Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motor alıcam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    daha yok
    Arkadaşlar ben yeni ilk motorumu alıcam da ankarada üniversite kazandım hem şehir içi ulaşım için kullanayım istiyorum ayrıyetten istanbul-ankara arası gibi bir mesafede gitmesini istiyorum yani 130 km civarı hız yapam bir motor iyi olur ayrıca fiyatı da çok pahalı olmasın istiyorum biliyorum çok şey istiyorum:D
    biraz araştırdım hoş şirin bir şey olmasını da istediğinden şöyle motorlar buldum
    sym joyride 200
    mondi,al 125 zn
    mondial 150 zat
    suzuki an 125 hk

bu tip bir scooter istiyorum ama illa bu modellerden olmak zorunda değil bana ne tip bir şey tavsiye edersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    listeye suzuki an 125 hk koymuşsun,onun yerine cbr125 al derim aşağı yukarı aynı fiyat..2.500e temiz cıbırlar var..İst-Ankara arası gitcem diyosun..scooterle sıkılır insan o yollarda..al bi cıbır hem 130 km yap hem vitesli vitesli paşa paşa git derim..
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

Motosikleti
    Mondial 151 rs
    aynen katılıyorum kardeşim en azından için rahat olur honda farkıyla gidersin
    ::tutkuy:::cat:o ana göre yaşa:cat:

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Düşünürsen, tam senlik bi motor:
    http://www.sahibinden.com/6400kmde_t...XQQdisplayitem

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepsini geç...cbf 150 al..hem şehir içi hem ist ank arası sorunsuz bi makine...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yerleşik hayata geçince yeniden olacak...
    Eğer İstanbul -Ankara sık sık yapacağım diyorsan 250likten aşağısına bakma derim. Bir cbf250 sana ilaç gibi gelecektir. Diğerleriyle otobanda eziyet çekersin. Tabi ki cfbden başka 250likler de var onlara da bakabilirsin. Ybr 250, hyo gt250 gibi motorlar da mevcut.

Motordan önce kask, mont, eldiven, bellik, dizlik, çizme al. Sonra paranın kaldığı kadar bir motor alırsın. Henüz bir tecrüben olmadığından uzun yol için acele etme bence.

Okulun hayırlı olsun bu arada, inşallah bitirince iyi bir iş bulursun. Kazasız, belasız, keyifli sürüşler dilerim...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    kesinlikle seni pişman etmeyecek bi model 125 zn

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkaadaş demiş 130 yapan bi motor. siz diyonuz 125lik.

125lkler yokuş aşağı 130 yapar.

sana yokuş yukarıda 130 yapan bi motor lazım. onun için bence ybr 250 yada

SANA KALİTELİ MOTOR AL JAPON GİBİ SONRA ESKİŞEHİR DOLAYLARINDA SERVİS ARAMAK ZORUNDA KALMAA. TAVSİYE SANA JAPONNN AL.

BİDE EN AZ 250LİK AL. DÜZENLİ ŞEHİRLER ARASI YAPARSIN SEN. O YÜZDEN 125LİKLER YETMZ. HE GİDİP YZF 125 YADA ARPİLİA , DERBİ ALIRSAN O AYRI. AMA SENİN ÇANTANDA OLUCAK. RACİNLERE ÇANTA DAHA AZ OLUR. o yüzden sen racing pek düşünme.

http://www.feyizoglu.com/apriliars125.html

ybr 250
    bunu gibi şeyler düşün bi çok motor var.

derbi bu da gpr125

İlk motorunsa parçası pahalı birşeyler almanı tavsye etmem.2 zamanlı çok güzel 125lik makineler var.250 cc makinelere kafa tutabiliyorlar.Onlara bakabilirsin.Yada rx king

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Bu listeden Joyride tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Motosikleti
    vz 800 marauder oldu :)
    arkadaşlar adam ilk motorum olacak demiş siz derbi gpr ve aprilla önermişsiniz...
    yani saygım sonsuz fakat daha yeni başlıyacak birisi bu kadar agresif makinaları tutamaz elinin altında Allah korusun düşer,motordan soğur ve uzun yol yapacak aynı şekilde racingde 5 dakikada ellerin ağrımaya başlıyor,hadi yol bitti indi diyelim adam kalıp şeklinde iner motordan sonra aman aman tuvalete gittiğinizi düşünsenize insan içine çıkamassın öyle :D.
    Benim fikrimde 250lik naked/roadstar/commuter/moped tarzında bi makinadır en az da 150yi görmen lazım scooterı boşver hele hele mondiali filan bırak kaç ben az daha yakıyodum dostum zor kurtuldum,vitesliden şaşma sen kaymaz,düşmez,kolay kolay bozulmaz
    zavallı şeytan..bana ne verebilirsinki?-faust

Motosikleti
    YBR istiyor..
    YBR 125 al, ilk motorda 250 cc öğrenirken bile tedirgin ediyor, 125 e bassanda bi yere kadar

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben hç motora binmemiştim. motoru ucuz die daha öğrenmeden kışın aldım. kendi kendime öğrendim. şehir dışı filn yaptım. ybr 125 güzel seri fakat. şehirler arası kesmez seni. yani ybr 125 düzde 110 yapar redline girmeden. yokuş yukarında 80e kadar düşüyo. şehir dışında biraz hız lazım. trafiğe uuyum iççin

125 dien arkadaşlar atmayın.

ben racingleri tavsiye olarak söledim. bir çok kişi racinge heves edip cbr alıyor. yani cbrde yetmez sana.

en idealiii ybr 250 kesinlikle ybrler kontrollü motorlar. ben düzde gazı düşürüp langırt oynar gibi aç kapa yapıyorum. bişey olmuyo. altından filan kaçmıyo. bana alırken

bu gençtir altından gider. motor dediler ama olmuyo. nese sana 250lik touring tipi motor alırsın.

bak bide hondanın vtr 250 nmodeli var çok güzel.

BAŞIN AĞRIMASIN İSTİYOSAN KALİTEDEN VAZGEÇME

SENin bütçe ne kadar ona göre bi fiyat çıkaralım. ama unutma motosiklet almak yemek ısmarlamaya benzemez.

yani 1 milyara yediğin yemeğin 1 gün sonra 5 para etmez bi bok olacağı gibi değeri düşmez.

7 milyara alacağın 2 el bi ybr 250 10 yıl bin.

üstüne bir topcase bide yançanta süper olur. yazlarıda tatile gidersin.

Motosikleti
    SYM EVO 250
    otobandan gitmek yasak deilmi ankara - istanbul arası ya? ben öle duydum..

öğrencisin..sana en iyi gidecek motor 150 zat..ufak tefek sorunlar olabilir ama parçaları çok ucuz...tavsiye...yada kanuni storm 150 ye bi göz at...süper bi motor..
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Sevgili arkadaşım..

Ne yazık ki sana akıl vermek gözlerini açmak zorunda hissediyorum kendimi.. Daha doğrusu senin böyle körlemesine sorman ve bazı arkadaşların da gerçeklerin farkına yeterince varmadan yaptığı yönlendirmeler yüzünden bişiler yazmak zorunda kalıyor insan.

Öncelikle hem şehir içinde hem şehir dışında kullanacağım diyorsan, çin mallarından uzak dur. en ideali yamaha ybr125, honda cbf150... uzun yolun biraz daha rahat olması için ise 2. el temiz bir cbf250 bulmanı öneririm. başka modellere yanaşmanı tavsiye etmem..

Bu kısmı senin sorunun cevabıydı.. Benim ilave edeceğim kısma gelince...

Akıllı ol. Akıllı ol. Akıllı ol. Çok akıllı ol.. Bende fazla olsa inan verirdim ama bendeki bana yetmiyor.. Sendeki de pek yetmiyor gibi o yüzden olana sahip çık derim Alınmıyorsundur umarım.. Ama akıllı ol..

İlk defa motosiklet alacağım diyorsun.. Motosikleti öğrenip trafiğe dalmaya niyetin var.. Bilmediğin bir şehirde üstelik ankara gibi motosiklet kullanıcıları için iğrenç bir trafikte kullanacaksın demek bir de.. bir de bunu günlük olarak yapacaksın...

kullanamayacağın aşikarda en azından niyetin var diyelim..

Bir de üstüne ankara istanbul hattında uzun yola çıkacaksın... Yahu yapma arkadaşım.. önce kel kör bişi al. motosiklete binmeyi öğren.. sonra trafiği öğren. sonra okula gidip gelmeye başla yavaş yavaş.. bunları zaten kazasız belasız düzene oturtursan zaten en az bir yıl geçer.. ondan sonra uzun yola çıkmaya başlarsın.. sonra zaten kendine nasıl bir motosiklet alman gerektiğini algılayabilecek duruma gelirsin..

burada sadece modeller hakkında bilgi sorarsın vakti zamanı gelince..

Kapiş mi arkadaşım? Şeytan seni kapmadan sen kapiş deyip aklını başına al

sevgiler..

Kişisel tavsiyem önce kel kör bişi al. motosikleti öğren..

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    asfalt meleği sözlerin heralde bana demişin sen benden çok daha fazla deneyimlisin ama tabi akıl yok bizde siz süpersiniz. benim zaten ıq 50. ben su içmeyi bilmem. bendeki işe yaramıyo sana verebilirim. az bişey zaten olsa ne olur olmasa ne olur.ben sana iletiyim. böle soru oldumu sana danışıyım. keşke sana danışsaymışım.

benim dediğimin seninkinden farkı yok cbf 250 kalktı yerine (honda)vtr 250 geldi neyse yani ben o tarzda bi motor işini görür dedim. ama farkı ben öğrenmesi için bi paravan motora ihtiyacı olacağını düşünmüyorum.

tabi bu kişiden kişiye değişir.

banada senin dediğin gibi dediler. sen bi adi çin malı scooter al dediler onla öğren filn bu motor uçar dediğler.

alsaydım çin malı scoter 1 milyara. o motor bi daha atsan atılmaz. satsan satılmaz. yani uçtu 1 milyar. bunu için 1 milyar vermesine ne gerek var. zaten adam sanki 600lük racing alıyor.

250cclik naked tip bir motor ve vitesli olduğu için çok rahatlıkla kontrolle sürer.

çin ve scoter hiç düşünmesin. dedim. bunu sebide çin malı şehirler arası yolda arıza verirse onla yol yardım bulmak için uğraşmasın..
    bence motor zevki vitesli olursa olur. ama benccee

çünkü bana vites değiştirmek çok zevkli geliyo. devir açma filn hem daha kontrollü oluyo. hızı. güç sende oluyo. scotera göre daha büyük tekerli oldukları için mıcır yada virajlarda daha iyi gider.

neyse ben yardım etmek için uğraştım demekki. hata etmişiz. fikirlere açık olmamak gerek tabi. bize söz düşmez tabi. bilen cevap versin o zmn bundan sonra. ama
    burası sohbet bölümü olduğu için ben yazdım.bileydim yazmazdım. tamir atölyesinde soru sormaktan başka yazı yazmadım o zmn moderatörler taşısın konuyu.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı hao_asakura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asfalt meleği sözlerin heralde bana demişin sen benden çok daha fazla deneyimlisin ama tabi akıl yok bizde siz süpersiniz. benim zaten ıq 50. ben su içmeyi bilmem. bendeki işe yaramıyo sana verebilirim. az bişey zaten olsa ne olur olmasa ne olur.ben sana iletiyim. böle soru oldumu sana danışıyım. keşke sana danışsaymışım.

benim dediğimin seninkinden farkı yok cbf 250 kalktı yerine (honda)vtr 250 geldi neyse yani ben o tarzda bi motor işini görür dedim. ama farkı ben öğrenmesi için bi paravan motora ihtiyacı olacağını düşünmüyorum.

tabi bu kişiden kişiye değişir.

banada senin dediğin gibi dediler. sen bi adi çin malı scooter al dediler onla öğren filn bu motor uçar dediğler.

alsaydım çin malı scoter 1 milyara. o motor bi daha atsan atılmaz. satsan satılmaz. yani uçtu 1 milyar. bunu için 1 milyar vermesine ne gerek var. zaten adam sanki 600lük racing alıyor.

250cclik naked tip bir motor ve vitesli olduğu için çok rahatlıkla kontrolle sürer.

çin ve scoter hiç düşünmesin. dedim. bunu sebide çin malı şehirler arası yolda arıza verirse onla yol yardım bulmak için uğraşmasın..
    bence motor zevki vitesli olursa olur. ama benccee

çünkü bana vites değiştirmek çok zevkli geliyo. devir açma filn hem daha kontrollü oluyo. hızı. güç sende oluyo. scotera göre daha büyük tekerli oldukları için mıcır yada virajlarda daha iyi gider.

neyse ben yardım etmek için uğraştım demekki. hata etmişiz. fikirlere açık olmamak gerek tabi. bize söz düşmez tabi. bilen cevap versin o zmn bundan sonra. ama
    burası sohbet bölümü olduğu için ben yazdım.bileydim yazmazdım. tamir atölyesinde soru sormaktan başka yazı yazmadım o zmn moderatörler taşısın konuyu.
    bu nasıl bi alınganlıktır dostum asfalt meleği abimiz gayet mantıklı bir şekilde cevap yazmış ve topiği açan arkadaş içinde oldukça yararlı kesinlikle okumalı

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Yerinde olsam 250 lik bir cruiser düşünürdüm.Hem konforlu hemde hızlı.Özellikle Regal Raptor 250,Keeway Supershadow 250,Bisan Roadstar250,Lifan LF250 gibi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl bi alınganlıktır dostum asfalt meleği abimiz gayet mantıklı bir şekilde cevap yazmış ve topiği açan arkadaş içinde oldukça yararlı kesinlikle okumalı
    adam açıkça akılsız demiş. yani dediğimiz yanlış olabilir. ama bunu böle mi ifade etmek lazım. bilmediğimiz konularda yorum yapmayın,
    yanlış yönlendirmeyin,,
    deneyimiz yok konuşmayın dersinde benim aklımı ölçmekte güzel olmadı.

şimdi yine laf yicem valla bilsem bu kadar laf yicemi üye olmazdım.

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    2.elde olabilir 250 cc bir makina alman daha iyi olur bence uzun yolda düşünüyorsan. Yakıt olarak da pek fark yoktur arada. Uzun sürede oyalar seni. 125-150 cc hele ki scooter bir iki aya kalmaz bisiklet gibi gelir altında.
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler