Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

şehirli cross'cu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bildiğiniz üzere cross motosikletler toprak,çamur,yağmurlu alanların kralları.Geçen gün incelerken çok güzel özellikleri olduğunu farkettim.Mesela Yamaha'nın 125 ve 250 cc cross motosikletlerinde su soğutma ve enjeksiyon vardı.Ayrıca 2 çeşit yapmışlar.X ve R.Bunların arasındaki farklılıkları anlayamadım.Sizce bu motosikletler asfalt yolda ve uzun yolda kullanılamazmı? Ayrıca x olan versiyonlarda asfalt lastiği var gibi geldi.Yorumlar için şimdiden teşekkürler.Linkleri aşağıda veriyorum.
    250 cc X= http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...id=10&u_id=253
    250 cc R= http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...id=10&u_id=252
    125 cc X= http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...id=10&u_id=296
    125 cc R= http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...id=10&u_id=295

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    X'ler daha çok asvaltta kullanmak için yapılıyor ve asvalt lastiği var diye biliyorum.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

ALPERRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500 GRİ
    x model olanlar supermoto diye adlandırılır.

Alıntı ALPERRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x model olanlar supermoto diye adlandırılır.
    peki bu motosikletler neden pek şehirde rağbet görmüyorlar? Mesela uzun yolda enjeksiyonlu ve su soğtmalı motosikletler harikadır.Ve 6 vites olmasıda güzel değilmi?

Motosikleti
    TÉNÉRÉ
    Asfalt lastiği dışında jant ebatları da farklı, yani Yamaha X serileri ile (WRX - XTX) süpermoto tipi (XTX için belki benzeri de denebilir) bir sınıf yarattı. Yükseklikleri ve hafiflikleri ile de şehiriçi kullanıma uygunlar.Rağbet görmemelerinin sebebini ben şahsen daha çok duyulmamış olmasına veriyorum zamanla daha fazla görmeye başlarız sanırım.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu motosikletler neden pek şehirde rağbet görmüyorlar? Mesela uzun yolda enjeksiyonlu ve su soğtmalı motosikletler harikadır.Ve 6 vites olmasıda güzel değilmi?
    -tek silindir genelde titreşim fazla
    -rahat değil sele olarak
    -son sürati yeterli değil

Bu bahsettiğin makina uzun yola gelmez şehir içinde kullanılır oyuncak gibidir şehirde yapmadığını bırakmaz biraz daha güçlü olanlarıyla inanılmaz eğlenebilirsin her virajda yanlarlar.
    We are many...

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -tek silindir genelde titreşim fazla
    -rahat değil sele olarak
    -son sürati yeterli değil

Bu bahsettiğin makina uzun yola gelmez şehir içinde kullanılır oyuncak gibidir şehirde yapmadığını bırakmaz biraz daha güçlü olanlarıyla inanılmaz eğlenebilirsin her virajda yanlarlar.
    vuav.Harika.Son hız yeterli değil derken kaç km mesela?

Asfalt lastiğini tercih etmen daha iyi olur senen için şehirde kullanacaksan?

Alıntı karasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt lastiğini tercih etmen daha iyi olur senen için şehirde kullanacaksan?
    Yok benim bu kadar pahalı motorlara binecek gücüm yok.:( Kendime çin malı olmayan bir cup alacağım.(motosan modesa 125) Sadece bilgi edinebilmemiz için bu tarz bir topic açtım.

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    R lar cross

X lere supermoto diyorlar.

ki alacaksan supermoto al derim çok eğlenceli motor
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaş fiyatlarına baktın değil mi sonradan moralini bozmak istemem

WR250X 15.250 TL

Baktım.Gerçekten güzel aletler.Ama max hızlarını öğrenmek isterim.Çok atik olduklarını biliyorum.Süper moto istiyruk.

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Baktım.Gerçekten güzel aletler.Ama max hızlarını öğrenmek isterim.Çok atik olduklarını biliyorum.Süper moto istiyruk.
    wr 250 nin hizı gayet iyi.

bir video var dı kawasaki zx-250 r ile drag yapıyorlardı ve wr 250 geciyordu,sonra motoraları değitirdiler gene wr gecti
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    NX4 FALCON
    Süpermotolar çok zevkli aletlerdir arkadaşlar. Crosslarda öyle. Evet son hızları çok yüksek değil ama üzerlerinde çok değişiklikler yapılabiliyor. Bu arada torku yüksek olduklarından çok çabuk hızlanıyorlar kalkışta başedilmez bi motordur yani..
    Tutulmamasının sebebi de bizde hep gösteriş olacak ya herkes moıtora bak diyecek ya kimse bakmıyor bu motorlara.. Yoksa wr250 ve onun kategorisinde bi çok model var. Bu modellerden de biraz araştırmıştım. Ama şu an endro sınıfından bi model seçtim kendime inşallah bidahaki yaz gelmeden almış olucam.. Hatta kış ortasında almayı düşünüyorum.. Galiba deneme sürüşlerimi karlı yollarda yapıcam..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:45 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:31 AM ----------

Bu arada rahat değil demiş arkadaşlar.. Evt koltuğu rahatsız görünüyor ama lastik setlerden 80km hızla geçtim bitanesiyle, sanki asfaltta minik bi mıcırdan geçmişim gibi bi titreşim hissettim o kadar..
    NX4

servisi büyük olanla 160 gördüm diyordu R olanı daha uygun şehiriçi kullanıma

http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=rx125sm

Bu linkte 125 cc bir süpermoto var hyosung fiyatıda uygun sayılır 6400tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler