Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşıma Yapacağım Sürpriz Hakkında Bir Soru...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, aranızda yeniyim, motor tutkum vardır, yeni 18e girdiğim için bir motor girişimim olmadı ama motocross tutkum vardır. herneyse bu konuya ileriki zamanlarda değinelim çünkü sanırım öğrenmem gereken çok şey var. ve işte bu öğrenmek istediklerimle ilgili birkaç soru sorucam siz tecrübeli abilerime.

değeri benim için sonsuz olan bir arkadaşım 18ine girecek yakında. ve onun da çok az da olsa motor sevgisi vardır. arkadaşım bulunduğum şehrin farklı bir ilçesinde. ve ben onun yanına gittiğimde bir motosiklet kiralamıştı ve gün boyu gezmiştik. işte bu motor mondial 125 zn idi. ben de arkadaşımın doğum gününde ona bir mondial 125 zn almak istiyorum. 2 milyar kadar bir bütçem var.

sorularımı soriyim ben en iyisi. ben bu arkadaşa motoru aldığımda onu masrafa ya da zahmete sokcak birşey yaptırmak istemiyorum. yani ruhsat plaka vs işlemlerini kendim onun adına halletmek istiyorum. böyle birşey mümkün mü?

bu işlerde çok çok yeni olduğum için bu konularda hiçbir bilgim yok. yani kısacası şöyle bir geniş kapsamlı soru soriyim. ben motoru bulunduğum şehir merkezinden alıcam. motora atlayacağım, arkadaşımın bulunduğu ile gideceğim, anahtarı ona teslim edip geleceğim. ve arkadaşım da hiçbirşey yapmadan (ehliyeti var) bu motoru kullanıcak. bunlar için ayrıntılarıyla ne yapmam gerekir (ruhsat, plaka vs vs vs)

cevaplayanlar, okuyanlar, bu konuda kafa patlatıp sonuca ulaşamayanlar, birşey yazmadan geçenler, bu çocuk ne diyor yaa diyenler, hepiniz çok saolun şimdiden (: kolay gelsin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    arkadaşım olur musun?

Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım olur musun?
    hehe tabi olur abicim de öyle herkese motor almam

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    zauhauhauhau eyvallah :D:D devir işleri konusunda pek bi bilgim yok ama hayırlısı olsun diyelim gönlünce olsun.

sanırım konuda edit şansımız yok, buraya ekliyim, motoru sıfır alıcam.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru ancak arkadaşın sana vekalet verirse onun adına satın alabilirsin bildiğim kadarıyla.
    Ya kendisine motoru aldığını söyleyip vakalet isteyeceksin ya da onun bulunduğu ilden beraber alacaksınız motoru.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    öncelikle seni tebrik ediyorum,gerçek dostluk böyle bir şey işte.Gelelim soruna;Arkadaşının adına ruhsat çıkarmak istiyorsan kesinlikle sana noterden vekalet vermesi gerekiyor.Başka çaren yok.Bunuda çaktırmadan alabilirsin bence ne bileyim motor alacağını ama ailenin izin vermediğini falan söyle senin adına ruhsat çıkarabilirmiyim falan dı fıstıktı vs. vs. umarım halledersin
    Bir gün mutlaka ...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle seni tebrik ediyorum,gerçek dostluk böyle bir şey işte.Gelelim soruna;Arkadaşının adına ruhsat çıkarmak istiyorsan kesinlikle sana noterden vekalet vermesi gerekiyor.Başka çaren yok.Bunuda çaktırmadan alabilirsin bence ne bileyim motor alacağını ama ailenin izin vermediğini falan söyle senin adına ruhsat çıkarabilirmiyim falan dı fıstıktı vs. vs. umarım halledersin
    İyi fikir bak zaten yok olum birsey olur uzerime kalır falan derse alma zaten
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Madem okadar sıkı dostsunuz Kendine alıyormuş gibi onun üzerine alabilirsin rahatlıkla noterede gidebilirsiniz. Geriye kalan noter sonrası onla tokalaşığ teşekkür edip onu eve yollamak ve ardındanda ondan önce evinin kapısının önüne motoru bırakmak ve üzerine mahallede palelerin yırtıp asıp kesemiceği şekilde yazı asıp Karşıdan seyretmek senin ve sizin gibi kişiler için en doğru karar olucaktır bence.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    My Kawa..
    burdan arkadaşlarıma dostlarıma sesleniyorum..

çok değil bi R6 alın.. vekalette sorun çıkartmam.. hatta kendi adınıza bile alsanız kabul ederim..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

öncellikler arkadaşınız için düşünmüş olduğunuz jeste hayran kaldım tahminimce arkadaşınız sizde, onunda motoru olsa ne güzel gezeriz imajı bırakacak kadar dost ve dürüst bir kişi ki böyle bir şey düşünmüşsün..

bizim abilerimizin bir lafı vardır ,ata sözü gibi kemikleşmiştir bu laf

''kaç sevaptan girme günaha ''

başına bir iş gelirse vicdan azabına dayanabilecekmisin ?

fikir önerileriniz için herkese teşekkür ederim...

Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem okadar sıkı dostsunuz Kendine alıyormuş gibi onun üzerine alabilirsin rahatlıkla noterede gidebilirsiniz. Geriye kalan noter sonrası onla tokalaşığ teşekkür edip onu eve yollamak ve ardındanda ondan önce evinin kapısının önüne motoru bırakmak ve üzerine mahallede palelerin yırtıp asıp kesemiceği şekilde yazı asıp Karşıdan seyretmek senin ve sizin gibi kişiler için en doğru karar olucaktır bence.
    bir ilin farklı illerinde oturmaktayız ve aramızda otobüsle 6 saat kadar mesafe var bu yüzden çok nadir görüşmekteyiz. bu yüzden onu böyle bir şeye ikna etmem çok manasız olur. yani buna inanmaz. ki şöyle bir durum da var kendisi öss ye hazırlanmakta ve bu yüzden yanıma gelmesi imkansız gibi bir hale dönüşüyor bu sene...

Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncellikler arkadaşınız için düşünmüş olduğunuz jeste hayran kaldım tahminimce arkadaşınız sizde, onunda motoru olsa ne güzel gezeriz imajı bırakacak kadar dost ve dürüst bir kişi ki böyle bir şey düşünmüşsün..

bizim abilerimizin bir lafı vardır ,ata sözü gibi kemikleşmiştir bu laf

''kaç sevaptan girme günaha ''

başına bir iş gelirse vicdan azabına dayanabilecekmisin ?
    abicim teşekkürler işin bu boyutunu da düşündüm ben. zaten arkadaşım arada bir motor kiralayan birisi. kendisi zaten bir bayan ve öyle aşırı motor tutkunu değil. yani işi olmadıkça motoru kullanmaz. ve bu motorun bir anısı var. yani odasının köşesine süs diye koysa hoş duracak bir motor (bilirsiniz mondial 125 zn'yi). başına bir iş gelse vicdan azabı yaşayacak halim kalmaz. (tetiği) çeker giderim (:...

şeyi soriyim ben en iyisi. motoru alıp ruhsatı kendi üzerime çıkartsam. onun yanına gittiğimde devir işlemleri ne kadar sürer ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler