Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Baba-oğul ilişkileri...(yada ne desem bilemiyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    çok hoş replikler gerçekten okurken defalarca güldüm bir yandanda ne kadar şanslı olduğumu gördüm,benim babam senelerce motosiklet sürdü, 91 yılında mz251 ile geçirdiği bir motosiklet kazasında sol kolu 12 yerden kırıldı sol elinin 3 parmağı ve bileği felçli kaldı kafasında kaskı oldugu için ucuz yırttı ,ozamanlar korumalı elbiseler yok gibi bişiydi üzerinde korumaları olsaydı belki şuan eli felçli kalmayacaktı ama onca yaşanana rağmen bir kere bile oğlum motosiklet alma demedi,son motosikletimi almaya birlikte gittik şimdi ondada tekrar heves başladı sol eli debriyajı sıkacak kadar çalışmadığı için scooter alacağız frenide ayağa aldıracağız,hayali bile onu bisiklet alınacak bir çocuk gibi sevindiriyor.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Babasını en kolay ikna eden benimdir heralde.Hatta hiç ikna bile etmedim.Çünkü benim baba kalkmış 55 yaşından sonra bi tane motor almış.Oh bende bi güzel binip gezdim bi süre.Sonra o motoru yazlığa götürünce bende gittim kendime bi motor aldım.Beni 30 yaşımdan sonra motorculuğa bulaştran babamdır.Ben almışım araba , tipik aile babası modlarında geziyodum.Benim aklımın ucundan geçmezdi motor.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bu işler böyle, gençken ailen motor aldırmaz, senin de paran yetmez.Yaşın ilerler paran vardır, ama, artık aile babası olmuşsundur, motora cesaret edemezsin.Motor alsan o yaşta ayrı bir dert, çünkü, kalbin "Race al " der, beynin "Lan oğlum yapma, bu yaşta ancak turing ya da enduro binebilirsin" der...

Kalbini dinlersen benim gibi olursun; 36 yaşında iken race alıp binersin.

Velhasıl kelam, zor iş bu motosiklet

En iyisi, sen paranın yettiği ölçüde, eski ve düşük cc.li bir motor al, baban tamir etmeye başlasın, hatta babana da öğret.Bir bakarsın baban ikinizede yeni birer canavar almış

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    benim anladığıma göre sen bu konuşmaya tam kapıdan çıkarken başladın ve hepsi oradamı devam ettin ama çok başarılıymışsın bide babandada eski bi motorculuk yok olayın içinden geldiği için her şeyin farkında ondan bu kadar ısrarcı yoksa anne babadan daha çok çocuğu düşünür ama anneni ikna etmişsin ama sana bi tavsiye balık mevsimide açılıyo sen ramazandan sonra babanı ikna et bi ufak al 3 tanede lifer evde bi güzel hazırla onları anca öyle ikna olur
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    güzel bi konu...iyiki babam önceden motorsiklete biniyordu yoksa hayatta aldırmazlardı..yani ikna konusunda asla yarışamam.arkadaş iyi mücadele veriyorsun hakkını vermek lazım.ama fazla sıkmadan laf atmalarını sürdür.yoksa motor konusu tamamen düğümlenebilir ..anlarsın motoru zincirlemeler gibi

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Babam kendi alıp geziyo arasıra sanırım bende şanslılardanım
    HONDA

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babam eskiden mobilet kullanıyormuş sonra motor işini bırakmış.Arkadaşının scooter'ını kullanıyor banada kullanmak için veriyor(malum bende motor yok).Babam çok takip etmiştir beni motorlaOcak,şubat gibi alacağım inşallah motoru kışın kullanamam diye almıyorum.Kabul etse de biraz korku var içinde anladığım kadarıylaAma olmaz demiyor bende şanslıyım sanırım.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Mücadelen için tebrikler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    11 yasında beni ilk motora bulaştıran babam oldu. 4 motor kullandım simdiye kadar, en son motorumu kendim aldım.
    Ama artık babam istemiyor motoru büyütmemi. kendim alacagım diyorm hayır ben sana aldırmam diyor<<
    Ne Yapcaz Bİlemiyorum valla, ama Alıcam yani ;)
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 yasında beni ilk motora bulaştıran babam oldu. 4 motor kullandım simdiye kadar, en son motorumu kendim aldım.
    Ama artık babam istemiyor motoru büyütmemi. kendim alacagım diyorm hayır ben sana aldırmam diyor<<
    Ne Yapcaz Bİlemiyorum valla, ama Alıcam yani ;)
    sen bisiklet al oğlum ne yapcan motoru, tehlikeli şeyler bunlar
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Güzel bir diyalog geçmiş aranızda, umarım ailenin gönlünüde yaptıktan sonra motoruna kavuşabilirsin
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    aynı diyologların benzerlerini 1.5 yıl kadar yaşadım.
    Annae - baba ayrı, kardeş ayrı, anneanne ayrı bonus olaraktanda sözlüm le uğraştım büyük savaşlar ve çabaar sonucu ilk motorum jinlun jl-150 oldu.

Lakin ben daha elciğine bile dokunmamıştım ki babam benden önce bindi motora!

aylarca itiraz eden izin vermiyorum, sana araba alıyım olum diyen babam

Sabır isteen bir savaş veriyorsun dostum ama başaracaksın inan =)
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Bence seni düşünen birileri var diye mutlu olmalısın Ailenin müsadesini al, ne güzel seni önemsiyorlarken ;)

benide 4 yıl önce 11 yaşımda bu işe bulaştıran babam oldu ama zavallı nasıl bi hata yaptığının farkında deildi xD dialoglar cok super olmuş tebrik edioum xD En iyisi sanırım bnm gibi alıştırmaya şimdiden başlamak bn şimdiden babamı ikna ettim 17 yaşında ehliyet alınca(son 1 senecik xD) işim kolay oluck gibi ama neden bilmiorumda babamı eledim şimdi amcamlar halamlar filan geldi karşıma motoru aldığın gün satarız diye tehdit ediyorlar ama zavallılar nasıl bi tutku olduuunu bilmiyorlar galiba xD

Not:EDİT''ör olayı konuya biraz gülümseme katmış hoş olmuş yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    çok eğlenceli bir yazı olmuş tebrik ediyorum ancak,cepte para yokken bu kadar ugraş vermen işin sonunu bağlayamamış...
    benim babamda motoru yakcaktı aldğımda
    anamın ölüsü cıkardı eğer ben motor alırsam
    almaya gidiorum dedim ve ertesi gün yola cıktım aldım geldim mahalleye herkes camda beni bekliyormuş meğer
    gördüler ve bi anda dikkatli ol evladım yorumları başladı... çünkü kabullenmişlerdiiiiiiiiiiiiiii
    inşallah sandaa böylegüzel bir gün nasip olur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler