Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklete (flaş gibi çakan lamba) eklenmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F-650
    Merhaba, bazen yolda gördüğüm motorlarda ya farın içine entegre edilmiş ya da motorun ön kısmına iliştirilmiş aparatlar görüyorum. polis lambası ya da ambulans ışığı gibi çakıp duruyorlar. bunları nasıl temin edebiliriz? aküye bağlamadan etmeden (örn. 9v pil ile) bunları çalıştırmak gibi bir şey olabilir mi? Bilgi verirseniz sevinirim. herkese iyi ve kazasız günler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bağlayın arkadaşım.Bunu da bağlayın..Pavyon gibi olsun iyice motosikletler..Takın ki serseriliğimize serserilik katalım..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağlayın arkadaşım.Bunu da bağlayın..Pavyon gibi olsun iyice motosikletler..Takın ki serseriliğimize serserilik katalım..
    alttan mavi ışık taktıklarında tam pavyon oluyor

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pavyonculuğun nasıl olduğunu sormamış kimseye...ama herkes pavyon işletmecisi gibi yazmış bişiyler...bide adamın sorusuna cvp veren olsa ne güzel olur...

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde güzel bir cd li oto teyp nasıl olur ama
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    yasak onlar ismide "çakar"
    pavyon gibi olacağını bilmediği icin soruo demekki, arkadaşlarda akıl vermişler

Motosikleti
    BMW F-650
    ne pavyonu ne gazinosu? saçma sapan cevaplar, sırf cevap yazmak için bişiler yazmak nasıl bir mantık? Anlamak mümkün değil.

çakar lambaları bilmemde alttan mavi ışık gerçekten pavyon gibi

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    gece yolculugunda görünmek için yapılmış bir sistem bu bir kere görmüştüm. pavyon mavyon diyorlar ama çok faydalı oldugu kesin... adam akıllı cevap veren olursa ben de düşünmüyor değilim..
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    ne pavyonu ne gazinosu? saçma sapan cevaplar, sırf cevap yazmak için bişiler yazmak nasıl bir mantık? Anlamak mümkün değil.
    Asıl o saçma sapan ve YASAK olan şeyleri motosiklete takmak nasıl bir mantık onu sorman lazım kendine..
    Geçenlerde bir scooter gece vakti karşı şeritten geliyor ama farkedebilmek mümkün değil çünkü arkadaş farı söküp yerine mor bir ışık takmış. Aklı sıra şekil yapmış ama ne önünü görüyor ne de kimse onu görebiliyor.

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar anladığım kadarıyla bu "çakar" özellikle geceleyin trafikte sizi farketmeyen kişilerin dikkatini çekmek için kullanılması amacıyla arkadaşımız tarafından bilgi edinme amaçlı sorulmuş. "Pavyon" türü benzetmeleri nasıl bir alaka kurarak yaptığınızı cidden anlayamadım (o zaman bu çakarları kullanan motosikletli polislere de aynı gözle mi bakıyorsunuz?), birbirimize anlayışsızlık olarak bu kadar mı keskiniz? Ondan sonra da yana yakıla motorcuları bilmem ne görüyorlar, bizi iplemiyorlar falan diyorsunuz; iyi de siz kendinizden olan birine karşı bile anlayışsızlığın uç örneklerini gösteriyorsunuz. Adam gibi cevap yazmak çok mu zor?
    Soruyu soran arkadaşa cevap olması için yazıyorum;
    Arkadaşım her ne kadar gece farkedilmek için son derece kullanışlı aletler olsalar da bildiğim kadarıyla bu "çakar" denilen aletlerin normal sürücüler tarafından kullanılması yasak. Daha önce de forumda bu konuda yazıldığını hatırlıyorum, istersen forumda bir arama yaptır.. Bu arada kullanım açısından serbestleşmişse sanırım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar sana istediğin cevabı vereceklerdir. Rüzgarın bol olsun..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    benim gördüğüm motosikletin ön ve arkasına takılın 3-5 küçük led lambadan olusan basit bir sistem. fara takılan böyle kompleks bir şey değildi...
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aktirilir.html

öncelikle link bu. sonra bu ışık sistemi arka çanta altına yere doğru açı ile bakacak şekilde konulduğudna gayet faydalı oluyor. ben trafikte görmüştüm.hatta polis falan sanıp hızımı da düşürmüştüm. ikincisi forumda faydalı olacak şeyler yazılmalı değil mi. her önüne gelen bizim samimi arkadaşımız olmuyor. küstürmeyin kimseyi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çakar lambalar şu sıralar 10 TL arasında satılıyor.
    Pavyon gibi dolaşan çok piyasada, fakat çakar lamba çok farklı bir kategoride bence. Keşke yasak olmasa.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    PİAGGİO X9
    Evet gör görül hayatta kal olayını tamamlayabilir ama banakalırsa polisle çok başın derde girer çünkü yasal olmadığını düşünüyorum...poliste siren çalıyor sende tak bakalım neler olacak

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    alta ışık takmayla pavyon oluyosa benim motorun teşhisini siz koyun allta vani ışık ön davlumbazın yani çamurluğun arkasındaki yerde komple ışık ön tarafta prof. çakar lamba arka grenajın altında ışık yan taraflarda ışık işte bi ara resmini çekip koyuyım pavyon görün koltuğun altında da 300watt motosiklet amp. 80 watt subbass(12") isteyen pavyon desin ne derse desin bence çok güzel

ekleme: benim motorda siren de var ambülans gibi bağırıyor
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar anladığım kadarıyla bu "çakar" özellikle geceleyin trafikte sizi farketmeyen kişilerin dikkatini çekmek için kullanılması amacıyla arkadaşımız tarafından bilgi edinme amaçlı sorulmuş. "Pavyon" türü benzetmeleri nasıl bir alaka kurarak yaptığınızı cidden anlayamadım (o zaman bu çakarları kullanan motosikletli polislere de aynı gözle mi bakıyorsunuz?), birbirimize anlayışsızlık olarak bu kadar mı keskiniz? Ondan sonra da yana yakıla motorcuları bilmem ne görüyorlar, bizi iplemiyorlar falan diyorsunuz; iyi de siz kendinizden olan birine karşı bile anlayışsızlığın uç örneklerini gösteriyorsunuz. Adam gibi cevap yazmak çok mu zor?
    Soruyu soran arkadaşa cevap olması için yazıyorum;
    Arkadaşım her ne kadar gece farkedilmek için son derece kullanışlı aletler olsalar da bildiğim kadarıyla bu "çakar" denilen aletlerin normal sürücüler tarafından kullanılması yasak. Daha önce de forumda bu konuda yazıldığını hatırlıyorum, istersen forumda bir arama yaptır.. Bu arada kullanım açısından serbestleşmişse sanırım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar sana istediğin cevabı vereceklerdir. Rüzgarın bol olsun..
    ........

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pavyonculuğun nasıl olduğunu sormamış kimseye...ama herkes pavyon işletmecisi gibi yazmış bişiyler...bide adamın sorusuna cvp veren olsa ne güzel olur...
    Far ve Arka Aydınlatmanın içine takılan türlerini kast ederek diyorum ki;
    A) Pavyona benzeyeceği kesin.Nedense hep bu benzetme yapılır
    B) Gerek otomobil gerekse motosiklet hiç birinin fabrikasyon aydınlatmalarına eklenti ya da eksiklik yapılamaz. Bu değişikliklerin kanunlara aykırı olduğu gibi Trafik polisi tarafından cezalandırılmakta.
    C) Bisiklet ya da Motosikletin dışında bir yere takılan '' Flaşör '' tabir ettiklerimize tabiki Poliste bir şey demiyor hatta kendileride kullanıyorlar...ne kadar iyi görülebilirsek o kadar iyi değil mi.
    D) Daha az bilgili kardeşlerimize örnek olalım ve daha doğru yolları gösterelim mümkünse Eleştirenleri eleştirmeyelim
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yine polemik var ama içinde ben yokum ne hikmetse...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler