Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hızlı Sürmek mi Güvenli ? Yavaş mı? Bence Hızlı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Merhaba
    Arkadaşlar motosikleti şehir içinde süratli kullanan biriyim , hiç sağ şeride geçmem hep sol şeritten yüksek hızda seyredirim çünkü sol şeritte yavaş gitmemiz mümkün değil vızır vızır arabalar geliyor.

Hızlı ve sol şeritte gitmenin , makaslara girmenin daha güvenli olduğunu düşünüyorum bir sürü arabadan sıyrılıp kendini güvenli bir yola atmak en doğrusu bence.

Sağ şeridi hiç kullanmam , nedeni ara sokaklardan çıkan arabalar , dengesizce yürüyen yayalar ve arabaların ayna kullanmadan açtıkları kapılar.

Yavaş git dikkatli kullan derler ya , hep süratli ve sol şeritten giderim , sağ şeritte karşılaştığım tehlike kadar sol şeritte bir tehlike atlatmadım.

Sizinde görüşlerinizi merak ediyorum benim görüşüm ; Trafikte seri ve hızlı hareket etmek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    iki tercihimiz var bence
    yavaş kullanıp çok ama önemsiz tehlikeler yaşamak
    hızlı kullanıp az ama öz tehlikeler yaşamak
    sen ikincisini seçmişsin sanırım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Arkadaşlar motosikleti şehir içinde süratli kullanan biriyim , hiç sağ şeride geçmem hep sol şeritten yüksek hızda seyredirim çünkü sol şeritte yavaş gitmemiz mümkün değil vızır vızır arabalar geliyor.

Hızlı ve sol şeritte gitmenin , makaslara girmenin daha güvenli olduğunu düşünüyorum bir sürü arabadan sıyrılıp kendini güvenli bir yola atmak en doğrusu bence.

Sağ şeridi hiç kullanmam , nedeni ara sokaklardan çıkan arabalar , dengesizce yürüyen yayalar ve arabaların ayna kullanmadan açtıkları kapılar.

Yavaş git dikkatli kullan derler ya , hep süratli ve sol şeritten giderim , sağ şeritte karşılaştığım tehlike kadar sol şeritte bir tehlike atlatmadım.

Sizinde görüşlerinizi merak ediyorum benim görüşüm ; Trafikte seri ve hızlı hareket etmek.
    Senin gibi düşünen ve araba kullanan insanlarlarda var, 10milyonluk bir şehir düşününcede, sol şeritte kaç tanesi olur kestirmek zor değil.

Yani istanbulda sol hep dur kalk dur kalk gider, sağ şerit gazlama şeridiri, kamyonlar ve otobüsler genelde orta şerit kullanır.

Sadede geleyim trafiği bir çok değişken bir araya getirir, bir sürücününde bütün bu değişkenlere göre kendini uyumlu hale getirmesi lazım.

Kafada kurulan sabitlerle gidersen er geç bir gün patlarsın.

Hızlıyım güvenliyim... yanlış!
    Yavaşım güvenliyim... yanlış!
    Soldayım güvenliyim... yanlış!
    Sağdayım güvenliyim... yanlış!
    Ortadayım güvenliyim... yanlış!
    Tedirginim korkuyorum... yanlış!
    Anaa merdiven gibi oldu... doğru!

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki tercihimiz var bence
    yavaş kullanıp çok ama önemsiz tehlikeler yaşamak
    hızlı kullanıp az ama öz tehlikeler yaşamak
    sen ikincisini seçmişsin sanırım
    OLabiLir aslında

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:54 AM ----------

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi düşünen ve araba kullanan insanlarlarda var, 10milyonluk bir şehir düşününcede, sol şeritte kaç tanesi olur kestirmek zor değil.

Yani istanbulda sol hep dur kalk dur kalk gider, sağ şerit gazlama şeridiri, kamyonlar ve otobüsler genelde orta şerit kullanır.

Sadede geleyim trafiği bir çok değişken bir araya getirir, bir sürücününde bütün bu değişkenlere göre kendini uyumlu hale getirmesi lazım.

Kafada kurulan sabitlerle gidersen er geç bir gün patlarsın.

Hızlıyım güvenliyim... yanlış!
    Yavaşım güvenliyim... yanlış!
    Soldayım güvenliyim... yanlış!
    Sağdayım güvenliyim... yanlış!
    Ortadayım güvenliyim... yanlış!
    Tedirginim korkuyorum... yanlış!
    Anaa merdiven gibi oldu... doğru!
    Anlıyorum demek istediğini fakat Antalya trafiğinde sağ şerit ölüm şeridi

Motosikleti
    antalyamı, ohooo, bende istanbul sanmıştım sen istanbula gel, kaldırım bile cehennem gelicek sana
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalyamı, ohooo, bende istanbul sanmıştım sen istanbula gel, kaldırım bile cehennem gelicek sana
    Motosiklette Antalya'yı bilmiyorsun galiba hocam

Motosikleti
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette Antalya'yı bilmiyorsun galiba hocam
    antalyaya bikaç sefer geldim, dikkatimi bişe çekmedi ama istanbuldan beter değildir eminim. her gün birileri tarafından öldürülmeye çalışılıyorum resmen
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ben kendi adıma en güvenli sürüşü "trafiğin akışına uymak" olarak tanımlayabilirim kısaca. Tabii ki sağ şeritler birçok nedenle tehlikeli olabiliyor ve bu nedenle genelde motorumun özelliklerine, kapasitesine uygun olarak 2. şeridi kullanıyorum.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Anladım , aşırı motosiklet var Antalya'da Yaz Kış farketmez havalar çok iyi olduğu için aşırı motosiklet kullanımı var hergün sürüyle motosiklet kazası olur buralarda Ondan sonra polisler kafasından vurur adamı dur ihtarına uymadı diye (gönderme sadece ) İstanbul'u bilmiyorum ama en çok motosiklet Antalya'da diye biliyorum eğer İstanbul'sa İstanbul'dan sonra en çok motosiklet Antalya'dadır kesinlikle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:10 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:07 AM ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi adıma en güvenli sürüşü "trafiğin akışına uymak" olarak tanımlayabilirim kısaca. Tabii ki sağ şeritler birçok nedenle tehlikeli olabiliyor ve bu nedenle genelde motorumun özelliklerine, kapasitesine uygun olarak 2. şeridi kullanıyorum.
    Ağır kalan motorlar mecburi sağ şerit kullanır zatende , geçen bi dede gidiyor yazık sağ şeritte adam bir kapıyı açtı dede uçtu Allah'tan 9 canlı gibi direk ayağa kalktı hiçbişeyi yok bi saat tartışmışlar adamla ben geldim sonradan iki laf edicektim adam gidiyordu tam , yazık yani biraz dikkatli olsalar şu arabalar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler