek için, bellik ise mutlaka kimse kaza yapma ihtimalini düşünmez zaten kimse kaza yapacağım diye yola çıkmaz dikkat ederseniz adı üzerinde (kaza) bu ve sorgularsanız kaza yapan insanlar ayda yılda bir kez kaza yaparlar tam yaparlar sonra keşke derler, aman aman arkadaşlar keşke dememek için mutlaka tedbirimizi alalım çünkü daha gidilecek çok yolumuz var...
    saygılarımla, rüzgarınız bol olsun...
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler