Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT250 mi Honda VTR250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet sitelerine bakarken honda nın VTR250 modeliyle Hyosung GT250 modelinin ne kadar benzdigini fark ettim hyosung 8500 tl honda 13000 hangisini tercih etmeliyim alırsam yoksa ikiside fiyatına göre işe yaramaz mı?

Bu hyosung st kanuni diye geçiyor ama hyosung
    http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=gt250

Bu da honda
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...ked/vtr250.htm

Bu da çin malı 2900tl
    http://www.kanuni.com.tr/Motosiklet/.../Freedom-200-5

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    şimdi burada hondanın fiyat ve satış politikasını beğenmeyen arkadaşlarım olacaktır. çoğunluk gt 250 diyecektir.

ancak vtr 250yi canlı olarak görmelisiniz. kanuni servislerinin eline düşeceğime, arkasında, eşi benzeri olmayan bir "iş felsefesine" sahip bir firma bulunan, enjeksiyonlu safkan bir japon motosikleti alırım daha iyi.

buna ilave olarak vtr 250ye pahalı diyorsanız, yamahanın ybr 250ye yaklaşık 9-10 bin istediğini aklınıza getirin.

vtr 250, boyutları dışında her yönüyle gt 250den daha iyidir. boyutlarının ufak ama tasarımının şık olması da, estetik açıdan benim gibi düşünenler için bu handikapı ortadan kaldırır
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VTR 250.. Hiç kulanmadım .. ama beygir gücü ve donanım olarak Hyo ile aynı enjeksiyonlu olması ise GT250 den tek artısı.. fiyatı uçuk bua bağlı olarak yede parçalarıda çok uygun fiyat değildir diyebilirim .. ama tahmin bunlar .. tecrübe ile sabit değil.. şahsen bir üyemiz alsadafikirlerini yazsa baya iyi olacak. Eğer dersenki abi para var huzur var .. elbette honda yı alır denerim en azından .. foruma bu motoru ilk anlatan olmak için bile değer bence

GT250: Kullandım . 2006 model siyah bi tane GT250 lim vardı.. Müthiş seri, yapılı, malzeme kalitesi cbf250 den çok daha iyi (çünki aynı yıl bide cbf250 Aldık kıyas yapabiliyorum) uzun yol gidebilen , şık bir alet.. globalde iken parça sorunu yoktu.. şu an kanunide nedir ne değildir inan bilmiyorum .

Her iki motorda da artçı rahat edemez .. ama artçılı uzun yol yapar her ikiside.. yanlız her ikiside deneyimsiz kullanılacak alet değil.. en azından ciddi bir eğitim almak lazım ..

işin özeti para çok sorun yok diyosan honda.. yok abi para çok olsada paramın karşılığını almak isterim diyosan gözü kapalı hyo..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hehheh..ilk barış abi yazar diyordum
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    gt 250 r al paran cebinde kalsın ama hyosung ve honda kullanıcılarının fikri daha önemli bence

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bence 2010 model Suzuki GSR250.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 2010 model Suzuki GSR250.
    daha henuz kendısıyle tanışmadık şahsen benım sevgılı medaratörümüz eyong sayasınde haberım oldu bu modelden acele yok diyorsan kalıte diyorsan param var dıyorsan bu seceneğide göz ardı etme derım

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    2. el temiz bir hyo, 5500 tl eder. iyi bir tecrübeden sonra ( kullandım ) 500-600cc arası bir honda 2, el bie fazer, cbf 500, cbf 600 en yüksek 12,500 tl ye edinilebir. 250cc için param olsa bile 13.000 tl vermem. 3 daha koyar ( param olsaydı ) hornet alırdım. çıplaksa çıplak, cazibeyse cazibe, güçse güç ;)

fiyat/performans: mutluluk
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Zaten bendede çok para yok :D 7-8 binlerde en fazla zorlasam hyosung alırım hondayı zaten alamam ama iksinina rarsındaki farkı merak ettim 4500tl farkın hakkkını gerçekten veriyor mu honda diye ama iki modelinde ikinci eline bakabilirm

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı scr4m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bendede çok para yok :D 7-8 binlerde en fazla zorlasam hyosung alırım hondayı zaten alamam ama iksinina rarsındaki farkı merak ettim 4500tl farkın hakkkını gerçekten veriyor mu honda diye ama iki modelinde ikinci eline bakabilirm
    farkı fiyatı
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    2008Honda ShadowVT750C -2006Bmw Gs Adventure 1150
    kanuni yazıyo ama hyosung diye bişey yok o kalıpları kanuni aldı artık kanuni yapıyor o yüzden.. kanuniyle honda yı karşılaştırmam bile her zaman önce kalite ararım çünkü + hyosungla da honda yı karşılaştırmam ne demişler honda hayat onda vtr250 hakkındaysa kullanmadım ama izmirde gördüm kaslı güzel görünümlü bi motor ama performansı hakkında en ufak bi bilgim yok senin deyiminle kanuni ama hyosung ise kullandım seri hırçın bi makina paranın karşılığını verir mi verir ama ben kendi adıma konuşmam gerekirse her zaman hondayı tercih ederim

Alıntı Orçun* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni yazıyo ama hyosung diye bişey yok o kalıpları kanuni aldı artık kanuni yapıyor o yüzden.. kanuniyle honda yı karşılaştırmam bile her zaman önce kalite ararım çünkü + hyosungla da honda yı karşılaştırmam ne demişler honda hayat onda vtr250 hakkındaysa kullanmadım ama izmirde gördüm kaslı güzel görünümlü bi motor ama performansı hakkında en ufak bi bilgim yok senin deyiminle kanuni ama hyosung ise kullandım seri hırçın bi makina paranın karşılığını verir mi verir ama ben kendi adıma konuşmam gerekirse her zaman hondayı tercih ederim
    Kanuninin sadece ismi yazıyor hyosung oldugunu varsay zaten hyosungu kastettim.Ayrıca hondayla hyosungu karşılaştırmam derken fiyat farkını da göz önüne almanı tavsiye ederim fiyat/performans önemli olan

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    Alıntı Orçun* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuninin kalıp kullandığı felan yoktur. global motor hyosung isim hakkını türkiyede tescil ettirdiginden kanuni bu ismle motor satamıyor.

250 cc sınıfı malesef ülkemizde yeterli düzeyde degil. hyo ile honda arasında gerek servis gerekse mekanik çok fark vardır ama bu fark diger alternatifin yarısı kadarsa tercih edilebilirlik yönü kalmaz. bana kalırsa git bitane kawasaki 250r al kanunide hondada baka kalsın.

illa 0 diye diremezsen ikinci el 8-10 bin lira arasında çok temiz zibil gibi motor var gerek 500 gerek 600 cc.

haa bide BBRR hoyoların 09 modelleri enjeksiyonlu diye biliyorum. acaba gt250r ile aynı motoru kullanmalarına ragmen gr 250 naked modeline enjeksiyon takmamışlar mı?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    honda ile hyosung u nasıl vede neresini birbirine benzettin anlamadım.vtr 250 ducati monster in kopyası
    honda bu motoru yeni çıkardığı için kullanıcı olarak birini bulacağını sanmıyorum.paran varsa honda,ekonomi düşünüyosan hyosung veya yeni ismiyle s&t kanuni
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    vtr cok guzel servıste gormustum hyosung bılmıom ya honda olsun çamurdan olsun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haa bide BBRR hoyoların 09 modelleri enjeksiyonlu diye biliyorum. acaba gt250r ile aynı motoru kullanmalarına ragmen gr 250 naked modeline enjeksiyon takmamışlar mı?

dediğim gibi kanuniye geçtikten sonra noldu geldi bilmiyorum.. devir kesicide var dediler ama masalmış ...kendim kullanmadan mıncıklamadan bişeye inanmam ben ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dediğim gibi kanuniye geçtikten sonra noldu geldi bilmiyorum.. devir kesicide var dediler ama masalmış ...kendim kullanmadan mıncıklamadan bişeye inanmam ben ..
    bende sitesine baktım hem gt250 r için hem gt 250 naked için enjeksiyonlu olduguna dair bir ibare göremedim. sadece sahibinden.com da 250r için 09 modellerinde enjeksiyon var diye yazmışlar. ayrı ayrı bayilerin ilanlarıydı.

bu kanuniye güvenilmez valla söküp bakmak lazım.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi burada hondanın fiyat ve satış politikasını beğenmeyen arkadaşlarım olacaktır. çoğunluk gt 250 diyecektir.

ancak vtr 250yi canlı olarak görmelisiniz. kanuni servislerinin eline düşeceğime, arkasında, eşi benzeri olmayan bir "iş felsefesine" sahip bir firma bulunan, enjeksiyonlu safkan bir japon motosikleti alırım daha iyi.

buna ilave olarak vtr 250ye pahalı diyorsanız, yamahanın ybr 250ye yaklaşık 9-10 bin istediğini aklınıza getirin.

vtr 250, boyutları dışında her yönüyle gt 250den daha iyidir. boyutlarının ufak ama tasarımının şık olması da, estetik açıdan benim gibi düşünenler için bu handikapı ortadan kaldırır
    sus sen kardeşim ybr 250 10 bın desen honda vtr 13 bin 3000 tl kimin cebine giriyor ayrıca git paşa paşa st kanuni 250gtr al pişman olmassın adam gibi kullanırsan 250 cc motora 13 bın tl verenin aklına şaşayım ben yada git cbf 500 al 8500 tl ye kral gibi makina
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradaki fiyat farkı bayağı fazla,aradaki teknoloji ve kalite farkı fiyat farkını açıklamaya yetermi bilmiyorum ama,13.000 TL büyük bir para.ve o fiyata alabileceğin gayet cazip modeller var.S&T Kanuniler güzel ,çok sorunlu değil ama,yedekparça fiyatları çokda ucuz değil.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Senin önerdiğin 2 motorun kulvarı farklı biri racing biri touring
    şimdi vtr'ye çantanı yükleyip. Gezebilirsin. Ama diğeride görünüş filn işte zevkine kalmış ben sana ikisinide alma diyorum niyee bi kere kanuni alma sakın servise gitmekten motora binemezsin bakmayla filn alakası yok
    nese bbunları

racing ninja 250 kawasaki bu motor japon malı sağlam yıllarca bin hyodan 1 milyar fazladır ama başın rahat eder ve farkı da görürsün.

Touring istiyosanda ybr 250 niye diğeri pahalı. Eğer 13 milyarım var diyosan o zmn çok daha fazla alternatifin var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler