Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Cumhurbaşkanı’nın Oğlu Polis Motorunda

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna benzer bi olay olmuştu aylar önce bir hatun kişi sunduğu sabah programına geç kalınca, bir kuryeyi çevirip, kuryenin de kaskını montunu bir güzel giyip, dımdızlak kuryeye artçı olmuştu.

O başlığı bulursanız, oha yuhaa diyen ben gibi bir iki kişi harici herkezin yorumlarının, çok güzel, çok iyi, ne güzel v.s v.s. olduğunu göreceksiniz.

Bu da neredeyse %99 aynı olan bir olay, niye tepkiler oha yuha olmuş?

Kendimizi kandırmayalım motosiklet bahane siyaset şahane.
    bravo..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mz 301 etz
    bu olayı bir de şöyle düşünebiliriz buda benim şahsi düşüncem fikrim...
    olur ya bir gün acil bir yere yetişmemiz gerekir hastaneye otobüse belkide ünvst sınavına örnek yani eğer biz herhangi bir polis memurunu durdurup durumu anlatsak ve bizi alıp götürmesini istesek vallahide almaz götürmezde sanırım arkadaşlarında kızıdığı anlatmak istediği bu buda benim görüşüm bende kızıyorum nerde eşitlik nerde ?

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    boş laflar yazmayın arkdasşlar siz sanki polis olsanız motora bnme kasksız diyebilirmisinz.ne olmuş kasksız bindiyse. adamın zaten yetişmesi gerekn bi işi var.bide kaskmı arıycak çok ön yargılı yaklasıyorsunuz ayıp.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Kask mı,,, oda ne olaki..

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi an aklıma polis olduğum geldi... ( empati kuruyorum )

Cumhur başkanının oğlu...

Motoruma binecek....

Kusura bakmayın efendim kask olmadan asla...

Diye cvp verebilirmiydim,yada sen,sen cevap verebilirmisin....

Klavye başında,indiririm motorumdan,koş git kaskını al densiz derim,demekte var tabi...

Komik...

Empati konusunda çok haklısın

Fakat Polisin burada yapmış olduğu hata, kaskı Çumhurbaşkanının oğluna vereceğine kendisinin takmasıdır. Eğer devlet adamları bizden daha önemliyse (ki vakitlerinin önemli olduğuna inanıyorum) Çumhurbaşkanının oğluna vermesi gerekirdi. Ozaman art niyet aranmazdı, aranamazdı. Polis en azından "memleketim için yaptım" diyebilirdi, maça yetiştirebilmesi için bile olsa.

Aksi taktirde art niyetin aranması doğal çünkü çifte standart oluyor.

Saygılar.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Topic almış başını yürüyor
    Bu ne yav...başka daha önemli konular bu kadar ilgi görmemitir...

Bırakın vatandaş bir daha binsin şöööle ağız tadıyla...Polisin arkasında mutlaka adrenalin yapmıştır, bilitsiniz adrenalin bağımlılık yapar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:15 AM ----------

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi an aklıma polis olduğum geldi... ( empati kuruyorum )

Cumhur başkanının oğlu...

Motoruma binecek....

Kusura bakmayın efendim kask olmadan asla...

Diye cvp verebilirmiydim,yada sen,sen cevap verebilirmisin....

Klavye başında,indiririm motorumdan,koş git kaskını al densiz derim,demekte var tabi...

Komik...
    Çok haklısın, Olmaz diyemeyeceğine göre.
    Bence Meclise hemen bir önerge versinler. Acil durumlarda kullanmak üzere Polis Motosikletlerinde 2'nci bir kaskın bulundurulması...
    önemli kişiler maç'a yetiştirilmek üzere binebilir ya
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Aslında olaya iyi yönden bakmak lazım. Motosiklet tutkusu düşük dozda da olsa cumhurbaşkanının ogluna enjekte edilmiş durumda İlerde kaza ile birde motosiklet aldımı hele hele birde motosiklet firmasının Distribütörlügünü aldımı olay tamamdır. Bu ülkede motosiklet adına herhangi bir sorun kalmaz. Ötv iki aya %8 düşer,nekadar çelik pariyer varsa hepsi plastik olur, trafikte motosiklete geçiş üstünlügü hakkı verilir,hız limitleri otomobillerin seviyesine getirilir. vs.. vs..

Kısaca kasksız olarak binsede bence olumlu bir olay. Umarım tüm devlet büyükleri ve coçukları motosikletle seyahat ederlerde birazda olsa bizi anlar ve sorunlarımıza çözüm bulur ve uygularlar

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    ALLAH cc göstermesin kaza durumunda bir yaralanma yada ölüm vakası olsa yunusun durumu ne olur hangi muamele ile karşılşır.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu konuda istediğim yöne cekerek yorum yapabılırım sizlerde öyle pek tabi

yorum şu olanlar olmuş olanlar olmuş

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yani söylenecek çok şey var Ama söylenemiyor tabiii
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda istediğim yöne cekerek yorum yapabılırım sizlerde öyle pek tabi

yorum şu olanlar olmuş olanlar olmuş
    Ne olmuş ne olmuş
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    [/QUOTE]

ağalar hoş güzel de eleman motora hava alanı dahilinde biniyor. aracından inip vip salonuna geçmek için. birileri gibi e-5 de artçısını kasksız dolaştırmıyor polis. ya da caddede sıcaktan bunaldım diyerek kasksız dolaşmaya pek benzemiyor. sabiha gökçen içinde alanda biniyor alanda iniyor. fazla art niyetli davranıyorsunuz.
    polise suç bulan arkadaşlara gelince sizin de ense traşınızı bir görelim öyle bir durumda.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Burgman UH 150
    ben kask olayına degil de bizim paramızla ogulları devletin ucagına binip istedikleri yer gidiyorlar sonucta vergilerden ödedigimiz para ile bu uçağa yakıt alınıyor

bence burda kask dan daha önemli bir konu var
    http://img30.imageshack.us/img30/9673/imageqhg7.gif

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    bayan nickli bir arkadaşa merhaba topiği gibi olmuş topic

ya da ilk motorum hayabusa topiğine dönmüş de diyebiliriz
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    eminmki burda baska bir iktidarın baskanı olsaydı bu kadr yüklenilmezdi.alt tarfı kask takmamış nolmuş.sanki hepniz kaskı takıyonuz.ortamı germeye çalışmayın.adam 40 yılın nasında bi motora bnmiş nolmuş sanki.sizde bakan oğlu olun binin.kimse birbirini kandırmasın
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    gazeteciler için haber değeri taşıyıpta bizim için herhangi bir kıymeti olmayan gereksiz bir ayrıntı için bu kadar yazılıp çizilmesi ne kadar manidar. genç bir işadamının trafiğe kapalı bir alan içinde bu şekilde davrasa ne olur davranmasa ne.
    böyle bir detayı siyasi dokundurma malzemesi haline getirmek de neyin nesi ?
    ayıp !
    gül gibi corç kluniye yapmayın böyle.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    polis devleti ve diktatörlüğün kısaca özetini gördüm bu haberde
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yapmış hakketten memleketin yolları,polislerin motorları helal olsun koçum benim.Takunyalarda pek uymuş ceketle birlikte.Motordan inişi bile asalet misali.Benim babam Cumhurbaşkanı olsa motoru ben sürerdim Poliside artçı yapardım abartmıyorum.Yine az bile yapmış.
    bence tartışmaların ve özellikle de "eleştirel" bakışların özeti bu cümlede yatıyor. ben bu fotoğrafta "takunya" göremiyorum, ama kafalardaki önyargılar o fotoğrafa "takunyayı" oturttuğu gibi, objektif olmayan başka bir çok şeyi de oturtuyor. burda mesele;

1) cumhurbaşkanının oğlunun ticaret yapması ya da yapmaması değil, çünkü ülke ileri gelenlerinin çocukları ticaret yapamaz diye bir yasa yok. zaten ticaret yapmasalar bu sefer de "bunlar geçinecek parayı nerden buluor, demek ki devlet kasasınan yiyorlar" olurdu

2) cumhurbaşkanı çocuğunun havaalanına polis motoruyla götürülmesi değil, çünkü diğer türlü makam aracıyla gitse "bunun benzini nerden geliyor" diye sorulur, hatta üstüne "yahu bu makam arabası babası için değil mi, niye oğlu biniyor o araca" da eklenebilir sonuna. taksi tutsa ya da kendi özel aracıyla gitse mecburen arkasından koruma gidecek, gitmek zorunda (niye koruma gideceğini de ayrıca anlatmayalım, önceki mesajlarda bir arkadaş yazmıştı zaten). bu sefer "ne işi var bu kadar korumanın onun arkasında" olacak adı

velhasılı kelam, olay aslında bu fotoğrafın genel görüntüsünde değil, mesele, toplum olarak siz-biz diye ayrışmamızdan kaynaklı. çünkü eleştirel yaklaşımların hiçbirisi gördüğüm kadarıyla sağlam destekli altyapılardan kaynaklı değil. objektif bakıldığında bu fotoğrafta tek eleştirilebilecek yön artçının (kimliğini bir taraf bırakırsak) motora kasksız binmiş olması. artçının yasal olarak kask takma zorunluluğunun olup olmamasını bir tarafa bırakırsak yine de bu durum,

* hoş görülmemeli : çünkü her şeyden önce insanın kendi güvenliğiyle alakalı bir durum ve kaza durumunda asfalt düşen kişi için kimlik, cinsiyet, yaş ayrımı yapmıyor.

* hor görülmemeli : çünkü muhtemeldir ki bu artçı hayatında belki de ilk defa bir motosiklete bu kadar yakın oluyor (iniş stiline bakarak kanaat getiriyorum). dolayısıyla zaten bir motosiklet kültürü yok, kask ne işe yarar, olmazsa başına neler gelir, olsa nasıl takılır bilmiyordur.

konunun özüne dönersek, aslında bu kadar sayfadır tartışılan fotoğraf, asıl güvenlik yönüyle tartışılması gerekirken, siyasi yönüyle olaya damgasını vurmuş ve sebebi de aslında, toplum olarak siyasi görüşlerde kendi görüşümüz dışındakilere hoş görüyü öğrenememiş olmamız ve önyargılarımız. bu olay aslında taaa, doğumdan başlayan bir olgu. şehirlerde hemşehricilikle başlayıp, futbol takımı tutmakla devam eden ve siyas partileri de bu çerçevede değerlendiren toplumsal yapımızdan kaynaklanıyor. nerdeyse cumhuriyet kuruldu kurulalı, bu durum böyle gelmiş. herkes, kendi görüşünde olanların memleketi kurutuluşa, diğer görüşlerinse hep felakete sürekleyeceğini zannetmiş. oysa 80 küsür yıldır bu memleket halen yerli yerinde...

dolayısıyla bırakın bu cumhurbaşkanı oğlu, şunları yaptı, başbakan oğlu, şunları kullandı meselesini. sanki bu hasletler ters işlermiş gibi söylemlerden vazgeçin artık. sanki amerika'da obama'nın çocukları okula taksi ile gidip geliyor gibi, ingiltere'de kraliyet ailesi, gecekonduda yaşıyor gibi davranmayın.

olması gereken, gerektiği gibi oluyor zaten, dünyada da, bizde de...

Motosikleti
    NX4 FALCON
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de kendinizi onu taşıyan trafik polisinin yerine koyun KARGO DEĞERLİ bir şey olsa harita önünde ismini duymadığın bir köyde eşeğe binersin ancak ( bulursan)
    İŞTE EN GÜZEL YORUM.. TAM DA BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM GİBİ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:22 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:41 AM ----------

İŞİN GIRGIRI Bİ YANA "aya" SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM.. ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN ELİNE SAĞLIK..
    NX4

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Hoş bir görüntü olmamış.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler