Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk 750 km de,acemi sürücüye yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Selamlar,

İlk 750 KM mi bitirdim kafama takılan bir kaç soru var bu konularda yardımcı olurmusunuz?

1-Motor da giderken devamlı bir tıkırtı duyuyorum aküden dolayı sandım aküyü serviste sabitledik ama yinede bir tıkırtıdır gidiyor genelde ön kısımdan geliyor bu ses özellikle çukurlarda.

2-Ön fren kısmında ABS yazıyor bildiğimiz ABS mi bu serviste sormayı unuttum.

3-Hava filtresini değiştirsem garantisi bozulurmu? ( 35 tl ye ekonomi ve performans arttıran hava filtreleri buldum nette )

4-Bu ön süspansüyon ne zaman yumuşayacak yahu?

5-150 lik bir scooter da Max. sürat kaç gitmeliyim güvenli olarak? bunu sormamın amacı otobanlarda yada çevreyolalrında düşük süratte sorun olması.Şimdilik 80 i geçmiyorum rodajdan dolayı ama bastıkça yükselebiliyor denemedim maximumu.

6-Motorun şasesinde ITALY CO. vs diye yazıyor bu çin malı diye biliyordum bunların şaseleri italyadanmı geliyor.

Scooterım mondial 150 rf

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    var.
    2. soruyu bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım,hayır bu motorda ABS yok ama fren disklerini üreten firmanın markası ABS olduğundan öyle yazıyorlar diye biliyorum.Bir tür kandırma taktiği olarak.

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı Curve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. soruyu bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım,hayır bu motorda ABS yok ama fren disklerini üreten firmanın markası ABS olduğundan öyle yazıyorlar diye biliyorum.Bir tür kandırma taktiği olarak.
    Orjinal ABS olsaydı şaşırırdım zaten birde ABS nin temelinde 2 tekere yada 4 tekere hakimiyet bağlantı olması gerekiyor sanırım güvenli durmak için ağırılığı dağıtttığından dolayı.biraz araştırdım ama benim frenlerle alakalı birşey bulamadım.Sizin dediğiiniz gibi kanımca.Teşekkürler

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    bence 80 hız bile çok ya rodaj için
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    1-grenajlarındandır umursama bence pek artarsa endişelenebilirsin o zaman

2-abs motosikletlerdede bulunan bir sistem ama bu motorda abs yok yapan firmanın markası o

3-rodajın sonuna kadar elleme bence filtrene elleme sakin sakin kullanmaya devam et serviste sorun etmesinler

4-sanırım yumuşamaz

5-80ide pek geçme bence 120 felan yapabilio ama 100 üstüne gitme şahsen çok sarsıntılı riskli bir sürüş oluyor öyle yapınca hemde motor için iyi değil

6- made in italy yazmadığına göre orada üretilmiyor demektir coporation gibi bişeyin kısaltılmış adı o türkçesi firma anlamına geliyor
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

İlk 750 KM mi bitirdim kafama takılan bir kaç soru var bu konularda yardımcı olurmusunuz?

1-Motor da giderken devamlı bir tıkırtı duyuyorum aküden dolayı sandım aküyü serviste sabitledik ama yinede bir tıkırtıdır gidiyor genelde ön kısımdan geliyor bu ses özellikle çukurlarda.

2-Ön fren kısmında ABS yazıyor bildiğimiz ABS mi bu serviste sormayı unuttum.

3-Hava filtresini değiştirsem garantisi bozulurmu? ( 35 tl ye ekonomi ve performans arttıran hava filtreleri buldum nette )

4-Bu ön süspansüyon ne zaman yumuşayacak yahu?

5-150 lik bir scooter da Max. sürat kaç gitmeliyim güvenli olarak? bunu sormamın amacı otobanlarda yada çevreyolalrında düşük süratte sorun olması.Şimdilik 80 i geçmiyorum rodajdan dolayı ama bastıkça yükselebiliyor denemedim maximumu.

6-Motorun şasesinde ITALY CO. vs diye yazıyor bu çin malı diye biliyordum bunların şaseleri italyadanmı geliyor.

Scooterım mondial 150 rf

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    1- bendede öyle bir ses geliyodu, ön diske bişey kaçmıştı, temizledim geçti ama ön tarafta sabitlenmemiş bi parçada olabilir,
    2- değil tabiki
    3- motora hiç dokunmasan bile en ufak bi sorunu garanti dışı diye savuşturduklarını duydum. öyle bişey yaparsan ekmeklerine yağ sürersin (ki kitapçığında yazanlardan harici bişey yaparsan garanti doğal olarak zaten bozulur)
    4- bunun cevabını bende merak ediyorum (motorum 10000de)
    5- 80 rodaj için çok yüksek ama normalde 80 üst orta sınır diyebilirim kendi açımdan. ama bana kalırsa en temizi 60km civarı
    6- tasarımı italyan olduğundan öyle yazıyodur, yoksa tabiki çin. mesela made in chine yazmak yerine crafted in usa yazmak daha havalı oluyor
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Nexus 500
    snaken ve < iLk@yy > cevaplarınız için teşekkürler.

Süspansiyon yumuşamazsa ben sanırım süspansüyonu yumuşatacağım rahatsızlık vermeye başladı artık.Bu motoru evladiyelik düşünüyorum ilerde naked yüksek beygirli bir motorum olunca şehir içinde kısa mesafelerde kullanacağımdan o yüzden titiz duruyorum üstünde.Dediğiniz gibi 80 i geçmeyeceğim altımdaki ufacık motora fazla yüklenmek hem tehlikeli hemde gereksiz gibi görünüyor ama sizinde fikirleriniz almak iyi oldu tabi.Bu marka klonlama yada ABS tarzı kandırmacalar Çin in geleneklerinden ben bunu öğrendim ama bu paraya oda normal görünüyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:32 AM ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- bendede öyle bir ses geliyodu, ön diske bişey kaçmıştı, temizledim geçti ama ön tarafta sabitlenmemiş bi parçada olabilir,
    2- değil tabiki
    3- motora hiç dokunmasan bile en ufak bi sorunu garanti dışı diye savuşturduklarını duydum. öyle bişey yaparsan ekmeklerine yağ sürersin (ki kitapçığında yazanlardan harici bişey yaparsan garanti doğal olarak zaten bozulur)
    4- bunun cevabını bende merak ediyorum (motorum 10000de)
    5- 80 rodaj için çok yüksek ama normalde 80 üst orta sınır diyebilirim kendi açımdan. ama bana kalırsa en temizi 60km civarı
    6- tasarımı italyan olduğundan öyle yazıyodur, yoksa tabiki çin. mesela made in chine yazmak yerine crafted in usa yazmak daha havalı oluyor

Cevaplar için teşekkürler Arkadaşım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler