Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zam,Zam,Zam

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Değerli Arkadaşlar,
    Az önce Salcano 150-T4 maxi scooter'imin trafik sigortasını yeniledim ve "Kümesteki Kaz"
    travmasına yakalandım.Bu nasıl hesap anlayamadım.Geçen yıl 1.035.000,00 (Bir milyon otuz beş bin)toplam teminat miktarı için 47,04 (kırkyedi lira dörtr kuruş) ödemişiz.Haberlere göre 1 ocak 2009 itibarıyla teminat miktarlarının %20 artışı kararlaştırılmış.Amaaaa,ödenecek yeni prim bu kadar artmıyor.Tam %115 artışla 100,80 (yüz lira seksen kuruş) oluyor.Motorsiklerin Risk yüksekliği gibi bir ifadeye sığınılıyor gibi.
    İyide bu sigorta trafikte karşı tarafa verilecek zararlar için.Sanki motorsikletler hep diğer araçlara,kişilere çarpıp zarar veriyorlar.Bu zamana kadar hep tersi oldu,oluyor.Yani mağdur olan bizleriz ama bizden alınan prim yükseltiliyor.Bayram ertesi daha derin incelemeye çalışacağım.Maliye Bakanlığı'nda yakını olan kardeşlerimiz bir şey öğrenebilirlermi acaba?
    Herkese mutlu,umutlu Ramazan Bayramı dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Zam

Güncelleme

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mustafa abi acentenin işgüzarlığı olmasın?

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Bu linkte daha değişik yazılmış cc ye göre sigorta değerlerimi oluyor nasıldır aydınlatıcı bilgi verebilecek arkadaşlar varmı?
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...sigortasi.html

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

trafik sigortası

Sularseller kardeşimizin verdiği linkteki bilgilere göre artık trafik sigortası yaptırmak için değişik şirketlerden fiyat sormamız gerekecek.Duruma göre Sayın
    Maliyemiz bizi sigorta şirketlerinin önüne atmış.Çok zarar ettiler herhalde.Bir nevi özelleştirme yapılmış.Bir kere daha anlaşılıyorki motorlu aracın varsa KÜMESTESİN.
    Hepimize geçmiş olsun.

Motosikleti
    Nexus 500
    Mustafa abi ismim Hasan bende bilmiyordum öğrenmiş oldum faydalı bir baslık açtığın için teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Konuyu sürekli güncel tutup herkesin okuması sağlanmalı.

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    NX4 FALCON
    ÖNEMLİ BİR HABER.. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER..
    NX4

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar,
    Az önce Salcano 150-T4 maxi scooter'imin trafik sigortasını yeniledim ve "Kümesteki Kaz"
    travmasına yakalandım.Bu nasıl hesap anlayamadım.Geçen yıl 1.035.000,00 (Bir milyon otuz beş bin)toplam teminat miktarı için 47,04 (kırkyedi lira dörtr kuruş) ödemişiz.Haberlere göre 1 ocak 2009 itibarıyla teminat miktarlarının %20 artışı kararlaştırılmış.Amaaaa,ödenecek yeni prim bu kadar artmıyor.Tam %115 artışla 100,80 (yüz lira seksen kuruş) oluyor.Motorsiklerin Risk yüksekliği gibi bir ifadeye sığınılıyor gibi.
    İyide bu sigorta trafikte karşı tarafa verilecek zararlar için.Sanki motorsikletler hep diğer araçlara,kişilere çarpıp zarar veriyorlar.Bu zamana kadar hep tersi oldu,oluyor.Yani mağdur olan bizleriz ama bizden alınan prim yükseltiliyor.Bayram ertesi daha derin incelemeye çalışacağım.Maliye Bakanlığı'nda yakını olan kardeşlerimiz bir şey öğrenebilirlermi acaba?
    Herkese mutlu,umutlu Ramazan Bayramı dilerim.
    güneş sigortamı başak sigortamı ? yaptırdınız bende bir ay önce motosiklet aldım güneş sigorta kestirdim arkadaşım acente aldı dedim ona yaptırayım 130 tl sonra dedim bu kadar olmaz 40-50 arası olması lazım teyzemin kızı axa da onu aradım 43 tl dedi diğerini iptal ettirdim axa dan yaptırdım bazı firmalar motosikletleri riskli gördüğü için sigorta yapmak istemiyor ama yapmıyorumda demiyor fiyatı fahiş çekiyorlar gelme bana yaptırma anlamına getiriyorlar bence bir axa acentesinden fiyat almanızı öneririm hayırlı bayramlar

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    valla sigortacılar cok para alıyo tanıdıkları değilsen yakıyolar acımıyolar bende mondial 151 rs var geçen sene ruhsatı çıkartırken yaptırdım sigortasını 28 tl aldılar bu yıl 10 eyluldemı ne sıgorta yaptırmaya gittim aynı yere söyledim geçen sene burda yaptırdım diye kaça yaptırdın dediler 28 tl dedim biz yapıyoz ama 40 tl yapıyoz ve (örnek ilerde sigortacı ahmet var ona git selamımızı söyle ve didem abla gönderdi de ) dediler gittim dedikleri sigortacıya 26 tl ye yaptılar

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceden aşağı yukarı aynıydı tüm sigorta şirketlerinin fiyatları, şimdi kime ne tuttururlarsa.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Nexus 500
    Ankara Sigorta 35.70 TL Bilginize.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ben de 1 Eylül'de scooter'ımın trafik sigortasını bir sigorta acentesi arkadaşıma 42 liradan yaptırdım.

Geçen sene 140 liradan arabamızın sigortasını yaptırmıştım ki bu sene 180 küsür lira ödedim. Kesinlikle can sıkan farklar var önceki yıla göre. Sinek küçük mide bulandırır.

Motorumun yıllık vergisinin 1 dönem tutarı 30 lira. Temmuz'da 30 lira vergi ödedim,Ağustos sonunda ise 42 lira trafik sigortası ödedim.

Aynı dönemde cebimden çıkan trafik sigorta bedeli daha fazla anlayacağınız.

Ha birde unutmadan;

42 liranın içinde %20 hasarsızlık indirimi vs. varmış. Allah'tan indirim var!

Sigortacı arkadaşımın dediğine göre herkesin kaza tespit tutanağını kendisinin tutması ve bununla birlikte suistimallerin olması sigorta şirketlerinin cebinden epey para çıkmasına sebep olmuş. Bir bakıma onun yansıması bu prim zamları dedi. Ne kadar gerçekçi bilemem.

Önceden fazla soruşturmadan trafik sigortası yaptırırken,şimdi kesinlikle rastgele bir yerde trafik sigortası yaptırmayacağım.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler