Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ATV Motocross

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm 250 sx-f
    hyr kullanmadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı eren6776 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela honda cbf 150 senin çok uygun ve kulanışlı olur.yamaha ybr 125 aman kardesim mondial kanuni falan alma uzak dur.
    yanlış bi yaklaşım adam vitesli motor kullanmadım diyor sen ybr falan al diyorsun ha eğer öğrenmek istiyorsa hemen bitane çinli al yarın onda öğren en azından ybr ye verdiğin paranın yarısı para vereceksin hemde öğreneceksin yoksa sen öğrenicem diye ybr alırsın sora motoru şanzımanı dağıtırsın vitese geçemessin 5 teyken yanlışlıkla 1 e atarsın motor gider parçasıda pahallı zaten sora motordan soğursun bence çinli al öğren 1 kaç sene sorada o çinliyi sat japon al sattığın çinlinin parası ilede kendine kask mont vs. şeyler al vitesli kullanırken mutlaka birinden yardım al tek başına yapamassın arkanda mutlaka bi artçı bulundurmotora fazla yükleninki motorun debriyajını gaz kolunu ayarlayamassan seni uçurmasın ama artçın biraz ortalar4a doğru otursun bu seferde motorun ön kaldırma ihtimali yüksek yani bence şimdilik bi çinli ile başla sora iyi bir japon al
    seçim senin...

Motosikleti
    Ktm 250 sx-f
    yoruk 86 adlı arkadaşım araba kullanmayı bilio msn?

Motosikleti
    Innova 125
    valla bilemiorum gerçekten zor karar tecrubeli arkadaşlar nelerle başladılar peki?

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    valla bana sorar san hiç atv alma derim.

direk küçük cc li bir cross la başla derim.

boyunda uzun ormanlık bir alanda alıştırma yapıp kendini geliştirirsin bence.

zaten ilk aldığın gün vites büyütme,küçültme yi hemen öğrenirsin
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    Innova 125
    peki sen neyle başladın?

Motosikleti
    Ktm 250 sx-f
    ben daha 18 ime yeni basım araba ehliyetim ve motor ehliyetim bile yok ama babam ne araba aldıysa şuana kadar hepsini kullandım diyebilirim.yani vites nası deişir teorisini ordan biliyorum.küçükken yine babamın scooterını sürerdim.sonra sattık uzun bi süre de motor almadık.sonra babam honda shadow 750 aldı.ben 12 yaşındaydım ve çok ağır geleceği için denemeyi ne kadar istediysem de tabi ki denememe izin vermedi babam.neyse işte geçen sene de dayım mobilet almış aa bi bakiyim daha önce hiç binmedim dedim sürmeye başladım çok zevkli falan sonra bi kıpırtı geldi içime naaptım ettim babamı ikna ettim shadow una bindim.babam baktı ben işi hemen kaptım xl 200 ümü aldı tam olarak onun üzerinde öğrendim diyebilirim.vitesler hiç sorun olmadı sadece ilk 15 dakika gaz debriyaj ayarını oturtana kadar zorlanıyosun sonra zaten kaymak gibi 40 senedir kullanıomuş gibi gidiosn alışılmayacak bişi diil belki sitedeki arkadaşlarım ya da büyüklerim büyük konuştuumu ya da saçmaladıımı düşünecekler ama gerçekten de böyle sadece paylaşmak istedim.

Motosikleti
    Innova 125
    Alıntı enerovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoruk 86 adlı arkadaşım araba kullanmayı bilio msn?
    çok fazla ustalığım yok çok az biliyorum

Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış bi yaklaşım adam vitesli motor kullanmadım diyor sen ybr falan al diyorsun ha eğer öğrenmek istiyorsa hemen bitane çinli al yarın onda öğren en azından ybr ye verdiğin paranın yarısı para vereceksin hemde öğreneceksin yoksa sen öğrenicem diye ybr alırsın sora motoru şanzımanı dağıtırsın vitese geçemessin 5 teyken yanlışlıkla 1 e atarsın motor gider parçasıda pahallı zaten sora motordan soğursun bence çinli al öğren 1 kaç sene sorada o çinliyi sat japon al sattığın çinlinin parası ilede kendine kask mont vs. şeyler al vitesli kullanırken mutlaka birinden yardım al tek başına yapamassın arkanda mutlaka bi artçı bulundurmotora fazla yükleninki motorun debriyajını gaz kolunu ayarlayamassan seni uçurmasın ama artçın biraz ortalar4a doğru otursun bu seferde motorun ön kaldırma ihtimali yüksek yani bence şimdilik bi çinli ile başla sora iyi bir japon al
    seçim senin...
    ben tam tersine düşünüyorum bence ilk başlamak için japon alacaksın,çin değil.

öğrenmek için farkında olmadan zorlarsın bişey yaparsın motor dağılır gider.satmada satamassın,hatta motordan soğursun. .ybr 125 de böyle birşey olacağını hiç sanmıyorum
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    Innova 125
    ya bu öğrenenler neyle öğrendi ?

Motosikleti
    Ktm 250 sx-f
    Alıntı yoruk86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda öğrendiler :D bence sen hiç canını sıkma crf istiosan al öğrenirsin. ehliyet var mı bu arada?

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    olurmu olur yinede çinli ile başlasın sora japonun ıymetini yi bilir
    ya şu etttiğimiz sohpeti bi çinli ya da bi japon görse bizi mahkemeye verir çinli al japon al japonu önce alıcan sora yatırcan .... vallaha sohpet öyle gelmeye başladı ha japon ha çinli ikiside çekik gözlü

Motosikleti
    WR 250 R
    nasıl mı öğrendi

tabiki vitesli motor alarak.

3 hafta önce(hayatımda hiç vitesli motor kullanmamış biridim)ybr aldım.

2 günde dur,kalk,fren yap,vites attır.... yapa yapa alıştım veya sürmeyi öğrendim.

bu kadar basit.zaten bunları yaparken baya bi zevk alarak yapıyorsun

Motosikleti
    Innova 125
    ehliyet 1 haftaya olucak :D heyecanla bekliyorum zaten ben o sürede anca karar veririm

Motosikleti
    Ktm 250 sx-f
    ehliyet 1 haftaya olucak :D heyecanla bekliyorum zaten ben o sürede anca karar veririm
    tm ehliyet olucaksa hiç sorun yok.yalnız hep derler aman küçük cc al falan, yok o çok fazla gelir tabut olur derler.bence 125 likle başlamamalısın.250 daha iyi olur çünü bende 200 lük var 2 ayda sıkıldım şimdi başka hayaller kuruyorum tabi bu senn biraz karekterine de bağlı sıkılma meselesi ama yine de sen bilirsin derim. bilinçli düzgün kullandıın zaman altındaki motorun gücünün pek önemi olduunu düşünmüorm.motor kendi kendini kullanamayacağına göre iş sende bitiyor.basarsan sen basarsın yani motor kendi gitmiyo. o yüzden kendine güveniyosan kendi koyduun kurallara uyabiliosan 250 lik al daha rahat edersin derim.kendi kuralların derken mesela şey gibi belki kural demek yanlış oldu ama motorda 160 kadran varsa 161 yapmamaya çalışacağını biliosan adam akıllı kullanacaksan dediklerim geçerlidir. karar senin

Motosikleti
    Innova 125
    hiçbişeyin sonu olmaz bence 125 alırsın sonra 250 sonra 500 sonra 1000 haybusaya kadar gidersin ama oda yetmez insan hep daha iyisini ister

Motosikleti
    Ktm 250 sx-f
    hiçbişeyin sonu olmaz bence 125 alırsın sonra 250 sonra 500 sonra 1000 haybusaya kadar gidersin ama oda yetmez insan hep daha iyisini ister
    sende para bolsa sorun yok ben ilk aldıında 2 ay sonra bıkma diye demiştim. sen bilirsin tabi

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    hocam sen al bi 125lik cross keyfine bak , yok ben dikkatli becerikli adamım, işi çabuk kaparım dersen al bi 250cc.... 7000tl ye de bir çok marka model alabilirsin. cr konusunda bir fikrim yok o yuzden sana yardımcı olamayacağım. ama sonuçta honda

Motosikleti
    Innova 125
    ben aşdığım şeyden çabuk bıkmam parada bol değil be kendi emeğimle biriktirdim işte peki sen neyle başladın tomass?

Motosikleti
    Ktm 250 sx-f

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler