Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Custom ve Chooper

Motovento
    REKLAM ALANI
    emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu iki türün farkı neler?Birbirinden ayrı yönleri,benzer yönleri.Hatta bazen crusier'de deniliyor.Aralarındaki fark neler acaba?Benim gibi bilmeyenlere de faydalı olur.Cevaplar için teşekkür ederim.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    cruiser seri üretim motorlara denir.
    mesela benim motor cruiser bi motor.suzuki nin belli bi modeli.

chopper ise özel yapım olan başka eşi olmayan aslen amerikan motorlarına verilen isim.ancak bu bilgilerde bi yanlışlık varsa benide düzeltsinler çünkü bende yeni sayılırım ukelalık yapmak istemem...

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arattırdım ama bulamamıştım...
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

Motosikleti
    CBF 150
    google den ara ben de bulamıyorum burdan

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    incelenecek, araştıracak bir şey yok..İkinci mesajda eksiği yok fazlası var..

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cruiser seri üretim motorlara denir.
    mesela benim motor cruiser bi motor.suzuki nin belli bi modeli.

chopper ise özel yapım olan başka eşi olmayan aslen amerikan motorlarına verilen isim.ancak bu bilgilerde bi yanlışlık varsa benide düzeltsinler çünkü bende yeni sayılırım ukelalık yapmak istemem...
    aynı zamanda cruiser motorların ön tekerleri kalın ve cüsseli olurlar chopper tarzı motorların arka teker çok kalın ön teker ince ve ön tarfları yüksek olur bi eşi dünyada yoktur yanisen bugün gidersin bi tane cruiser alırsın başkasında görürsün ama chopper alırsın dünayı gezsen aynısını bulamassın o Yüzden CHOPPER....

kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 Custom
    3 isim verilmis => Cruiser / Custom / Chopper

Cruiser = evet yukarda denildigi gibi seri üretim , genelde trafik kurallarina uygun bir model

Custom => Yine seri üretim ama Cruiser modelinin biraz sport modeli ve üretimi Cruiser kadar degil , bazen müsteri tarafindan birkaç özel opsyon istenmis ve eklenmis , bu model'de trafik kurallari uygun sekilde.

Chopper => Yukarda arkadaslar anlatmislar bende ekliyorum, genelde kullanici kendisi kesip biçerek kendi isteklerine göre uygulamis model hali buda genelde trafik kurallarina dikkat edilmemis olur, Amerikada 60 ve 70'li yillarda chopper o kadar tutulduki herkes degistirmeye baslamisti ama bazi kisilerin elinden gelmedigi için bu isi bir ustaya vererek yaptirmak istemistiler bu nedenlede zaten OCC veya Türkiyede TTChoppers gibi tamirhaneler açildi.

Bu anda bende Cruiser'imi tamamen degistiriyorum elimden az çok geliyo , OCC'ye verecek param yok ,,, ne demisler : kimse senin hayalini kendinden baskasi gerçeklestiremez!!!
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler