Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 100 KH - UHK Modifiye + Performans Destek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sabırr :)
    Degerli arkadaşlar öncelikler merhabalar .

Ben motor alma arifesindeyim sizlerinde fikirlerine danışmak istiyorum.
    Öncelikler Mondial 100 KH Alıcam fiyatı gayet uygun ve aynı zamanda motoru babamda kullanacagı için onada kolaylık olmak için bu tür bi motor seçtik.

Öncelikle : Motorun performansını artırmak için ne yapmam lazım .Hız konusunda denklerinden önde olmalı ben burdayım demeli.Fiyat ve masraf o kadar önemli degil alınacak parçaların.

2. Olarak : Dış modifiye olarak kafamdan geçenler cok ses cıkarmayan abartı olmayan fakat kulaga hoş gelen bi egsoz.

-Lastikleri degiştirmeyi düşünüyorum.

-Ön Arka Lambaları degiştirmeyi düşünüyorum.

-Lastiklerin yanına fosforlu yanak düşünüyorum . [ Olurmu Bilmem Tabi ]

-Sizinde bana Önerebilceginiz Tawsiyelerinizi bekliyorum.
    Bu Saydıgım parçaların marka olarak iyileri yada kullanıp memnun kaldıklarınızı paylaşırsanız sewinirim.

İyi Forumlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:53 PM ----------

Yokmu Aranızda Mondiali Olupda Motorla Yada Motorun Dış Görüntüsünde Degişiklik Yapan
    [COLOR="DarkSlateBlue"]Turn Up The VoLume .. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    walla para sorun deilsee bence honda innova al farkın olsun motor ben burdayım desin performans modifiyesinede gerek kalmazz. ama illa mondial olucak diosann pek bi fark yapamazsın dış modifiye yaparsınn oonuda zevkine göre takıll
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede motor u değiştirmek daha mantıklı illede cub kullancam diyorisen bence bi innova125 al

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    innova yada kymco nun cup modelini düşünebilirsin
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    YAMAHA YBR S£D£FL! ߣyAZ ;)
    kardeş mil jant , lastiklere beyaz yanak üzerindeki yapıştırmaları çıkart koltuğa motorunla aynı renk kılıf tak , mümkün olduğunca düşürt, beyaz fark tak koltuğun altınada zevkine göre neon lamba takdırırsın bunların hepsini yaparsan afet-ül dewran olur;) ve egzost u söylemiyorum bile ;)

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla para sorun deilsee bence honda innova al farkın olsun motor ben burdayım desin performans modifiyesinede gerek kalmazz. ama illa mondial olucak diosann pek bi fark yapamazsın dış modifiye yaparsınn oonuda zevkine göre takıll
    güzel öğüt veriyosun da ah bide TÜRKÇE yazsan
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Regal raptor DD250E-9
    Arkadaşım mümkünse cinden kaçın bendede regal raptor var yeni aldım, şeytan kulağına kurşun daha sorun çıkarmadı çinlilerin içinde en iyisi olduğunu duydum regalin ama mondial falan işe yaramaz dediler almadım gerisi sana kalmış

Motosikleti
    Arkadaşlar Durum Sundan İbaret Motoru Babam Alıcak Bana Bi Newi Hediye Hesabı Ben Sadece Kullanıcam . O Yüzden Motorunla Oynamak İstiyorum Bazıı Forumlarda Gördüm Bi Kaç Bişeyler Yap Diyen Var Ama Acıkcası Bu Foruma Güvendigim Ve Online Sayısı Yüksek Oldugu İçin Sizin Bilgilerinize İhtiyaç Duydum.

Dış Görünüş + Motor Üstünde Rahat Rahat Oynama Yapabilicek Kadar Param Mewcut Yani..
    Ama Bu Oynamaları Sadece Mondial Üstünde Yapabilme Lüksüne Sahibim.
    O Yüzden Mondial Diye Sölüyorum

Biraz Elite Bir Şey Olsun İstiyorum . Motor Gücü Olarakda Diger Mondiallerden Farkı Olsun Ben Burdayım Desin İstiyorum . Anlayışınız İçin Cok Teşekkür Ederim.
    İyi Forumlar Şimdiden Her Şey İçin Teşekkürler ...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    o motora fazla kasma gidipte yazılar yapıştırıp apachi işi bişeyler yapma aynaları çıkartma sök bütün grenajlarını yani plastik parçalarını ne renkse motorun adam gibi boya attır madem paran var nikelanjlı aynalardan al tak öle arka tarafa neon vs bağlama pavyon gibi oluyor. 100cc bu egzozu açtırsan nolur açtırmasan nolur fazla benzin sarfiyatı ve insanları rahatsız etmekten başka bişey olmaz.
    sana en güzel modifiye o motorun bakımlarını yap temiz kullan çoğu mondiden bi farkın olur...

arkadasım modifiye bana biraz kotu geliyor 100cclik motora ne modifiyesi haddi hesabını aşar mondial cin malı falan ama cubların geneli saglam al motoru sakin kullan arkana bakmassın tabi honda alsan daha iyi ama sanırım bütçen kısıtlı oldugundan mondial işini gorebilir

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    ayrıca iş motoru almakla bitmiyor bunun ehliyeti var kaskı var montu var vs...
    paranı bu yönde değerlendir bırak modifiye işlerini

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Alıntı flyisfree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş mil jant , lastiklere beyaz yanak üzerindeki yapıştırmaları çıkart koltuğa motorunla aynı renk kılıf tak , mümkün olduğunca düşürt, beyaz fark tak koltuğun altınada zevkine göre neon lamba takdırırsın bunların hepsini yaparsan afet-ül dewran olur;) ve egzost u söylemiyorum bile ;)
    bunları yaparsa kimseden bir farkı olmayacak :D kaç tane çinli cup varsa hepsi aynı bıktım artık

ayrıca aklında neler neler kurarsın.motor çok farklı olacak dersin ama yapamazsın.tabi arka bahçede occ stüdyon yoksa :D

sen boşver al motorunu düzgün bin.modifiye ne yahu ??

çok extreme bir şey yaparsan güzel olur oda sana 3 honda parasına patlayabilir.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı YuzDieR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Durum Sundan İbaret Motoru Babam Alıcak Bana Bi Newi Hediye Hesabı Ben Sadece Kullanıcam . O Yüzden Motorunla Oynamak İstiyorum Bazıı Forumlarda Gördüm Bi Kaç Bişeyler Yap Diyen Var Ama Acıkcası Bu Foruma Güvendigim Ve Online Sayısı Yüksek Oldugu İçin Sizin Bilgilerinize İhtiyaç Duydum.

Dış Görünüş + Motor Üstünde Rahat Rahat Oynama Yapabilicek Kadar Param Mewcut Yani..
    Ama Bu Oynamaları Sadece Mondial Üstünde Yapabilme Lüksüne Sahibim.
    O Yüzden Mondial Diye Sölüyorum

Biraz Elite Bir Şey Olsun İstiyorum . Motor Gücü Olarakda Diger Mondiallerden Farkı Olsun Ben Burdayım Desin İstiyorum . Anlayışınız İçin Cok Teşekkür Ederim.
    İyi Forumlar Şimdiden Her Şey İçin Teşekkürler ...
    o zaman motoru hiç çalıştırmadan direk sağlam bi ustaya götür orjinal silindiri alt üst takımı alsın üste para ver alt üst 125 lik 3 subap yaptırırsın al sana fark 130 u geçer sonra heralde yeter bu kadar hız da
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    racing ve choper dışında modifiye gereksiz boş anlamsız. yersiz. tatsız . tuzsuz. vss.vss

yani orjinali güzel ne gerek var.? beğenmiyosan başka motor al.

cup motora egzos taksan ne olur takmasan ne olur. ? boşuna başın ağrıcak.

lastiğin kenarına yapılan şeyler bence hiç güzel değil. orjinali güzeldir. motorların

racinglerde yapcağın

1 akrapoviç egzos 2 gpr.,, arrow vs direksiyon amartisör diğerleri gereksiz.
    zaten motorun güzelliği ortada öle süslemeye gerek yok.

Motosikleti
    Arkdaşlar şimdi ben napayım. mondial aldım daha 0 hiç yol yapmadım daha bana tawsiyeniz warmı dışa içe yada motora destek takviye yapmak istiyorum ne gibi bişiler öneriyosunuz siz bana arkadaşlar

Arkadaşların dediği gibi pek fazla abartma.Çok da performans bekleme.Bunlar hız ve güç üzerine değil ekonomi ve sağlamlık üzerine kurulu motosikletler.(çin hariç)Ayrıca yapacağın modifiye illa ki güç olarak mı olmalı? Mesela şamrelli olan lastikleri tubeless yap.Kendine güzel bir kask al.Lastiklere fosforlu şerit yada yanak yap.Bak bunlarda modifiye.Farklı olsun istiyorsan al Mondial motosiklet motorunu tak bisiklete sana 25 kg 6-7 hp bisiklet.Bütün motosikletleri yersin kategorindeki.

Motosikleti
    BİSAN LİFAN 100CC
    performans icin hava filitresini değiştir %20 arttırıyo
    görüntü icin mavi ışiklandırmalar oluyo

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Ben bi kymco agility 125 kullanıcısıyım kyco süper bi motor fiyat olarak da yamaha vs....... gibi markalardan daha ucuz ve aynı kalite de beim tavsiyem cup olarak kymco Activ 100 dir .fiyatı 2600 bende bunu almayı düşünüyorum

Motosikleti
    arkadaşlar modifiye için bilgi werebilcek tecrübeli arkadaşları bekliyorum bana başka motor al demeyin imkanım bu bunu almakdan başka carem yok sizden sadece modifiye için bilgi istiyorum bana yardımcı olursanız sewinirim acıkcası )

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    sana benden tavsiye. benim yamaha ybr'em var. orjinal haliyle kullanıyorum. arka jantı disk ve direksiyonu racing yapacağım. michelin lastik takımı alacağım ve modifiye bitecek. bunu sana endekslersek, grenajlardaki yazıların hepsini sök. ben depo hariç hepsini söktüm.
    arka jantı disk olan jant takımı al. arka maşaya disk sabitlemek için parça kaynattır. grenajları güzel ve kaliteli bir boya ile boyat. tabiki ruhsattakine uygun renk seç. arka çamurluğu kes ve plakayı takabilecek kadar bir yer bırak. ışık mışık takma harbiden pavyon gibi oluyor. eksozla oynama, tamamen para ve zaman israfı. ayrıca görüntü, ses ve hava kirliliği. hadi kolay gelsin. motorun şimdiden hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullan.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler