Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

vitesli racing motor nasıl kullanılır

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar öncelikle selamlar ilk olarak şunu soliyim hiç vitesli motor kullanmadım ama otomatik kullandım mondial 150 zat kullandım şimdi racing motora geçmek istiyorum hyosung gt 250 r yada yamaha yzf r125 almak istiyorum küçük motor oldukları için yada direk 600 lük motor kullanabilirmiyim bana biraz anlatırmısınız nasıl kullanılıyo şu velet debriyaj fren vs vs
    şimdiden teşekkürler arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bendede 150 zat var ve hiç vitesli kullanmadım ama mantık araba gibiymiş(: .zamanla araba gibi refleks haline gelir heral
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    aslında basit tabiki öğrenene kadar

buraya konu açmadan önce keşke sitede teknik kısımlarda biraz dolaşsaydın çok şey bulurdun zaten bize sormana gerek kalmadan hiç olmadı google'a bile motosiklet nasıl kullanılır gibilerinden yazsan çıkardı karşına...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada teoride öğrenirsin pratikte nasıl uygulayacaksın...
    bence en doğrusu bi motosiklet dersine girmen ..hoca nezaretinde en doğrusunu öğrenirsin.gerisi yalan...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    önce egıtım sonra motor sonra pratik yap zamanla ögrenırsın benım gıbı:D

Honda güveli sürüş eğitimi 1 'i al bence
    Hem nasıl kullanabileceğini bir uzmandan öğrenirsin hem de başlarken öğrenmen gerekenleri çok iyi öğrenirsin

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    "at, binenin; kılıç, kuşananın" demiş atalarımız
    motor sürmek forumdan öğrenilmez, burda olsa olsa yol gösterilir veyahut tavsiye verilir
    ayrıca yamaha r125 ile hyosung gt 250r aynı kategoride motorlar değil

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Basittir.. öğrenmek 1 haftanı almaz tabi kendini idare edecek kadar..Daha düzgün öğrenmek istersen bi sürücü kursu sana yardımcı olacaktır..

Bende 2 senedir kullanıyorum zamanla alışıosun sol ayak kendi değiştiriyo vitesi..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Bu konuyu bende merak ediyorum ehliyet alırken 150 cc lik vitesli bir motosikletle aldım herhangi bir sıkıntı olmadı ama trafikte işler değişiyor

tabi 3 senedir mondial 151 Rs kullanıyorum ama asıl düşündüren 600 cc lik bir motosiklet gerek ağırlığı gerekse yüksek beygirde olması

nedeniyle otomatik vitesten direk 600 cc liğe geçmek doğru olurmu kullanan arkadaşların tavsiyelerinden faydalanmak isterim

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Justice26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu bende merak ediyorum ehliyet alırken 150 cc lik vitesli bir motosikletle aldım herhangi bir sıkıntı olmadı ama trafikte işler değişiyor

tabi 3 senedir mondial 151 Rs kullanıyorum ama asıl düşündüren 600 cc lik bir motosiklet gerek ağırlığı gerekse yüksek beygirde olması

nedeniyle otomatik vitesten direk 600 cc liğe geçmek doğru olurmu kullanan arkadaşların tavsiyelerinden faydalanmak isterim
    3 senedir yürümeyi öğreniyordun, şimdi direk 100 metre yarışlarına girer misin?

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 senedir yürümeyi öğreniyordun, şimdi direk 100 metre yarışlarına girer misin?
    3 yıldır 151 rs yi kastettim 24 yıldır iki teker üzerindeyim 11 yıldır 4 teker

üzerindeyim edebi msjlar yerine artılarını yada eksilerini yazarsan daha

açıklayıcı olur faydalı olursun arkadaşım

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Justice26 adlı üyeden alıntı
    3 senedir mondial 151 Rs kullanıyorum, otomatik vitesten direk 600 cc liğe geçmek doğru olurmu
    demişsin
    Alıntı Justice26 adlı üyeden alıntı
    24 yıldır iki teker üzerindeyim
    diyorsun
    burada bir tutarsızlık var

diyorum ki derdini daha açıklayıcı anlatırsan, daha fazla fayda bulursun arkadaşım

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Benim aşırı bir bilgim yok yaklaşık 1 hafta 10 gündür vitesli motosiklet kullanıyorum daha önce java falan kullanmıştım ama bu şekilde değil tabi yaklaşık 400 km yaptım daha yeni alıştığımı farkettim bugün yokuşta falan sorun olmadan rahat kaldırdım bu biraz kabiliyet işi eğer motorlu araçlara biraz kabiliyetiniz varsa fazla sorun yaşamazsınız ben motorlu taşıtlara karşı inanılmaz ilgiliyim as950 sinden o303 otobüsüne kadar birçok araç kullandım hiç birini kalkışta istop ettirmedim ama motrda yaşadım bunu biraz zaman istiyor sabırla alışmak gerekiyor forumu araştırmıştım ilk üye olduğumda orda çok güzel bilgiler var arkadaşlar mesela faydalı bilgiler konusuna göz gezdirilmesi gerekiyor orda şey yazıyor ışıklarda dururken bile kavrama noktasına moturu alıp bırakın sürekli faydası oluyor bu tarz egzersizlerin ama aynı araba gibi şimdi nasıl yıllarca araba kullanan biri arabayı kaldırırken kavrama noktasına kadar çeker ayağını orda kalır ve bu reflekstir bilinçsiz yaparsın motordada aynısı oluyor pek sıkıntı çekmessiniz. uzun lafın kısası faydalı bilgileri bi okuyun arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:40 PM ----------

demişsin

diyorsun

diyorum ki derdini daha açıklayıcı anlatırsan, daha fazla fayda bulursun arkadaşım
    3 yıldır 2 teker üzerinde değilim 3 yıldır mondial 151 Rs kullanıyorum yazdım

küçük cc ler dahil 24 yıldır 2 teker kullanıyorum anladın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:40 PM ----------

3 yıldır 2 teker üzerinde değilim 3 yıldır mondial 151 Rs kullanıyorum yazdım

küçük cc ler dahil 24 yıldır 2 teker kullanıyorum anladın
    yalnız kardeş 24 yıldır bu iştesin...hala 600cc makinenin nasıl bir artısı eksisi var bilmiyorsan

bence motor işini bırak sen......senin için hayırlısı bu olur...

Motosikleti
    Ducati 797
    tavsiye işi kişiden kişiye değişir
    bu, senin mekanik yeteneklerin, kavrama kabiliyetin ve limitlerinle alakalı bir mevzudur bunu forumdan okuduklarımızla anlamanın yolu yok
    süpersportlardan bahsedersek: bunun en güçsüzü (600cc) 1. viteste 120-130 (1000cc lerde 150-160) kmh gibi süratleri görebilen 0 dan 100 e 5 saniye ve altı değerlerde hızlanabilen ve son sürati 250 kmh üstü motorlar.
    kendi adıma kimseye süpersporta bin diye tavsiye yapamam çünkü benim limitlerimi aşıyor bu makinalar.
    binenlerin kaçta kaçının limitleri bunlara yeterlidir? o ayrı tartışma konusu
    olayı, heves, özenti, hava atma gibi kavramlardan soyutlayıp, hakkaten bu işi yapabilirmiyim sorusuyla aklı selim bir şekilde değerlendirmekte fayda var.
    bunun yolu da denemekten geçer

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    tigermbz haklısın ben eksik yazmışım 600lük bir makinayla yani bir supersportla alakalı değildir benim yazdıklarım vitesli motor olarak değerlendirdim benim onlarla alakalı hiç tecrübem yok artçı olarak bile. uzaktan severim kendilerini

demişsin

diyorsun

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız kardeş 24 yıldır bu iştesin...hala 600cc makinenin nasıl bir artısı eksisi var bilmiyorsan

bence motor işini bırak sen......senin için hayırlısı bu olur...
    Yeni bi araç alırken araba olsun motosiklet olsun güvenlik unsurunu kullanım rahatlığını yakıtnı her markanın her modelin piyasa araştırmasını yapmıyormusun bir bilene danışmıyormusun bunlar yapılmadığı için trafikte ölümler ayyuka çıkıyor zaten. Kalite lazım biraz kültür saygı meselesi kendini yetiştirme meselesi. Öle sen bu işi bıraklarla olmuyor bence senin bana bir artın olmayacaksa sen bu forum konusunda yazmayı bırakta tecrübe edenleri okuyalım.

Yeni bi araç alırken araba olsun motosiklet olsun güvenlik unsurunu kullanım rahatlığını yakıtnı her markanın her modelin piyasa araştırmasını yapmıyormusun bir bilene danışmıyormusun bunlar yapılmadığı için trafikte ölümler ayyuka çıkıyor zaten. Kalite lazım biraz kültür saygı meselesi kendini yetiştirme meselesi. Öle sen bu işi bıraklarla olmuyor bence senin bana bir artın olmayacaksa sen bu forum konusunda yazmayı bırakta tecrübe edenleri okuyalım.
    hayır ben sana tecrübe al ver bişey demedimde 24 senede almamışsan o tecrübeyi..bundan sonrada alamazsın onu dedim sadece....
    anlatabildimmi........

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlatmakla öğrenilyorsa biri bana F-16 kullanmayı öğretsin
    Zor bişey değil en fazla 1 gününü alır.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler