Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor temizleme önerisi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Motorumu yıkıyordum.Dükkanın yanında bir eczacı abimiz var , onun oğlu geldi.Daha öncede intruder 800 vardı onlarda.her gün uğraşamazsın böyle cam sili al öyle sil dedi.nasılsa bir depo var dedi.çok çamur olunca yıkarsın dedi.

siyah olduğu için çok çabuk toz tutuyor.bu yüzden sürekli silmek gerekiyor .. siz ne diyorsunuz cam sil işine ?
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    benimki de siyah ybr. ben de hortum çekip hafifçe bi ıslatıp öle siliyorum.
    toz tutuyosa bi örtü bul. bizim oralar bayır dağ taş belediye uğramıyo. o yüzden yollar bildiğin toprak. motor çamur içinde kalıyo sonra çıkmıyo. motor arasına deresine girmiş çamur. benim sorunum o yoksa öle toz almaya ne var?

bence ıslamadan kuru bezle arasıra temizle hafta bir iyici bi bastan sona yıkarsan motor devamlı parlak gorunur

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    böle yumuşak bi bezle hafif nemlendirip silsen süper olur. ben o bezden bulamadım. gitti. yıkamacılarda oluyo havlu gibi ama daha yumuşak diğerleri çok çizer.

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı hao_asakura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böle yumuşak bi bezle hafif nemlendirip silsen süper olur. ben o bezden bulamadım. gitti. yıkamacılarda oluyo havlu gibi ama daha yumuşak diğerleri çok çizer.
    Bezin adı "mikrofiber" BIM marketlerde 3tl'ye temin edebilirsiniz, sakın ha gidip büyük marketlere 15-20tl bayılmayın aklınızda olsun

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    biliyom ben mikrofiberi ama o değil. onun biraz daha adisi. daha kalın iplikli

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    bende silme bezi falan var.kipadan aldım.bayağı yumuşak dediğin gibi havlu misali.araba yıkamak için.

motoru sürekli brandalı tutuyorum zaten o sorun değilde normal giderkende tozlanıyor anasını satiyim :D

asıl sorduğum CAM-SİL ? motora zarar verir mi ?
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    magsonVE
    Ben komple her ay pasta cila (polish) yapiyorum özel siyah için tasarlanmis pasta cila var onu vurdugun an motorun üstü korumali katman gibi koruyor , çok parliyor toz tutmuyor yagmur ise kayip akiyor . damla izleri hiç olmuyor. gerçekten çamur yapismis olsa bile çok kolay basit su ile hemen dükülüyor..
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bence olur. bence sen camsil şişesinin içine 2 tane al. birine sadece su diğerine şampuanlı su koy. ilk önce birini sık sonra diğerini sonra sil

Pasta cila boyanın bir alt katmanına iniyor diye biliyorum.Bu da zamanla motorun boyasına zarar vermezmi?

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bencede yeni motora cila yapmak zararlı diye biliyorum. renk kaybolmadan cila gereksiz.

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    en güzeli badem yağı...yıkayıp kuruladıktan sonra arkadaşımın ybr ye uyguladık....
    o kadar parlak duruyor ki satılık mı diye soranlar oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler