Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600f ile 600r arasındaki fark

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    arkadaşlar geçen yolda giderken honda cbr 600f gördüm cbr 600R İLE 600F arasındaki fark nedir ve hangisi daha iyidir ikiside biribirine benziyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Farklar:
    -Motor Hacimleri aynı olmasına Karşın Arasında yanılmıyorsam 20-30 beygir kadar güç farkı var(600RR daha Agrasif ve güçlü)
    -Oturma posizyonu olarak , 600RR SuperSport Klasında Yani yarışlar içindir. Ama 600 F Sport Touring yani Spor-Gezi Türüdür. 600F 'in oturuş ve Kullanma Şekli daha kolaydır. Artçı içinde çok rahattır.
    -600F hacim olarak biraz daha büyüktür. Ancak Ağırlıkları nerdeyse Eşittir.
    -600RR arkadan egsoz çıkışlı , 600 F ise yandan egsoz çıkışlıdır. (ses olarak ikiside aynı tonu verir)
    -600F'in manevra payı , 600RR dan biraz daha fazladır.(ancak kullanıcısına göre değişir)

Görüş farkı:
    -600RR , 2 farklı Sele , 600 F ise tek ama uzun bir seleye sahip.
    -600RR , arkası biraz yüksek , 600 F ise nisbeten daha kısa.
    -600RR , agresif keskin hatlara sahip , 600F ise daha yumuşak oval geçişli daha oturaklı bir tarza sahip.

İkisinede Bindim İkisinide Kullandım. Kendimce görüşlerim
    600 F , Konfor olarak çok rahattı , uzun yol için ideal , (max 240km gördüm(biraz daha gitme payı vardı)). düşük hızlarda çok rahat manevralar yapabildim(hızlı şerit değiştirme vs.). Sürekli benimle birlikte motora binen Artçım , kendisini daha güvende hissettiğini söyledi ve daha konforlu oldugunu dile getirdi.

Fiyatlar arasında biraz fark var. Ancak 600F ve 600F sport modelleri artık üretilmiyor. Uzun vadede parça sıkıntısı yaşatabilir.

saygılar.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    bomba cevap olmuş, ekleme yapabilirim:

600 rr Racing Replica'nın baş harflerini alır ve pistte yarışan motorun taklidi demektir.
    600 f Fun'ın baş harfini alır ve eglence demektir.

ayrıca forumda bu sorunun daha geniş açılımlı cevaplarını fazlasıyla bulabilirsin.
    Wildgoose Rider - Transalp 650

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı mustafatuzlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklar:
    -Motor Hacimleri aynı olmasına Karşın Arasında yanılmıyorsam 20-30 beygir kadar güç farkı var(600RR daha Agrasif ve güçlü)
    -Oturma posizyonu olarak , 600RR SuperSport Klasında Yani yarışlar içindir. Ama 600 F Sport Touring yani Spor-Gezi Türüdür. 600F 'in oturuş ve Kullanma Şekli daha kolaydır. Artçı içinde çok rahattır.
    -600F hacim olarak biraz daha büyüktür. Ancak Ağırlıkları nerdeyse Eşittir.
    -600RR arkadan egsoz çıkışlı , 600 F ise yandan egsoz çıkışlıdır. (ses olarak ikiside aynı tonu verir)
    -600F'in manevra payı , 600RR dan biraz daha fazladır.(ancak kullanıcısına göre değişir)

Görüş farkı:
    -600RR , 2 farklı Sele , 600 F ise tek ama uzun bir seleye sahip.
    -600RR , arkası biraz yüksek , 600 F ise nisbeten daha kısa.
    -600RR , agresif keskin hatlara sahip , 600F ise daha yumuşak oval geçişli daha oturaklı bir tarza sahip.

İkisinede Bindim İkisinide Kullandım. Kendimce görüşlerim
    600 F , Konfor olarak çok rahattı , uzun yol için ideal , (max 240km gördüm(biraz daha gitme payı vardı)). düşük hızlarda çok rahat manevralar yapabildim(hızlı şerit değiştirme vs.). Sürekli benimle birlikte motora binen Artçım , kendisini daha güvende hissettiğini söyledi ve daha konforlu oldugunu dile getirdi.

Fiyatlar arasında biraz fark var. Ancak 600F ve 600F sport modelleri artık üretilmiyor. Uzun vadede parça sıkıntısı yaşatabilir.

saygılar.
    20-30 beygir güç farkı yok 600rr'ın gücünü siteden bakabilirsin www.honda.com.tr/motosiklet kısmından modeller-600rr-teknik özelliklere tıklarsanız görürsünüz 118.1 hp diyor 600f ise 109 hp internette biraz aramayla bulabilirsiniz bunuda 20-30 hp motorda çok şeyi değiştirir ve fark ettiği 600cc ile 1000cc farkı olmuş bu resmen

ayrıca 600f içinde katologlarına bakarsanız süpersport grubunda yer aldığını görürsünüz koltuk yapısından dolayı son zamanlarda yapan sport toiring makinalarla aynı yapıda ama ss diye geçer yapıldığı ilk günden beri f bu şekilde yapılmıştır b yüzden f sport'un selesi 2 parça olarak yeni yüz verilmiştir rr geldiğinden dolayı
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Bu konu daha önce dafalarca açılıp gerekli bilgiler verilmiştir.Lütfen bir konu açmadan önce daha önce açılıp açılmadığını kontrol ediniz.Konu kilitlenmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

Konu'ya bu link'ten devam edebilirsiniz.
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...daki-fark.html
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler