Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

adi çin malı kask takmayalım arkadaslar

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    sana öyle denk gelmiş krdeş normalde toprak tas gibi kırılıyor
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    nitekim inde kaskı 2 tür kullananımız var..
    1. tür; polis ceza yazmasın diye
    2. tür hayatını kurtarsın diye.
    kullandığınız motor ne olursa olsun, fullface ve kaliteli üretim bir kask kullanmalısınız..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Yamaha XT 225 Serow
    normalde venom kullanıyorum ama oğlumun kaskı safebet kendisi modifiye etmiş

safebet çin mi?
    Motor, her an öleceğinizi bildiğiniz için zevklidir...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı XT.225 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde venom kullanıyorum ama oğlumun kaskı safebet kendisi modifiye etmiş

safebet çin mi?
    malesef. .
    GKN MOTORS

Motosikleti
    80 tl civarından asağı olanlar kalitesiz kasklar 200 tl ye kdr orta kalte
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    bende wiwi var. iki tane biri çenesiz biri çeneden açılır. çeneden açılır olan yolda vidaları düştü aç kapa yalama olmuş çene kısmı çıktı diğer çeneye bağlantı noktası olan kısmını sökene kadar canım çıktı otobanda yerden yere vurdum sinirimeden sadece çizildi. elimde iki tane wiwi çenesiz oldu
    yine yazlık shad var bir tane. çok sağlam kask ad 204 gibi üstü metal gibi sert bir madde. bir arabaya arkadan çarpsan ön camdan çıkarsın hissi veriliyor.
    kaskın dışından çok kayış kısmı önemli?
    o darbe ve sürüklenmede kafanda kalabilmesi, ve beden ölçüsünün bol olmaması..
    Geçen gün sağlık sektöründen bir arkadaş söylemişti . kırık ve çıkıklarda korumalı montları kesip çıkaramadıklarını. bu da yaralanana hem daha acı hemde daha fazla zarar veriyor. düşünsenize montumuz vucudumuzu tam sarıyor. yollarımızdan çekip çıkarmak ne kadar zor. kesip çıkaramadıklarını varsayın..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı deilde adi çin malı diyelim.Sonucta LS2 çinde uretılıyor

-10karakter-

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten o kaskları takanların tek derdi Polisler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Çin malı almayın demek yerine kalitesiz almayın demek daha doğru olur bence.Gerçi çoğu çin malı kalitesizdir ama kaliteli olanıda var.Ls2 hiç yoktan kat kat iyidir; karpuz kabuğu diye tabir edilen kasklardan.Bence kaskı iki çeşit kullanıyor çevremizdekiler bir ceza yememek için(polissavar kaskı) iki. Güvenliğini sağlamak için.(Kaza Anında Seni Korur...) Hayatınıza ne kadar önem veriyorsanız o kadar kaliteli kask tercih edin.Kazasız sürüşler...

Motosikleti
    Var
    Benim icin en son tasarruf yapilacak sey kask tir arkadaslar..
    Hergün alacaginiz birsey degil zaten.. Sagliginiz herseyden önemli bunu unutmayin. Ben dün bu kask i aldim ve süper memnumum..
    Biraz tuzluydu ama seneler boyu takicam sonunda..

http://schuberth.com/index.php?id=23&L=0

Siz siz olun en son kaskta tasarruf yapin derim..

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    arkadaşlar size katılıyorum tamamen arkadaş konuyu acmakta cok haklı fakat su var bazı kişiler gercekten alamayabiliyor maddi sebeplerle ha şimdi bana diyeceksınız kı en dandık motor alsa 1 mılyar 1 mılyarı veren 50-100mılyonu veremeyecek mı bu konudada haklısınız kesinlikle fakat bazı kişiler alamıyor ben bizzat sahıdım yanı

ama bi genelleme yaparsak kaliteli ve orta derece yanı 100mılyon civarına satılan kaskı alıp kullananlar genel olarak bilinçli kendisini ailesini sevdiklerini dusunen motorcudur

fakat motorun yanında verilen kasklar olsun satılan 15-20 mılonluk kasklar olsun bunları takan kişiler bilinçsiz kaskı gereksiz goren saclarının bozulmasını istemeyen kişilerdir sırf ceza yememek için takanlardır

fakat istisnalarıda var bunuda biliyorum su an adı kask kullanıp cok bilinçlı olan ve iyi bi kask için para biriktiren arkadaşlarımız var fakat be ntakan herkese saygı gosteriyorum
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Var
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar size katılıyorum tamamen arkadaş konuyu acmakta cok haklı fakat su var bazı kişiler gercekten alamayabiliyor maddi sebeplerle ha şimdi bana diyeceksınız kı en dandık motor alsa 1 mılyar 1 mılyarı veren 50-100mılyonu veremeyecek mı bu konudada haklısınız kesinlikle fakat bazı kişiler alamıyor ben bizzat sahıdım yanı

ama bi genelleme yaparsak kaliteli ve orta derece yanı 100mılyon civarına satılan kaskı alıp kullananlar genel olarak bilinçli kendisini ailesini sevdiklerini dusunen motorcudur

fakat motorun yanında verilen kasklar olsun satılan 15-20 mılonluk kasklar olsun bunları takan kişiler bilinçsiz kaskı gereksiz goren saclarının bozulmasını istemeyen kişilerdir sırf ceza yememek için takanlardır

fakat istisnalarıda var bunuda biliyorum su an adı kask kullanıp cok bilinçlı olan ve iyi bi kask için para biriktiren arkadaşlarımız var fakat be ntakan herkese saygı gosteriyorum
    Simdi biraz sert ve kirici olucam belki biliyorum ama. Söylemeden duramayacagim. Ekipmanlarini alamayan adam motora binmesin.. En dogru olan bu sanirim. Yada birsey oldugu zaman hickimseye yakinmasin.

Motosikleti
    cbf150
    Dediğine katılıyorum senın fakat sunu dusun belki ekipmanı yok almadı en basıtı bi kask bile ama bu kişinin ilerde almayacagı anlamına gelmez yanı bi kişi koruma kullanmıyorsa bu kendı secimidir bende ilk zamanla kullanmıyordum itiraf ederim acık yureklilikle bi 2bin km kasksız gezdım sonra bu siteyı buldum ve bilinçlendım ve kaskımı montumu aldım şimdi eğer senın dediğin gibi hiç binmeseydım bi motorcu kaybedecektıniz ve her fırsatta bu kişileri uyaran birisi olmayacaktı bunun en basit ornegi benım

Motosikleti
    Var
    Dediğine katılıyorum senın fakat sunu dusun belki ekipmanı yok almadı en basıtı bi kask bile ama bu kişinin ilerde almayacagı anlamına gelmez yanı bi kişi koruma kullanmıyorsa bu kendı secimidir bende ilk zamanla kullanmıyordum itiraf ederim acık yureklilikle bi 2bin km kasksız gezdım sonra bu siteyı buldum ve bilinçlendım ve kaskımı montumu aldım şimdi eğer senın dediğin gibi hiç binmeseydım bi motorcu kaybedecektıniz ve her fırsatta bu kişileri uyaran birisi olmayacaktı bunun en basit ornegi benım
    Ne güzel buradan birseyler ögrenmissin.. Harika birsey bu.
    Ben zaten kimseye kask takin falan diyen biri degilim.. sonucta herkesin kendi kafasi. Takar takmaz kendi sorunu. Ama burada cok okuyoruz kaskini taksaydi belki simdi aramizda olurdu diye.. Ve bunu cok kisi daha anlamis degil sanirim.
    Sonradan keskeler ise yaramiyor biliyorsun..

Yurdum insaninda genel sudur.. Nolcak yaaaaaa....
    Olduktan sonra aglamalar cok...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel buradan birseyler ögrenmissin.. Harika birsey bu.
    Ben zaten kimseye kask takin falan diyen biri degilim.. sonucta herkesin kendi kafasi. Takar takmaz kendi sorunu. Ama burada cok okuyoruz kaskini taksaydi belki simdi aramizda olurdu diye.. Ve bunu cok kisi daha anlamis degil sanirim.
    Sonradan keskeler ise yaramiyor biliyorsun..

Yurdum insaninda genel sudur.. Nolcak yaaaaaa....
    Olduktan sonra aglamalar cok...
    kardeşim ben bi iki yere yazdım ama bi fazda cıkmadı en onemlisi yuksek derecede iyi bi eğitim verilmeli genclerimize

ehliyetı olmayana motor satılmamalı

emniyet bilinçlendırmeli ve kask takmayan kışilere ornegın ayda belli bi kask dagıtabilir bence oraya buraya beyaz eşya dagıtalana kadar oy için milletımızın hayatı için kask dagıtabilir

ehliyet kursları daha cazıp hale getirilebilir

kask fiyatlarında korumalıklarda indirim kampanya daha fazla olmalı bence

tabi ki bunlar en basit şeyler daha yapılabilecek cok şey var

Motosikleti
    Var
    kardeşim ben bi iki yere yazdım ama bi fazda cıkmadı en onemlisi yuksek derecede iyi bi eğitim verilmeli genclerimize

ehliyetı olmayana motor satılmamalı

emniyet bilinçlendırmeli ve kask takmayan kışilere ornegın ayda belli bi kask dagıtabilir bence oraya buraya beyaz eşya dagıtalana kadar oy için milletımızın hayatı için kask dagıtabilir

ehliyet kursları daha cazıp hale getirilebilir

kask fiyatlarında korumalıklarda indirim kampanya daha fazla olmalı bence

tabi ki bunlar en basit şeyler daha yapılabilecek cok şey var
    Kask dagitmakmi? Hmmmmmmmmmmmmm...
    Herseyi devlettenmi beklemek gerek?
    Oy icin kömür ve beyaz esya dagitiyorlar zaten..
    Bunuda devletten bekliyeceksek yandik desene...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask dagitmakmi? Hmmmmmmmmmmmmm...
    Herseyi devlettenmi beklemek gerek?
    Oy icin kömür ve beyaz esya dagitiyorlar zaten..
    Bunuda devletten bekliyeceksek yandik desene...
    sadece bi oneri yanı nasıl desem emnıyet yapabilir bunu sonra surucu kursları belli bi puanı gecene kask verebilir ama bizim milletımız bunları yapmaz kı

Motosikleti
    burada 3 ay önce dağıttılar.emniyet gördüki dağıtılan kasklar takılmıyor başladlar motorları toplamaya her gün çevirmede en az 10 tane motoru alıyorlardı.su koca ilçedde ben ve arkdasım iyi denencek kasktan kullanıyoruz ilk kakskımı ona saatımls2 ilk defa gördüğü için hosuna gitmiş ve satmıstım bn beyaz o kırmızı geziyoz öylemillet bi acaip bakıyor uzaylı görmüş gibi:

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    bizim milletten bazısı dağıtılan kaskı kullanmaz da gider satar
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Arkadaşlar bende çin malı kask kullanıyorum.'Fatihsevim' arkadaşımız doğru söylemiş bence.Gerçekten parası olmayan adamlar var.Benim kaskım 25 liralık.Hiç yoktan diyerek aldım.Ama şuna bakarsanız motorum yok.Sadece artçı olarak bindiğim arkadaşlarım ve dükkanda kullandığım 49 cc moped var.Bende motor almak istiyorum.Ve bir de güzel kask.100 lira civarında gerçekten kaliteli diyebileceğiniz kask varsa paylaşmanızı isterim.140-150 TL.civarına kadar ayırabilirim.(Malum çalışmıyorum.Bu kadar birikiyor.)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler