Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

polis ve motorsiklet!

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet arkadaşlar polis deyince, Toplumsal olaylarda, polisin görevi kamu düzenini ve güvenliğini sağlamak tır.
    bizim türk polisi eline geçen bu fırsat sayesinde adam oldum havasına girip benim dedigim dogrudur. sen kim oluyorsun der gibi davranmaktadır. insanlarımıza. genel olarakta motorsiklet biniyorsan işte yandın 2. sınıf vatandaşsındır.
    Ama bazi polisler mesleki degil kisiliklerinden olan bu karsi olmalari gereken sifatlari tasiyabiliyorlar.O da tum mesleklerde ki kadar bozukluktur.

geçen cumartesi başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
    motorsikletim scooter 200 lük sym öğle vakti bir yerden dönüyordum. kaskım takılı vaziyette hiç farkına bile varmadığım bir araç solladım bu ara süratim 120 falandı. neyse solladıktan 500 mt kadar ileride sola giriş yapmam gerekiyordu. fakat arkadan bir araç öyle hızlıydı ki sola geçmeden onu beklemem gerekti yoksa adam beni biçebilirdi.araç yanıma geldi ve polis saga çek dedi. peki dedim.çünkü herşeyim tamdı. ehliyetten vizeye kadar. adam sinirli bir vaziyette kimlik göstererek sivil polis oldugunu 18 yaş altı çocuk suçlarına baktığını söyledi. bu arada ben 32 yaşındayım.ne bu sürat sana yetişemedim 120 yaptım arkandan gelemdeim diye başladı bağırmaya. ve elinde telefon hem bagırıyor hem trafik ekiplerini çagırıyor.
    ya noluyoruz demeye kalmadı ehliyet istedi verdik. sonra ekipler karakola gelmemizi istedi. bende hayır ekipler gelsin burda olay yerinde tesbit etsinler suçum neymiş diye tartışmaya girdik.kimlik istedi direndim vermedim

neyse ekipleri tekrar çagırdı sonunda ekipler geldi. ve sorun ne onlar bile anlayamadı. ama bu polistir ne yapsa yeridir deyip dogru karakola gittik bu arada sivil polis bizden evvel karakola gidip amiri doldurdu. ne dediyse artık amir bana derdin ne diye sordu? CEVAP dürüst vatandaş olmak diye cevap verdim. eger pilakam olmasaydı kaçar gider ve derdim olmaz dedim
    öyle yapsaydın ozaman dedi ve 61 ytl ceza kesildi

hala zoruma gidiyor. boşu boşuna ceza yedik. diye
    sizlerle paylaşmak istedim saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Gecmiş olsun.Kötü gününe gelmişsin...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Olayın nasıl olduğunu tam olarak bilemiyoruz ama polisin durumdan vazife çıkarması ilginç.

Sıkma canın.

Geçmiş olsun.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    bosuna aynasız demıyoruz kendılerını padısah sanıyorlar sana gecmıs olsun arkadaısm dedıgın gıbı motorsıklet kullanıyorsan 2.sınıf vatandassın polıslerın ne gıcıgı varsa motorlara 4teker suruculerıne boyle davranmıyorlar
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    yaşadıklarını okudum lanet olsun demek geliyor insanın içinden

93 yılından beridir motorsiklete binmekteyim bu bir hastalık haline geldi. fakat2005 yılına kadar kaçak bindim. 2005 yılında artık ehliyet alalım dedik alır almaz ceza yadik 90 km hızla radar cezası. ve ehliyet alalı dur deyince durdugumuzdan dolayı 3 bin tl yi geçti trafik cezam ya arkadan yolluyor ya elimize tutuşturuyorlar cezayı. DÜRÜST VATANDAŞ OLMANIN ZARARLARI.

ben 130 la giderken çevik kuvvet yakalamıştı. arabaya atıp götürdüler beni motorum yolda kaldı

ben de 57 lira mı ne ceza yemiştim. biraz da bağırtı yedim oysa kibar kibar anlatmıştım durumu.trafiği tehlikeye atmaktan ceza yazdılar

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Hepiniz mi illegalsiniz arkadaş
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepiniz mi illegalsiniz arkadaş
    yok abi ben çok legal im saygılıyım . çevik kuvvet önüme kırdı ben 5 metre önce durdum ondan . sanırım uyaracak yavaş git diye sandım. adam bana neden duruyorsun dedi ben efendim nasıl derken beni götürdüler O günde Başbakanımız gelmişti osmaniyeye sanırım onun anısına bana 57 lira yazdılar

evet bir çok meslekte olduğu gibi insanlar bulundukları konumun en üstte olduğunu ve diğer insanları ezebilecekleri haklarının olduğunu sanıyorlar. oysane demişler 'mağmurlanma padişahım senden büyük Allah var'. her insan karşısındaki insan kadar yücedir bunu unutmamak lazım.

Motosikleti
    S&T GV250
    bir laf var; "birinin karakterini anlamak mı istiyorsun, eline iktidar ver, anlarsın" diye...çok severim...altına imzamı atarım
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bunlarda tam aynasız bikeresinde yunus poli bana ana avrat söğdü dövcek diyede korktum:

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ödediğim vergilerle maaşını alan, görevi benim huzurumu ve güvenliğimi sağlamak olan bir devlet memurunun, yetkilerini kişisel kompleksleri ve egolarını tatmin etmek için kullanması kabul edilemez. Bu tip kendini bilmez insanlar nedeniyle teşkilatın imajı da yerlerdedir zaten. Kimse polisi sevmez, neden acaba? Nedeni belli..

Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir laf var; "birinin karakterini anlamak mı istiyorsun, eline iktidar ver, anlarsın" diye...çok severim...altına imzamı atarım
    Tamamen katılıyorum.
    Benzer bir söz:
    "Çingeneye silah vermişler, babasını vurmuş."

Motosikleti
    S&T GV250
    rica edicem her teşkilatın içinde çürük elmalar olur geyiği dönmesin yine... bence bu her teşkilatın içinde çürük elmalar olur lafı yerine, "her teşkilatın içinde ara sıra işini doğru ve layığıyla yapan insanlar çıkar" lafını kullanalım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:36 AM ----------

yunusun ana avrat sövmesi iyi bişey çünkü ankarada tekme atıp düşüren sevimli yunuslara sahibiz. (motorla seyir halinde iken)
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    yazacak pek birşey bulamıyorum
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica edicem her teşkilatın içinde çürük elmalar olur geyiği dönmesin yine... bence bu her teşkilatın içinde çürük elmalar olur lafı yerine, "her teşkilatın içinde ara sıra işini doğru ve layığıyla yapan insanlar çıkar" lafını kullanalım...

Doğru söze ne denir..........?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:36 AM ----------

yunusun ana avrat sövmesi iyi bişey çünkü ankarada tekme atıp düşüren sevimli yunuslara sahibiz. (motorla seyir halinde iken)
    Bunada ohhhaaaaaaaaaa denir yuh artık......

Bu arada sana cezayı hangi kuralı ihlal ettiğin için yazmışlar...?
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Kardeş memurun usturubu nekadar hatalı olsada hırsızın hiçmi suçu yok. Arkadaş şehir içi hız sınırı olan 50 km üzerine bir 70 daha yapıp 120 yaptım diyor. Bu arkadaş bu hızla karşıdan karşıya gecen Ailenizden birine çarpabilirdi.

Birde olayı karşıdan dinlemek gerekir diye düşünüyorum. Haksız olduğun halde üstüne ters cevap verirsen ve oda ünüformasına saygı duyman gereken bir polis memuru ise sana bu şekilde davranması çokda normal. Polisimiz şuanda eskisine oranla çok çok daha medeni davranıyor. Buna lütfen kimsenin itarazı olmasın. Halen Karakollardaki jopla iç organ kontrolleri unutulmadı bu ülkede.
    Ben Memnunum Polis memurlarımızdan. Ailemde veya arkadaşlarımın arasındada hiç polis yok belirteyim.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    S&T GV250
    bence artık polis bana şöyle kötü davrandı polis bana şöyle yaptı haberlerini yazmayıp, polis şu işimde yardımcı oldu, şöyle dara düştüm allah razı olsun çok yardımcı oldular, emniyette işimi 15 dakikada halledebildim tarzı haberleri ver(ebilir)irsek daha güzel olur

polisin insan dövmesi haber değildir polisin insan sevmesi haberdir anlayışıyla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:57 AM ----------

bu arada bi gün şehir içinde hız sınırını aşmamayı denedim, hem araba hem motorla, arabayla yediğim küfrün, motorla da atlattığım tehlikenin haddi hesabı olmadı...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı vfr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar polis deyince, Toplumsal olaylarda, polisin görevi kamu düzenini ve güvenliğini sağlamak tır.
    bizim türk polisi eline geçen bu fırsat sayesinde adam oldum havasına girip benim dedigim dogrudur. sen kim oluyorsun der gibi davranmaktadır. insanlarımıza. genel olarakta motorsiklet biniyorsan işte yandın 2. sınıf vatandaşsındır.
    Ama bazi polisler mesleki degil kisiliklerinden olan bu karsi olmalari gereken sifatlari tasiyabiliyorlar.O da tum mesleklerde ki kadar bozukluktur.

geçen cumartesi başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
    motorsikletim scooter 200 lük sym öğle vakti bir yerden dönüyordum. kaskım takılı vaziyette hiç farkına bile varmadığım bir araç solladım bu ara süratim 120 falandı. neyse solladıktan 500 mt kadar ileride sola giriş yapmam gerekiyordu. fakat arkadan bir araç öyle hızlıydı ki sola geçmeden onu beklemem gerekti yoksa adam beni biçebilirdi.araç yanıma geldi ve polis saga çek dedi. peki dedim.çünkü herşeyim tamdı. ehliyetten vizeye kadar. adam sinirli bir vaziyette kimlik göstererek sivil polis oldugunu 18 yaş altı çocuk suçlarına baktığını söyledi. bu arada ben 32 yaşındayım.ne bu sürat sana yetişemedim 120 yaptım arkandan gelemdeim diye başladı bağırmaya. ve elinde telefon hem bagırıyor hem trafik ekiplerini çagırıyor.
    ya noluyoruz demeye kalmadı ehliyet istedi verdik. sonra ekipler karakola gelmemizi istedi. bende hayır ekipler gelsin burda olay yerinde tesbit etsinler suçum neymiş diye tartışmaya girdik.kimlik istedi direndim vermedim

neyse ekipleri tekrar çagırdı sonunda ekipler geldi. ve sorun ne onlar bile anlayamadı. ama bu polistir ne yapsa yeridir deyip dogru karakola gittik bu arada sivil polis bizden evvel karakola gidip amiri doldurdu. ne dediyse artık amir bana derdin ne diye sordu? CEVAP dürüst vatandaş olmak diye cevap verdim. eger pilakam olmasaydı kaçar gider ve derdim olmaz dedim
    öyle yapsaydın ozaman dedi ve 61 ytl ceza kesildi

hala zoruma gidiyor. boşu boşuna ceza yedik. diye
    sizlerle paylaşmak istedim saygılar.
    dua et 120 ile gittigin icin 260 ytl yememissin.Farzetki kapali alanda sigara ictin...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dua et 120 ile gittigin icin 260 ytl yememissin.Farzetki kapali alanda sigara ictin...
    sorun ceza yeme değil abi. yeri gelir seve seve öderiz.
    hani motodayız ya adamların karşısındakine yaptığı davranış bozukluğu sorun.aynı şahıs ben arabayla hız yapsam beyefendi hızsınırını aştınız deyip bitecek olay

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler