Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: şehir içinde hız limitine uyuyormusunuz

Katılımcı sayısı
84. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet

26 30.95%
  • hayır

23 27.38%
  • bağzen uyarım bağzen uymam

35 41.67%
3. sayfa BirinciBirinci 123

motosiklet kullanırken hız limitine uyyormusunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    ben önümdeki trafiğe uyuyorum. hız sınırı aşılırsa suç bende değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Size radarlar hakkında bir şey söyleyeyim;

Önce bir soru:

Yolda gidiyorsunuz, bakıyorsunuz, bir Megane ya da Corolla, içinde eli telsizli bir sivil polis...

-"Hah işte.Bu radar aracı, ileride çevirme var" diyorsunuz ve biraz gidince kukalar ve trafik polisleri görünüyor.

Şimdi: Bu radar aracının önü neden size doğru dönük?

Cevap: Çünkü, araçtaki cihaz, sizin aracınıza gözle görünmeyen bir lazer ışını gönderiyor ve bu ışının, sizin aracınıza çarpıp geriye cihaza dönmesine göre de sizin hızınızı hesap ediyor.

Cihaz, bu ışını, radar aracının önü ne tarafa dönükse o tarafa doğru gönderebiliyor

Hareketli radarda da, sabit radarda da çalışma prensibi aynı.

Şimdi, durumdan vazife çıkaralım: Hız yapacaksak ne yapacağız?

Yolda hareketli radar varsa iş kolay (Örneğin; İzmir-Ankara yolunda, Sütçüler Köyü'nü geçince, Armutlu Beldesi yol ayrımına kadar olan bölgede, bir hareketli radar gezer.Siz, bu aralıkta sürat yaparsınız, Armutlu yol ayrımını geçince, benzin istasyonunun orada polisler çevirme yapar), size uygun hızda giden bir arabanın önüne geçin ve gazı açın.

Radar, lazer ışınını size gönderemez, çünkü araba ışın yolunum keser.Tek yapacağınız, sık sık aynaya bakıp, mesafeyi korumak, araya başka araç girmemesine dikkat etmek.

Biz, iki arkadaş, arabayla 120-130 km hızla gidiyoruz (Arabayı, arkadaş kullanıyor), bir kamyonu geçerken bir baktım ki, kamyonun önünde sağ şeritte 35 xx 794 plaka gri Corolla ilerliyor -"Abi, radar, bu araç radar" dedim, Şef, hemen frene basıp hız kesti, radar aracını 102-103 km hızla geçtik, ama, bir taraftan süratimizi de azaltıyoruz.2-3 km gidince bir baktık çevirme var Güzelce, geçip gittik.Ne durduran oldu ne de Şef'in eve ceza mektubu geldi.Bu arada anladım ki; radar aracı, yanından geçen araca da belli bir açıyı yakalayıncaya kadar ışın gönderemiyor.

Hıı...Ben bunu uyguluyor muyum?

Kesinlikle hayır.

Ne olur ne olmaz, hareketli radarı takip ederken, sabit radara yakalanırım...Sonra eşşek yüküyle ceza yazıp, güzelleştirirler

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bağzen uyarım bağzen uymam diye birşey yoktur. Bazen uyarım, bazen uymam olacak o...
    aplam yinemi
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    şehiriçi yol ortalama 30-40 müsaitse 50-60..80 şehirdışına çıkmadım ama rodajda benim sco 80 i geçmezdim heralde.zaten geçsem nolacak rüzgar bir otarafa atıyor bir butarafa yüksek sürat scooter tipi motosikletlerde sorun olur şahşi fikrim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler