Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin alırken motordan inelim

Motovento
    REKLAM ALANI
    ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    bence biraz saçma geldi ama yinede kural kuraldır
    Yüksek Kalite Üstün Performans

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Birde benzin alırken pompacının pompayı motorun deposuna takıp gitmesine izin vermeyin; benzini doldurana kadar orada kalmalı ve mümkünsede pompayı motora takmamalı; çünkü arızalı bi pompaya rastgelirseniz mazallah pompa kendini frenleyemez ve benzin akıtmaya devam eder ve motorun yanma ihtimali olur; bu bakımdan bu olasılığıda gözönüne alırsak motordan inmekte daha mantıklı.....

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vallahi bvuradan okumasam heberim olmazdı..bana bunu söyleyen hiç olmadı inermisiniz diye..ama mantıklıda olabilir...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Küçük de olsa bir risk var.

Fakat;
    Motosikletten inip yan ayağa aldığınızda motosikletin eğimi dolayısıyla depo ağzına kadar doldurulamayacak.
    Hele eğer motorunuz çok yatıyorsa , 2/3 benzinle yetinmek veya elle dik tutmak zorunda kalacaksınız.
    Bu da başka bir dava.
    Görkemciğim zaten motosikletlerin kullanma kılavuzunda depoların ağzına kadar doldurulmaması gerektiği yazar.

Belli bir hiza veya çizgisi vardır, tam ağzına kadar doldurulmaz depo. Gerekcesi deponun çok fazla çalkalanması virajlarda sağa sola yatmamız filan olmalı.

Yani motor yan ayakta iken depoyu ağzına kadar dolduruduğunda, motor dik konuma geldikten sonra o gerekli olan dolum çizgisi hizasına ulaşacaktır büyük ihtimal ile.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Aynısı benim başıma geldi,konuşulan kelimeler bile aynı bir an o anımı hatırladım.İçimden pompacıya s.lan dedim ne güvenliğiymiş.Çok saçma bişey bence ne alakası var kardeşim.Ulan zaten orda bir patlama bişey olsa ha motorun üstündesin ha yanında her yer patlayacak.

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Demekki adamlar her ihtimali düşünüyorlar
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Statik elektrik değeri 1000 lerce volt ile ölçülen ama akımı yani amperi olmayan elektriktir . Bu olaya bİr elektronikçi olarak yaklaştığım zaman ne kadar isabetli bir uygulama olduğuna inanmamak elde değil herşey bizlerin güvenliği için . Eski çalıştığım elektronik kart üreten bir fabrikada statik elektrik geçmiş çıplak göz ile görülmeyen ancak mikroskop ile görülen bir hasar görmüştüm bir elektronik kartın üzerinde statik elektriğin vermiş olduğu hasar sanki dinamitle patlatılmış gibiydi görülmeye değerdi . Motorun üzerinde alev alev yanmaktansa 2 dakika aşşağı inmeyi tercih ederim .
    Saygılar ...

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnmemek tuhaf zaten.

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    beni hep indirirler, daha üstündeyken hiç benzin alamadım :(

Motosikleti
    PİAGGİO X9
    Slm aklı selim olan herkesin kabul edeceği bir uygulama yenisini veya eskisini tartışmaya gerek yok bence...benzin alırken motor stop edilir,tüm elektirik aksamı offa getirilir farlar dahil ve benzin alınır farlar açıkken elektirik aksamı açık olduğundan ufak bir elektirik kaçağında telafisi olmayan durumlarla karşılaşılabilir...
    Ben benzin alırken farları açık olarak ikmal yaptırıranıda yapanıda yetkilisine şikayet ederim bu kobuda hiç affım yok... bence sizlerde bu konuda affedici olmamalısınız motor kullanan biri olarak şunu iyi bildiğinizi düşünüyorum bu tip durumlar sadece bir defa yaşanır telafisi olmayabilir...

neuremencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tür durumlara inanmayanlardanım dogrusu,ama kurak konulduysa uyulacak çaresi yok.
    "SULAR YÜKSELİNCE BALIKLAR KARINCALARI YER, SULAR ÇEKİLİNCE DE KARINCALAR BALIKLARI. KİMSE BUGÜNKÜ ÜSTÜNLÜĞÜNE VE GÜCÜNE GÜVENMESİN.KİMİN KİMİ YİYECEĞİNE SUYUN AKIŞI KARAR VERİR"

in birdahada binme dememişler iyiki
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilginç .

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    ben mecbur iniyorum zatenn :d
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

KonyaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben şu güne kadar motorun üstünde bir kere bile benzin almadım alışkanlık olmuş motorun üstünde oturupta benzin almak bile aklıma gelmedi hiç

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben hiç inmedim. ne uyardılar ne gerek duydum. motor yansa üstünde olsan ne olcak yanında olsan ne olcak her türlü ölcen .

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    ilk kez karşılaştığım motordan inermisiniz diyen pompacıya çok kızmıştım
    aynen konuyu aaçan arkadaş gibi neden dedim
    karşımdaki bana ''yasak işte yasak'' deyince e haliyle tepem attı bende ''yan ayağı yok nasıl ayakta duracak'' dediğimde mecbur ben motosikletimin üzerindeyken doldurdu orta sehpaha var mıdır yok mudur bakmadı bile
    ama statik elektrik açıklamasını duyunca gayet mantıklı geldi
    inerim artık
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    bana hiç inermisin falan demediler.

bundan sonra inerim artık.

motorları düşündükleri için sevindim doğrusu.
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hayır !!!
    geçtiğimiz haftalarda :
    yabancı bir ülkede benzin doldururken motor alev alıyor ve üzerindeki elemanda yanıyor bunu önlemek amaçlı

Bu olay benim başıma 2 ay kadar önce geldi, benzin alırken benzinlik sahibi yanıma geldi, yüzüme baktı ve aramızda geçen konuşma:

-"Aslında, benzin alırken motordan inmeniz gerek"
    -"Neden?"
    -"Sürtünmeden dolayı elektriklenme oluyor, bize eğitimde gösterdiler, yabancı bir memlekette adam motorla geliyor, benzin alırken motor alev alıyor, adam da yandı"
    -""

Yani aslında dedikleri doğru, küçük bir ihtimal de olsa yangın tehlikesi var.Ancak, bize motordan inmek zor geldiğinden bu uygulamayı yadırgıyoruz.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    bununla ilgili bi belgesel izlemiştim discovery channelda ve benimde fikrim motordan inmek gerçekten çok mantıklı herkesin can sağlığı açısından.izlediğim belgeselde adam motorla benzin istasyonuna benzin almak için yanaşıyor ve motorundan inmeden deposunu doldurtmaya çalışırken motor havaya uçuyor sizce neden?adamın plastik zırlı motor kıyafetinde sürtünmeyle oluşan mikornluk bir elektrik akımı yakıtın yanmasına yeterli oluyor...
    Love mods hate racism

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler